Wiadomości » Film » LEGO NINJAGO: Film na DVD, Blu-ray, Blu-ray 3D oraz 4K Ultra HD Blu-ray od 15.02!
LEGO NINJAGO: Film na DVD, Blu-ray, Blu-ray 3D oraz 4K Ultra HD Blu-ray od 15.02!
Nowa przygodowa animacja LEGO® NINJAGO®: Film, to pełna akcji i humoru kinowa produkcja, która zachwyci wszystkich fanów tego popularnego serialu. Młodzi widzowie ponownie spotkają się z ukochanymi bohaterami, aby obserwować ich zmagania w bitwie o Ninjago® City! Najnowsze przygody dzielnych wojowników ninja, tym razem w wersji pełnometrażowej, zadebiutują na 4K Ultra HD Blu-ray®, Blu-ray 3D®, Blu-ray® i DVD już 15 lutego!

Lloyd – uczeń za dnia, Zielony Ninja nocą – oraz jego przyjaciele stają do walki o NINJAGO® City pod wodzą Mistrza Wu. Odważni wojownicy muszą pokonać nikczemnego Lorda Garmadona, Najgorszego Gościa Wszech Czasów, który na dodatek jest również… ojcem Lloyda. W trakcie tej niebezpiecznej misji będą musieli wyzwolić swoją wewnętrzną moc i ocalić miasto podczas spektakularnej ostatecznej rozgrywki!
LEGO® NINJAGO®: Film – WYDANIE 4K Ultra HD Blu-ray®, Blu-ray 3D®, Blu-ray® i DVD

Ekipa ze studia Warner Bros. odpowiedzialna za sukces wcześniejszych filmów osadzonych w świecie LEGO®

++

przedstawia zupełnie nową pełnometrażową przygodę – LEGO® NINJAGO®: Film. Najnowszy przebój wyreżyserowali Charlie Bean (Tron: Rebelia), Paul Fisher (Jak wytresować smoka) oraz Bob Logan (Klopsiki i inne zjawiska pogodowe). Scenariusz napisali Bob Logan, Paul Fisher, William Wheeler (Ghost in the Shell), Tom Wheeler (Kot w butach), Jared Stern (LEGO® BATMAN: Film, Toy Story 3, Ralph Demolka) i John Whittington (LEGO® BATMAN: Film) na podstawie inspirowanej klockami LEGO® historii autorstwa Hilary Winston (seriale Bad Teacher i Mam na imię Earl), Boba Logana, Paula Fishera, Williama i Toma Wheelerów oraz Dana i Kevina Hagemanów (LEGO® Przygoda, Ninjago: Mistrzowie spinjitzu). Produkcji filmu podjęli się Dan Lin (LEGO® BATMAN: Film i LEGO® Przygoda), Phil Lord i Christopher Miller (LEGO® Przygoda, LEGO® BATMAN: Film), Maryann Garger (Wpuszczony w kanał), Roy Lee (LEGO® Przygoda, Jak wytresować smoka) oraz Chris McKay (LEGO® BATMAN: Film, LEGO® Przygoda, serial Robot Chicken). Funkcję producentów wykonawczych pełnili Jill Wilfert (LEGO® BATMAN: Film i LEGO® Przygoda), Keith Malone (LEGO®: Liga Sprawiedliwości – Legion Zagłady, LEGO® Star Wars: Przygody Freemakerów) oraz Seth Grahame-Smith (LEGO® BATMAN: Film, horror TO). W skład ekipy filmowej weszli scenografowie Kim Taylor (Wielki Gatsby, LEGO® Przygoda) i Simon Whiteley (Babe – świnka z klasą, Matrix). Muzykę do filmu skomponował Mark Mothersbaugh (Klopsiki i inne zjawiska pogodowe, LEGO® Przygoda). Animację zrealizowało studio Animal Logic.

W oryginalnej wersji językowej bohaterom głosów użyczyli Dave Franco (The Disaster Artist, LEGO® Przygoda), Justin Theroux (Mulholland Drive, serial Pozostawieni), Fred Armisen (serial Portlandia), Abbi Jacobson (serial internetowy Broad City), Olivia Munn (X-Men: Apocalypse, Iron Man 2), Kumail Nanjiani (I tak cię kocham), Michael Peña (Miasto gniewu, American Hustle), Zach Woods (serial Dolina Krzemowa) oraz legendarny Jackie Chan (przebojowa seria Godziny szczytu).

W polskiej wersji językowej usłyszymy Jakuba Wieczorka (Garmadon), Stefana Knothe (Mistrz Wu), Laurę Breszkę (Koko), Aleksandra Sosińskiego (Lloyd) Grzegorza Drojewskiego (Jay), Grzegorza Kwietnia (Kai), Bartosza Martynę (Zane), Przemysława Stippę (Cole), Monikę Pikułę (Nya) oraz Filipa Chajzera i Annę Wendzikowską.

UNIWERSALNA ROZRYWKA

Twórcy filmu postawili sobie za cel stworzenie opowieści, która przemówi do widzów w każdym wieku. Dla młodszych fanów przedstawiona historia jest spełnieniem marzeń: – Film opowiada o dzieciakach, które za dnia uczą się w szkole średniej i prowadzą normalne życie, aby potem nagle zmienić się w wojowników ninja walczących z siłami zła – wyjaśnia Zach Woods wcielający się w rolę Zane’a. – Myślę, że wiele dzieci fantazjuje o tym, że porzuca codzienną rutynę, aby stanąć do walki ze złymi ludźmi w gigantycznych mechach. Kto by tak nie chciał?

Jednak pomimo wielu zabawnych wygłupów, gagów wizualnych i prostego humoru skierowanych do młodszych widzów, dorośli również znajdą tutaj coś dla siebie. Jak mówi producent, Chris McKay: – Zrealizowaliśmy LEGO® NINJAGO®: Film z myślą o dziecku w każdym z nas. Może brzmi to banalnie, ale to prawda. Staramy się uchwycić nieszablonowość wyobraźni i jej epickie wytwory, które kreowaliśmy jako dzieci. Tworzyliśmy go także przez pryzmat miłości do filmów braci Shaw oraz filmów o potworach, więc fani mogą odnaleźć w nim mnóstwo odniesień. Dorośli widzowie bez wątpienia lepiej też zrozumieją podteksty relacji łączącej Garmadona z byłą żoną i matką Lloyda, Koko.– Chcemy, aby dzięki filmom o LEGO®, ludzie zaczęli odczuwać radość. Chcemy, aby się śmiali – mówi producent Dan Lin. – (…) uwielbiamy zaskakiwać widzów emocjami. Dla nas wygląd i zachowanie tych ludzików jest naturalnie zabawny. Jeśli możemy zapewnić dobrą zabawę i śmiech, a w dodatku powiązać je z prawdziwymi emocjami w sposób, którego widz może się nie spodziewać, otrzymujemy pełnowymiarowy film. Reżyser Charlie Bean przyznaje mu rację: – Wierzę, że widzom spodobają się sceny akcji, humor i ekscytująca podróż, w którą wyruszają bohaterowie. (…) Jestem jednak przekonany, że tym, co zostanie z nimi po seansie, będzie główny wątek filmu, czyli relacje łączące Lloyda z rodziną i przyjaciółmi.

GŁĘBSZY WYMIAR

Chociaż LEGO® NINJAGO®: Film aż kipi od wartkiej akcji i wybuchowego humoru, pod warstwą przygodową kryje się głębsze przesłanie. W rzeczywistości jest to opowieść o więziach międzyludzkich, a jej centralny wątek stanowi relacja ojca z synem. W samym centrum zaciekłej bitwy o NINJAGO® City spotykają się ojciec i syn, którzy zupełnie nie potrafią się porozumieć. Żaden z nich nie chce już tak naprawdę dłużej walczyć, niestety fakt, że Garmadon nie umie zrezygnować z dalszego powiększania swojej potęgi, a Lloyd nie jest w stanie zapomnieć o urazach, nie pozostawia im innego wyjścia. Ta fabuła odnosi się do zagadnień i wartości, które były kojarzone z klockami LEGO® od pokoleń. – Chodzi o rodzinę i odkrywanie siebie – mówi Bean. – Mimo że produkcja ma epicki charakter, nadal pozostaje intymną historią o ojcu i synu. Fakt, że jeden z nich jest bohaterem, a drugi czarnym charakterem, to tylko jedna z płaszczyzn ich konfliktu. Lloyd odczuwa stratę z powodu braku ojca w swoim życiu. W miarę rozwoju akcji stawiają czoła wyzwaniom, które nie dotyczą już tylko ich dwóch. Są zmuszeni do koegzystencji, co wymaga od każdego z nich odkrycia siebie na nowo.

Twórcy przemycili też w filmie przesłanie dotyczące wszechobecnej technologii i jej negatywnego wpływu na nasze życie. – To współczesne dzieciaki mające obsesję na punkcie technologii, podobnie jak każdy z nas – mówi o bohaterach Bean. – Ich nauczyciel, Mistrz Wu, usiłuje wpoić im, co to naprawdę znaczy być wojownikiem ninja, ale oni wolą raczej walczyć w swoich głośnych, lśniących mechach. Wu stara się ich nauczyć, że mechy można zniszczyć, a technologia bywa zawodna. Mistrz stara się nakłonić Lloyda i pozostałych wojowników ninja, aby zajrzeli w głąb siebie i odkryli drzemiącą w nich moc, umiejętności i wewnętrzny spokój. Twierdzi, że muszą przestać oczekiwać, iż maszyny będą wygrywać za nich bitwy.

W LEGO® NINJAGO®: Film poruszona też została kwestia przyjaźni i pracy zespołowej. Indywidualne umiejętności bohaterów wysuwają się na pierwszy plan, gdy zrzucają oni swój szkolny kamuflaż outsiderów i odkrywają tajną tożsamość, aby chronić NINJAGO® City przed Garmadonem. W miarę rozwoju akcji staje się jednak jasne, że współpracując ze sobą, mogą o wiele lepiej wykorzystać swoją moc. Dopóki nie nauczą się działać zespołowo i polegać na sobie nawzajem, nie zrealizują w pełni swojego potencjału.

WYDANIE 4K Ultra HD Blu-ray®, Blu-ray 3D®, Blu-ray® i DVD – DODATKI

Pierwsza pełnometrażowa przygoda z udziałem dzielnych wojowników ninja zadebiutuje w ofercie Galapagos Films już 15 lutego. Na płytach oprócz nowej przebojowej produkcji osadzonej w świecie LEGO® znajdą się również ekscytujące materiały dodatkowe:

• W świecie serialu LEGO® NINJAGO®
• Sceny niewykorzystane
adrturz – 2 lut 2018, 16:59
KOMENTARZE
 • Konwenty
 • Fantasmagoria
 • Kawaii Time
 • Festiwal Fantastyki Cytadela
 • Sakurakon IV
 • Nyskon 2018
 • Magnificon EXPO
 • Dni Fantastyki 2018
 • Nejiro 9
 • Polcon 2018
 • NiuCon 2018
 • Zakonki 2018
 • Gildia Society
 • Ostatnie dyskusje na forum
 • Więcej
Współpraca
Artifex Mundi Bakumi Baniak Baniaka Cenega Fabryka Gier Historycznych FoxGames Galakta Gindie Armoryka
Granna Centrum gier Pegaz Phalanx Games Portal Games Przystań Gier Wydawnictwo REBEL.pl Techland ENEMEF
Fabryka Słów Videograf II Powergraph Hanami Telbit Biblioteka Akustyczna Synetia Zysk i S-ka Wydawnictwo Wydawnictwo Initium Wydawnictwo COMM Prószyński i S-ka
Wydawnictwo MAG Replika Skąpiec.pl Coś na progu Rebis Radio Banzai Artefakty Radio Aoi

Copyright © 2004-2019 Bestiariusz.pl. Wszelkie prawa do treści, grafiki oraz zdjęć dostępnych na stronie są zastrzeżone na rzecz Bestiariusz.pl lub odpowiednio na rzecz podmiotów, których materiały są udostępnianie na podstawie współpracy z Bestiariusz.pl.

Teraz jest 20 lut 2019, 11:03 — Strefa czasowa: UTC + 1
Engine: NERV 4.0 BETA
Warunki użytkowaniaPolityka prywatnościUsuń ciasteczka