Wiadomości » Film » Liga Sprawiedliwości na 4K Ultra HD Blu-ray, Blu-ray 3D, Blu-ray i DVD
Liga Sprawiedliwości na 4K Ultra HD Blu-ray, Blu-ray 3D, Blu-ray i DVD
Batman, Wonder Woman, Aquaman, Cyborg i Flash, najsłynniejsi superbohaterowie uniwersum DC Comics, łączą swoje siły, by stawić czoła nowemu, potężnemu wrogowi w filmie „Liga Sprawiedliwości”. Jedna z największych i najdroższych ubiegłorocznych superprodukcji zadebiutuje na 4K Ultra HD Blu-ray™, Blu-ray 3D™, Blu-ray™ i DVD już 4 kwietnia.

Tysiące lat temu potężny i niebezpieczny Steppenwolf (Ciaran Hinds) stojąc na czele armii parademonów próbował przejąć władzę nad światem. Został powstrzymany przez połączone siły olimpijskich bogów, Amazonek, Atlantydów, ludzi oraz członków Korpusu Zielonych Latarni. Po jego pokonaniu, trzy potężne artefakty, których energia miała pozwolić Steppenwolfowi zapanować nad światem, zostały ukryte i oddane pod ochronę Atlantydów, Amazonek oraz ludzi.Śmierć Supermana (Henry Cavill) sprawia, że artefakty po tysiącach latach uśpienia zostają ponownie aktywowane. Wraz z nimi do naszego świata powraca Steppenwolf pragnący raz jeszcze spróbować przejąć kontrolę na Ziemią i jej

++

mieszkańcami ku chwale swojego władcy Darkseida. Kolejno wchodzi w posiadanie artefaktów pokonując najpierw Amazonki, a później Atlantydów. Świadom skali zagrożenia Batman (Ben Affleck) postanawia stworzyć wyjątkową drużynę złożoną z superbohaterów, przekonany, że tylko dzięki połączeniu ich nadnaturalnych mocy można pokonać Steppenwolfa. U jego boku do walki z niebezpiecznym wrogiem stają Wonder Woman (Gal Gadot), władca podwodnego świata Aquaman (Jason Momoa), półczłowiek-pół maszyna Cyborg (Ray Fisher) oraz potrafiący rozwijać nieprawdopodobną szybkość Flash (Ezra Miller).

„Liga Sprawiedliwości” to jeden z najdroższych filmów w historii kina i jeden z największych kinowych przebojów minionego roku. Obraz wyreżyserował specjalista od komiksowych adaptacji Zack Snyder. Główne role w superprodukcji zagrali natomiast: zdobywca dwóch Oscarów® Ben Affleck („Operacja Argo”), Henry Cavill („Kryptonim U.N.C.L.E.”), nominowana pięciokrotnie do Oscara® Amy Adams („Nowy początek”), Gal Gadot („Wonder Woman”), Ezra Miller („Musimy porozmawiać o Kevinie”), Jason Momoa („Conan Barbarzyńca”), Ray Fisher („Batman v Superman: Świt sprawiedliwości”), laureat Oscara® Jeremy Irons („Odmiana losu”), nominowana do Oscara® Diane Lane („Pod słońcem Toskanii”), Connie Nielsen („Gladiator”), zdobywca Oscar® J.K. Simmons („Whiplash”), Ciaran Hinds („Gra o tron”) oraz Amber Heard („Magic Mike XXL”).

– „Liga sprawiedliwości” to opowieść o indywidualnościach. O tym w jaki sposób grupa wyjątkowych metaludzi stała się drużyną, dla której nie ma rzeczy niemożliwych. Ten proces zajął im trochę czasu. Nie każdy z nich od razu był gotów stać się częścią zespołu. Bruce Wayne do każdego z nich musiał dotrzeć w inny sposób – wyjaśnia Ben Affleck wcielający się w rolę Batmana.

– Batman ich zebrał, ale to Wonder Woman sprawia, że ta drużyna trzyma się razem – dodaje Gal Gadot

++

odtwarzająca rolę Wonder Woman. – Było dla mnie niezwykle ważne, by widzowie zobaczyli w „Lidze Sprawiedliwości” tę samą Amazonkę, którą poznali w filmie „Wonder Woman”. Jednym z talentówDiany jest to, że dba o ludzi, wszystkich, bez wyjątku. Ona też staje się osobą wspierającą członków Ligi w najtrudniejszych dla nich momentach. Owszem, jest boginią i wspaniałą wojowniczką, ale jest również wrażliwa i szczera. Jest osobą, której nie można nie zaufać – dodaje aktorka.– Członkowie Ligi pochodzą z różnych światów, mają za sobą różne doświadczenia, posiadają różne supermoce. To co ich łączy, to fakt, że każdy z nich jest w swoim świecie wyrzutkiem bądź outsiderem. A tacy ludzie niechętnie decydują się na współpracę z innymi – mówi Henry Cavill odtwarzający rolę Supermana.

Dla Jasona Momoa’y i Ezry Millera praca przy „Lidze Sprawiedliwości” była spełnieniem marzeń. – Jestem wielkim fanem komiksów – wyznaje Jason Momoa. – Jako dziecko czytałem ich bardzo dużo, w tym, oczywiście, Batmana oraz przygody innych superbohaterów. Kiedy po raz pierwszy zobaczyłem „Batmana” Tima Burtona zwariowałem, ten film mnie kompletnie zachwycił – dodaje aktor.

++

Z podobnym entuzjazmem o pracy nad „Ligą Sprawiedliwości” opowiada Ezra Miller, filmowy Flash. – Jestem komiksowym fanem od dziecka. I od zawsze wolałem uniwersum DC Comics od konkurencji, do tego stopnia, że przez kilka miesięcy chodziłem po domu w stroju Supermana – wyznaje aktor. – Jako dziecko również sam pisałem oraz rysowałem komiksy. Wkładałem w to bardzo dużo serca i energii. Kiedy więc zaproponowano mi rolę Flasha, nie zastanawiałem się ani chwili i od razu się zgodziłem – dodaje Ezra Miller.

Prace na planie superprodukcji rozpoczęły się 11 kwietnia 2016 roku w należącym do wytwórni Warner Bros. studiu Leavesden położonych w południowo-wschodniej Anglii. Zdjęcia realizowano również w okolicach Londynu, w Szkocji, Chicago, w stanie Illinois, Los Angeles a nawet na Islandii. Prace na planie trwały do października, a po ich zakończeniu rozpoczął się etap postprodukcji. W maju 2017 z pracy nad „Ligą Sprawiedliwości” z powodów osobistych zrezygnował Zack Snyder. Do pracy nad filmem zatrudniono Jossa Whedona, autora przebojowej superprodukcji „Avengers”, który wprowadził poprawki do scenariusza Chrisa Terio oraz nadzorował realizację trwających dwa miesiące zdjęć dodatkowych.

Światowa premiera „Ligi Sprawiedliwości” odbyła się 26 października w Pekinie. Na ekrany światowych kin film wszedł w listopadzie generując w ciągu pierwszego weekendu wyświetlania w USA wynik w notowaniach box office na poziomie blisko 100 milionów dolarów! W sumie w kinach obraz zarobił ponad 650 milionów dolarów zajmując za oceanem 10 miejsce na liście najbardziej dochodowych produkcji roku. Tylko w polskich kinach film obejrzało ponad 300 000 widzów.

++

DODATKI SPECJALNE W WYDANIACH BLU-RAY:
• „Droga do sprawiedliwości” – wybierz się w podróż razem z twórcami DC Comics i zbadaj ponad pięćdziesięcioletnią historię Ligi Sprawiedliwości, od komiksów, poprzez animowane przygody, aż po debiut kinowy
• „Serce sprawiedliwości” – zobacz, co kryje się za sercem i duszą ikonicznej Trójcy DC Comics;
• „Technologiczne wsparcie” – odkryj odlotowe technologie i gadżety wspomagające członków Ligi Sprawiedliwości;
• „Liga Sprawiedliwości: Nowi bohaterowie” – poznaj niesamowitych nowych członków Ligi Sprawiedliwości;
• „Nie szata zdobi bohatera?” – przekonaj się, jak powstają stroje najbardziej uwielbianych bohaterów świata

DODATKI SPECJALNE W WYDANIU DVD:
• „Droga do sprawiedliwości” – wybierz się w podróż razem z twórcami DC Comics i zbadaj ponad pięćdziesięcioletnią historię Ligi Sprawiedliwości, od komiksów, poprzez animowane przygody, aż po debiut kinowy
adrturz – 6 kwi 2018, 14:48
KOMENTARZE
 • Konwenty
 • Fantasmagoria
 • Kawaii Time
 • Festiwal Fantastyki Cytadela
 • Sakurakon IV
 • Nyskon 2018
 • Magnificon EXPO
 • Dni Fantastyki 2018
 • Nejiro 9
 • Polcon 2018
 • NiuCon 2018
 • Zakonki 2018
 • Gildia Society
 • Ostatnie dyskusje na forum
 • Więcej
Współpraca
Artifex Mundi Bakumi Baniak Baniaka Cenega Fabryka Gier Historycznych FoxGames Galakta Gindie Armoryka
Granna Centrum gier Pegaz Phalanx Games Portal Games Przystań Gier Wydawnictwo REBEL.pl Techland ENEMEF
Fabryka Słów Videograf II Powergraph Hanami Telbit Biblioteka Akustyczna Synetia Zysk i S-ka Wydawnictwo Wydawnictwo Initium Wydawnictwo COMM Prószyński i S-ka
Wydawnictwo MAG Replika Skąpiec.pl Coś na progu Rebis Radio Banzai Artefakty Radio Aoi

Copyright © 2004-2019 Bestiariusz.pl. Wszelkie prawa do treści, grafiki oraz zdjęć dostępnych na stronie są zastrzeżone na rzecz Bestiariusz.pl lub odpowiednio na rzecz podmiotów, których materiały są udostępnianie na podstawie współpracy z Bestiariusz.pl.

Teraz jest 23 mar 2019, 04:03 — Strefa czasowa: UTC + 1
Engine: NERV 4.0 BETA
Warunki użytkowaniaPolityka prywatnościUsuń ciasteczka