Wiadomości » Inne » Nowy numer "Creatio Fantastica" już dostępny!
Nowy numer "Creatio Fantastica" już dostępny!
Najnowszy numer pisma "Creatio Fantastica" jest już dostępny. Można znaleźć go TUTAJ.

ObrazekW jubileuszowym, dziesiątym roku wydawania „Creatio Fantastica” przygotowaliśmy numer szczególny, wracający do artystycznych i popularnonaukowych tradycji pisma, przy zacho-waniu zmian wdrożonych z końcem 2014 r. Powrót do numerów tematycznych rozpoczyna wydanie poświęcone utopiom i dystopiom, otwierane wywiadem z najwybitniejszymi polskimi znawcami zagadnienia – prof. Arturem Blaimem i prof. Ludmiłą Gruszewską-Blaim z Uniwersytetu Gdańskiego i Utopian Studies Society – i dwoma artykułami naukowymi (które pojawią się już wkrótce, oczekujemy zakończenia procesu recenzenckiego). Oprócz tego pojawia się aż 5 opowiadań: „Gwoździe ślubne” Błażeja Jaworowskiego, „Brama” Katarzyny Rupiewicz, „Misja Lucjusza” Roberta Rusika, „Próba wody” Adama Podlewskiego, wkrótce też dołączy do nich „Asystent” Jarosława Księżyka. Ponadto tradycyjnie kilkanaście recenzji książkowych, w tym pierwszych tomów z serii „Artefakty”, której patronuje stale „Creatio Fantastica”, a także książek Neila Gaimana, Brandona Sandersona, Django Wexlera, Matthew Jobina, Rafała Kosika, Roberta J. Szmidta, Adriana Tchaikovskyego czy Agnieszki Hałas. Wakacyjna pora wpłynęła jednakże przede wszystkim na objętość działu filmowego, w którym recenzujemy całą plejadę okołofantastycznych filmów – „Mad Max: Fury Road”, „Terminator: Genysis”, „Antman”, „Jurassic World”, „Klaun” czy „Maggie” – a także całą mnogość seriali, w tym zwłaszcza „The Messangers” (sezon 1), „Humans” (sezon 1) „Grę o tron” (sezon 5), „iZombie” (sezon 1), „Penny Dreadful” (sezon 2) czy „Jordskott” (sezon 1). W dziale growym z kolei nie mogło zabraknąć trzeciego „Wiedźmina” CD Projektu RED.

Równocześnie przychodzi mi zakomunikować znaczącą zmianę w trybie publikacyjnym. Odtąd będą się u nas częściej pojawiać recenzje, publikowane najpóźniej w 3 tygodnie po premierze i linkowane tu, na fanpage’u CF – za to znikną numery recenzenckie, zastąpione bogatszymi, lepiej dopracowanymi tematycznie numerami kwartalnymi, w których zawsze będziemy się starać o wywiady z badającymi fantastykę naukowcami lub zaangażowanymi w popularyzację wiedzy o fantastyce pisarzami, teksty popularyzatorskie i naukowe. Mamy na-dzieję, że częściej pojawiające się recenzje, nieoczekujące w szufladach naszych redaktorów na publikację numeru recenzenckiego, lecz pojawiające się zaraz po przeczytaniu książki na stronie CF zrekompensują Wam mniejszą ilość numerów, a dopracowane wydania kwartalne – zachęcą do głębszego zainteresowania się fantastyką.


Z życzeniami fantastycznej lektury,
Krzysztof M. Maj
Redaktor naczelny
Thordis – 17 sie 2015, 08:28
KOMENTARZE
 • Konwenty
 • Fantasmagoria
 • Kawaii Time
 • Festiwal Fantastyki Cytadela
 • Sakurakon IV
 • Nyskon 2018
 • Magnificon EXPO
 • Dni Fantastyki 2018
 • Nejiro 9
 • Polcon 2018
 • NiuCon 2018
 • Zakonki 2018
 • Gildia Society
 • Ostatnie dyskusje na forum
 • Więcej
Współpraca
Artifex Mundi Bakumi Baniak Baniaka Cenega Fabryka Gier Historycznych FoxGames Galakta Gindie Armoryka
Granna Centrum gier Pegaz Phalanx Games Portal Games Przystań Gier Wydawnictwo REBEL.pl Techland ENEMEF
Fabryka Słów Videograf II Powergraph Hanami Telbit Biblioteka Akustyczna Synetia Zysk i S-ka Wydawnictwo Wydawnictwo Initium Wydawnictwo COMM Prószyński i S-ka
Wydawnictwo MAG Replika Skąpiec.pl Coś na progu Rebis Radio Banzai Artefakty Radio Aoi

Copyright © 2004-2019 Bestiariusz.pl. Wszelkie prawa do treści, grafiki oraz zdjęć dostępnych na stronie są zastrzeżone na rzecz Bestiariusz.pl lub odpowiednio na rzecz podmiotów, których materiały są udostępnianie na podstawie współpracy z Bestiariusz.pl.

Teraz jest 20 kwi 2019, 19:49 — Strefa czasowa: UTC + 1
Engine: NERV 4.0 BETA
Warunki użytkowaniaPolityka prywatnościUsuń ciasteczka