• WIADOMOŚCI – Inne

Fabryka Słów znów rozdaje karty

Wydawnictwo Fabryka Słów poinformowało, że do końca roku zamierza wydać tzw. talię podstawową specjalnych kart do gry. Karty będą ukazywać się zarówno w wersji zakładkowej, jak i w komplecie przygotowanym na specjalnym karcianym, czyli odpowiednio trwałym papierze.

42 lata wirtualnej rzeczywistości!

Dzisiaj mija dokładnie 42 lata od pierwszego opublikowania RFC (Request for Comments) - dokumentu otwierającego drogę do narodzin Internetu.

Ja, Asimov

Dzisiaj mija dokładnie 19 lat od śmierci jednego z największych mistrzów fantastyki naukowej, zaliczanego do „Wielkiej Trójki” pisarzy science fiction – Isaaca Asimova. Był wielokrotnym laureatem Nagród Hugo oraz Nebula. W 1997 roku jego nazwisko umieszczono w Science Fiction and Fantasy Hall of Fame.

Star Wars - Kultowe Statki i Pojazdy #4

Już dziś w kioskach i salonach prasowych na terenie kraju będzie można nabyć czwarty numer kolekcji Star Wars - Kultowe Statki i Pojazdy wydawnictwa DeAgostini. Tym razem poświęcony on będzie myśliwcowi Anakina Skywalkera. Za magazyn wraz z modelem zapłacić trzeba 34,90 zł (w prenumeracie 29,90).

 • Inne
 • Jok dodał
 • 6 kwi 2011, 12:14

Wynalazek polskich naukowców pierwszym krokiem do podboju wszechświata

Dokładnie 128 lat temu, 5 kwietnia 1883 roku, dwaj profesorowie Uniwersytetu Jagiellońskiego - Zygmunt Wróblewski i Karol Olszewski, jako pierwsi na świecie uzyskali ciekłą postać tlenu. Odkrycie to, kilkadziesiąt lat później, pozwoliło ludzkości sięgnąć gwiazd.

Konrad T. Lewandowski – człowiek kalibru .45

W dniu dzisiejszym - 1 kwietnia 2011 roku, swoje 45 urodziny obchodzi Konrad T. Lewandowski - twórca literatury fantasy, science fiction oraz powieści kryminalnych, dziennikarz i publicysta. W latach 80-tych walczył o prawa fantastyki, a także piętnował plagę ignorancji wśród krytyków literackich. Ostatnio znany jest jako zapiekły wróg kumoterstwa i wszelkich koterii w polskim Fandomie.

Rewelacje wydawnicze

Śpieszymy donosić, iż ze wszystkich stron docierają do nas przedziwne informacje - tak radosne jak i straszliwe. W rozwinięciu znajdują się przecieki na temat kwietniowych nowości książkowych, polskiej wersji filmowej "Gry o tron" oraz mszczeniu Aslana.

„Złowione w sieci”, czyli wszystko co najlepsze po raz trzeci!

Przedstawiamy kolejny, marcowy przegląd prasy wykonany wspólnymi siłami redaktorów Bestiariusza. W aktualnym wydaniu „Złowionych w sieci” mamy dla Was mnóstwo tekstów wartych przeczytania. Sporo jest o nauce i technice. Jest o ciężkim życiu pisarza widzianym oczami tego młodego i tego starszego, bardziej doświadczonego. Mamy też „internetowy” felieton Ziemkiewicza, doskonały artykuł S.T. Joshi’ego oraz coś ku przestrodze wszystkim dziennikarzom piszącym nie tylko o fantastyce.

Lot Marinera

29 marca 1974 roku – dokładnie 37 lat temu – ostatnia bezzałogowa sonda kosmiczna z programu Mariner (Mariner 10), dokonała swojego pierwszego przelotu w pobliżu planety Merkury – najmniejszej i najbliższej Słońcu planety Układu Słonecznego, znajdując się zaledwie 703 kilometry od jej powierzchni.

To już cztery lata...

W dniu dzisiejszym obchodzimy czwartą rocznicę śmierci Stanisława Lema – mistrza science fiction, wybitnego pisarza, filozofa, futurologa, eseisty oraz znakomitego satyryka. Stanisław Lem jest najczęściej tłumaczonym polskim pisarzem, a w pewnym okresie był najbardziej poczytnym nieanglojęzycznym pisarzem SF na świecie. Jego książki zostały przetłumaczone na 41 języków i osiągnęły łączny nakład ponad 30 mln egzemplarzy.

61 urodziny kompozytora

Dzisiaj, 26 marca, swoje 61 urodziny obchodzi Alan Silvestri – amerykański kompozytor muzyki filmowej. Specjalizujący się w kinie akcji, często komponujący dla filmów z gatunku science fiction, fantasy czy nawet kina grozy. Za swe filmowe kompozycje otrzymał 4 nagrody (1 Grammy i 3 Saturny) oraz 12 nominacji, w tym nominację do Oscara za muzykę do „Forresta Gumpa”.

"Narodziny" Tytana

25 marca 1655 roku, czyli dokładnie 356 lat temu, Christiaan Huygens – holenderski matematyk, fizyk oraz astronom, prowadząc obserwacje astronomiczne za pomocą teleskopu, odkrył Tytana - największy księżyc Saturna.

Facebookowy konkurs Portalu!

Na facebookowej stronie Portalu trwa dziś całodniowy konkurs dla fanów. Nagrodami są tzw. gamble - Portalowa waluta, za którą na aukcjach mozna zdobyć przedmioty limitowanych edycji, oraz nagroda główna, czyli dowolny podręcznik Portalu. Akcja przeprowadzana jest w ramach trwającego właśnie Tygodnia Fanów.

Star Wars - Kultowe Statki i Pojazdy #3

Od dzisiaj w salonach prasowych, Empikach i wybranych kioskach na terenie kraju można kupić trzeci numer magazynu kolekcjonerskiego firmy DeAgostini pt. Star Wars - Kultowe Statki i Pojazdy. Jest on poświęcony myśliwcowi Dartha Vadera - TIE Advanced x1. Za przyjemność posiadania tego numeru zapłacić trzeba 34,90 zł (w prenumeracie 29,90).

 • Inne
 • Jok dodał
 • 24 mar 2011, 09:00

Piąte piwo dla drogiego jubilata!

W dniu dzisiejszym swoje 59 urodziny obchodzi jeden z najznamienitszych polskich fantastów i publicystów – Marek Oramus. Pisarz science fiction, znawca gatunku fantastyki socjologicznej oraz doskonały felietonista. Sto lat Panie Marku! Dziękujemy za wszystko i chcemy więcej!

 • Konwenty
 • Fantasmagoria
 • Kawaii Time
 • Festiwal Fantastyki Cytadela
 • Sakurakon IV
 • Nyskon 2018
 • Magnificon EXPO
 • Dni Fantastyki 2018
 • Nejiro 9
 • Polcon 2018
 • NiuCon 2018
 • Zakonki 2018
 • Gildia Society
 • Ostatnie dyskusje na forum
 • Więcej
Współpraca
Artifex Mundi Bakumi Baniak Baniaka Cenega Fabryka Gier Historycznych FoxGames Galakta Gindie Armoryka
Granna Centrum gier Pegaz Phalanx Games Portal Games Przystań Gier Wydawnictwo REBEL.pl Techland ENEMEF
Fabryka Słów Videograf II Powergraph Hanami Telbit Biblioteka Akustyczna Synetia Zysk i S-ka Wydawnictwo Wydawnictwo Initium Wydawnictwo COMM Prószyński i S-ka
Wydawnictwo MAG Replika Skąpiec.pl Coś na progu Rebis Radio Banzai Artefakty Radio Aoi

Copyright © 2004-2019 Bestiariusz.pl. Wszelkie prawa do treści, grafiki oraz zdjęć dostępnych na stronie są zastrzeżone na rzecz Bestiariusz.pl lub odpowiednio na rzecz podmiotów, których materiały są udostępnianie na podstawie współpracy z Bestiariusz.pl.

Teraz jest 25 maja 2019, 16:52 — Strefa czasowa: UTC + 1
Engine: NERV 4.0 BETA
Warunki użytkowaniaPolityka prywatnościUsuń ciasteczka