Wiadomości » Gry » Erynie - nowa gra od Kuźni Gier
Erynie - nowa gra od Kuźni Gier
Kuźnia Gier na zlecenie Wydawnictwa Znak wymyśliła i wyprodukowała grę planszową Erynie, opartą na bestsellerowej powieści mistrza polskiego kryminału, Marka Krajewskiego, pod tym samym tytułem. Gra będzie częścią specjalnego pakietu dla wielbicieli mocnych wrażeń zawierającego jeszcze powieść oraz przewodnik informacyjny "Makabryczna zbrodnia wstrząsnęła Lwowem" i ukaże się w okresie przedświątecznym.

Jest rok 1939. Lwowem wstrząsa seria makabrycznych zbrodni. Strach jest wszechobecny, wybucha panika. Na miasto pada cień Erynii - bogiń zemsty.

++

Do pracy rusza cała lwowska policja, na której czele stoi Edward Popielski - komisarz do zadań specjalnych. Glina znany z gwałtownego charakteru, którego obawiają się nawet najtwardsi z lokalnych baciarów. Kto rozwiąże kryminalną zagadkę, zbierze dowody i doprowadzi do ukarania winnych?

Stań w szranki z najlepszymi lwowskimi glinami. Zostań śledczym, uwolnij miasto od zbrodni. Typuj podejrzanych, szukaj dowodów, zamknij śledztwo.

Gra przeznaczona jest dla 3 do 5 osób. Wygrywa ten gracz, którego podejrzenia najlepiej się sprawdzą.

Zagraj - rozwiąż kryminalną intrygę - poczuj klimat przedwojennego Lwowa!

Gra zawiera: planszę, 12 kart winy i niewinności, 6 kart podejrzanych, 6 znaczników śledczych, wraz z podstawkami, 52 żetony, w tym 45 żetonów dowodów, 6 żetonów podejrzanych i 1 żeton śledztwa, instrukcję.

SIW ZNAK http://www.znak.com.pl/ to nowoczesne wydawnictwo z tradycjami. Od 1959 roku wydaje książki, które wpisały się trwale do kanonu kultury.

SIW ZNAK to gwarancja dobrej literatury. W ofercie Znaku można znaleźć literaturę zdolną zaspokoić wyrafinowane gusta ale również przynieść rozrywkę w najlepszym gatunku. Wśród autorów książek Znaku są nobliści (Czesław Miłosz, Wisława Szymborska, J.M. Coetzee, Mario Vargas Llosa i wielkie gwiazdy literatury światowej: Zadie Smith, Candace Bushnell. W ofercie wydawniczej Znaku swoje miejsce ma również literatura faktu najwyższych lotów: książki Normana Daviesa, Ryszarda Kapuścińskiego czy Umberto Eco to zawsze pewne bestsellery.

++

Kuźnia Gier to wydawnictwo specjalizujące się w tworzeniu i wydawaniu gier planszowych, karcianych i RPG, takich jak: "Wiedźmin: Przygodowa Gra Karciana", "Wiochmen Rejser", "Inwigilacja", "Kapitan Bomba" "Kingpin", "Wolsung: Magia Wieku Pary" czy "Veto!" - jedyna polska kolekcjonerska gra karciana, umiejscowiona w sarmackiej XVII-wiecznej Polsce, znanej z kart książek Henryka Sienkiewicza czy Jacka Komudy.

Kuźnia Gier tworzy również gry na zamówienie - np. "Grunwald - walka 600-lecia" na zlecenie Narodowego Centrum Kultury czy "Wiedźmin - demo" na zlecenie CD PROJEKT.
Emil 'Galathar' Marcinkowski – 6 lis 2010, 10:04
KOMENTARZE
 • Konwenty
 • Fantasmagoria
 • Kawaii Time
 • Festiwal Fantastyki Cytadela
 • Sakurakon IV
 • Nyskon 2018
 • Magnificon EXPO
 • Dni Fantastyki 2018
 • Nejiro 9
 • Polcon 2018
 • NiuCon 2018
 • Zakonki 2018
 • Gildia Society
 • Ostatnie dyskusje na forum
 • Więcej
Współpraca
Artifex Mundi Bakumi Baniak Baniaka Cenega Fabryka Gier Historycznych FoxGames Galakta Gindie Armoryka
Granna Centrum gier Pegaz Phalanx Games Portal Games Przystań Gier Wydawnictwo REBEL.pl Techland ENEMEF
Fabryka Słów Videograf II Powergraph Hanami Telbit Biblioteka Akustyczna Synetia Zysk i S-ka Wydawnictwo Wydawnictwo Initium Wydawnictwo COMM Prószyński i S-ka
Wydawnictwo MAG Replika Skąpiec.pl Coś na progu Rebis Radio Banzai Artefakty Radio Aoi

Copyright © 2004-2018 Bestiariusz.pl. Wszelkie prawa do treści, grafiki oraz zdjęć dostępnych na stronie są zastrzeżone na rzecz Bestiariusz.pl lub odpowiednio na rzecz podmiotów, których materiały są udostępnianie na podstawie współpracy z Bestiariusz.pl.

Teraz jest 13 gru 2018, 12:41 — Strefa czasowa: UTC + 1
Engine: NERV 4.0 BETA
Warunki użytkowaniaPolityka prywatnościUsuń ciasteczka