• WIADOMOŚCI – Gry

„Papierowe zawody” - recenzja gry „Origami”

Origami to japońska sztuka składania papieru. Jej adepci z jednej kartki potrafią wyczarować kolorowe cuda. Dzięki najnowszej grze od Rebela polscy fani będą mieli okazję zmierzyć się w turnieju, gdzie zaprezentują swoje umiejętności w uzyskiwaniu skomplikowanych kształtów. Ten, kto stworzy najwięcej najbardziej złożonych zwierząt, ten zostanie mistrzem!

Obrazek

Trzymają „Sztamę!” – recenzja gry planszowej

Bobry poczuły wiosnę i rozpoczęły budowanie tam, a my im w tym pomożemy! W końcu „Im większa, tym lepsza”, a skorych do pracy graczy jest aż czterech. Tyle osób może zasiąść do najnowszej gry planszowej od wydawnictwa Granna zatytułowanej Sztama!. Niestety, wznoszenie tamy z gałęzi i pni nie jest wcale takie łatwe, a na pewno utrudniają to liczne śmieci, pozostawione przez turystów. Jednak i z tym można sobie łatwo poradzić. A więc do dzieła wierni kompani, pnie w dłoń i do roboty!

Obrazek

Trefl zapowiedział "Projekt: Miasteczko"

Fabryka Kart Trefl-Kraków zagwarantuje możliwość zbudowania własnego miasta.

 • Gry
 • Arto dodał
 • 13 lip 2018, 19:42

Drżyjcie wszyscy ci, którzy usłyszeli wężowy syk! - recenzja gry „Polskie Legendy - Bazyliszek”

Nie ma chyba osoby, która nie słyszała słynnej legendy o wielkim mitycznym stworze, przypominającym węża, albo i trochę jaszczurkę, zabijającym swoim wzrokiem. Mówiono, że najlepszym sposobem na bazyliszka jest pianie koguta, acz, również przywykliśmy do historii, że sposobem na bazyliszka jest... lustro. Tej drugiej wersji się dzisiaj trzymamy, gdyż zaczynamy grać w „Bazyliszka”.

Obrazek

Jedzą, piją, lulki palą, kafelki na drugą stronę obracają – recenzja gry planszowej „Pan Twardowski”

Czasem jest tak, że to, co łatwe i proste przynosi najwięcej zabawy i płynącej z niej satysfakcji - i tak jest właśnie w przypadku najnowszej gry kafelkowej z serii „Legendy Polskie” wydawnictwa Granna, czyli „Pana Twardowskiego”.

Obrazek

Przeżyj albo zgnij – recenzja komiksu paragrafowego „Zombie”

Ostatnio świat oszalał na punkcie zombie. Te zgniłe potwory dosłownie opanowały popkulturę – telewizję (The Walking Dead), książki (Przegląd końca świata), kino (kultowa Noc żywych trupów), czy też komiksy (również seria The Walking Dead). Są to tytuły, które jako pierwsze wpadły mi do głowy, a przecież można by wymienić jeszcze kilkadziesiąt innych dzieł poświęconych żywym trupom. Nie będę się jednak rozwodzić, skąd wzięła się moda na zombiaki – to zagadnienie na większy artykuł.

Obrazek

Ale zimno! - recenzja gry „Frostpunk”

Polskie 11bit studios udowodniło swoim wydanym w 2014 roku „This War of Mine", że są w stanie stworzyć dobrą grę, opartą na prostym w założeniach, a jednocześnie piekielnie trudnym gameplayu. Oferowała ona także historię łapiącą niejednego gracza za serce, która miała potencjał do wywoływania rozterek emocjonalnych. Najnowsza produkcja studia, „Frostpunk", uderza w podobne tony, takie jak walka o przetrwanie i problemy natury egzystencjalnej.

Obrazek

To dopiero wyścig! - recenzja gry „Star Wars Episode I Racer”

Kiedy usłyszałem, że jest szansa na zrecenzowanie gry „Star Wars Episode I Racer” nawet się nie zastanawiałem, tylko od razu rzuciłem się, aby zaklepać ją dla siebie. Wszystko to z jednego powodu. Nazwa ta wywołała u mnie prawdziwą eksplozję nostalgii, a widok intro sprawił, że cofnąłem się do czasów dzieciństwa i starego komputera rodziców.

Obrazek

Arrr! Piraci opanowali wszystkie wody mórz i oceanów! - recenzja komiksu paragrafowego „Piraci, Klątwa Wyspy Shukanet”

Czym jest komiks paragrafowy? To tak naprawdę gra w formie książki, w której wcielamy się w bohatera, podejmujemy kluczowe decyzje, zgadujemy zagadki, przeżywamy sytuacje i to od nas zależy zakończenie tej książki! Czy to nie wspaniałe być częścią rysowanej historii?

Obrazek

"Slawia" już na wspieram.to

Na platformie crowdfundingowej wspieram.to wystartowała kampania mająca na celu ufundowanie gry w klimatach słowiańskich "Slawia".

Został tylko tydzień kampanii "Roll Player: Potwory i Stwory"

Już tylko tydzień dzieli nas od zakończenia kampanii crowdfundingowej, mającej na celu ufundowanie dodatku do fantastycznej gry kościanej "Roll Player".

"Polska, gola!" w sklepach

Mundial zbliża się wielkimi krokami, a wydawnictwo Nasza Księgarnia wypuściło już do sklepów nową pozycję planszową "Polska, gola!".

Wiadomości od PHALANX

Wydawnictwo PHALANX ujawniło swoje plany wydawnicze na nadchodzące miesiące oraz klika innych informacji.

Można zaopatrywać się w "Aeon's End"!

W oficjalnym sklepie wydawnictwa Portal Games dostępna w przedsprzedaży jest już nowa pozycja "Aeon's End".

Przedsprzedaż "Detektywa"

W sklepach można już zamawiać kryminalną grę planszową "Detektyw" od Portal Games.

 • Konwenty
 • Fantasmagoria
 • Kawaii Time
 • Festiwal Fantastyki Cytadela
 • Sakurakon IV
 • Nyskon 2018
 • Magnificon EXPO
 • Dni Fantastyki 2018
 • Nejiro 9
 • Polcon 2018
 • NiuCon 2018
 • Zakonki 2018
 • Gildia Society
 • Ostatnie dyskusje na forum
 • Więcej
Współpraca
Artifex Mundi Bakumi Baniak Baniaka Cenega Fabryka Gier Historycznych FoxGames Galakta Gindie Armoryka
Granna Centrum gier Pegaz Phalanx Games Portal Games Przystań Gier Wydawnictwo REBEL.pl Techland ENEMEF
Fabryka Słów Videograf II Powergraph Hanami Telbit Biblioteka Akustyczna Synetia Zysk i S-ka Wydawnictwo Wydawnictwo Initium Wydawnictwo COMM Prószyński i S-ka
Wydawnictwo MAG Replika Skąpiec.pl Coś na progu Rebis Radio Banzai Artefakty Radio Aoi

Copyright © 2004-2018 Bestiariusz.pl. Wszelkie prawa do treści, grafiki oraz zdjęć dostępnych na stronie są zastrzeżone na rzecz Bestiariusz.pl lub odpowiednio na rzecz podmiotów, których materiały są udostępnianie na podstawie współpracy z Bestiariusz.pl.

Teraz jest 17 lip 2018, 01:26 — Strefa czasowa: UTC + 1
Engine: NERV 4.0 BETA
Warunki użytkowaniaPolityka prywatnościUsuń ciasteczka