• WIADOMOŚCI – Aktualizacje

Pół śmierci we Wrocławiu - recenzja książki "Szczury Wrocławia. Kraty"

Wiele jest opowieści o apokalipsie zombie. Niespodziewanie pojawiający się nieumarli mają być karą dla ludzkości, ich zadaniem jest dać nauczkę próżnej ludzkości za jej moralny brud i brak myślenia o przyszłości. W obliczu niebezpieczeństwa dla całej człowieczej rasy, na tle bezrozumnego i pierwotnego zagrożenia łatwo bowiem wyeksponować wszelkie słabości ludzkiej psychiki i to, że w przypadku konieczności życia w tak trudnych warunkach, najczęściej to człowiek staje się gorszy od samej plagi. Tego typu wątki, którym podwaliny dał Robert Kirkman, scenarzysta serii „Żywe trupy”, a skupiające się nie na akcji, a na mentalności i zdrowiu psychicznym człowieka wobec horroru, obecnie są częściej spotykane, niż bezmyślna rozrywkowa papka, jeszcze kilkanaście lat temu będąca podstawą pojawiania się zombie.


Obrazek

Malutki lisek z kosmicznym pechem ─ „Wielki zły lis” ─ recenzja komiksu

Chadzał lisek kolo drogi, aż mu ktoś przetrzepał futro! „Wielkiemu złemu lisowi” dodatkowo spuszczono manto, wyrzucono za płot, kazano wcinać rzepę i obowiązkowo rozśmieszać! Po skończonej lekturze będziecie chcieli tylko jednego ─ więcej prawie wielkiego i na pewno niezłego lisa!

Obrazek

Klasyczne studium kosmicznego obłąkania ─ recenzja komiksu „Rękawica Nieskończoności”

Motyw rozterek Thanosa w obecnie panującym kinowym uniwersum Marvela ma diametralnie inny wydźwięk. Wszak epickie „pstryknięcie” palcami nie wzięło się znikąd i właśnie polskie wydanie „Rękawicy Nieskończoności” rozłożonej uprzednio na reżyserskim warsztacie przez braci Russo pozwoli wreszcie zrozumieć meandry poczynań Szalonego Tytana. Pora ogarnąć nieogarnięte.

Obrazek

Wubba lubba dub dub, czyli wyciskanie esencji z abstrakcji ─ „Rick and Morty. Tom drugi” ─ recenzja komiksu

Ucieczka przed międzywymiarowym tyranem i despotą utaplana w kleistym sosie absurdu i soczyście odrealnionego humoru. Zwykły, szary dzień genialnego alkoholika wynalazcy oraz jego przygłupawego wnuka. Drugi tom serii „Rick and Morty” wyraźnie podnosi poprzeczkę i polewa miodem skołatane serca miłośników serialu. Dawać już nowe odcinki portalowe gnidy! Absurd rządzi!

Obrazek

Wygraj dwa komiksy paragrafowe!

Szalone Bestie i dzikie Stwory, mamy dla was kolejny konkurs z wydawnictwem FoxGames, ale tym razem do wygrania jest nie jeden, ale aż dwa komiksy paragrafowe za jednym zamachem! Zwycięzca bowiem otrzyma cały pakiet :)


W tym celu musicie odpowiedzieć na jedno proste pytanie.

Jakie magiczne moce mógłby posiadać rabuś?


Odpowiedzi wyślijcie mailem na adres gry@bestiariusz.pl, w temacie wpisując KONKURS FOXGAMES.
Koniecznie zapoznajcie się z regulaminem, klikając w obrazek poniżej, bez tego nie będziemy mogli wziąć pod uwagę waszych zgłoszeń!

Obrazek

„Bitwa o śliwę” ─ recenzja komiksu „Sisters 11: Ona ma to we krwi”

Seria komiksów „Sisters” od 2015 roku zachwyca polskich czytelników nietuzinkowym humorem i bogatą kolorystyką. Opowiada o zabawnej i dość konfliktowej egzystencji dwóch uroczych sióstr, kilkuletniej Marine oraz nastoletniej Wendy. „Ona ma to we krwi!” to już jedenasty tom przygód sióstr, który po raz kolejny zaskakuje świetnymi pomysłami.

Obrazek

Nakarm dinozaura! – recenzja gry „Jurassic Snack”

Dinozaury, dinusie, tyrusie, diplodoki i inne gady – kto ich nie uwielbia? Które dziecko nie było fanem „Parku Jurajskiego”? Które nie bawiło się małymi raptorkami? Od czasu powstania „Zaginionego świata” większość dzieci przeżyło moment fascynacji tymi potężnymi, rządzącymi niegdyś naszą planetą, stworzeniami. Teraz, dzięki wydawnictwu Funiverse, polscy fani będą mogli wypróbować swoje umiejętności w opiece nad stadem głodnych zauropodów!

Obrazek

Nie taki dinozaur straszny - recenzja książki "Era dinozaurów"

Dinozaury na stałe zapisały się w popkulturze. Wielkie gady znane z „Parku Jurajskieg”o czy ostatniej odsłony serii „Jurassic World 2: Upadłe królestwo”, wciąż rozpalają wyobraźnię milionów widzów. Na ich temat powstały setki - mniej lub bardziej kolorowych i wartościowych pod względem merytorycznym książek. Dzisiaj zrecenzuję dla was wyjątkową na tym tle pozycję: „Erę dinozaurów - od narodzin do upadku” Steve’a Brusatte.


Obrazek

das Ende – recenzja komiksu „Berlin Tom 3: Miasto Światła”

Nakładem wydawnictwa Kultura Gniewu, na polskim rynku zadebiutowało najnowsze dzieło Jasona Lutesa, wieńczące powstającą na przestrzeni dwóch dekad trylogię poświęconą mieszkańcom przedwojennego Berlina. Czy warto było czekać na ostatnią odsłonę losów Marthe Müller i Kurta Severinga?Obrazek

Górale potwierdzają, że recenzent był sceptyczny – recenzja gry „Owce na manowce”

„Owce na manowce” to wydana przez Trefl gra karciana wykorzystująca popularny system „match three” w przystępnej dla najmłodszych oprawie graficznej. Tytuł ten nie jest niczym szczególnym pośród zalewu innych, często bardziej wyróżniających się, produkcji. Z pewnością na chwilę oderwie dzieci od innych rozrywek, ale niełatwo stwierdzić, czy zatrzyma je przy sobie. Christian Giove ma doświadczenie w tworzeniu gier karcianych, ale czy polska wersja „Dolly Crush” to dobra pozycja?

Obrazek

Fantasy blues – recenzja gry „Monolith Arena”

Jak się gra w „Monolith Arenę”? Z grubsza tak samo, jak w „Neuroshimę Hex!”. Fantasy klimat planszówki może przyciągnąć graczy, którzy nigdy nie mieli styczności z „Neuroshimą”, a odstrasza ich ponura postapokalipsa.

Obrazek

Konkurs z Piorunem kulistym

Szanowne Bestie i puchate Stwory, jeżeli lubicie dobre science fiction to trafiliście w dziesiątkę! Właśnie teraz mamy dla Was "Piorun kulisty" Cixina Liu.


Wygrać jeden z pięciu egzemplarzy można, gdy rozwiąże się poniższą zagadkę i prześle odpowiedź na wskazany mail (wraz z adresem do wysyłki). Na wasze prace czekamy pod adresem konkurs.bestia@o2.pl.Ciekły hel oziębiony poniżej 2,2 K trudno utrzymać w otwartym naczyniu, gdyż ucieka zeń po ściankach. Trochę podobny efekt można zaobserwować z innymi cieczami w temperaturze pokojowej (np. z odpowiednim roztworem szkła organicznego w acetonie), jednakże w tym wypadku trzeba zapoczątkować tę ucieczkę (np. wylewając nieco cieczy ze szklanki i trzymając naczynie ukośnie względem pionu), a dalej ciecz sama sobie poradzi.

Jak to się dzieje?
Oprócz samych rozwiązań pamiętajcie o podesłaniu danych do wysyłki (i akceptacji zasad przetwarzania danych zgodnie z RODO), co ułatwi nam rozesłanie nagród - adres: konkurs.bestia@o2.pl. Na zwycięzców czekają egzemplarze "Piorun kulisty" - powodzenia!


++

REGULAMIN KONKURSU:
1. Organizatorem konkursu jest portal Bestiariusz.pl i wydawnictwo Rebis.
2. Konkurs ma charakter ogólnopolski i trwa do 21.01.2019 godz. 23.59
3. Ze względu na przepisy, wszelkie informacje o zwycięzcach są wiadome wyłącznie redakcji, a powiadomienie o wygranej zostanie wysłane do zwycięzców.

PS Przepraszamy też, że nie wszystkim jesteśmy w stanie odpisać na maila, dlatego od razu tu dziękujemy za wzięcie udziału w naszym konkursie.

Zagrajmy na emocjach – recenzja gry „Feelinks”

Wyobraź sobie, że otrzymujesz propozycję udziału w pierwszej wyprawie na Marsa. Brzmi jak ekscytująca przygoda? Czy może czujesz niepokój lub strach przed nieznanym? A gdyby taką ofertę otrzymałby twój kolega lub przyjaciółka? Jesteś w stanie powiedzieć, z jakimi emocjami zmagaliby się w takiej sytuacji? Brzmi to trochę jak test psychologiczny, a tak naprawdę przedstawiłam ci krótki skrót gry „Feelinks” od Furniverse, w której będziesz miał za zadanie określić swoje uczucia oraz odgadywać doznania innych graczy w różnych, czasem abstrakcyjnych sytuacjach.

Obrazek

Błyskawiczna gra słowna? – recenzja gry „Szóstki”

Uwielbiam gry słowne, poważnie! To bez wątpienia pokłosie wychowywania się w czasach, gdy smartfony były dopiero pieśnią przyszłości, a czas w podróżach trzeba było jakoś zabić. Grało się wtedy we wszystko – skojarzenia, państwa-miasta i wiele, wiele innych, które wymagały co najwyżej kartki i długopisu. Tak, „Szóstki” świetnie się w wpasowały w moje wspomnienia z dziecięcych lat.


Obrazek

Podnieść kotwicę i rozwinąć żagle! Wyruszamy po skarby! – recenzja gry planszowej „Ilôs”

Taktyczne rozmieszczanie osad i królestw, budowanie szlaków handlowych, wszystko po to, aby zdobyć punkty. Teraz możecie o tym zapomnieć, bowiem nakładem wydawnictwa Funiverse na polskim rynku pojawił się „Ilôs”, czyli „Catan” na sterydach.

Obrazek

 • Konwenty
 • Fantasmagoria
 • Kawaii Time
 • Festiwal Fantastyki Cytadela
 • Sakurakon IV
 • Nyskon 2018
 • Magnificon EXPO
 • Dni Fantastyki 2018
 • Nejiro 9
 • Polcon 2018
 • NiuCon 2018
 • Zakonki 2018
 • Gildia Society
 • Ostatnie dyskusje na forum
 • Więcej
Współpraca
Artifex Mundi Bakumi Baniak Baniaka Cenega Fabryka Gier Historycznych FoxGames Galakta Gindie Armoryka
Granna Centrum gier Pegaz Phalanx Games Portal Games Przystań Gier Wydawnictwo REBEL.pl Techland ENEMEF
Fabryka Słów Videograf II Powergraph Hanami Telbit Biblioteka Akustyczna Synetia Zysk i S-ka Wydawnictwo Wydawnictwo Initium Wydawnictwo COMM Prószyński i S-ka
Wydawnictwo MAG Replika Skąpiec.pl Coś na progu Rebis Radio Banzai Artefakty Radio Aoi

Copyright © 2004-2019 Bestiariusz.pl. Wszelkie prawa do treści, grafiki oraz zdjęć dostępnych na stronie są zastrzeżone na rzecz Bestiariusz.pl lub odpowiednio na rzecz podmiotów, których materiały są udostępnianie na podstawie współpracy z Bestiariusz.pl.

Teraz jest 19 maja 2019, 22:23 — Strefa czasowa: UTC + 1
Engine: NERV 4.0 BETA
Warunki użytkowaniaPolityka prywatnościUsuń ciasteczka