• WIADOMOŚCI – Aktualizacje

Konkurs z Piorunem kulistym

Szanowne Bestie i puchate Stwory, jeżeli lubicie dobre science fiction to trafiliście w dziesiątkę! Właśnie teraz mamy dla Was "Piorun kulisty" Cixina Liu.


Wygrać jeden z pięciu egzemplarzy można, gdy rozwiąże się poniższą zagadkę i prześle odpowiedź na wskazany mail (wraz z adresem do wysyłki). Na wasze prace czekamy pod adresem konkurs.bestia@o2.pl.Ciekły hel oziębiony poniżej 2,2 K trudno utrzymać w otwartym naczyniu, gdyż ucieka zeń po ściankach. Trochę podobny efekt można zaobserwować z innymi cieczami w temperaturze pokojowej (np. z odpowiednim roztworem szkła organicznego w acetonie), jednakże w tym wypadku trzeba zapoczątkować tę ucieczkę (np. wylewając nieco cieczy ze szklanki i trzymając naczynie ukośnie względem pionu), a dalej ciecz sama sobie poradzi.

Jak to się dzieje?
Oprócz samych rozwiązań pamiętajcie o podesłaniu danych do wysyłki (i akceptacji zasad przetwarzania danych zgodnie z RODO), co ułatwi nam rozesłanie nagród - adres: konkurs.bestia@o2.pl. Na zwycięzców czekają egzemplarze "Piorun kulisty" - powodzenia!


++

REGULAMIN KONKURSU:
1. Organizatorem konkursu jest portal Bestiariusz.pl i wydawnictwo Rebis.
2. Konkurs ma charakter ogólnopolski i trwa do 21.01.2019 godz. 23.59
3. Ze względu na przepisy, wszelkie informacje o zwycięzcach są wiadome wyłącznie redakcji, a powiadomienie o wygranej zostanie wysłane do zwycięzców.

PS Przepraszamy też, że nie wszystkim jesteśmy w stanie odpisać na maila, dlatego od razu tu dziękujemy za wzięcie udziału w naszym konkursie.

Zagrajmy na emocjach – recenzja gry „Feelinks”

Wyobraź sobie, że otrzymujesz propozycję udziału w pierwszej wyprawie na Marsa. Brzmi jak ekscytująca przygoda? Czy może czujesz niepokój lub strach przed nieznanym? A gdyby taką ofertę otrzymałby twój kolega lub przyjaciółka? Jesteś w stanie powiedzieć, z jakimi emocjami zmagaliby się w takiej sytuacji? Brzmi to trochę jak test psychologiczny, a tak naprawdę przedstawiłam ci krótki skrót gry „Feelinks” od Furniverse, w której będziesz miał za zadanie określić swoje uczucia oraz odgadywać doznania innych graczy w różnych, czasem abstrakcyjnych sytuacjach.

Obrazek

Błyskawiczna gra słowna? – recenzja gry „Szóstki”

Uwielbiam gry słowne, poważnie! To bez wątpienia pokłosie wychowywania się w czasach, gdy smartfony były dopiero pieśnią przyszłości, a czas w podróżach trzeba było jakoś zabić. Grało się wtedy we wszystko – skojarzenia, państwa-miasta i wiele, wiele innych, które wymagały co najwyżej kartki i długopisu. Tak, „Szóstki” świetnie się w wpasowały w moje wspomnienia z dziecięcych lat.


Obrazek

Podnieść kotwicę i rozwinąć żagle! Wyruszamy po skarby! – recenzja gry planszowej „Ilôs”

Taktyczne rozmieszczanie osad i królestw, budowanie szlaków handlowych, wszystko po to, aby zdobyć punkty. Teraz możecie o tym zapomnieć, bowiem nakładem wydawnictwa Funiverse na polskim rynku pojawił się „Ilôs”, czyli „Catan” na sterydach.

Obrazek

Tesla strikes back - recenzja komiksu „Trzy Duchy Tesli 2 - Spisek Prawdziwych Ludzi”

Guilhem i Marazano powracają z drugim tomem swojego diesel-punkowego dzieła, poświęconego losom genialnego naukowca Nikoli Tesli i jego młodego podopiecznego Travisa. Utrzymana w atrakcyjnej warstwie graficznej, opowieść zabiera nas w sam środek II wojny światowej, umiejętnie mieszając fikcyjną historię z gatunku fantastyki z autentycznymi realiami i postaciami.

Obrazek

Weź pod rękę Mantykorę – recenzja gry „Paper Tales”

W świecie, gdzie między ludźmi żyją fantastyczne stwory, zbudować dobrze prosperujące miasto to nie lada wyzwanie, zwłaszcza, że konkurencja nie śpi. Wokoło wyrastają wioski, pojawiają się wrogie jednostki, a spod każdego krzaczka wygląda coś, co chciałoby odgryźć nam kończyny lub ukraść ciężko zarobione pieniądze. Jak żyć?!

Obrazek

Bądź jak Profesor Xavier – recenzja gry „The Mind”

Wyobraź sobie cztery osoby siedzące przy stole w kompletnej ciszy, każda wyglądająca zza wachlarzyka kart. Wszyscy patrzą na sąsiadów podejrzliwie i wyczekująco. Blat stołu jest pusty. Słychać tylko tykanie zegara. W końcu jedna z osób, drżącą ręką, unosi kartę i kładzie ją na środek. Dziesiątka. Słychać westchnienie ulgi. Gra toczy się dalej.

Obrazek

Humanistyczne wizje - recenzja książki “Humaniści w kosmosie”

Zastanawiasz się jak będzie wyglądać przyszłość? Czy ludzkość skolonizuje kosmos? Czy może czeka ją zagłada? Może czeka nas jeszcze coś innego? Kilka wizji możesz znaleźć w zbiorze opowiadań “Humaniści w kosmosie” autorstwa Mel Lallande. Dlatego możesz być gotowy na podróż dosłownie bez trzymanki, ponieważ autorka przedstawi tobie wiele przeróżnych poglądów oraz wizji.


Obrazek

Ręce do góry, bo strzelam! – recenzja komiksu paragrafowego „To jest napad!”

Wydawnictwo FoxGames nie zwalnia tempa i tym razem zaprasza nas do świata, w którym pojęcie praworządności nie istnieje. Jeśli chcesz przetrwać i naprawdę zarobić, musisz dostosować się do ulicznego życia, gdzie nieodzownym wyznacznikiem jest spluwa i siła pięści. Jako człowiek wyjęty spod prawa zaczniesz postrzegać otoczenie obojętnie i ciekawi mnie… ilu ludzi zabijesz z zimną krwią?

Obrazek

Jak umierają marzenia? Epicko! - recenzja książki "Każde martwe marzenie"

Na wstępie muszę przyznać, że z recenzowaniem kolejnych odsłon cyklu „Opowieści z meekhańskiego pogranicza” mam nie lada kłopot. Dlaczego? Bo z prozą Wegnera jest tak, jakbyśmy chcieli w jednym krótkim tekście zawrzeć całe bogactwo, barwę i znaczenia mitologii, religii i kultury z kilku zakątków świata dokładając do tego różnorodne systemy magiczne i skomplikowane relacje ekonomiczne. Po prostu nie da się tego zrobić w ograniczonej formie jaką jest recenzja - bardziej odpowiednia byłaby monografia. Albo najlepiej kilka.


Obrazek

Prawdziwa strona Tajnych wojen – „Tajne tajne wojny Deadpoola”

Historia alternatywna jest czymś, co może niezwykle kusić osoby, które znają pierwowzór. Jednocześnie istnieje szansa, że nowa wersja przypadnie do gustu laikom w danym temacie. Branie na tapet pewnych wydarzeń i przeinaczanie ich jest świetną zabawą dla twórcy i odbiorcy. Jak naprawdę wyglądały „Tajne wojny”? Deadpool wie to doskonale, bo przecież w nich uczestniczył.

Obrazek

Koka, alpaki i kipu – recenzja gry „Catan: Narodziny Państwa Inków”

Seria „Catan” wciąż się rozwija. Różnorodność tytułów sprawia, że praktycznie każdy znajdzie odpowiednią dla siebie pozycję. Tym razem wydawnictwo Galakta oferuje fanom grę, w której będzie można doprowadzić do szczytu świetności swoje plemię Inków. W skrócie: koka, alpaki i Machu Picchu z głównej grafiki na pudełku zachęcają już na wstępie.

Obrazek

Wyścig konkwistadorów – recenzja gry „Wyspa Szamana”

Gier ekonomicznych, w których uczestnicy muszą wykazać się rozsądnym gospodarowaniem zasobami, skutecznym planowaniem swoich posunięć i zdolnością do elastycznego dostosowywania taktyki do zmieniających się warunków rozgrywki, powstało bardzo wiele. W tym planszówkowym urodzaju niełatwe jest znalezienie tytułu łączącego w sobie najlepsze cechy gatunku oraz prostotę rozgrywki, umożliwiającą dobrą zabawę nawet młodszym bądź mniej zaawansowanym graczom. „Wyspa Szamana” jednak świetnie spełnia te kryteria.

Obrazek

Niepozorny a bezlitosny ─ „Star Wars Komiks 6/18. Zemsta droida” ─ recenzja

Ostatni tegoroczny gwiezdnowojenny komiks od Wydawnictwa Egmont opowiada o misji ratunkowej małego R2, któremu w metodach działania bliżej do śmiercionośnych droidów Doktor Aphry niż przyjaznego astromecha towarzyszącego Luke’owi. Prócz kilku wybitnych absurdów nowego kanonu w grudniowym albumie znajdziemy również perełkę w postaci historii z gorących piasków Tatooine snutej przez samego Bena Kenobiego!

Obrazek

„Wizje twórców. Star Wars™: Ostatni Jedi” ─ recenzja artbooka

W „Wizjach twórców” poświęconych „Ostatniemu Jedi” duch ołówka pionierskich artów McQuarrie’go wylewa się z każdej strony recenzowanego artbooka!

Obrazek

 • Konwenty
 • Fantasmagoria
 • Kawaii Time
 • Festiwal Fantastyki Cytadela
 • Sakurakon IV
 • Nyskon 2018
 • Magnificon EXPO
 • Dni Fantastyki 2018
 • Nejiro 9
 • Polcon 2018
 • NiuCon 2018
 • Zakonki 2018
 • Gildia Society
 • Ostatnie dyskusje na forum
 • Więcej
Współpraca
Artifex Mundi Bakumi Baniak Baniaka Cenega Fabryka Gier Historycznych FoxGames Galakta Gindie Armoryka
Granna Centrum gier Pegaz Phalanx Games Portal Games Przystań Gier Wydawnictwo REBEL.pl Techland ENEMEF
Fabryka Słów Videograf II Powergraph Hanami Telbit Biblioteka Akustyczna Synetia Zysk i S-ka Wydawnictwo Wydawnictwo Initium Wydawnictwo COMM Prószyński i S-ka
Wydawnictwo MAG Replika Skąpiec.pl Coś na progu Rebis Radio Banzai Artefakty Radio Aoi

Copyright © 2004-2019 Bestiariusz.pl. Wszelkie prawa do treści, grafiki oraz zdjęć dostępnych na stronie są zastrzeżone na rzecz Bestiariusz.pl lub odpowiednio na rzecz podmiotów, których materiały są udostępnianie na podstawie współpracy z Bestiariusz.pl.

Teraz jest 25 maja 2019, 16:46 — Strefa czasowa: UTC + 1
Engine: NERV 4.0 BETA
Warunki użytkowaniaPolityka prywatnościUsuń ciasteczka