• WIADOMOŚCI – Aktualizacje

Wysublimowane szaleństwo - recenzja książki "Zawsze mieszkałyśmy w zamku"

"Zawsze mieszkałyśmy w zamku" to druga, zaraz po ”Nawiedzonym Domu na Wzgórzu”, najpopularniejsza powieść grozy autorstwa Shirley Jackson. Choć nie doczekała się jeszcze takiego medialnego rozgłosu jak poprzedniczka, w najbliższym czasie planowana jest jej ekranizacja. Znając historię o nawiedzonym domostwie, spodziewałam się po niej podobnie klimatycznej, subtelnej opowieści, która może i mną nie wstrząśnie, ale wzbudzi delikatne odczucie niepokoju i pozwoli mi na kompletne oderwanie się od przyziemnej rzeczywistości. Liczyłam na co najmniej porządnie skonstruowaną, wciągającą lekturę i miałam nadzieję, że treść będzie utrzymana w podobnej atmosferze, co intrygująca ilustracja na okładce.


Obrazek

Replika Sokóła Millennium do zbudowania od De Agostini

Wystartowała nowa kolekcja od De Agostini, która pozwoli na zbudowanie okazałego modelu Sokoła Millennium!

Krwawe topory i żelazne serca, czyli recenzja komiksu „Ludzie Północy: Saga anglosaska. Tom 1”

Rzecz o twardych ludziach morza żyjących w równie twardych czasach. Czasów głodu, zimna i zabójczych fal. Czasów palenia wsi i rabunku, toporów i żelaznych serc oraz nieco podkoloryzowanego historyzmu, smakującego równie przyjemnie niczym serial „Wikingowie”. Choć „Ludzie Północy” nie odkrywają ani redefiniują tematyki usilnie na nowo, pozwalają w sposób zajmujący wciągnąć dzięki brutalnym i dosadnym opowieściom.

Obrazek

Człowiek człowiekowi wilkiem - recenzja książki "Hasztag"

Remigiusz Mróz to obecnie jeden z najbardziej poczytnych i płodnych polskich pisarzy. Co i rusz słyszymy o jego kolejnej powieści, czy to będącej częścią jakiejś serii, czy osobną opowieścią. Jedni uważają go za literackiego wirtuoza, inni doszli do wniosku, że ilość nie idzie w parze z jakością – przez to, że pisarz raczy nas tyloma nowymi pozycjami, okazuje się, że każdy kolejny utwór jest podobny do poprzedniego, przewidywalny i z takim samym modus operandi.


Obrazek

Recenzja komiksu "Daredevil: Nieustraszony tom 5"

Życie nowojorskiego bohatera Daredevila ostatnio nie było usłane różami. Podejrzenia, że jest nim Matt Murdock, uznany adwokat oraz liczne artykuły w prasie sprawiły, że ten w osaczeniu dochodzi do różnych wniosków. Niestety mogą one być niszczycielskie dla jego życia prywatnego. Udało mu się wydostać z więzienia i teoretycznie oczyścić swoje imię, jednak teraz nie tylko prasa i wszyscy paparazzi pod jego drzwiami podejrzewają, że Matt wieczorami przywdziewa czerwony strój. Wiedzą to również wrogowie, dla których nie ma żadnych ograniczeń w próbach wykorzystania bliskich Śmiałka przeciwko niemu samemu.

Obrazek

Gdzie magów dziewięciu, tam wszyscy żyją w napięciu - recenzja książki "Kamienie na szaniec"

Po dramatycznych wydarzeniach opisanych w drugim tomie przygód Kamyka i reszty jego kompanii, chłopcy dotarli do Smoczych Wysp i nareszcie mogą zaznać beztroski. Niestety nadciągające widmo zagrożenia i wewnętrzne niesnaski szybko sprawią, że młodzieńcy będą znowu musieli ruszyć w wyprawę. Ściganym przez rządzących krajem magów uciekinierom nie są pisane chwile spokoju.


Obrazek

Filmowy Konkurs

Szanowne Bestie i puchate Stwory, lato dobiega końca, szkoła za pasem, a rozgrzane słońce wreszcie chowa się za chmurami, ale nic straconego, z pewnością czymś miłym na podsumowanie wakacji będzie wygranie zestawu DVD dwóch wyśmienitych, artystycznych filmów, "Cichego miejsca" i "Wyspy psów".


A żeby to zrobić, wystarczy rozwiązać poniższą łamigłówkę i podesłać rozwiązanie wraz z adresem do wysyłki. Na wasze prace czekamy pod adresem konkurs.bestia@o2.pl.Całą scenę obserwowałem z balkonu. Na ulicy kręciło się sporo ludzi, chociaż trudno było mówić o tłoku. Dzięki temu od razu spostrzegłem wspaniałego psa, wilczura, jak tylko wynurzył się z, bocznej uliczki. Biegł po chodniku, lawirując zgrabnie pomiędzy przechodniami, z nosem przy ziemi. Przesunął się tak pod moim balkonem i zaczął się oddalać, kiedy nagle zmienił postępowanie. Wybiegł na skraj jezdni i uniósł łeb.

Nie wiem, czemu spojrzałem wtedy w stronę, skąd się pojawił. Dojrzałem tam policjanta, który biegł z wysiłkiem. Właśnie wyjął z kieszeni jakąś rurkę, włożył jej koniec do ust i policzki jego dwa razy mocno się wydęły, jakby dmuchał w gwizdek. Żadnego głosu jednak nie usłyszałem. Znów spojrzałem na psa. W tej samej chwili skoczył on naprzód, jak strzała, dopadł jakiegoś mężczyzny, niosącego ciężką teczkę, i rzucił się na niego. Tamten usiłował kopnięciami bronić się, lecz pies chwycił go za nogę i przewrócił. Stanął nad nim i nie pozwolił się ruszyć, aż nadbiegł policjant. Za chwilę wszyscy razem — obaj mężczyźni, nie licząc psa, maszerowali pod moim balkonem w najlepszej, zdawałoby się, zgodzie. Tylko ręce jednego pana były jakoś nienaturalnie wygięte i złożone na plecach.

Złapano złodzieja. Wszystko w porządku. Ale nie wszystko jeszcze jest jasne.


Kto powie, co to za rurkę brał do ust policjant i po co?
Oprócz samych rozwiązań pamiętajcie o podesłaniu także danych do wysyłki (i akceptacji zasad przetwarzania danych zgodnie z RODO), co ułatwi nam rozesłanie nagród - adres: konurs.bestia@o2.pl. Na zwycięzców czeka pięć zestawów, w których skład wchodzą "Ciche miejsce" Johna Krasinskiego i "Wyspa psów" Wesa Andersona - powodzenia!


++

++

REGULAMIN KONKURSU:
1. Organizatorem konkursu jest portal Bestiariusz.pl i Imperial Cinepix.
2. Konkurs ma charakter ogólnopolski i trwa do 30.08.2018 godz. 23.59
3. Ze względu na przepisy, wszelkie informacje o zwycięzcach są wiadome wyłącznie redakcji, a powiadomienie o wygranej zostanie wysłane do zwycięzców.

Amerykański styl życia lekiem na wszelkie zło - recenzja książki "Miasto demonów"

Ludzie przegrywają wojnę. Od pojawienia się Elan, wybranki dysponującej nieznanymi nikomu talentami, zaświtała w nich jednak nadzieja. Młoda, niedoświadczona dziewczyna porywa się na kolejne niewykonalne zadania i wychodzi cało z każdej opresji. Tym razem przyjdzie jej stawić czoła armii demonów w sercu ich stolicy. Czy jedna nastolatka może zmienić los nie tylko swojego świata, ale całych wszechświatów równoległych?


Obrazek

Konkurs z Plagą olbrzymów

Szanowne Bestie i puchate Stwory, lubicie fantasy, prawda? No to właśnie dla Was mamy "Plagę olbrzymów" Kevina Hearne'a, czyli autora popularnego cyklu "Kroniki Żelaznego Druida", obecnie pracującego nad kolejnymi tomami książki, którą możecie wygrać!


A żeby to zrobić, oczywiście wystarczy rozwiązać poniższą łamigłówkę i podesłać rozwiązanie wraz z adresem do wysyłki. Na wasze prace czekamy pod adresem konkurs.bestia@o2.pl.


Pewnemu zespołowi kosiarzy polecono skosić dwie łąki; powierzchnia jednej z tych łąk była dwa razy większa od drugiej. Pół dnia cały zespół kosiarzy kosił większą łąkę; w drugiej połowie tego samego dnia zespół podzielił się na dwie równe grupy. Pierwsza grupa w dalszym ciągu kosiła większą łąkę i do końca dnia skosiła ją całkowicie. Druga grupa poszła kosić mniejszą łąkę, która kosiła do końca dnia, ale nie skosiła jej całkowicie. Reszta małej łąki została skoszona nazajutrz przez jednego kosiarza, któremu zajęło to cały dzień.

Ilu kosiarzy liczył zespół?Oprócz samych rozwiązań pamiętajcie o podesłaniu także danych do wysyłki (i akceptacji zasad przetwarzania danych zgodnie z RODO), co ułatwi nam rozesłanie nagród - adres: konurs.bestia@o2.pl. Na zwycięzców czekają trzy egzemplarze "Plagi olbrzymów" Kevina Hearne'a - powodzenia!
++

REGULAMIN KONKURSU:
1. Organizatorem konkursu jest portal Bestiariusz.pl i wydawnictwo Rebis.
2. Konkurs ma charakter ogólnopolski i trwa do 27.08.2018 godz. 23.59
3. Ze względu na przepisy, wszelkie informacje o zwycięzcach są wiadome wyłącznie redakcji, a powiadomienie o wygranej zostanie wysłane do zwycięzców.

Zwierzęce postapo o smaku czekoladowych batoników – recenzja komiksu „Łasuch” tom 1

Świat poszedł w rozsypkę. Ponownie i dosłownie. Zaraza zabiła miliony ludzi, tworząc okazyjnie nową rasę. Albo wyzwalając zakamuflowany gen powodujący mutacje.
Nadszedł czas złamać zasadę wszystkich zasad – wyjść z lasu. Koniecznie z czekoladowym batonem w kieszeni…

Obrazek

Jaki kraj, taka mafia - recenzja komiksu „Spodouści”

Na początku lat dziewięćdziesiątych zdesperowani ludzie, którym nie zostało nic – bo nic nie mieli już wcześniej, lub na skutek zmian ustrojowych wszystko stracili – dosyć często postanawiali odtworzyć fortuny w niezbyt legalny sposób. Powstawały kolejne szajki i mafie, szybko niszczone przez konkurencję lub policję. O tym wiedzą wszyscy, jednak tylko nieliczni pamiętają bohaterów nagłówków z tamtych lat.

Obrazek

Gdy zło jest dobre - recenzja komiksu „Sherlock Frankenstein i Legion Zła”

Świat Czarnego Młota to wielka niewiadoma. Najwięksi superbohaterowie świata zniknęli w trakcie walki z Antybogiem, a niemal każdy poza córką Czarnego Młota, który osobiście zakończył to starcie, nie wierzy że którykolwiek z nich przeżył. Trwa wieloletnia stagnacja, kiedy wśród nich pojawia się córka tego, który odszedł.

Obrazek

Podniebne przygody - recenzja "Super Wings. Transformacje"

„Super Wings. Transformacje” to kolejna propozycja wydawnictwa AMEET dla małych fanów bajki opowiadającej o przygodach Dżetka i jego przyjaciół. Tym razem na dzieci czeka mnóstwo zabawy z naklejkami a także… grą planszową!


Obrazek

Młodzieżowe SF z petardą – recenzja książki „Zabójcze maszyny”

Po „Zabójczych maszynach” Philipa Reeve’a nie spodziewałem się zbyt wiele – ot, kolejna młodzieżowa proza, która zostaje wydana/wznowiona z okazji ekranizacji i to głośnej, ponieważ za reżyserskimi sterami stanął Peter Jackson, twórca obrazu „Władcy Pierścieni”. Okazało się, że to jedna z ciekawszych książek SF dla młodszych, ale i starsi nie zawiodą się lekturą powieści.


Obrazek

„Piękna ciemność”, czyli wyborna kreacja dziecięcego limbo - recenzja komiksu

Powiadają, iżby ludzka dusza po śmierci trzy dni wędrowała pomiędzy ziemskimi bytami. Powiadają, iż strata dziecka porównywalna była do bólu tortur inkwizycji. Powiadają gdzieś pośrodku tych teorii i prawd, że kreacja dziecięcego limbo w „Piękna ciemność”, mimo lukrowej kreski budzi grozę głębią konceptu. Odrzućcie stereotypy o śmierci, czujcie się wstrząśnięci pomysłowością twórców. I ostrzeżeni nieco przytłaczającą historią tej niepozornie małej opowieści.

Obrazek

 • Konwenty
 • Fantasmagoria
 • Kawaii Time
 • Festiwal Fantastyki Cytadela
 • Sakurakon IV
 • Nyskon 2018
 • Magnificon EXPO
 • Dni Fantastyki 2018
 • Nejiro 9
 • Polcon 2018
 • NiuCon 2018
 • Zakonki 2018
 • Gildia Society
 • Ostatnie dyskusje na forum
 • Więcej
Współpraca
Artifex Mundi Bakumi Baniak Baniaka Cenega Fabryka Gier Historycznych FoxGames Galakta Gindie Armoryka
Granna Centrum gier Pegaz Phalanx Games Portal Games Przystań Gier Wydawnictwo REBEL.pl Techland ENEMEF
Fabryka Słów Videograf II Powergraph Hanami Telbit Biblioteka Akustyczna Synetia Zysk i S-ka Wydawnictwo Wydawnictwo Initium Wydawnictwo COMM Prószyński i S-ka
Wydawnictwo MAG Replika Skąpiec.pl Coś na progu Rebis Radio Banzai Artefakty Radio Aoi

Copyright © 2004-2018 Bestiariusz.pl. Wszelkie prawa do treści, grafiki oraz zdjęć dostępnych na stronie są zastrzeżone na rzecz Bestiariusz.pl lub odpowiednio na rzecz podmiotów, których materiały są udostępnianie na podstawie współpracy z Bestiariusz.pl.

Teraz jest 19 paź 2018, 23:40 — Strefa czasowa: UTC + 1
Engine: NERV 4.0 BETA
Warunki użytkowaniaPolityka prywatnościUsuń ciasteczka