• WIADOMOŚCI – Aktualizacje

Konkurs z Księgą Cmentarną

Szanowne Bestie i puchate Stwory! Konkurs to specjalny, bo każdy konkurs z Gaimanem taki być musi. Jak wszyscy wiedzą, powieści - i opowiadania - tego autora to bestsellery nieprzypadkowo, a my mamy dla Was aż dwa egzemplarze "Księgi Cmentarnej".


Do wzięcia udział w konkursie mogą wszyscy, a żeby wygrać wypada rozwiązać zagadkę i przesłać odpowiedź na adres mailowy.


Pani Genowefa przeglądała album rodzinnych fotografii swej dobrej znajomej, pani Kunegundy. Na jedno z jej pytań pani Kunegunda dała następującą odpowiedź:

- Jak pani wiadomo, nie posiadam wcale córek. Tej osoby córki syn był ojcem mojej wnuczki.

W jakim pokrewieństwie znajdowała się osoba z fotografii w stosunku do pani Kunegundy?Z dwóch poprawnych odpowiedzi wylosujemy zwycięzców - powodzenia! (Wraz z odpowiedziami przesyłajcie adresy do wysyłki - zwycięzcy otrzymają mail z informacją o wyborze).


Adres na odpowiedzi: konkurs.bestiariusz@o2.pl


++

REGULAMIN KONKURSU:
1. Organizatorem konkursu jest portal Bestiariusz.pl i wydawnictwo MAG.
2. Konkurs ma charakter ogólnopolski i trwa od 01.09.2017 do 13.09.2017 godz. 23.59.

Konkurs z Dwoma kartami

Szanowne Bestie i puchate Stwory! Jeżeli lubicie dark fantasy wysokiej próby i nie straszna jest Wam polska literatura, to mamy dla Was coś specjalnego, czyli pięć kompletów (koszulka L i XL oraz książka) "Dwóch kart" Agnieszki Hałas - jednego z najciekawszych uniwersów subgatunku.

Tradycyjnie, aby wziąć udział w konkursie należy rozwiązać zagadkę i przesłać odpowiedź na adres mailowy.


Dwaj chłopcy bawili się na ogrodowym szerokim murze. W pewnej chwili, zachowując się niezbyt ostrożnie, obaj spadli na ziemię. Prawda, mur nie był wysoki - krzywdy sobie żadnej nie wyrządzili. Gdy się jednak podnieśli z ziemi, twarz jednego z nich była przeraźliwie umorusana, drugiego zaś czysta. Mimo to tylko chłopiec z czystą twarzą poszedł się umyć w strumyku.

Jak sądzicie, dlaczego brudny chłopiec nie poszedł się obmyć?Z pięciu poprawnych odpowiedzi wylosujemy zwycięzców - powodzenia! (Wraz z odpowiedziami przesyłajcie adresy do wysyłki - zwycięzcy otrzymają mail z informacją o wyborze).


Adres na odpowiedzi: konkurs.bestiariusz@o2.pl


++

++

REGULAMIN KONKURSU:
1. Organizatorem konkursu jest portal Bestiariusz.pl i wydawnictwo Rebis.
2. Konkurs ma charakter ogólnopolski i trwa od 01.09.2017 do 08.09.2017 godz. 23.59.

Hermosos, tristes recuerdos - recenzja komiksu "Niewidzialne echa"

Komiks „Niewidzialne echa” wyłamuje się odrobinę z pozostałych opowieści niesamowitych Tony’ego Sandovala, jak „Nokturno”, „Wąż wodny” czy „Tysiąc sztormów”, choć pozostaje z nimi w ścisłej, ale mglistej relacji. No i przede wszystkim za warsztat graficzny odpowiada w tym utworze Grazia la Padula, czego aż tak bardzo się nie odczuwa, bowiem wyraźnie widać wpływ Sandovala na jej twórczość. A sądziłem, że wizualnie w takiej estetyce nikt oprócz komiksiarza nie zdoła mnie tak urzec… Jak łatwo się pomylić.


Obrazek

Siedzę na tronie – recenzja książki „Arthas. Przebudzenie Króla Lisza”

Christie Golden powraca z kolejną powieścią do uniwersum fantasy stworzonego w oparciu o przełomową serię gier komputerowych. „Arthas” mający światowy debiut w 2009, ukazał się niedługo po premierze dodatku „Wrath of the Lich King” do World of Warcraft i pośrednio stanowi fabularne wprowadzenie do wydarzeń z produkcji MMO. Jak prezentuje się książka poświęcona jednemu z ciekawszych antagonistów świata Azeroth?


Obrazek

Konkurs z Syndromem Riddocha

Szanowne Bestie i puchate Stwory! Jeżeli macie niedosyt horroru, to coś dla Was mamy - o ile oczywiście lubicie klimaty "Resident Evil" czy "World War Z". Do zgarnięcia są trzy egzemplarze "Syndromu Riddocha" Sylwii Błach.

Aby wziąć udział w konkursie należy rozwiązać zagadkę i przesłać odpowiedź na adres mailowy.


Kasia, mała siostrzyczka druha Jacka, głowiła się nad zadaniem matematycznym następującej treści:

"Mumusia kupiła w sklepie 2 kg chleba w cenie 3 złote 50 groszy, 1 kg cukru po 12 złotych za kg i trzy pudełka zapałek po 25 gr. Ile reszty otrzymała mamusia, jeżeli zapłaciła ekspedientce banknotem dwudziestozłotowym".

W tej chwili do pokoju weszła mama.

- Kasiu, bardzo proszę, przerwij ma chwileczkę odrabianie lekcji i skocz po zakupy - zwróciła się z prośbą do córki. - Masz tu dwadzieścia złotych, kupisz mi kilo cukru, 2 kilo chleba, wiesz, najlepiej lubelskiego, tego za 3,50. Aha, jeszcze trzy pudełka zapałek. Tylko, proszę cię, pośpiesz się!

Uradowana Kasia pobiegła do sklepu spożywczego. Ho, ho - sam przypadek rozwiąże za nią zadanie szkolne. To się nazywa mieć szczęście!

Ze sklepu Kasia powróciła rozczarowana. Dlaczego?Z trzech poprawnych odpowiedzi wylosujemy zwycięzców - powodzenia! (Wraz z odpowiedziami przesyłajcie adresy do wysyłki - zwycięzcy otrzymają mail z informacją o wyborze).


Adres na odpowiedzi: konkurs.bestiariusz@o2.pl


++

REGULAMIN KONKURSU:
1. Organizatorem konkursu jest portal Bestiariusz.pl i wydawnictwo Dom Horroru.
2. Konkurs ma charakter ogólnopolski i trwa od 01.09.2017 do 08.09.2017 godz. 23.59.

Konkurs z grą Janken

Szanowne Bestie i puchate Stwory! Jeżeli lubicie czasem oderwać się od wirtualnego świata i zagrać w coś "bez prądu" to mamy dla Was jedną taką propozycję, a mianowicie karciankę "Janken", która pozwoli odprężyć się zarówno doświadczonym graczom, jak i początkującym.

Tradycyjnie, aby wziąć udział w konkursie należy rozwiązać zagadkę i przesłać odpowiedź na adres mailowy.

Hen daleko, za górami, za lasami, mieszkaj maleńki człowieczek, ot taki sobie lilipucik, pan Bożydar Stokrotka. A mieszkał - o ironio losu - w ogromnym drapaczu chmur aż na czterdziestym piątym piętrze. Pan Stokrotka jeździł do mieszkania windą, która, jak to tylko w bajkach bywa, nigdy, ale to nigdy nie psuła się. Jedna tylko rzecz dziwiła mieszkańców tego olbrzymiego domu. Otóż pan Bożydar Stokrotka zawsze dojeżdżał windą do czterdziestego piętra, a resztą drogi przebywał "spacerkiem" po schodach.

Czy wiecie już dlaczego tak się działo w tej bajce?Z trzech poprawnych odpowiedzi wylosujemy zwycięzców - powodzenia! (Wraz z odpowiedziami przesyłajcie adresy do wysyłki - zwycięzcy otrzymają mail z informacją o wyborze).


Adres na odpowiedzi: konkurs.bestiariusz@o2.pl


++

REGULAMIN KONKURSU:
1. Organizatorem konkursu jest portal Bestiariusz.pl i wydawnictwo dlaczemu.
2. Konkurs ma charakter ogólnopolski i trwa od 16.08.2017 do 26.08.2017 godz. 23.59.

Potęga strachu – recenzja książki „Assassin's Creed. Ostatni Potomkowie: Grobowiec Chana”

"Grobowiec Chana" jest drugim tomem trylogii "Assassin's Creed. Last Descendants". W pierwszej części akcja skupiała się wokół nastolatka imieniem Owen, który za wszelką cenę pragnął poznać prawdę o domniemanej zbrodni jego, nieżyjącego już, ojca. Chłopak, razem z kilkoma kolegami, przypadkowo wplątał się w konflikt między Bractwem Asasynów a Zakonem Templariuszy i musiał podjąć decyzję, komu zaufać i pomóc w odnalezieniu Fragmentów Edenu.


Obrazek

Majowie na Kremlu – recenzja książki „Czas zmierzchu”

Ciężkie czasy nadeszły dla ludzkości. Katastrofy naturalne pustoszą cywilizacje. Niewyobrażalne trzęsienia ziemi obracają w pył największe z miast. Potężne fale tsunami wdzierają się w głąb lądu, zabierając za sobą wszystko, co żywe. Brzmi jak zapowiedź końca świata? Wszyscy doskonale pamiętamy fenomen, jakim był 2012 rok. To właśnie w grudniu tegoż roku miał według kalendarza Majów zakończyć się cykl życia na Ziemi, a cała ludzkość miała zostać zmieciona z powierzchni wskutek działania tajemniczych sił. Tak się jednak nie stało(po ilości zapowiedzianych końców świata można by powiedzieć „znowu”), ale samo wydarzenie stanowiło inspirację dla wielu twórców, w tym Dimitra Głuchowskiego, znanego rosyjskiego pisarza, któremu sławę przyniósł cykl „Metro”.


Obrazek

Cyrkowa galeria cudaków - recenzja książki "Baśnie osobliwe"

„Dawno dawno temu, za siedmioma górami, za siedmioma morzami”. Któż z nas nie zna tego klasycznego początku każdej, dobrej historii? Dla wielu czytelników tak właśnie wyglądał pierwszy kontakt z literaturą, lub po prostu z wymyślonymi historiami. Wtuleni w kołdrę z tym błyskiem zaciekawienia w oczach, czytając książkę w skórzanej okładce z wytłoczonym napisem „Baśnie” zagłębialiśmy się w magiczny świat legend, gdzie rycerze na białych koniach ratowali księżniczki, smoki terroryzowały miejscowości, a wszystko kończyło się długo i szczęśliwie. Z czasem zaczęliśmy dorastać, sięgać po inne doznania literackie. Nie zawsze było w tej „dorosłej” literaturze miejsca na happy endy, zbroja dawnych rycerzy ciśnięta w kąt porastała kurzem. Smoki, zamiast palić swoim ognistym oddechem kolejne grody zamknięte zostały na zawsze za wrotami dziecięcych wspomnień. Z czasem, przytłoczeni codzienną rutyną i szarą rzeczywistością, każdy z nas pragnie powrócić do tych beztroskich czasów, gdzie białe było białe, a czarne było czarne. „Baśnie Osobliwe” autorstwa Ransoma Riggsa dają nam taką możliwość.


Obrazek

Konkurs z Panią Śmierci

Szanowne Bestie i puchate Stwory! Jeżeli lubicie przyzwoitą fantasy odmiany magii i miecza, a także przepadacie za "Mieczem Prawdy" Terry'ego Goodkinda to mamy dla Was coś specjalnego - mianowicie jego najnowszą powieść, "Panią Śmierci". Czekającą na trzech szczęśliwców.

Aby wygrać jeden z trzech egzemplarzy, należy po prostu podać poprawną chronologię (fabularną) wszystkich książek z serii "Miecz prawdy".


Z trzech poprawnych odpowiedzi wylosujemy zwycięzców - powodzenia! (Wraz z odpowiedziami przesyłajcie adresy do wysyłki - zwycięzcy otrzymają mail z informacją o wyborze).Adres na odpowiedzi: konkurs.bestiariusz@o2.pl

++

REGULAMIN KONKURSU:
1. Organizatorem konkursu jest portal Bestiariusz.pl i wydawnictwo Rebis.
2. Konkurs ma charakter ogólnopolski i trwa od 14.08.2017 do 21.08.2017 godz. 23.59.

Konkurs z Kingiem!

Szanowne Bestie i puchate Stwory! Jeżeli macie ochotę na horror i supermieszaknę fantastyczną, to zdecydowanie musicie sięgnąć po "Mroczną wieżę: Rolanda" oraz "Łowcę snów", a my mamy dla Was kilka tych książek do rozdania.


Aby zgarnąć jeden z czterech pakietów, należy rozwiązać zagadkę:

Henio znowu pokłócił się z Jurkiem, a teraz mu trochę wstyd. Bo tak właściwie to nie było powodu do zwady. Przeciwnie - można się było wzajemnie przekonywać, wysuwając konkretne, rzeczowe argumenty.

A wszystko poszło o skok wzwyż. Obserwowali właśnie finały tej konkurencji i każdy z nich miał innego faworyta. Jurek typował na zwycięzcę rzeczywiście wspaniałego Szweda Stensona, chudego, wysokiego blondasa, który przelatując nad poprzeczką ocierał się niemal o nią jednocześnie twarzą i brzuchem. Henio widział zwycięzcę w Amerykaninie nazwiskiem Spoon, niskim, krępym i silnym jak tur. Ten startował jak rakieta, wyskakiwał do góry i z małpią zręcznością prześlizgiwał się ponad poprzeczką głową naprzód, zgięty w pasie, jak litera L.

- Patrz - mówił Jurek, uderzając dłonią w program zawodów. - Stenson ma 190 cm wzrostu. Przypuśćmy, że środek ciężkości ciała ludzkiego mieści się gdzieś na 60% wysokości. Mój Szwed ma go więc na wysokości 114 cm. A ten twój Murzyn ma tylko 170 cm, a więc jego środek ciężkości leży na wysokości 102 centymetrów. 12 cm różnicy to nie bagatelka.

- Tak - replikował Henio - lecz spójrz tylko na ich ciężary. Twój „patyczek" waży 63 kg, a mój 75. Lecz co w nim waży proporcjonalnie więcej? Oczywiście mięśnie. W zawodach pomiędzy piórkiem a sprężyną zwycięży oczywiście sprężyna.

Wszyscy inni zawodnicy już odpadli. Nasi dwaj faworyci przeszli nad poprzeczką na wysokości 205 cm i teraz szykowali się do zaatakowania 210.

Tymczasem Jurek tokował dalej:

- Skoro znamy już wysokości środków ciężkości naszych zawodników, cóż prostszego, jak obliczyć, ile pracy musi każdy z nich włożyć, żeby udał mu się skok na 180 cm. Policz, a przekonasz się, że mam rację.

Henio jednak liczyć nie chciał. Po namyśle stwierdził nawet, że taki rachunek w ogóle nie ma sensu, co wywołało oburzenie Jurka.


Któremu z kolegów przyznasz rację, Czytelniku, i dlaczego?Cztery poprawne odpowiedzi wygrają pakiet książek - powodzenia! (Wraz z odpowiedziami przesyłajcie adresy do wysyłki - zwycięzcy otrzymają mail z informacją o wyborze).


++

++

Adres na odpowiedzi: konkurs.bestiariusz@o2.pl

REGULAMIN KONKURSU:
1. Organizatorem konkursu jest portal Bestiariusz.pl i wydawnictwo Albatros.
2. Konkurs ma charakter ogólnopolski i trwa od 10.08.2017 do 18.08.2017 godz. 23.59.

Nowy "Śliski" w sprzedaży!

Dziś, nakładem wydawnictwa Fabryka Słów, na półki trafiła książka "Śliski" autorstwa Pawła Kornewa.
Powieść ukazała się w odświeżonej szacie graficznej z cyklu Fabryczna Zona.

Na Rosjan nawet koniec świata to za mało - recenzja książki "Śliski"

Rosyjska literatura fantastyczna jest jedyna w swoim rodzaju. Szalona narracja, zwykle prowadzona w pierwszej osobie i nowocześni ludzie rzuceni w wir wydarzeń, których nie rozumieją, które ich przerastają, ale dzięki swojemu sprytowi, szczęściu, a przede wszystkim umiejętnościom kombinowania i rozwiązywania problemów nieoficjalnymi i niezbyt legalnymi sposobami, są w stanie wyjść z każdej opresji, to jej cechy szczególne. Nie inaczej sprawa ma się z serią Pawła Kornewa, opowiadającej o Soplu, zwanym przez przyjaciół Śliskim. W nieznany sobie sposób znalazł się w Przygraniczu, mroźnej krainie brutalnie wyrwanej z naszej rzeczywistości.


Obrazek

Wilki i sterowce, czyli historia Wilna - recenzja książki "Wilcza godzina"

Steampunk nie żyje - tak przynajmniej uznała krytyka po opublikowaniu „Diamentowego wieku” Neala Stephensona. Andrius Tapinas, litewski prezenter telewizyjny w swojej debiutanckiej powieści „Wilcza godzina” chciałby zadać kłam temu twierdzeniu, tworząc międzynarodową intrygę i umiejscawiając ją na ulicach Wilna na przełomie XIX oraz XX wieku w rzeczywistości, w której nauka potoczyła się troszkę innym torem. Czy pierwsza powieść steampunkowa napisana w języku litewskim obroni honor subgatunku i przekona sceptyków, że po „Diamentowym wieku” może powstać wartościowa powieść?


Obrazek

Duchy przeszłości - recenzja książki "Mapa Cieni"

"Mapa Cieni" to zbiór opowiadań opartych częściowo na legendach i opowieściach o nawiedzonych miejscach z okolic Krakowa, poprzedzonych krótkimi ich genezami oraz relacjami z podróży w te rejony. Książka powstała dzięki akcji crowdfundingowej i sporemu zaangażowaniu m.in. ze strony Michała Stonawskiego - pisarza, publicysty i pomysłodawcy Nagrody Polskiej Literatury Grozy im. Stefana Grabińskiego oraz Krzysztofa Bilińskiego - muzyka, redaktora związanego z kwartalnikiem "OkoLica Strachu" i autora tomików poetyckich, współprowadzących wspólnie m.in. audycję radiową "Misterium Grozy", którzy podjęli się ambitnego projektu: napisania reportaży ze swoich wyjazdów i namówienia polskich autorów horrorów do stworzenia tekstów na ich podstawie. Premiera publikacji przeciągała się, ale ostatecznie całość prezentuje się bardzo dobrze, zwłaszcza od strony wizualnej. Okładka autorstwa Darka Kocurka jest bardzo klimatyczna i dość dobrze odwzorowuje zawartość książki. Zapoznając się z nią, miałam nadzieję, że zapoznam się z wieloma nieznanymi mi wcześniej, intrygującymi legendami, a opowiadania urzekną mnie nastrojem bądź wartką akcją.


Obrazek

 • Konwenty
 • FORT
 • Tolk-Folk
 • Ryucon 2017
 • Fornost 2017
 • NiuCon
 • Mochicon
 • Zakonki
 • Twierdza
 • Gildia Society
 • Rzesz??w by Night
 • Ostatnie dyskusje na forum
 • Więcej
Współpraca
Artifex Mundi Bakumi Baniak Baniaka Cenega Fabryka Gier Historycznych FoxGames Galakta Gindie Armoryka
Granna Centrum gier Pegaz Phalanx Games Portal Games Przystań Gier Wydawnictwo REBEL.pl Techland ENEMEF
Fabryka Słów Videograf II Powergraph Hanami Telbit Biblioteka Akustyczna Synetia Zysk i S-ka Wydawnictwo Wydawnictwo Initium Wydawnictwo COMM Prószyński i S-ka
Wydawnictwo MAG Replika Skąpiec.pl Coś na progu Rebis Radio Banzai Artefakty Radio Aoi

Copyright © 2004-2017 Bestiariusz.pl. Wszelkie prawa do treści, grafiki oraz zdjęć dostępnych na stronie są zastrzeżone na rzecz Bestiariusz.pl lub odpowiednio na rzecz podmiotów, których materiały są udostępnianie na podstawie współpracy z Bestiariusz.pl.

Teraz jest 23 lis 2017, 11:54 — Strefa czasowa: UTC + 1
Engine: NERV 4.0 BETA
Warunki użytkowaniaPolityka prywatnościUsuń ciasteczka