• WIADOMOŚCI – Aktualizacje

Konkurs z Wieżą Świtu

Szanowne Bestie i puchate Stwory, lubicie fantasy, inaczej nie zaglądalibyście do nas tak często, lubicie też Sarah J. Maas - widzimy jak popularne są wieści i posty na Facebooku, związane z twórczością autorki - dlatego wraz z wydawnictwem Uroboros postanowiliśmy zorganizować dla Was konkurs z trzema egzemplarzami "Wieży Świtu", najnowszej powieści ze sztandarowego cyklu "Szklany Tron".


Jednak żeby wygrać trzeba stworzyć literacki, graficzny, malarski czy jakikolwiek fanart do dowolnej opowieści fantasy z zakresu sztuki, proszę podesłać też adres do wysłania nagrody, na mail: konkurs.bestia@o2.pl.

Z najciekawszych wylosujemy trzy zwycięskie.


++

REGULAMIN KONKURSU:
1. Organizatorem konkursu jest portal Bestiariusz.pl i Uroboros.
2. Konkurs ma charakter ogólnopolski i trwa do 20.04.2018 godz. 23.59

Wywiad z Mileną Wójtowicz

Z Mileną Wójtowicz o debiucie, pisaniu i wykształceniu, czytelniczych upodobaniach i wielu innych rozmawia Kamil Żółkiewicz.


Obrazek

Subtelna groza nawiedzonej posiadłości - recenzja książki "Nawiedzony dom na wzgórzu"

"Nawiedzony Dom na Wzgórzu" to najbardziej znane dzieło Shirley Jackson. Doczekało się dwóch ekranizacji, w tym popularnej, zrealizowanej z rozmachem, hollywoodzkiej adaptacji "Nawiedzony" z 1999 roku. Książka ta ma praktycznie status klasyki literatury grozy i przez niektórych jest wręcz uważana za jeden z najwybitniejszych jej przykładów. Bardzo dobrze znam film na podstawie tej powieści, więc sięgając po nią samą, nastawiałam się na podobnie nastrojową, pełną niedopowiedzeń opowieść, która raczej nie wzbudzi we mnie przerażenia, ale oczaruje nienachalnym klimatem niepewności i tajemnic.Obrazek

Scarlet

Po raz pierwszy w Polsce – pełne wydanie Sagi Księżycowej w oryginalnej oprawie graficznej!

Tajemnica godziny trzynastej - fragmenty

Ciemna plama przed jej oczami skonkretyzowała się wreszcie w pucułowate oblicze siedzącego na niej okrakiem chłopaka. Spoglądał na nią, jakby ona jemu również wydawała się znajoma.
– Nina? – zapytał, marszcząc brwi. – Rany, zupełnie cię nie poznałem w tym kapturze. Przepraszam, nie chciałem... Cholera... – Zsunął się z niej zaskakująco zgrabnie jak na kogoś, kto miał kilka dodatkowych kilogramów. – Czemu się nie odzywałaś?


Obrazek

You shall not pass? - recenzja książki "Siedem Bram"

Magiczne światy wykreowane przez pisarzy nęcą nas i wzywają. Któż nie chciałby choć na chwilę przenieść się do Narnii, Śródziemia czy chociażby na planetę Naboo? Zobaczyć inne rasy, zaczarowane stworzenia, piękne krajobrazy. Nie tylko zagraniczni twórcy mają dar tworzenia światów, do których chciałby się przenieść czytelnik, także nasi rodzimi pisarze potrafią oczarować wymyślonymi krajobrazami. Ostatnia idealnym wabikiem dla spragnionych magicznych przygód stał się Jaar – miejsce wykreowane przez Adama Fabera.


Obrazek

Konkurs z mother!

Szanowne Bestie i puchate Stwory, mamy nadzieję, że alegoryczne horrory nie są straszne. Obrazoburczy obraz w trzech egzemplarzach czeka u nas na śmiałków, którzy odważą się podjąć swoistą grę i zgarnąć film, dzielący krytykę - "mother!".


A by wygrać trzeba rozwiązać naszą zagadkę i podesłać rozwiązanie, wraz z adresem na nagrodę, na mail:
konkurs.bestia@o2.pl.


Czym się kończy Stary Testament?


Przypominamy, rozwiązania należy wysyłać na adres (wraz z danymi do wysyłki): konkurs.bestia@o2.pl.

Z najciekawszych wylosujemy trzy zwycięskie.


++

REGULAMIN KONKURSU:
1. Organizatorem konkursu jest portal Bestiariusz.pl i Imperial Cinepix.
2. Konkurs ma charakter ogólnopolski i trwa do 13.04.2018 godz. 23.59

Konkurs z trylogia arturiańską

Szanowne Bestie i puchate Stwory, chyba nie ma miłośnika legend arturiańskich, który choć raz nie natrafił na reinterpretacje Bernarda Cornwella, więc i dla tych, i dla wszystkich zainteresowanych mamy komplet książek z cyklu!


Żeby wygrać trzeba rozwiązać naszą zagadkę i podesłać rozwiązanie, wraz z adresem na nagrodę, na mail
konkurs.bestia@o2.pl.


Hania i Eliza mają w ogrodzie błyskawicznie rosnący słonecznik. Co tydzień podwaja on swoją wysokość i po 12 tygodniach ma już 12 metrów.

Po ilu tygodniach słonecznik będzie miał 6 metrów wysokości?Przypominamy, rozwiązania należy wysyłać na adres (wraz z danymi do wysyłki): konkurs.bestia@o2.pl.++

++

++

REGULAMIN KONKURSU:
1. Organizatorem konkursu jest portal Bestiariusz.pl i wydawnictwo Otwarte.
2. Konkurs ma charakter ogólnopolski i trwa do 13.04.2018 godz. 23.59

Legion płomienia - fragment

Znowu obudził go szloch Katryi. Ciche łkanie w ciemności. Do tej pory nauczyła się już nie płakać głośno, za co Sirus był wdzięczny. Majack zagroził, że ją udusi pierwszej nocy, kiedy stłoczyli się razem w cuchnącej strudze, a Katrya przywarła mocno do Sirusa i wypłakiwała łzy, którym najwyraźniej nie było końca.
– Zrób coś, żeby się zamknęła! – warknął wtedy Majack, odsuwając się od zielonych od śluzu ścian kanału ściekowego. Mundur miał w strzępach, a w chaosie, który rozpętał się na górze, stracił karabin. Był jednak potężnym mężczyzną, a jego ręce żołnierza wyglądały na bardzo silne, kiedy rzucił się ku nim, sięgając po przemoczoną bluzkę Katryi, i syknął: – Milcz, durna suko!


Obrazek

Konkursów rozwiązanie

Szanowne Bestie i puchate Stwory, czekacie, pytacie, kruki rozesłane, nagrody w drodze. Wypada więc uśmierzyć oczekiwanie innych i zdradzić kto tym razem zgarnął książki, ale nie martwcie się, konkursów ci u nas dostatek i cierpliwość zwykle zostaje nagrodzona.

A poniżej wyniki:

Trylogia Łukawskiego

Karol Adam Z. z Warszawy
Magdalena "Vira" W. z Chojnic

Alicja i Bestie i ludzie

Nadia R. z Lubina
Krzysztof O. z Dęblina

Cień rycerza

Anita G. z Sokołowa Podlaskiego
Anna C. z Jednorożca
Ola T. ze Szczecinka

Wiedźmi konkurs

Arkadiusz L. z Warszawy
Milena F. z Grudziądza
Magdalena R. z Krakowa


Zwycięzcom gratulujemy, a pozostałych zapraszamy na następne konkursy!

Fenix Antologia #1-2 - omówienie numeru

Zapraszamy na omówienie aktualnego numeru czasopisma "Fenix Antologia".


Obrazek

Zanurzmy się w odmętach uczuć – recenzja książki „Kształt wody”

Po wielkim sukcesie filmu Guillermo del Toro, który zdobył kilka Oscarów – za najlepszy film, reżyserię, scenografię i muzykę – przyszedł czas na książkę, będącą literacką adaptacją wspomnianego obrazu. Jak wypada „Kształt wody” w porównaniu do swojego pierwowzoru i czy zachwyca równie mocno, co produkcja kinowa?


Obrazek

Wiedźmi konkurs

Szanowne Bestie i niemrawe Stwory, zgłoszeń konkursowych coraz więcej i mamy nadzieję, że nie obrażacie się, że często odpowiadamy tylko zwycięzcom. Jednak wasze rozwiązania są naprawdę ciekawe i bardzo miło się je czyta! A dziś kolejny porządny konkurs, tym razem z wiedźmą, której nie chcielibyście podpaść, oto bowiem trzy komplety "Zawód: Wiedźma", "Wiedźma naczelna" i "Wiedźma opiekunka" czekają właśnie na Was!


A żeby wygrać - stara śpiewka - trzeba poprawnie rozwiązać poniższą zagadkę i przesłać ją wraz z adresem na mail - konkurs.bestia@o2.pl.


Rybak złowił szczupaka. Na pytanie, jak wielka jest zdobycz, odpowiedział zagadkowo jakby chciał wybadać inteligencję pytającego: "Łeb szczupaka mierzy 12 cm, tułów ma długość taką jak łeb i ogon razem, przy czym trzy czwarte ogona mierzą tyle ile łeb i czwarta część głowy".

Jak duży był szczupak?Rozwiązania należy wysyłać na adres (wraz z danymi do wysyłki): konkurs.bestia@o2.pl (z najciekawszych wylosujemy trzy zwycięskie).


++

++

++

REGULAMIN KONKURSU:
1. Organizatorem konkursu jest portal Bestiariusz.pl i wydawnictwo Papierowy Księżyc.
2. Konkurs ma charakter ogólnopolski i trwa do 06.04.2018 godz. 23.59

Konkurs z Cieniem rycerza

Szanowne Bestie i puchate Stworki, idą Święta więc jeszcze jeden konkurs się należy - i to równie wspaniały, co ostatnie, bo do rozdania mamy trzy egzemplarze "Cienia rycerza", drugiego tomu znakomitej fantasy płaszcza i szpady!


No i tym razem nie będzie lekko - trzeba naturalnie rozwiązać zagadkę i przesłać na adres: konkurs.bestia@o2.pl, nie zapominając o danych do wysyłki nagrody.


Kiedyś pewien wagabunda nie miał ani jednego papierosa. Zaczął więc zbierać niedapałki wiedząć, że z siedmiu takich "okurków"" można skręcić jeden papieros normalnej długości. Nazbierał 49 niedopałków.

Jeżeli co trzy kwadranse pali jednego papierosa, na jak długo starczy mu ów zapas?Rozwiązania należy wysyłać na adres (wraz z danymi do wysyłki): konkurs.bestia@o2.pl (z najciekawszych wylosujemy trzy zwycięskie).


++

REGULAMIN KONKURSU:
1. Organizatorem konkursu jest portal Bestiariusz.pl i wydawnictwo Insignis.
2. Konkurs ma charakter ogólnopolski i trwa do 06.04.2018 godz. 23.59

Na taką przyszłość czekamy? - recenzja książki “Gamedec. Zabaweczki”

Marcin Przybyłek w dwóch poprzednich tomach zarysował bardzo ciekawą wizję przyszłości, pełnej zaawansowanej technologii. W takim świecie zawód gamedeca jest niezwykle przydatny, jednak Torkil Aymore wykorzystuje swe zdolności nie tylko w Sieci. Po wydarzeniach ze “Sprzedawców Lokomotyw” i przeniesieniu się z Ziemi na Gaję, należy wyjaśnić sprawy związane z wielkimi korporacjami.


Obrazek

 • Konwenty
 • Fantasmagoria
 • Kawaii Time
 • Festiwal Fantastyki Cytadela
 • Sakurakon IV
 • Nyskon 2018
 • Magnificon EXPO
 • Dni Fantastyki 2018
 • Nejiro 9
 • Polcon 2018
 • NiuCon 2018
 • Zakonki 2018
 • Gildia Society
 • Ostatnie dyskusje na forum
 • Więcej
Współpraca
Artifex Mundi Bakumi Baniak Baniaka Cenega Fabryka Gier Historycznych FoxGames Galakta Gindie Armoryka
Granna Centrum gier Pegaz Phalanx Games Portal Games Przystań Gier Wydawnictwo REBEL.pl Techland ENEMEF
Fabryka Słów Videograf II Powergraph Hanami Telbit Biblioteka Akustyczna Synetia Zysk i S-ka Wydawnictwo Wydawnictwo Initium Wydawnictwo COMM Prószyński i S-ka
Wydawnictwo MAG Replika Skąpiec.pl Coś na progu Rebis Radio Banzai Artefakty Radio Aoi

Copyright © 2004-2018 Bestiariusz.pl. Wszelkie prawa do treści, grafiki oraz zdjęć dostępnych na stronie są zastrzeżone na rzecz Bestiariusz.pl lub odpowiednio na rzecz podmiotów, których materiały są udostępnianie na podstawie współpracy z Bestiariusz.pl.

Teraz jest 21 cze 2018, 13:14 — Strefa czasowa: UTC + 1
Engine: NERV 4.0 BETA
Warunki użytkowaniaPolityka prywatnościUsuń ciasteczka