• WIADOMOŚCI – Gry

Koniec Black Industries

Black Industries, spółka zależna BL Publishing i część Grupy Games Workshop, ogłosiła zakończenie działalności. Firma zostanie zamknięta po planowanej na wrzesień publikacji jej ostatniego dzieła - Dark Heresy: Disciples of the Dark Gods.

Wiochmen Rejser 2 zbliża się...

Bodajże najbardziej rozpoznawalna gra Kuźni Gier - Wiochmen Rejser, już wkrótce doczeka się swojej drugiej edycji. Nie będzie to po prostu "stary" Wiochmen z nowymi grafikami i wykonaniem, ale wersja rozszerzona o nowe karty. Część z nich, póki co tylko z nazwami, grafikami i tzw. "flavor textem" została właśnie ujawniona na stronie Kuźni. Zapraszamy do zajrzenia na http://www.kuzniagier.pl/wiochmen2

Plan wydawniczy Kuźni Gier

Został ujawniony plan wydawniczy wydawnictwa Kuźnia Gier do marca 2008. Widać zdecydowane przyspieszenie w stosunku do lat poprzednich, a i tematyka jest rozległa i wygląda na to, że Kuźnia ma szansę na stanie się istotnym graczem na scenie nie tylko polskiej, ale też europejskiej, bowiem nawiązała kontakt z wydawnictwem Wolf-Fang. Więcej informacji oraz plan wydawniczy w szczegółach tutaj.

Informacje od Kuźni Gier!

Na stronie internetowej KG pojawiły się nowe wieści dotyczące gry karcianej "Wiedźmin", a konkretnie przykładowe karty. Wszystkie informacje można znaleźć tutaj.

Została także zapowiedziana nowa gra karciana, oficjalna informacja brzmi:
"Kuźnia Gier nabiera tempa. W październiku oprócz Wiedźmina: Przygodowej Gry Karcianej ukaże się też WYPAS - wypasiona gra towarzyska dla całej rodziny.
Będzie to nieskomplikowana gra dla 3 do 6 osób. Grając w Wypas zostaniesz juhasem i zajmiesz się opieką nad stadem. Będziesz łączyć owce w grupy tak by otrzymać jak najlepszą wełnę. A kiedy okażesz się najlepszy na caluśkiej hali, być może w przyszłym roku zostaniesz bacą!
Więcej na http://www.kuzniagier.pl/wypas "

Czekamy więc z niecierpliwością i zaczynamy odkładać pieniążki...

"Blefuj!" po polsku!

REBEL.pl ogłosiło plany wydania kolejnej gry - tym razem imprezowej karcianki znanej w Polsce pod czeską nazwą Blafuj lub niemiecką Kakerlakenpoker.

"Blefuj!" to party game, w której Twoim zadaniem jesz oszukanie innych graczy.. W trakcie rozgrywki gracze przekazują między sobą zakryte karty - informując jednocześnie co znajduje się na danej karcie - np. Żaba. Nie muszą jednak mówić prawdy, a osoba, która otrzymała kartę może spróbować zgadywać czy graczy blefuje lub podejrzeć ją i samemu zablefować do następnej osoby (np. z pokerową miną stwierdzając, że to nie Żaba tylko Skorpion).

"Do wydania tej gry skłoniła nas relacja z tegorocznego Mazurconu" - mówi Piotr Kątnik, właściciel REBEL.pl - "Entuzjastyczne opinie o grze spowodowały, że w ciągu kilku dni załatwiliśmy wszystkie formalności z niemieckim wydawcą i rozpoczęliśmy prace nad polską edycją. To dobry przykład na to jak społeczność fanów gier planszowych może wpływać na decyzje wydawców.".

"Blefuj!" będzie wydany identycznie jak niemiecka, czeska czy angielska edycja. Gra powinna być dostępna w dobrych sklepach z grami planszowymi już w połowie października, a jej sugerowana cena detaliczna to 34.95 zł.

News z Giery.eu

Giery.eu mają przyjemność poinformować, że jako jeden z pierwszych serwisów w Polsce miały okazję przetestować nowe dziecko Sony. Mowa oczywiście o PlayStation 3, o której możecie przeczytać tutaj oraz zobaczyć galerie zdjęć i materiał filmowy . Serdecznie zapraszamy!

 • Konwenty
 • Fantasmagoria
 • Kawaii Time
 • Festiwal Fantastyki Cytadela
 • Sakurakon IV
 • Nyskon 2018
 • Magnificon EXPO
 • Dni Fantastyki 2018
 • Nejiro 9
 • Polcon 2018
 • NiuCon 2018
 • Zakonki 2018
 • Gildia Society
 • Ostatnie dyskusje na forum
 • Więcej
Współpraca
Artifex Mundi Bakumi Baniak Baniaka Cenega Fabryka Gier Historycznych FoxGames Galakta Gindie Armoryka
Granna Centrum gier Pegaz Phalanx Games Portal Games Przystań Gier Wydawnictwo REBEL.pl Techland ENEMEF
Fabryka Słów Videograf II Powergraph Hanami Telbit Biblioteka Akustyczna Synetia Zysk i S-ka Wydawnictwo Wydawnictwo Initium Wydawnictwo COMM Prószyński i S-ka
Wydawnictwo MAG Replika Skąpiec.pl Coś na progu Rebis Radio Banzai Artefakty Radio Aoi

Copyright © 2004-2019 Bestiariusz.pl. Wszelkie prawa do treści, grafiki oraz zdjęć dostępnych na stronie są zastrzeżone na rzecz Bestiariusz.pl lub odpowiednio na rzecz podmiotów, których materiały są udostępnianie na podstawie współpracy z Bestiariusz.pl.

Teraz jest 19 maja 2019, 21:55 — Strefa czasowa: UTC + 1
Engine: NERV 4.0 BETA
Warunki użytkowaniaPolityka prywatnościUsuń ciasteczka