Wiadomości » Gry » Wiadomości od PHALANX
Wiadomości od PHALANX
Wydawnictwo PHALANX ujawniło swoje plany wydawnicze na nadchodzące miesiące oraz klika innych informacji.

W nadchodzących miesiącach zostaną wydane następujące polskie edycje gier:
  - U-BOOT,
  - The Board Game,
  - My Little Scythe,
  - Lincoln,
  - AuZtralia,
  - Scythe: Fenris Powstaje, będącym ostatnim dodatkiem do Scythe.


"U-BOOT The Board Game" to nowość w świecie gier planszowych. Jest to gra symulacyjna dla 1-4 osób, która wykorzystuje aplikację mobilną. Podczas rozgrywki wcielamy się w rolę marynarzy niemieckich łodzi podwodnych z okresu II Wojny Światowej. Gra uzbierała na Kickstarterze prawie 700 tys. Funtów. I już wkrótce - jesienią 2018 roku - dzięki współpracy z polskim studiem Iron Wolf, na czele którego stoją Artur Salwarowski i Bartosz Pluta - projektanci gry, egzemplarze "U-BOOT The Board Game" pożeglują w świat.

"My Little Scythe" to z kolei gra projektu ojca i córki: Hoby’ego i Vienny Chou, wydawnictwa StoneMaier Games. Jest to rodzinna gra przygodowa z elementami rywalizacji, w której kontrolujemy dwie postacie. W tę grę zagrają dzieci nawet od 8 roku życia. Jak sama nazwa wskazuje, gra jest hybrydą mechanik znanych z "Scythe" i klimatów z dziecięcych bajek pokroju "My Little Pony". To niesamowite połączenie zadowoli graczy w niemal każdym przedziale wiekowym. Premiera planowana jest na jesień tego roku.

"AuZtralia" czyli jedna z najnowszych gier Martina Wallace’a, wydawnictwa SchilMil Games. To złożona gra przygodowo- strategiczno-ekonomiczna dla 1-4 osób. Jest to semi-coop (gra pół-kooperacyjna), co znaczy, że wygrywa tylko jeden gracz, ale mogą przegrać wszyscy, jeśli pozwolimy Cthulhu i jego poplecznikom zawładnąć nad Australią.

"Lincoln" to kolejna z nowości od Martina Wallace’a, wydawnictwa PSC Games. Jest to gra strategiczna dla dwóch osób, oparta na systemie karcianym, doskonale odzwierciedlającym dylematy stojące przed przywódcami Unii i Konfederacji podczas Wojny Secesyjnej. Mechanika Lincolna pozwala na "niszczenie" własnej talii kart, w przeciwieństwie do wykorzystywanego w wielu grach systemu tworzenia talii (tzw. deck-building), co pozwala na przedstawienie dynamiki tego konfliktu zbrojnego.

"Fenris Powstaje" jest trzecim i ostatnim - zwieńczającym trylogię - dodatkiem do "Scythe". Zostanie on wydany w listopadzie tego roku. Jest to największe z dotychczasowych rozszerzeń do "Scythe", zawierające w sobie emocjonującą kampanię będącą rozwinięciem storyline’u gry oraz 11 nowych modułów rozgrywki. Poza tym, rozszerzenie to powiększy liczbę komponentów gry o ponad sto nowych elementów!

Już niedługo także ruszy kampania mająca na celu ufundowanie gry "Nancy Narking".
"Nanty Narking" to nowa edycja bestsellerowej gry Martina Wallace’a "Świat Dysku Ankh-Morpork". W grze wcielimy się w osobistości epoki wiktoriańskiego Londynu, znane z historii, legend czy literatury, po to aby stoczyć walkę o Londyn.
Arisa – 4 cze 2018, 19:01
KOMENTARZE
 • Konwenty
 • Fantasmagoria
 • Kawaii Time
 • Festiwal Fantastyki Cytadela
 • Sakurakon IV
 • Nyskon 2018
 • Magnificon EXPO
 • Dni Fantastyki 2018
 • Nejiro 9
 • Polcon 2018
 • NiuCon 2018
 • Zakonki 2018
 • Gildia Society
 • Ostatnie dyskusje na forum
 • Więcej
Współpraca
Artifex Mundi Bakumi Baniak Baniaka Cenega Fabryka Gier Historycznych FoxGames Galakta Gindie Armoryka
Granna Centrum gier Pegaz Phalanx Games Portal Games Przystań Gier Wydawnictwo REBEL.pl Techland ENEMEF
Fabryka Słów Videograf II Powergraph Hanami Telbit Biblioteka Akustyczna Synetia Zysk i S-ka Wydawnictwo Wydawnictwo Initium Wydawnictwo COMM Prószyński i S-ka
Wydawnictwo MAG Replika Skąpiec.pl Coś na progu Rebis Radio Banzai Artefakty Radio Aoi

Copyright © 2004-2019 Bestiariusz.pl. Wszelkie prawa do treści, grafiki oraz zdjęć dostępnych na stronie są zastrzeżone na rzecz Bestiariusz.pl lub odpowiednio na rzecz podmiotów, których materiały są udostępnianie na podstawie współpracy z Bestiariusz.pl.

Teraz jest 17 cze 2019, 14:08 — Strefa czasowa: UTC + 1
Engine: NERV 4.0 BETA
Warunki użytkowaniaPolityka prywatnościUsuń ciasteczka