• WIADOMOŚCI – Inne

Podsumowanie Konkursu Świątecznego

Witajcie! Dzisiejsza aktualizacja stanowi podsumowanie zakończonego przed kilkoma tygodniami Konkursu Świątecznego. Polegał on na stworzeniu własnego potwora do gier RPG w dowolnej konwencji. Zwyciężczynią została Anna Wołosiak z pracą pt. "Katesthiomenos Epithymian".

Mała zmiana w jury konkursu.

W ostatniej chwili do jury konkursu dołączył Przemysław "Jok" Grzesiak, jeden z założycieli serwisu i opiekun działu Zew Cthulhu.

Godzina zero wybiła!

Z lekkim opóźnieniem informuje, że nie przyjmujemy już prac konkursowych. Bardzo dziękujemy wszystkim za nadesłanie swoich prac, których jest 12. Obecnie trwa procedura utajniania tożsamości autorów tekstów, tak by żaden juror niczym się nie zasugerował. Ogłoszenie wyników odbędzie się 24 grudnia około godziny 20.

Zbliża się godzina zero!

Zbliża się termin zakończenia naszego gwiazdkowego konkursu. Prace można nadsyłać już tylko przez nieco ponad dobę - dokładnie do jutra, tzn. 20.12.07, do północy.

Regulamin Konkursu Świątecznego!

Na naszej stronie pojawił się już regulamin Świątecznego Konkursu Bestiariuszowego. Wszyscy chętni do wzięcia udziału w naszej gwiazdkowej inicjatywie, mogą znaleźć go pod tym linkiem. Liczę, że wielu z was postanowi spróbować swoich sił i weźmie w nim udział. Niestety, ciągle jeszcze nie znamy pełnej listy nagród - pewne natomiast, że zostanie ona opublikowana w nadchodzącym tygodniu.

Jak na razie pewne jest, że zwycięzca będzie mógł sam wybrać swoją nagrodę - więcej szczegółów na ten temat znajdziecie tutaj. Wiadomo również, ża na pewno zostaną nagrodzone miejsca drugie i trzecie. Szczegóły już wkrótce.

Konkurs czas rozpocząć!

Świąteczny Konkurs Bestiariusza rusza! Mimo małych problemów komunikacyjnych, paru wpadek i tym podobnym ujawniamy Wasze zadanie. A zadanie polegać będzie na... opisaniu Bestii. Czystym i fabularnym. Niestety, z powodu wyjazdu Naimada na konwent nie możemy zamieścić dzisiaj regulaminu (bo Naimad zapomniał przesłać mi aktualnej wersji), ale zrobimy to jutro. Pracę proszę przysyłać w formacie *.doc bądź *.rtf na mail : xdiabellusx@o2.pl . I czekajcie na Naimada z regulaminem! A, no tak. Nagrody. Wygrać będzie można trochę, niestety Naimad nie przekazał pełnej listy nagród. Pewnym jest, ze zwycięzca do wyboru będzie miał jeden z trzech zestawów:

a) "Bestiariusz Starego Świata"
b) "Bestiariusz: Maszyny" oraz "Mistrz Gry ^2"
c) Księga potworów D&D 3.5

Pozostaje życzyć połamania klawiatur!

P.S. Wszystkie niepełne informacje dedykuje Naimadowi który zapomniał mi przekazać wszystkie dokumenty.

Wieści z kart Bestiariusza

Za oknem zima. Śnieg sobie prószy i aż człowiekowi nie chce się ruszać z domu. My jesteśmy za tym, byście zostali przed monitorami. Dlaczego? Bo już 1 grudnia rusza „Świąteczny Konkurs Bestiariusza”. Co będzie waszym zadaniem? Dowiecie się w sobotę...

Meganaciągane usprawiedliwienie

Witajcie, news piszę dla wszystkich, którzy odwiedzili wczoraj nasz serwis w poszukiwaniu nowych artykułów i ich nie znaleźli. Cóż, jak słusznie w komentarzach stwierdził Diabellus, rozpoczął się wrzesień - niektórzy mają przygotowania do egzaminów, inni (w tym ja) rozpoczynają nowy rok szkolny, a jeszcze inni biorą się do pracy. Z tego względu po raz kolejny nie wyrobiliśmy się z aktualizacją.

Postaramy się to jednak zrekompensować. Jak w jednym z ostatnich komentarzy stwierdził Diabellus, kolejna wtorkowa aktualizacja zostanie w całości poświęcona Neuroshimie. Co zaś się niezamieszczonych wczorajszych artykułów - pojawią się one w aktualizacji piątkowej, z tym, że w ramach rekompensaty będzie ich więcej niż zwykle - nie trzy, a około sześciu.

Pozdrawiam, przepraszając za opóźnienie w aktualizacji i licząc na wasze wybaczenie
Naimad

NS Center powraca!

Z przyjemnością ogłaszamy, że serwis NS Center powraca! Jego założyciel, Mar_cus (już niedługo online) dał zielone światło grupce zapaleńców, którzy uaktualnili jego zawartość i zaopiekują się serwisem do jego powrotu. Już teraz można śmiało stwierdzić, że NS Center nigdy nie był w lepszej formie i jest w stanie zająć się fanowskimi projektami i inicjatywami. Ponownie liczymy na Was, fanów, że pomożecie w jego ruszeniu aby Center potem pomógł Wam, w Waszych pracach. Do tego czasu, zajrzyjcie nań, odwiedźcie forum i zobaczcie, co nowego przygotowano!

Ogłoszenie wyników konkursu!

Witajcie! 20 sierpnia minął termin nadsyłania prac na Bestiariuszowy Konkurs na Opowiadanie Fantastyczne. Zgodnie z umową, dziś, czyli 5 dni od tego terminu, zamieszczamy listę laureatów. Zwycięzców wyłoniło jury w składzie czterech osób. Każda z nich zapoznała się ze wszystkimi nadesłanymi opowiadaniami i przydzieliła każdemu utworowi ocenę w skali od jeden do dziesięć. Zgodnie z zapowiedziami, autorzy trzech opowiadań, które najwyższą łączną notę, zostaną odpowiednio nagrodzeni. Lista laureatów prezentuje się następująco:

1 miejsce - Mateusz Charytoniuk za opowiadanie "Opona" z notą 29 punktów. Do Mateusza wędrują książka Rafała Dębskiego pt. "Kiedy Bóg Zasypia", oraz zestaw szaro-czarnych kości nuklearnych firmy Q-Workshop.

2 miejsce - Anna Wołosiak za opowiadanie "Srebrnoskrzydły" z notą 27 punktów. Anna otrzymuje zestaw zielono-czarnych kości runicznych firmy Q-Workshop.

3 miejsce - Sławomir Jurusik za opowiadanie "Miasto Żagli" z notą 25 punktów. Do Sławomira powędruje zestaw żółto-czarnych kości smoczych firmy Q-Workshop.

Tak więc prezentuje się lista nagrodzonych. Ze swojej strony chciałbym jeszcze wyróżnić utwór "Bunt", nadesłany nam przez Pawła Borowy. Opowiadanie uzyskało 24 punkty

Zgodnie z zapowiedziami, najlepsze z nadesłanych opowiadań zostaną wkrótce opublikowane na łamach serwisu Bestiariusz. Nagrody materialne zostaną natomiast wysłane do zwycięzców już w nadchodzącym tygodniu.

Łącznie zostało nadesłanych osiem prac. Jak na pierwszą taką inicjatywę, jest to wynik zadowalający. Nadesłane utwory prezentują bardzo różny poziom, od dość niskiego, poprzez średni, aż po wysoki. Cieszy nas bardzo fakt, iż każde z nagrodzonych opowiadań w pełni zasługuje na przyznane nagrody. Ze swojej strony możemy obiecać, że nie poprzestaniemy na jednym konkursie. Podobne inicjatywy z pewnością będą się powtarzały. My, jako organizatorzy, również wiele się nauczyliśmy. Wiemy już, jakich błędów nie należy popełniać przy organizacji konkursu, oraz na co należy zwracać szczególną uwagę. Dołożymy wszelkich starań, by organizowane przez nas inicjatywy prezentowały zawsze możliwie najwyższy poziom.

Szczególne podziękowania kierujemy do sklepu Q-Workshop , który zgodził się ufundować większość nagród.

Obrazek

Rusza Bestiariuszowy konkurs!

Z przyjemnością informujemy iż Bestiariuszowy Konkurs na Opowiadanie Fantastyczne rusza pełną parą!
Niecierpliwie czekamy na Wasze prace do 20 sierpnia!
Więcej informacji oraz regulamin znajdziecie TUTAJ!
SERDECZNIE ZAPRASZAMY!

Bestiariuszowy Konkurs na Opowiadanie!

Z przyjemnością informujemy, iż dnia 1 sierpnia rozpocznie się Bestiariuszowy Konkurs na Opowiadanie Fantastyczne. Polega on na napisaniu opowiadania zawierającego elementy fantastyczne - w dowolnej konwencji, od fantasy, poprzez science-fiction, aż po horror (i tym podobne). Prace można nadsyłać do 20 sierpnia. Wszystkie zasady są konkursu zostały zawarte w krótkim regulaminie. Już dziś możemy poinformować, że do wygrania są między innymi zestawy kości do gier RPG sponsorowane przez sklep Q-Workshop.

Więcej informacji znajdziecie TUTAJ.

Obrazek

Lipiec - miesiąc zmian!

Długo oczekiwany nowy Bestiariusz właśnie ujrzał światło dzienne. Jest to pierwszy "mały" krok w wielkie osiągnięcia i zmiany. Niestety strona nie jest jeszcze w pełni sprawna i wiele zostało do napisania, ale aby nie przeciągać terminu otwarcia został przygotowany tymczasowy skrypt i strona jest w pełni czytelna (wszystkie artykuły/opowiadania czy teksty można normalnie przeglądać). Szykuje się wiele zmian, mimo, iż obecny wygląd może przypominać wam opcje poprzedniego to z czasem zostanie on mocno zmodyfikowany i ulepszony.

Co działa a co nie?
Logowanie oraz wszelkiego rodzaju interakcje z użytkownikiem (pisanie komentarz, głosowanie itp.) są chwilowo wyłączone.

Kiedy pojawią się kolejne zmiany?
O każdych większych zmianach będę informował na forum i dokładnie je opisywał. Jeżeli chodzi o jakiś przybliżony termin to w planach jest ukończenie całości do końca lipca.
Jeżeli chcecie zobaczyć jakie zmiany się szykują możecie odwiedzić "Recenzje książek" lub "Autorzy" w dziale Literatura.

Tak więc to tyle słowem wstępu, wszelkie uwagi dyskusję można zgłaszać w tym temacie na forum.

Komiks w Skarbnicy Barda!

Panowie i panie, mam przyjemność oznajmić, że zaprzyjaźniony serwis Skarbnica Barda zostaje dzisiaj wzbogacony o własny komiks. Projekt nosi nazwę ŁOTR i będzie aktualizowany przynajmniej raz w tygodniu, dziś prezentuje jego trzy pierwsze strony. O fabule nie będę się rozpisywał, jako że nie chcę psuć wam zabawy jej odkrywania wraz z kolejnymi odcinkami. Tytuł zresztą mówi, jak na razie, wystarczająco dużo o głównym bohaterze. A teraz zapraszam do lektury na stronie : www.komiks.skarbnicabarda.sxx.pl.

Konkurs na Fejmusa Fandomu roku 2007

Organizatorzy Porytkonu pragnąc uhonorować najbardziej rozpoznawalną osobę Polskiego Fandomu Fantastycznego ogłaszają konkurs z możliwością głosowania na nominowane osoby. Rozwiązanie Konkursu i wręczenie nagrody odbędzie się na tegorocznym Porytkonie. Listę nominowanych znajdziecie w rozszerzeniu wieści.

A oto nominowani w roku 2007:

1. Agnieszka "Fenix" Bielicka
2. Mateusz "Inkwizytor" Budziakowski
3. Piotr W. "PWC" Cholewa
4. Marcin "Krakonman" Guzy
5. Witold Jabłoński
6. Artur "ARTUT" Machlowski
7. Paweł "Paszko" Matuszak
8. Paweł "Tredo" Potakowski
9. Jakub "Borg" Rzepecki
10. Maciej "lucek" Sabat
11. Bartłomiej "Sony" Sienkiewicz
12. Michał 'Puszon' Stachyra
13. Ignacy Trzewiczek
14. Sylwester "ORTH" Wróbel

Głosować na wyżej wymienione osoby można mailem na adres porytkon@wp.pl do 7 dni przed konwentem oraz na samym konwencie. Wręczenie nagrody odbędzie się w sobotni konwentowy wieczór o godzinie 20:00.

 • Konwenty
 • Fantasmagoria
 • Kawaii Time
 • Festiwal Fantastyki Cytadela
 • Sakurakon IV
 • Nyskon 2018
 • Magnificon EXPO
 • Dni Fantastyki 2018
 • Nejiro 9
 • Polcon 2018
 • NiuCon 2018
 • Zakonki 2018
 • Gildia Society
 • Ostatnie dyskusje na forum
 • Więcej
Współpraca
Artifex Mundi Bakumi Baniak Baniaka Cenega Fabryka Gier Historycznych FoxGames Galakta Gindie Armoryka
Granna Centrum gier Pegaz Phalanx Games Portal Games Przystań Gier Wydawnictwo REBEL.pl Techland ENEMEF
Fabryka Słów Videograf II Powergraph Hanami Telbit Biblioteka Akustyczna Synetia Zysk i S-ka Wydawnictwo Wydawnictwo Initium Wydawnictwo COMM Prószyński i S-ka
Wydawnictwo MAG Replika Skąpiec.pl Coś na progu Rebis Radio Banzai Artefakty Radio Aoi

Copyright © 2004-2019 Bestiariusz.pl. Wszelkie prawa do treści, grafiki oraz zdjęć dostępnych na stronie są zastrzeżone na rzecz Bestiariusz.pl lub odpowiednio na rzecz podmiotów, których materiały są udostępnianie na podstawie współpracy z Bestiariusz.pl.

Teraz jest 25 maja 2019, 16:37 — Strefa czasowa: UTC + 1
Engine: NERV 4.0 BETA
Warunki użytkowaniaPolityka prywatnościUsuń ciasteczka