• WIADOMOŚCI – Aktualizacje

Ale zimno! - recenzja gry „Frostpunk”

Polskie 11bit studios udowodniło swoim wydanym w 2014 roku „This War of Mine", że są w stanie stworzyć dobrą grę, opartą na prostym w założeniach, a jednocześnie piekielnie trudnym gameplayu. Oferowała ona także historię łapiącą niejednego gracza za serce, która miała potencjał do wywoływania rozterek emocjonalnych. Najnowsza produkcja studia, „Frostpunk", uderza w podobne tony, takie jak walka o przetrwanie i problemy natury egzystencjalnej.

Obrazek

Triskel - fragment

Najdłuższe słowo prawdopodobnie znaczyło „grozi śmiercią”.
Od kilku godzin co jakiś czas wracał myślami do napisu na tabliczce umieszczonej od strony ulicy. Przyglądał się jej elementom, obracał je niczym puzzle. Nie znał tego języka, ale miał już niemal pewność, że rozpracował komunikat właściwie, tylko ten jeden fragment – „grozi śmiercią” – trochę go zmylił. Mieli na to jedno słowo.


Obrazek

To dopiero wyścig! - recenzja gry „Star Wars Episode I Racer”

Kiedy usłyszałem, że jest szansa na zrecenzowanie gry „Star Wars Episode I Racer” nawet się nie zastanawiałem, tylko od razu rzuciłem się, aby zaklepać ją dla siebie. Wszystko to z jednego powodu. Nazwa ta wywołała u mnie prawdziwą eksplozję nostalgii, a widok intro sprawił, że cofnąłem się do czasów dzieciństwa i starego komputera rodziców.

Obrazek

Żyj dziś, wspominaj jutro – recenzja komiksu pt. „Futura Nostalgia”

Ilustracja na twardej okładce sporego formatu wraz z cytatem zamieszczonym w blurbie na odwrocie zwiastują, że Tony Sandoval przygotował niezwykłą podróż po emocjach dorastającej dziewczyny, którą naszkicowano w przepięknym stylu.

Obrazek

Broniąc wroga – recenzja komiksu „Ludzie ze stali”

Ze śmiercią Supermana nie może pogodzić się Liga Sprawiedliwości, a Lex Luthor zupełnie nie ufa nowemu bohaterowi z czerwoną peleryną. Niestety w sytuacji, gdy Bogobójca chce unicestwić Lexa, ten zmuszony będzie współpracować ze swoim dotychczasowym rywalem.

Obrazek

Baśń inaczej - recenzja książki "Scarlet"

Pierwszy tom sagi księżycowej Marissy Meyer zachwycał futurystycznym, barwnie przedstawionym światem oraz pasjonującą historią, będącą twórczą interpretacją słynnej baśni o Kopciuszku. W tomie drugim również nie obyło się bez baśniowych inspiracji - tym razem za kanwę posłużyła świetnie znana wszystkim historia o Czerwonym Kapturku. Czy jednak autorce udało się stworzyć równie udany utwór?


Obrazek

Łzy Mai - fragment

W nieruchomych oczach Mai odbijał się ogień.
Porucznik Jared Quinn nie mógł oderwać od nich wzroku. Adrenalina łagodziła ból tak skutecznie, że niemal zapomniał o przestrzelonym boku, a szum krwi w uszach zdołał całkowicie zagłuszyć pomruk pożaru i trzask tryskającego iskrami okablowania. W jednym z sąsiednich pomieszczeń wciąż rozlegały się strzały i przeraźliwe wrzaski, ale Jared nie zwracał na nie uwagi. Z rosnącym niepokojem próbował wyczytać coś z pustych źrenic Mai. Srebrzyste tęczówki androida wyglądały jak dwa płatki przybrudzonego śniegu, a sączące się spod powiek łzy przywodziły na myśl kryształki lodu topniejące wolno w cieple płomieni.


Obrazek

Odświeżony klasyk - recenzja książki "Inwazja porywaczy ciał"

Wydawnictwo Vesper stawia ostatnio na klasykę. Na przestrzeni minionych kilku miesięcy jego nakładem ukazały się takie perełki, jak "Wojna Światów" H.G. Wellsa, "Drakula" Brama Stokera, czy "Muzeum Dusz Czyśćcowych" Stefana Grabińskiego. Teraz do księgarni trafiła "Inwazja Porywaczy Ciał" Jacka Finney'a. Nareszcie, chciałoby się rzec!


Obrazek

Konkurs z Wrońskim

Szanowne Bestie i diabelskie Pomioty, to, co dziś dla Was przygotowaliśmy wspólnie z wydawnictwem W.A.B. konkurs z dwoma egzemplarzami "Gliny z innej gliny" Marcina Wrońskiego, czyli zbioru retrokryminałów z akcją osadzoną w Lublinie.


A żeby wygrać, wystarczy tradycyjnie rozwiązać łamigłówkę i podesłać ją wraz z adresem do wysyłki. Na wasze prace czekamy pod adresem konkurs.bestia@o2.pl.


Ula odniosła Agnieszce pożyczoną książkę. Następnego dnia Ula dzwoni do Agnieszki i twierdzi, że zostawiła w książce dziesięciozłotowy banknot jako zakładkę. Powinien być pomiędzy stroną 71 i 72. Agnieszka wybucha śmiechem, ponieważ wie, że to nie może być prawdą.

Po czym Agnieszka rozpoznała oszustwo?Oprócz samych rozwiązań pamiętajcie o podesłaniu także danych do wysyłki (i akceptacji zasad przetwarzania danych zgodnie z RODO), co ułatwi nam rozesłanie nagród - adres: konurs.bestia@o2.pl. Na zwycięzców czekają dwa egzemplarze najnowszej powieści Marcina Wrońskiego - powodzenia!++

REGULAMIN KONKURSU:
1. Organizatorem konkursu jest portal Bestiariusz.pl i wydawnictwo W.A.B.
2. Konkurs ma charakter ogólnopolski i trwa do 08.06.2018 godz. 23.59

Przyjemny spin-off - recenzja książki "Wieża Świtu"

Sarah J. Maas przebojem wdarła się na listy najbardziej poczytnych autorów fantasy. Amerykańska pisarka niemałą popularność zyskała także w naszym kraju. Na szczęście na kolejny tom cyklu "Szklany Tron" nie przyszło nam długo czekać - "Wieża Świtu" trafiła właśnie do księgarń, nakładem wydawnictwa Uroboros.


Obrazek

Arrr! Piraci opanowali wszystkie wody mórz i oceanów! - recenzja komiksu paragrafowego „Piraci, Klątwa Wyspy Shukanet”

Czym jest komiks paragrafowy? To tak naprawdę gra w formie książki, w której wcielamy się w bohatera, podejmujemy kluczowe decyzje, zgadujemy zagadki, przeżywamy sytuacje i to od nas zależy zakończenie tej książki! Czy to nie wspaniałe być częścią rysowanej historii?

Obrazek

W którego wierzysz boga? - recenzja książki "Kiedy Bóg zasypia"

Państwo Polskie od samego swojego zarania łączone jest z Chrześcijaństwem. To właśnie przyjęcie wiary w jedynego Boga uznawane jest za początek jedności narodowej. Jednak przed jego pojawieniem się, ziemiami Polan, Mazowszan i innych Polaków rządzili Trygław, Perun i inne słowiańskie bóstwa. W kronikach historycznych brzmi to bardzo jednoznacznie – od momentu chrztu przez władcę, cały kraj od razu uwierzył w Jezusa. W rzeczywistości proces wykorzenienia z ludzkiej świadomości animistycznej wiary i zastąpienie jej inną, na domiar złego przybyłą z nieprzyjaznych krajów, zajęło całe lata. Co z tego, że w wiosce stanął kościół, skoro nie chronił przed uderzeniami piorunów, a ofiary składane Perunowi mogły to zapewnić? Jak pozbyć się zwyczajów kultywowanych z dziada pradziada?


Obrazek

Przed zimą nie ma ucieczki - recenzja książki "Czarne sny"

Śliskiemu nareszcie udało się uciec z Przygranicza, czyli obszaru wyrwanego z rzeczywistości i przebywającego w innym wymiarze, gdzie panuje wszechogarniające zimno, a światem rządzą tajemnicze i groźne stwory. Niestety na skutek pewnych (nawiasem mówiąc: głupich) zbiegów okoliczności trafia on ponownie do niechcianej strefy i po raz kolejny będzie zmuszony, żeby walczyć o życie. Wszystko to w rytm rosyjskich przyśpiewek i w chlupocie wysokoprocentowej wódki.


Obrazek

Konkurs z Wojną Światów i Inwazją porywaczy ciał

Szanowne Bestie i diabelskie Pomioty, to, co dziś dla Was przygotowaliśmy to podwójny konkurs z trzema zestawami supernagród, czyli klasyką mrocznej science fiction - w tej roli "Wojna Światów" i "Inwazja porywaczy ciał".


A żeby wygrać, wystarczy tradycyjnie rozwiązać łamigłówkę i podesłać ją wraz z adresem do wysyłki. Na wasze prace czekamy pod adresem konkurs.bestia@o2.pl.


3 koty złapały 3 myszy w ciągu 3 minut.

Jak długo 999 kotów złapie 999 myszy?Oprócz samych prac pamiętajcie o podesłaniu także danych do wysyłki, co ułatwi nam rozesłanie nagród - adres: konurs.bestia@o2.pl. Na zwycięzców czekają trzy zestawy "Wojny Światów" i "Inwazji porywaczy ciał" - powodzenia!


++

++

REGULAMIN KONKURSU:
1. Organizatorem konkursu jest portal Bestiariusz.pl i wydawnictwo Vesper.
2. Konkurs ma charakter ogólnopolski i trwa do 02.06.2018 godz. 23.59

Gwiezdne wojny po raz ósmy - recenzja DVD "Ostatni Jedi"

Nic tak nie dzieli fanów "Gwiezdnych wojen" jak… "Gwiezdne wojny". Tę zasadę idealnie pokazuje przykład ósmej części cyklu, "Ostatni Jedi", który niedawno ukazał się na DVD i BluRay. Dla wielu wielbicieli jest to początek końca "Gwiezdnych wojen", dla innych - powiew świeżości i czegoś zupełnie nowego.


Obrazek

 • Konwenty
 • Fantasmagoria
 • Kawaii Time
 • Festiwal Fantastyki Cytadela
 • Sakurakon IV
 • Nyskon 2018
 • Magnificon EXPO
 • Dni Fantastyki 2018
 • Nejiro 9
 • Polcon 2018
 • NiuCon 2018
 • Zakonki 2018
 • Gildia Society
 • Ostatnie dyskusje na forum
 • Więcej
Współpraca
Artifex Mundi Bakumi Baniak Baniaka Cenega Fabryka Gier Historycznych FoxGames Galakta Gindie Armoryka
Granna Centrum gier Pegaz Phalanx Games Portal Games Przystań Gier Wydawnictwo REBEL.pl Techland ENEMEF
Fabryka Słów Videograf II Powergraph Hanami Telbit Biblioteka Akustyczna Synetia Zysk i S-ka Wydawnictwo Wydawnictwo Initium Wydawnictwo COMM Prószyński i S-ka
Wydawnictwo MAG Replika Skąpiec.pl Coś na progu Rebis Radio Banzai Artefakty Radio Aoi

Copyright © 2004-2018 Bestiariusz.pl. Wszelkie prawa do treści, grafiki oraz zdjęć dostępnych na stronie są zastrzeżone na rzecz Bestiariusz.pl lub odpowiednio na rzecz podmiotów, których materiały są udostępnianie na podstawie współpracy z Bestiariusz.pl.

Teraz jest 17 sie 2018, 04:59 — Strefa czasowa: UTC + 1
Engine: NERV 4.0 BETA
Warunki użytkowaniaPolityka prywatnościUsuń ciasteczka