• WIADOMOŚCI – Aktualizacje

Hultaj jeden – recenzja wydania DVD „Łotr 1”

Kiedy zapowiedziano wielki powrót marki „Gwiezdnych Wojen” na ekrany kinowe, fani zostali uraczeni nie tylko zapowiedzią nowej trylogii, ale także przygotowano dla wszystkich coś ekstra. Disney zdecydował się na tzw. projekt „Gwiezdne Wojny – historie” - czyli serię spin off’ów. Na pierwszy ogień zapowiedziano „Rogue One”, historię o rebeliantach, którzy wykradli plany Gwiazdy Śmierci.


Obrazek

Historia trzech Adolfów vol. 2 - recenzja mangi "Do Adolfów" #2

„Historia jest pisana przez zwycięzców”, mawiał Winston Churchill. Jeżeli zaś mowa o II Wojnie Światowej, większość, co o niej wiemy to klisze z perspektywy wschodnich dominiów naszego kraju, pod obcą okupacją; albo dzieje spisane przez zachód i USA. Na kartach powieści graficznej „Do Adolfów” dostajemy kilka innych spojrzeń – japońskiego społeczeństwa, Żydów żyjących na Dalekim Wschodzie, młodego wychowanka Hitlerjugend, którego niewinność i szlachetna dusza zostają drastycznie zmienione, na skutek pewnych okoliczności.


Obrazek

Fotorelacja - Pyrkon 2017

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z tegorocznego Pyrkonu!

Obrazek

Podążając za czarnym kotem - recenzja książki "Trupojad i dziewczyna"

Ahsan Riddha Hassan to polski pisarz o irackich korzeniach, założyciel portalu Wydaje.pl i absolwent Kursu Kreatywnego Pisania Miasta Literatury UNESCO, który ukończył z wyróżnieniem. „Trupojad i dziewczyna” jest drugą, po „Wieży”, powieścią jego autorstwa, utrzymaną w konwencji szeroko pojętej fantastyki. Sięgając po nią, miałam nadzieję na intrygującą, oniryczną historię z pogranicza grozy i realizmu magicznego, jaką zapowiadał zachęcający opis i klimatyczna okładka oraz, że zachwyci mnie nieprzewidywalnością, nastrojowością i wartką akcją.


Obrazek

Zagwozdki w Warsaw City - recenzja książki „Sprzedawcy lokomotyw”

„Granica rzeczywistości” udowodniła, że Marcin Sergiusz Przybyłek już kilkanaście lat temu potrafił wybiec w przyszłość w taki sposób, że przez długie lata technologia nie dogoni jego wizji. Futurystyczny obraz 2199 roku w „Sprzedawcach lokomotyw” jest o wiele bardziej intrygujący, aniżeli ten z pierwszego tomu.


Obrazek

Pan Ciemnego Lasu - fragment

Dziewczynka nic nie widziała. Płuca jej pękały, wydawało się, że jeszcze chwila, a zaczerpnie w nie wody z jeziora zamiast powietrza. Przed oczami przesunęły się fragmenty jej krótkiego życia: twarz matki, ostatnie słowa ojca, krzyk brata, zanim zniknął. Jako jedna z nielicznych ocalała z masakry w Miyako. Teraz jej życie się kończyło. Jej i Takemaru, którego z desperacją trzymała w ramionach. Zaraz oboje umrą. W jej oczach wezbrały łzy, ale zaraz rozpłynęły się w jeziorze Kasumi.


Obrazek

"Wiara" postępu - recenzja książki "Władca świata"

Chociaż ukazała się dokładnie wiek i dekadę temu wcale nie trąci myszką, lecz z roku na rok zyskuje na aktualności. "Władca świata" to profetyczna, dystopijna wizja naszego świata rozpromienionego światłem techniki i idei humanitaryzmu, którą kala cień wierzeń – szczególnie chrześcijaństwa.


Obrazek

Warszawa nawiedzona – recenzja książki „Rozeznanie duchów”

Czy Warszawa może kryć w sobie coś więcej, niż tylko rzeczywistość, którą znamy? Jeśli masz ochotę poznać odpowiedzi na te pytania - i tym samym bardziej poznać stolicę - trafia się idealna okazja. Na półkach księgarń od niedawna znaleźć można powieść Jacka Radzymińskiego, rekomendowaną przez redaktora naczelnego Fantomu Adama Podlewskiego.


Obrazek

Pan Ciemnego Lasu - premiera

Dziś, nakładem Wydawnictwa MAG, w sklepach zawitała nowa powieść Lian Hearn.

"Pan Ciemnego Lasu" to książka autora "Cesarza Ośmiu Wysp", a zarazem druga część serii "Opowieść o Shikanoko".

Opowieści krwiste i kolorowe – recenzja książki „Opowieści tajemnicze i szalone”

Cztery zawarte w zbiorze „Opowieści tajemnicze i szalone” Edgara Allana Poego opowiadania stanowią przekrój niepoprawnie bezpośredniej a metaforycznej, pochłaniającej intrygą i bohaterami, a przede wszystkim magnetyzującej sekretnością twórczości amerykańskiego pisarza. Jednak dawka przyjemności, refleksji i emocji, jakie mogą zostać wywołane podczas lektury tego dzieła, to nie jedyna gratka dla odbiorców – Gris Grimly bogato zilustrował teksty swym cudacznym i niepokojącym stylem (Goreyography), którego można porównać do animacji Tima Burtona i ilustracji Edwarda Goreya.


Obrazek

Life is brutal and full of zasadzkas - recenzja książki „Ciężkie próby”

„Czerwień” nie była powieścią wyjątkową – jej fabuła, bohaterowie oraz sposób prowadzenia narracji pozostawały raczej na przeciętnym poziomie. I chociaż do nazwiska Lindy Nagaty często dodaje się całą listę nominacji i nagród, które otrzymała, to książka nie stanowiła potwierdzenia jej literackich umiejętności.


Obrazek

Epików kres - recenzja książki "Calamity"

Jak na zwieńczenie cyklu, „Calamity” jest powieścią zwartą i przynoszącą oczekiwany przytup, a przed nim parę mocnych petard. Czego innego jednak można oczekiwać od Brandona Sandersona, twórcy szeregu unikatowych światów przedstawionych i barwnych systemów magicznych?


Obrazek

Powieść sprawna jak android - recenzja książki "Pył Ziemi"

Blurb „Pyłu Ziemi” zwiastuje niesamowite przygody, a zapowiedziane wydarzenia, z którymi zetkną się Rez i Lilo nie mogą być niczym innym, jak jazdą bez trzymanki. Pierwotne plemię oraz kopia wiktoriańskiego Londynu zdają się być dziwnym miszmaszem, jednak Rafał Cichowski potrafi utkać interesującą fabułę, bazując na, z pozoru, niepasujących do siebie składnikach.


Obrazek

Związek u szczytu chwały - recenzja komiksu "Nie musisz się mnie bać"

Joann Sfar potrafi stworzyć nastrojowe, trzymające w napięciu i pełne barwnych krajobrazów historie, dynamiczne i ostre, jak „Kot rabina”, ale czasem zdarza mu się także zbaczać na bardziej melancholijne, obyczajowe i skupione na wątkach romansowych, czego najlepszym przykładem jest „Nie musisz się mnie bać”. Komiks intrygujący nietypowym stylem i na pierwszy rzut oka podejmujący w głęboki sposób problematykę trapiącą nas wszystkich. Jednak nasze pierwsze spostrzeżenia nierzadko bywają błędne.


Obrazek

Wojna w Dzień Dziecka

Na Dzień Dziecka Fabryka Słów będzie miała dla czytelników "Wojnę" Andrieja Lewickiego.

 • Konwenty
 • FORT
 • Tolk-Folk
 • Ryucon 2017
 • Fornost 2017
 • NiuCon
 • Mochicon
 • Zakonki
 • Twierdza
 • Gildia Society
 • Rzesz??w by Night
 • Ostatnie dyskusje na forum
 • Więcej
Współpraca
Artifex Mundi Bakumi Baniak Baniaka Cenega Fabryka Gier Historycznych FoxGames Galakta Gindie
Granna Centrum gier Pegaz Phalanx Games Portal Games Przystań Gier Wydawnictwo REBEL.pl Techland ENEMEF
Fabryka Słów Videograf II Powergraph Hanami Telbit Biblioteka Akustyczna Synetia Zysk i S-ka Wydawnictwo Wydawnictwo Initium Wydawnictwo COMM Prószyński i S-ka
Wydawnictwo MAG Replika Skąpiec.pl Coś na progu Rebis Radio Banzai Artefakty Radio Aoi

Copyright © 2004-2017 Bestiariusz.pl. Wszelkie prawa do treści, grafiki oraz zdjęć dostępnych na stronie są zastrzeżone na rzecz Bestiariusz.pl lub odpowiednio na rzecz podmiotów, których materiały są udostępnianie na podstawie współpracy z Bestiariusz.pl.

Teraz jest 22 lip 2017, 19:30 — Strefa czasowa: UTC + 1
Engine: NERV 4.0 BETA
Warunki użytkowaniaPolityka prywatnościUsuń ciasteczka