• WIADOMOŚCI – Aktualizacje

„LEGO® DC Comics Super Heroes. Fantastyczny przewodnik” ─ recenzja

Wydawnictwo AMEET przygotowało wyjątkowy album oparty na licencji korporacji LEGO® oraz wydawnictwa Warner Bros., właściciela komiksowego światka DC. Blisko stustronicowa publikacja stanowi niesamowity zbiór ciekawostek o superbohaterach poświęconych wyłącznie legutkowym wytworom związanym z uniwersum bohaterów Ligi Sprawiedliwości oraz wszelakiej maści arcyłotrów i postaci drugoplanowych.

Obrazek

Recenzja: „Disney maluch. Album maluszka”

Dzieci rosną bardzo szybko, a ich rozwojowi towarzyszy wiele ważnych chwil. Nie trzeba się martwić, że momenty te odejdą w zapomnienie. Można je wszystkie zebrać w albumie. To bardzo przyjemne, kiedy później po słyszącym czasie można zajrzeć do księgi i zobaczyć, jakie wydarzenia pojawiły się już w krótkim życiu.

Obrazek

Recenzja: „Disney Uczy. Star Wars™ 1,2,3 i Disney Uczy. Star Wars™ ABC”

Książki z serii “Disney Uczy. Star Wars™” nie są zwykłymi egzemplarzami o przygodach ulubionych bohaterów z serii “Gwiezdne Wojny”. Dzięki nim dziecko uczy się przez zabawę.

Obrazek

Recenzja: „Disney uczy. Samochody. Książka odkrywcy”

Razem z postaciami z bajki “Auta” może zgłębić świat motoryzacji. W ten sposób wszystko to, co wydawało się pozornie skomplikowane stanie się momentalnie łatwe. W końcu samochody to zapewne jedno z pierwszych zainteresowań każdego chłopczyka.

Obrazek

Pokuta za cudze grzechy ─ recenzja komiksu „Szósty Rewolwer tom 4”

Poszukiwanie sześciu rewolwerów, mających w swej mocy zniszczenie, ale i odbudowę świata trwa. Zarówno siły dobra jak i zła ścigają bohaterów, by zyskać dostęp do najpotężniejszej broni wszech czasów. Becky Montcrief, właścicielka Szóstego Rewolweru, dającego swojemu właścicielowi moce jasnowidzenia i przewidywania, wyrusza w kierunku miasteczka Pokuta, gdzie przetrzymywany jest jej partner – Drake Sinclair. Jeszcze nie wie co ją tam spotka i czemu będzie musiała sprostać.

Obrazek

Lato ze wspomnień, wspomnienia z lata ─ recenzja komiksu „Pewnego lata”

Rose jest zwykłą dziewczynką. Powoli zbliża się do progu dorastania, a w niedalekiej perspektywie znajdują się pierwsze miłości, związki i dorosłe problemy. Teraz jednak, jak co roku, przyjechała z rodzicami do Awago, nadmorskiej miejscowości, gdzie ze swoją o dwa lata młodszą przyjaciółką Windy mogą spędzić beztrosko wakacje. Sielanka nie potrwa jednak długo.

Obrazek

Jak pan Bóg Ralphowi, tak on nadal w niego nie wierzy ─ recenzja komiksu „Ralph Azham tom 11. Cios za ciosem”

Świat Ralpha Azhama, niezwykłego młodzieńca, który z pogardzanego świniopasa stał się najważniejszą po królu osobą w królestwie przechodzi ciągłe zmiany. Naniebieszczony, czyli dysponujący specyficznymi mocami nowy namiestnik kraju musi stawiać czoło coraz to groźniejszym przeciwnościom. Tym razem możliwe, że dokona trudnego wyboru, żeby zawszeć sojusz z największym swoim przeciwnikiem.

Obrazek

Thorgalu czy Ci nie żalu? - recenzja komiksu "Thorgal Tom 36: Aniel"

Wraz z ukazaniem się na rynku komiksowym trzydziestego szóstego albumu o przygodach Thorgala Aegirssona, Grzegorz Rosiński zadeklarował, że był to ostatni tom do którego stworzył warstwę graficzną. Cykl ma przejąć inny rysownik a Rosiński będzie opiekunem artystycznym całości. Jak wypadło pożegnanie mistrza z serią?Obrazek

„Yurei ga deteru” – recenzja książki „Yurei. Niesamowite duchy w kulturze japońskiej”

Kultura japońska jest jedną z najbardziej fascynujących, dalekowschodnich tradycji. Obyczaje Japończyków tak bardzo różnią się od europejskich postaw, że poświęcono im już wiele książek. Takim tytułem jest „Yurei. Niesamowite duchy w kulturze japońskiej” autorstwa Zacka Davissona, biorącym na tapet ten paranormalny odłamek wierzeń azjatyckich mieszkańców.


Obrazek

Wielki Konkurs Świąteczny

Szanowne Bestie i Puchate Stwory, rokrocznie organizujemy konkurs z okazji zbliżających się Świąt, w tym roku nie moglibyśmy o nim zapomnieć i przygotować dla Was ogromne zestawy nagród, które specjalnie dla Was udało nam się zorganizować wraz z wieloma zaprzyjaźnionymi wydawcami i dystrybutorami.


Na początek przedstawiamy wiele ciekawych nagród, które możecie zdobyć - w rozwinięciu posta pełna informacja, zadanie konkursowe, regulamin konkursu oraz graficzne reprezentacje wymienionych poniżej nagród (z przyczyn wysyłkowych, niektóre nagrody mogą doczekać się sfotografowania i dołączenia do Wielkiego Konkursu Świątecznego w czasie jego trwania).


1 miejsce: Deadpool 2 (DVD), Via Nebula (gra planszowa), Ostatnie dni Jacka Sparksa (Jason Arnopp), Inwazja porywaczy ciał (Jack Finney), Azyl (Grzędowicz), Bramy Światłości 3 (Kossakowska), Płomień i krzyż 2 (Piekara) i tematyczna smycz, magnes z Bram Światłości, Discover: Nieznane Lądy (gra planszowa), zestaw Metro 2033 i 2035: W mrok, Wędrowiec, Krucjata dzieci i Piter. Wojna, Iniemamocni 2 (DVD), Avengers: Wojna bez granic (DVD), Doktor Strange (DVD), Młodzi Tytani: Akcja! (DVD), Rampage (DVD), Kłamca 1, 2 i 2.5 (Ćwiek), Igrzyska Śmierci (trylogia), Quidditch przez wieki (Rowling), Bastion (King), To (King), Uniesienie (King), Spectrum (Raduchowska), Małe Licho (Kisiel), Woda na sicie (Brzezińska), Każde martwe marzenie (Wegner), The Mind (gra karciana), Kroniki Drugiego Kręgu (Białołęcka), Dom na Wyrębach, Za kilka demonów więcej (Harrison), Zadra (Piskorski), Woda na Sicie (Brzezińska), torba Wydawnictwa Literackiego

2 miejsce: Deadpool 2 (DVD), Szalona misja (gra planszowa), Ostatnie dni Jacka Sparksa (Jason Arnopp), Więzy Krwi (Kossakowska), Idiota skończony (antologia), magnes z Bram Światłości, Android: Mainframe (gra planszowa), Droga szamana (Machanienko), Assassin's Creed: Przeznaczenie bogów (Kirby), Avengers: Wojna bez granic (DVD), Doktor Strange (DVD), Rampage (DVD), Stan Lee. Człowiek-Marvel (Batchelor), Życie na podglądzie (Vlahos), Bastion (King), Triskel (Chodorowska), Dom Wschodzącego Słońca (Janusz), Zadra (Piskorski), Felix, Net i Nika oraz Koniec Świata Jaki Znamy (Kosik), To jest napad! (komiks paragrafowy), Wrota i Post Scriptum (Wójtowicz), Definicja strachu (Wróblewski), Obrońca Rowan (Henry), Wzlot i upadek D.O.D.O. (Stephenson, Galland), Fabryka smoków (Maberry), Dziewczynka, która wypiła księżyc (Barnhill), torba Wydawnictwa Literackiego

3 miejsce: Deadpool 2 (DVD), Bąbelsy (gra planszowa), Inwazja porywaczy ciał (Jack Finney), Nadzór (Charlie Fletcher), magnes z Bram Światłości, Star Wars: Przeznaczenie - Zestaw dla dwóch graczy (gra kościana), Alita. Miasto złomu (Cadigan), Iniemamocni 2 (DVD), Młodzi Tytani: Akcja! (DVD), Cynobrowe pola (Radlak), Podróż przez historię magii (Rowling), To (King), Amazonia (Rollins), Pierwszy rok (Carter), Dziewczynka, która wypiła księżyc (Barnhill), Wenecki spisek (Kosik), Hokus i pokus (komiks paragrafowy), Żelazny kruk (Dębski), Zwiadowcy 14 (Flanagan), Nierozdzielne (Pypłacz), Obrońca Rowan (Henry), Wzlot i upadek D.O.D.O. (Stephenson, Galland), Fabryka smoków (Maberry), torba Wydawnictwa Literackiego

Coraz bliżej święta – recenzja gry „Choinka”

Kochacie Boże Narodzenie? Zapach pierników sprawia, że z rozrzewnieniem odliczacie dni pozostałe do Wigilii? Uważacie, że każda zielona, iglasta gałązka ma święte prawo do bycia udekorowaną kolorową bombką tak szybko, jak tylko w marketach zabrzmi „Last Christmas”? Świąteczny Szał w październiku to o wiele za późno? Oto gra dla Was!

Obrazek

Pełna moc Superboy’a – recenzja komiksu „Superman, tom 4: Czarny Świt”

Rodzina Supermana jest najciekawszym motywem, który pojawił się w seriach „DC Odrodzenie”. Co tam jakieś zagrożenia na skalę światową, ślepnący Człowiek ze Stali czy też walka o życie Lexa Luthora? Potomek Clarka Kenta budzi wiele emocji, a wśród nich króluje ciekawość związana z jego dalszymi losami.

Obrazek

Marzy mi się śmierć – recenzja gry „Valhalla”

Wokół zbiórki pieniędzy na „Valhallę” narobiono tyle szumu, że każdy, kto uważa się za gracza w planszówki, na pewno słyszał o tym tytule. Autor bardzo skutecznie budował zainteresowanie swym dziełem poprzez liczne akcje promocyjne, głównie na YouTube. Łukasz Woźniak, na szczęście, nie wyskakiwał z lodówki, ale stworzył taką atmosferę, że ludzie czekali na kampanię, jak wikingowie na walkę.

Obrazek

Opowiedz mi historię - recenzja książki "Pierwsze słowo"

Krótkie formy są niedoceniane. Prawda jest bowiem taka, że stworzenie opowiadania, o czym często wspominają sami autorzy, którzy piszą zarówno je, jak i powieści, okazuje się o wiele bardziej czasochłonne i wymaga wielu wyrzeczeń. W końcu krótka forma, jak sama nazwa wskazuje, musi być krótka… A wiadomo jak to bywa z weną – kiedy już się pojawi, nie puszcza ze swoich szponów i można pisać w nieskończoność. Zanim się obejrzymy zamiast opowiadania mamy czterystustronicową powieść.


Obrazek

Nie wszyscy bohaterowie noszą pelerynki ─ „LEGO® DC Comics Super Heroes. Jak zostać superbohaterem. Moje tajne zapiski” ─ recenzja

Wystarczy, że weźmiesz długopis, ołówek albo marker w ulubionym kolorze, aby po otwarciu „Moich tajnych zapisków” sygnowanych przez uśmiechniętego Supermana poczuć się zupełnie jak... nowy superbohater! Wyjątkowy i niepowtarzalny o super mocy, w super pelerynie albo rakietowych butach! „Jak zostać superbohaterem” w doskonale przygotowany sposób pomoże wam wykreować własne alter ego rodem z komiksowego uniwersum DC!

Obrazek

 • Konwenty
 • Fantasmagoria
 • Kawaii Time
 • Festiwal Fantastyki Cytadela
 • Sakurakon IV
 • Nyskon 2018
 • Magnificon EXPO
 • Dni Fantastyki 2018
 • Nejiro 9
 • Polcon 2018
 • NiuCon 2018
 • Zakonki 2018
 • Gildia Society
 • Ostatnie dyskusje na forum
 • Więcej
Współpraca
Artifex Mundi Bakumi Baniak Baniaka Cenega Fabryka Gier Historycznych FoxGames Galakta Gindie Armoryka
Granna Centrum gier Pegaz Phalanx Games Portal Games Przystań Gier Wydawnictwo REBEL.pl Techland ENEMEF
Fabryka Słów Videograf II Powergraph Hanami Telbit Biblioteka Akustyczna Synetia Zysk i S-ka Wydawnictwo Wydawnictwo Initium Wydawnictwo COMM Prószyński i S-ka
Wydawnictwo MAG Replika Skąpiec.pl Coś na progu Rebis Radio Banzai Artefakty Radio Aoi

Copyright © 2004-2019 Bestiariusz.pl. Wszelkie prawa do treści, grafiki oraz zdjęć dostępnych na stronie są zastrzeżone na rzecz Bestiariusz.pl lub odpowiednio na rzecz podmiotów, których materiały są udostępnianie na podstawie współpracy z Bestiariusz.pl.

Teraz jest 25 maja 2019, 16:37 — Strefa czasowa: UTC + 1
Engine: NERV 4.0 BETA
Warunki użytkowaniaPolityka prywatnościUsuń ciasteczka