• WIADOMOŚCI – Aktualizacje

Słowo potężniejsze niźli miecz - recenzja książki "Ostatnie dni Nowego Paryża"

W trakcie Drugiej Wojny Światowej coś poszło nie tak. Nieznane indywidua uwolniły w Paryżu niepojęte moce. Eksplodowała bomba surrealizmu, przez którą w mieście pojawiły się Manify – realne wizualizacje artystycznych wizji. Niemal niepokonane istoty drastycznie zmieniły układ sił. Bezstronnie obojętne wobec konfliktu toczonego pomiędzy ruchem oporu a nazistami w dosłowny sposób wprowadziły sztukę na ulice francuskiej stolicy. Mieszkańcy, jak i okupanci odizolowani od reszty świata muszą stawić czoła nie tylko sobie, ale wszechogarniającej potędze artyzmu.


Obrazek

Kolekcja Komiksy Star Wars#4: „Klasyczne Opowieści tom 4” - recenzja

Przyszedł czas na spotkanie kadrów i dymków w kolejnym tomie Klasycznych opowieści. Album #4 przynosi początek wydarzeń znanych z Imperium Kontratakuje!

Obrazek

Kolekcja Komiksy Star Wars #3: „Klasyczne Opowieści tom 3” - recenzja

Przygód klasycznych opowieści z serii 'Along time ago' ciąg dalszy. Wracamy do końcówki srebrnych lat siedemdziesiątych w recenzji trzeciego tomu Legend od wydawnictwa De Agostini.

Obrazek

Noc przeczytana - recenzja książki "Zadra"

Zima nie odpuszcza i choć wieczory nie są już tak długie, to i tak zdecydowanie lepiej spędzić je z książką w domu, niż na zewnątrz – chłodzie i deszczu. Wydawnictwo Literackie przygotowało na tę okazję zbiorcze wydanie “Zadry” Krzysztofa Piskorskiego. Z połączenia dwóch tomów wyszło prawie siedemset stron, więc jest w czym się zagłębić.


Obrazek

Wyniki konkursów

Szanowne Bestie i kudłate Stwory, czas na rozwiązania - choć zwycięzcy już pewno maile podostawali, nagrody w drodze, albo w następnym tygodniu do Was wylecą.

Bez wchodzenia w szczegóły, listy poszczególnych wygranych poniżej.

Lego: Ninjago (DVD)

Karol N. z Warszawy
Paweł S. z Sopotu


Kropla życia\

Magdalena "Magie" z Przyworów Opolskich k. Opola
Remigiusz M. z Wrocławia


Hobbit

Oliwia Ch. z okolic Kutna
Paulina J. z PolicZwycięzcom gratulujemy i życzymy udanej lektury bądź seansu, a lekko zawiedzionych zapraszamy do kolejnych konkursów i śledzenia nas!

Konkurs z Lego: Ninjago

Szanowne Bestie i czcigodne Stwory, wiemy, że uwielbiacie niezobowiązujący humor i pokaźną dawkę humoru, dlatego też postanowiliśmy - wraz z Galapagos Films - zorganizować dla Was konkurs z dwoma egzemplarzami DVD "Lego: Ninjago"!


Do wygrania jednego z dwóch egzemplarzy tego dzieła nie wystarczą jednak dobre chęci, potrzeba jeszcze rozwiązać nietrudną zagadkę i podesłać odpowiedź wraz z adresem korespondencyjnym na wskazany poniżej adres mailowy. Zagadka zaś brzmi następująco:


Mamy trzy pudełka. W jednym pudełku znajdują się dwie czarne gałki (CC), w drugim dwie białe gałki (BB), a w trzecim jedna biała gałka i jedna czarna gałka (BC). Na przykrywkach tych pudełek znajdują się odpowiednie napisy.

Jeddnakże jakiś figlarz pokręcił pokrywki w ten sposób, że każde pudełko jest teraz niewłaściwie oznaczono. Nasze zadanie polega na tym, aby wyjmować po jednej gałce z dowolnego pudełka i nie zaglądając do środka stwierdzić, w którym pudełku jakie gałki się znajdują.

Ile co najmniej gałek należy wyjąć, aby stwierdzić zawartość wszystkich trzech pudełek?
Rozwiązania należy wysyłać na adres (wraz z danymi do wysyłki): konkurs.bestiariusz@o2.pl (z najciekawszych wylosujemy dwa zwycięskie).++

REGULAMIN KONKURSU:
1. Organizatorem konkursu jest portal Bestiariusz.pl i Galapagos Films.
2. Konkurs ma charakter ogólnopolski i trwa do 01.03.2018 godz. 23.59.

Odradzająca się polska fantasy - recenzja książki "Pośród cieni"

Rynek literatury fantasy w Polsce rozwija się dynamicznie. Wydawcy zaskakują czytelników coraz to ciekawszymi pozycjami, nie tylko zagranicznymi, ale także tymi autorstwa rodzimych pisarzy. Polska fantastyka cały czas ewoluuje, kolejne książki pojawiają się w księgarniach. Jednymi z nich są tytuły wznowione przez wydawnictwo Rebis , wchodzące w skład cyklu dark fantasy „Teatr Węży”. „Pośród cieni” to drugi tom tej serii autorstwa przez Agnieszkę Hałas.


Obrazek

Konkurs z Kroplą życia

Szanowne Bestie i czcigodne Stwory, lubicie czasem sięgać po nowych, debiutujących autorów? Jeśli tak, mamy dla Was dwa limitowane egzemplarzy powieści "Kropla życia" Oliwii Tybulewicz, która pierwotnie ukazała się na platformie e-bookowo.pl.


Do wygrania jednego z dwóch egzemplarzy tego dzieła nie wystarczą jednak dobre chęci, potrzeba jeszcze rozwiązać nietrudną zagadkę i podesłać odpowiedź wraz z adresem korespondencyjnym na wskazany poniżej adres mailowy. Zagadka zaś brzmi następująco:


Dziadek i babcia mają razem 160 lat.

Ile lat ma każde z nich, jeżeli dziadek ma dwa razy tyle lat ile babcia miała wtedy, kiedy dziadek miał tyle, ile babcia ma dziś.Rozwiązania należy wysyłać na adres (wraz z danymi do wysyłki): konkurs.bestiariusz@o2.pl (z najciekawszych wylosujemy dwa zwycięskie).++

REGULAMIN KONKURSU:
1. Organizatorem konkursu jest portal Bestiariusz.pl i Oliwia Tybulewicz.
2. Konkurs ma charakter ogólnopolski i trwa do 28.02.2018 godz. 23.59.

Konkurs z Hobbitem

Szanowne Bestie i czcigodne Stwory, klasyka absolutna przed nami i to w bodaj najpiękniejszym wydaniu na polskim rynku (a na pewno najnowszym!), czyli "Hobbit" J.R.R. Tolkiena, opowieść o przygodzie, lojalności i przyjaźni (i wielu, wielu innych wartościach).


Do wygrania jednego z dwóch egzemplarzy tego wyśmienitego dzieła nie wystarczą jednak dobre chęci, potrzeba jeszcze rozwiązać nietrudną zagadkę i podesłać odpowiedź wraz z adresem korespondencyjnym na wskazany poniżej adres mailowy. Zagadka zaś brzmi następująco:


W związku z błyskawicznym rozwojem chemii syntetycznej i wzrastającą łatwością zdobywania bardziej subtelnych trucizn, ilość nie wykrytych przez policję państwową Paragwaju morderstw wzrosła z 17,2% w roku 1957 do 37,9% w roku 1958.

Czy to statystyczne zestawienie zawiera w sobie coś nieprawdopodobnego?Rozwiązania należy wysyłać na adres (wraz z danymi do wysyłki): konkurs.bestiariusz@o2.pl (z najciekawszych wylosujemy dwa zwycięskie).++

REGULAMIN KONKURSU:
1. Organizatorem konkursu jest portal Bestiariusz.pl i Wydawnictwo Zysk i S-ka.
2. Konkurs ma charakter ogólnopolski i trwa do 28.02.2018 godz. 23.59.

Star Wars Komiks 1/2018 - Doktor Arpha ścigana przez wszystkich - archeologiczna recenzja

Recenzja pierwszego w tym roku Star Wars Komiks, czyli awanturniczo-rodzinna opowieść o rozliczeniu z duchami przeszłości i kilku ciekawych konceptach Nowego Kanonu.

Obrazek

Demon też człowiek - recenzja książki "Rycerze Atlantydy"

Minęło niemal milenium od czasu, kiedy na Ziemię przybyły demony. Ludzkość mimo swoich osiągnięć techniki przegrała walkę z przeważającym liczebnie wrogiem z innego wymiaru. Teraz niedobitki rządzone są przez swoich panów, żyjąc w strachu i niemal całkowitym posłuszeństwie. Jedynie nieliczni buntują się kultywując wiedzę o dumnych przodkach. Elanthielle Bosca Timone to córka jednego z wojowników, którzy nie pogodzili się z porażką. Nie chcą oni pozwolić, by ohydne stwory zmieniły wszystkich poddanych w podobne sobie kreatury. Rodzina nie podejrzewa jednak jak wysoką cenę przyjdzie im zapłacić za swoją niezależność.


Obrazek

Ze zwierzętami za pan brat - recenzja książki "O czym szumią wierzby"

Kret to spokojne zwierzątko, nie szukające rozgłosu i potrafiące zadowolić się drobnymi przyjemnościami życia w swojej własnej norce. Pewnego dnia doznał jednak uczucia, które odmieniło wszystko – poczuł zew przygody. Wyruszył nad rzekę, gdzie poznał przyjaznego Szczura Wodne, a w konsekwencji również Pana Borsuka, Ropucha i innych mieszkańców okolic, z którymi przyjdzie mu sprostać licznym przeciwnościom losu.


Obrazek

Diabeł tkwi w lustrach - recenzja książki "Demon luster"

Lubię urban fantasy. Połączenie dwóch konwencje literackich w jeden, ciekawe postacie detektywów, którzy często stają przed bardzo nietypowymi sprawami czy cała parada nadprzyrodzonych istot - to jest to, co tygrysy lubią najbardziej. Jednak z tym gatunkiem mam jeden problem - bardzo często kolejne tomy są albo odgrzewanym kotletem, albo bohaterowie nagle zaczynają uzyskiwać kolejne supermoce, zaklęcia i co tam jeszcze, stając się nadludźmi (w jeszcze większym stopniu niż dotychczas). Gdzieś w tym wszystkim gubi się sens tego typu powieści - zagadka i sprawa kryminalna.


Obrazek

Konkurs z Narzeczoną księcia

Szanowne Bestie i czcigodne Stwory, coś, czego dawno nie było, klasyka fantasy pełna nietuzinkowego humoru, oto "Narzeczona księcia" Williama Goldmana - w trzech egzemplarzach dla śmiałków, którzy nie zlękną się wziąć udział w naszym konkursie, czyli odpowiedzieć na poniższą zagadkę.


Służący zapalił na wspaniałym świeczniku 87 świec z okazji urodzinowego przyjęcia swojego pana - hrabiego Luxemburg. Hrabia rozkazał jednak natychmiast zgasić 13 świec.

Ile świec pozostało po uroczystym przyjęciu?Rozwiązania należy wysyłać na adres (wraz z danymi do wysyłki): konkurs.bestiariusz@o2.pl (z najciekawszych wylosujemy trzy zwycięskie).


++

REGULAMIN KONKURSU:
1. Organizatorem konkursu jest portal Bestiariusz.pl i Wydawnictwo Jaguar.
2. Konkurs ma charakter ogólnopolski i trwa do 16.02.2018 godz. 23.59.

Kolekcja Komiksy Star Wars#4: „Klasyczne Opowieści tom 4” - premiera

Czwarty tom gwiezdnowojennych Legend w Klasycznych Opowieściach od dziś dostępny w księgarniach i salonikach prasowych.

 • Konwenty
 • Fantasmagoria
 • Kawaii Time
 • Festiwal Fantastyki Cytadela
 • Sakurakon IV
 • Nejiro 9
 • NiuCon 2018
 • Zakonki 2018
 • Gildia Society
 • Ostatnie dyskusje na forum
 • Więcej
Współpraca
Artifex Mundi Bakumi Baniak Baniaka Cenega Fabryka Gier Historycznych FoxGames Galakta Gindie Armoryka
Granna Centrum gier Pegaz Phalanx Games Portal Games Przystań Gier Wydawnictwo REBEL.pl Techland ENEMEF
Fabryka Słów Videograf II Powergraph Hanami Telbit Biblioteka Akustyczna Synetia Zysk i S-ka Wydawnictwo Wydawnictwo Initium Wydawnictwo COMM Prószyński i S-ka
Wydawnictwo MAG Replika Skąpiec.pl Coś na progu Rebis Radio Banzai Artefakty Radio Aoi

Copyright © 2004-2018 Bestiariusz.pl. Wszelkie prawa do treści, grafiki oraz zdjęć dostępnych na stronie są zastrzeżone na rzecz Bestiariusz.pl lub odpowiednio na rzecz podmiotów, których materiały są udostępnianie na podstawie współpracy z Bestiariusz.pl.

Teraz jest 26 kwi 2018, 14:30 — Strefa czasowa: UTC + 1
Engine: NERV 4.0 BETA
Warunki użytkowaniaPolityka prywatnościUsuń ciasteczka