• WIADOMOŚCI – Gry

Might & Magic: Heroes VI - Frakcja Świątyni

Kolejny filmik od producentów Might & Magic: Heroes VI przedstawia Frakcje Świątyni, znaną bardziej jako królestwo Naga. Widać, że twórcy czerpali inspirację z kultury Wschodu, a sporo nazewnictwa związane jest z feudalną Japonią.

ŚGP z niespodzianką!

W tym tygodniu wydawnictwo Portal rozpoczęło pracę nad kolejnym numerem Świata Gier Planszowych. W najnowszym wydaniu czeka nas masa ciekawych artykułów, w tym wywiad z Klausem Teuberem i Michaelem Menzlem, raport z Norymbergi oraz wiele recenzji i konkursów. Tematem numeru będą Osadnicy z Catanu. Dodatkowo, w najnowszym wydaniu kryć się będzie absolutna niespodzianka...

Fragment z dema Alice: Madness Returns

Po kilku klimatycznych zwiastunach przyszła pora na 8 minutowy fragment rozgrywki. Planowana premiera to 14 czerwca.

Nowości związane z TORem

Dziś na stronie gry "The Old Republic" ukazały się obszerne artykuły dotyczące klasy łowcy nagród, a także białoskórej rasy Rattatakan. Nadal nie wiadomo jednak kiedy gra trafi do sprzedaży.

 • Gry
 • Jok dodał
 • 4 mar 2011, 19:01

Alice: Madness Returns w czerwcu

Już 14 czerwca dzięki Electronic Arts gracze będą mogli rozpocząć podróż po Krainie Czarów i pokręconej psychice Alicji. Twórcy Alice: Madness Returns obiecują, że elementy, które spodobały się graczom w poprzedniej części zostaną dopracowane i będzie ich jeszcze więcej.

Rok fanów w Portalu

W styczniu Wydawnictwo zapowiedziało, że rok 2011 będzie w Portalu rokiem fanów. Pomysł ten jest konsekwentnie realizowany, co widać choćby na przykładzie Gwiezdnego Pirata – pisma RPG od fanów dla fanów. Ukazuje się ono regularnie i z numeru na numer staje się jeszcze ciekawszy, zaś od marca Wydawnictwo rusza z nową inicjatywą: Portal RPG.

Z Wiedźminem w góry

CD Projekt Red prezentuje dość obszerny fragment rozgrywki z Wiedźmina 2. Można zobaczyć Geralta siekącego mieczem, rzucającego znaki, jak również malownicze górskie ścieżki i spokojne lasy.

Zapowiedzi Rebela

Wydawnictwo Rebel przedstawiło na swojej stronie listę gier planszowych, które ukażą się w 2011 roku. Będą to m.in. "Olympos", "Dobble", "Władcy Podziemi" oraz "Kamień Gromu - Gniew żywiołów". Wydawnictwo poinformowało także, że, wbrew wcześniejszym zapowiedziom, w tym roku nie wyda "Memoir'44".

Zwiastun The Elder Scrolls V: Skyrim

Bethesda prezentuje krótkie fragmenty rozrywki w zwiastunie nadchodzącego The Elder Scrolls V: Skyrim. Premiera gry planowana jest na 11 listopada.

Lutowy Gwiezdny Pirat

Lutowy Gwiezdny Pirat jest już do pobrania ze strony Portalu! Masa materiałów do gier RPG (i nie tylko!). Możecie go pobrać tej strony. Znajdują się w nim materiały poświęcone grom Indie, Neuroshimie, Monastyrowi oraz Savage Worlds.

 • Gry
 • Jok dodał
 • 23 lut 2011, 15:45

Dodatek do "Left 4 Dead 2"

W przygotowaniu jest nowy dodatek do gry "Left 4 Dead 2". Nie znamy jeszcze ostatecznej nazwy i daty premiery rozszerzenia (X360, PC, Mac). Valve chce je udostępnić dopiero po premierze "Portal 2" (22 kwietnia w Europie).

Gordon Walton odchodzi z BioWare

Kierownik oddziału BioWare w Austin, Gordon Walton, zrezygnował w zeszłym miesiącu z posady. Zmienił też firmę i przeniósł się do Playdom. Jednak, jak zapewniło Electronic Arts, nie przeszkodzi to w pracach nad długo oczekiwaną grą: "The Old Republic".

 • Gry
 • Jok dodał
 • 19 lut 2011, 17:16

Koniec Bizarre Creations

Studio Bizarre Creations, odpowiedzialne za takie gry jak "Project Gotham Racing", "Metropolis Street Racer" czy "Blur", przestało istnieć. Załoga BC stworzyła dla swoich fanów pożegnalny filmik.

Gra "The Walking Dead"

Studio Telltale Games oficjalnie ogłosiło, że trwają pracę nad grą "The Walking Dead", która ma ścisły związek z serialem Franka Darabonta i komiksem Roberta Kirkmana.

"Arena Albionu" w wersji karcianej

Kuźnia Gier wyprodukowała dla firmy PROGLOBAL przygodową grę karcianą "Arena Albionu", opartą na internetowej grze MMORPG o tym samym tytule. Gra składa się z talii 110 kart i 56 kolorowych znaczników. Fabuła osadzona jest w realiach średniowiecza.

 • Konwenty
 • Fantasmagoria
 • Kawaii Time
 • Gildia Society
 • Ostatnie dyskusje na forum
 • Więcej
Współpraca
Artifex Mundi Bakumi Baniak Baniaka Cenega Fabryka Gier Historycznych FoxGames Galakta Gindie Armoryka
Granna Centrum gier Pegaz Phalanx Games Portal Games Przystań Gier Wydawnictwo REBEL.pl Techland ENEMEF
Fabryka Słów Videograf II Powergraph Hanami Telbit Biblioteka Akustyczna Synetia Zysk i S-ka Wydawnictwo Wydawnictwo Initium Wydawnictwo COMM Prószyński i S-ka
Wydawnictwo MAG Replika Skąpiec.pl Coś na progu Rebis Radio Banzai Artefakty Radio Aoi

Copyright © 2004-2018 Bestiariusz.pl. Wszelkie prawa do treści, grafiki oraz zdjęć dostępnych na stronie są zastrzeżone na rzecz Bestiariusz.pl lub odpowiednio na rzecz podmiotów, których materiały są udostępnianie na podstawie współpracy z Bestiariusz.pl.

Teraz jest 18 mar 2018, 09:07 — Strefa czasowa: UTC + 1
Engine: NERV 4.0 BETA
Warunki użytkowaniaPolityka prywatnościUsuń ciasteczka