• WIADOMOŚCI – Komiks

Konkurs komiksowy

Już niedługo będzie miała miejsce kolejna aktualizacja komiksowa Bestiariusza. Z tej okazji mamy dla Was mini-konkurs. Do wygrania 16 tom antologii komiksowej: "Fantasy komiks". Co trzeba aby go zdobyć?

KZ nr 70

Pojawił się najnowszy, siedemdziesiąty numer Magazynu Miłośników Komiksu „KZ”. jest on poświęcony niedawno zmarłemu Jeanowi Moebiusowi.

Okładka czerwcowego Fantasy Komiks

Do sieci trafiła okładka, zapowiadanego na czerwiec, siedemnastego numeru antologii "Fantasy komiks". W rozwinięciu tej wiadomości możecie sami się przekonać jak ona wygląda:

Kolejne rysunki z "Kriss de Valnor" #2

Giulio de Vita opublikował kolejne pracę nawiązujące do drugiego tomu serii "Kriss de Valnor: Wyrok Walkirii". Tym razem jest to sama Kriss w objęciach Sigwalda, oraz Freyję. Władczyni walkirii tym razem została przedstawiona w kolorze. Rysunki możecie obejrzeć, w rozszerzeniu tej wiadomości:

Czwarty numer "Bicepsa"

Do sieci trafiła zapowiedź czwartego numeru "Bicepsa". Zin będzie miał swoją premierę na Festiwalu Komiksowa Warszawa, czyli w dniach 11-13 maja.

"K-pok" i stypa po "Kolektywie"

W sieci dostępny jest specjalny, 86 odcinek podcastu "K-pok", w którym biorą udział trzej główni redaktorzy magazynu "Kolektyw". Ostatni, dziesiąty numer tego magazynu trafił właśnie do sprzedaży.

Kolejne rysunki Kriss de Valnor

Giulio de Vitę przedstawił kolejne grafiki Kriss de Valnor. Kolorowa ilustracja była elementem ekspozycji włoskiego grafika, która odbyła się w paryskiej galerii Petits Papiers. Natomiast czarno-biały szkic jest koncepcyjną grafiką powstałą podczas przygotowań do komiksu "Wyrok Walkirii".

Jin w teatrze i telewizji

Manga Jin, autorstwa Motoki Murakami'ego została zaadaptowana jako sztuka teatralna. Na podstawie tej samej mangi powstanie też koreański serial telewizyjny. "The Time-Slip Doctor Jin" trafi do telewizji jeszcze w tej połowie roku.

Kolejne szkice do "Wyroku Walkirii"

Giulio de Vita zaprezentował kolejne grafiki koncepcyjne do drugiego tomu pod serii Thorgala: "Kriss de Valnor: Wyrok Walkirii". Prezentują one Hildebrunę i Arghuna Drewnianą Nogę. Zobaczcie sami:

"Komiksy znalezione na strychu"

Zapraszamy do zapoznania się z zapowiedzią wydawniczą albumu "Komiksy znalezione na strychu". Autorem tego komiksu jest Mateusz Skutnik, natomiast wydawcą Timof i cisi wspólnicy:

"GadKaszmatka"

Już podczas tegorocznego Festiwalu Komiksowa Warszawa będzie miał swoją premierę komiks "GadKaszmatka". Autorem komiksu jest Dominik Szcześniak. Festiwal odbędzie się już 10 maja tego roku.

New Avengers 3 zalicza poślizg

Wydawnictwo Mucha Komiks zapowiedziało, że w związku z opóźnieniem duńskiej premiery komiksu "New Avenergs 3. Kłamstwa i tajemnice", polska premiera tego komiksu również zostanie opóźniona i odbędzie się dopiero na Festiwalu Komiksowa Warszawa w maju.

Okładka "Wyroku Walkirii" według de Vita

Swój projekt okładki drugiego tomu pod serii, Thorgala "Kriss de Valnor" Giulio de Vita. Jest to pierwotna wersja okładki w stosunku do tej, którą przedstawił Grzegorz Rosiński.

Miville-Deschênes rysuje Thorgala

Kanadyjski rysownik imieniem François Miville-Deschênes, zaprezentował swoja interpretację planszy numer 32 z komiksu "Kriss de Valnor". Powstała ona na prośbę wydawcy, który chciał zobaczyć rysunkowe możliwości grafika przed jego przystąpieniem do pracy nad albumem do serii o Thorgalu.

Czwarty tom antologii "Powstanie '44"

Juz 14 maja rego roku swoją premierę będzie miał czwarty tom serii antologii "Powstanie '44". Album będzie zawierał nagrodzone i wyróżnione prace w konkursie na komiks o Powstaniu Warszawskim. Konkurs ten był organizowany przez przez Muzeum Powstania Warszawski. Komiks będzie miał swoją premierę w czasie Festiwalu Komiksowa Warszawa.

 • Konwenty
 • Fantasmagoria
 • Kawaii Time
 • Festiwal Fantastyki Cytadela
 • Sakurakon IV
 • Nyskon 2018
 • Magnificon EXPO
 • Dni Fantastyki 2018
 • Nejiro 9
 • Polcon 2018
 • NiuCon 2018
 • Zakonki 2018
 • Gildia Society
 • Ostatnie dyskusje na forum
 • Więcej
Współpraca
Artifex Mundi Bakumi Baniak Baniaka Cenega Fabryka Gier Historycznych FoxGames Galakta Gindie Armoryka
Granna Centrum gier Pegaz Phalanx Games Portal Games Przystań Gier Wydawnictwo REBEL.pl Techland ENEMEF
Fabryka Słów Videograf II Powergraph Hanami Telbit Biblioteka Akustyczna Synetia Zysk i S-ka Wydawnictwo Wydawnictwo Initium Wydawnictwo COMM Prószyński i S-ka
Wydawnictwo MAG Replika Skąpiec.pl Coś na progu Rebis Radio Banzai Artefakty Radio Aoi

Copyright © 2004-2019 Bestiariusz.pl. Wszelkie prawa do treści, grafiki oraz zdjęć dostępnych na stronie są zastrzeżone na rzecz Bestiariusz.pl lub odpowiednio na rzecz podmiotów, których materiały są udostępnianie na podstawie współpracy z Bestiariusz.pl.

Teraz jest 19 maja 2019, 22:12 — Strefa czasowa: UTC + 1
Engine: NERV 4.0 BETA
Warunki użytkowaniaPolityka prywatnościUsuń ciasteczka