• WIADOMOŚCI – Komiks

Impreza komiksowa

Instytut Francuski w Krakowie, Fundacja Pauza oraz Wydawnictwo Post zapraszają 12 lutego 2011 na wystawę trzydziestu dwóch plansz komiksowych, zorganizowana w ramach uczczenia dziesięciolecia trwania konkursu dla najlepszego komiksu francuskojęzycznego Nagroda Angoulême: polski wybór.

Pierwszy tegoroczny "Fantasy Komiks" już do nabycia

Dziś do salonów prasowych na terenie całego kraju trafił pierwszy tom antologii poświęconej komiksom z gatunku fantasy: "Fantasy Komiks". A oto co w nim znajdziemy.

Więcej komiksów od Hanami

Hanami ujawniło, że w najbliższym czasie, oprócz zapowiadanego na marzec debiutu serii "Pluto", opublikuje jeszcze dwa komiksy. W lutym pojawi się drugi tom z cyklu "Pitu pitu", autorstwa Daisuke Igarashiego, zaś na kwiecień wydawnictwo zaplanowało "Suppli Extra", dodatek do zakończonej już serii autorstwa Mari Okazaki.

Mucha Comics na 2011

Mucha Comics podało zapowiedzi wydawnicze na 2011 rok. Będą to albumy: "New Avengers" vol. 1-3, "House of M", "Wolverine: Enemy of the State" vol. 1-2, "Thor: Vikings".

Egmont w marcu

Wydawnictwo Egmont zaprezentowało listę tytułów, zaplanowanych na marzec tego roku. Wśród nich znalazły się "Sprawa rodzinna i inne historie" Eisnera (kolekcja Mistrzowie Komiksu) oraz nowe przygody Jeża Jerzego czy kolejne komiksy z uniwersum Star Wars.

Komiks Roku wybrany

Znamy już wyniki głosowania na Komiks Roku 2010. Pierwsze miejsce zajęło zbiorcze wydanie "Osiedla Swoboda" Michała Śledzińskiego. W pierwszej trójce znalazły się jeszcze: "Kapitan Sheer" Marcina Podolca i Roberta Wyrzykowskiego oraz wydana przez Hanami "Odległa dzielnica" autorstwa Jiro Taniguchi.

Spotkania komiksowe

3 lutego (czwartek) o godz. 18:00 w sali nr 103 w budynku Wyższej Szkoły Języków Obcych na ul. Piekary 5 w Poznaniu odbędzie się kolejna edycja Spotkań Komiksowych. Tematem tej edycji będą "Ekranizacje komiksów i takie tam."

Nowa seria Star Wars

Kilka dni temu wydawnictwo Dark Horse ogłosiło w sieci, że planuje wydać nową serię opatrzoną znakiem Star Wars. Od razu wśród zarówno fanów gwiezdnej sagi jak i miłośników po prostu komiksów zaczęły się dyskusje dotyczące tematu tej serii. Teraz już wiemy co to będzie. MTV kilkanaście godzin temu ogłosiło nazwę nowej serii SW.

"Pluto" - premiera

Wydawnictwo Hanami zaprezentowało okładkę i opis pierwszego tomu mangi "Pluto", autorstwa Naoki Urasawa, na podstawie dzieła Osamu Tezuki - "Atom Żelaznoręki". Publikacja trafi do sprzedaży 31 marca bieżącego roku.

Zmiany w Star Wars - Komiks

Jak zostało ogłoszone na stronie FB, marcowy numer miesięcznika "Star Wars - Komiks", będzie zawierał zupełnie inne tytuły, niż te podawane dotąd w oficjalnych zapowiedziach (między innymi w reklamach zamieszonych w pozostałych publikacjach Star Wars, wydawanych w naszym kraju).

Fantastyczna Czwórka w rozsypce

Już od jakiegoś czasu wiadomo było, że jeden z bohaterów Fantastycznej Czwórki zginie. Wieści o tym pojawiały się nawet w zachodnich mediach nie związanych z komiksami, a Marvel skutecznie podkręcał atmosferę, utrzymując kwestię w tajemnicy. Wczoraj opublikowano jednak okładkę zeszytu z finałem opowieści "Three", która rozwiewa wszelkie wątpliwości. UWAGA SPOJLER: Jeśli nie chcecie się dowiedzieć o kogo chodzi, nie klikajcie w rozwinięcie wiadomości.

Zapowiedzi JPF

Wydawnictwo Japonica Polonica Fantastica, popularny JPF, ujawniło swoje plany wydawnicze do maja 2011 roku. W śród nich znajdują się takie tytuły jak Bleach czy Fullmetal Alchemist.

Lutowe nowości od Taurus Media

Wydawnictwo Taurus Media przygotowało kolejne tomy swoich serii, które mają ukazać się w lutym. Są to "Torpedo" (tom 4) i "Żywe Trupy" (tom 12 i dodruk 1).

"Mroczna Wieża" jesienią

Wydawnictwo Albatros zapowiedziało kolejne tomy komiksu "Mroczna Wieża" na podstawie prozy Stephena Kinga na przełomie października i listopada 2011 roku.

W sprzedaży pojawił się kolejny SWK

W kioskach i księgarniach można już kupić pierwszy w tym roku numer magaznu komiksowego Star Wars Komiks. W styczniu opublikowano trzy historie. Pierwszy numer roku 2011 to także wzrost ceny, w wyniku wzrostu VAT. Teraz wynosi ona 6,50 zł.

 • Konwenty
 • Fantasmazuria 2017
 • Wondercon
 • FORT
 • Tolk-Folk
 • Fornost 2017
 • NiuCon
 • Mochicon
 • Zakonki
 • Twierdza
 • Gildia Society
 • Rzesz??w by Night
 • Ostatnie dyskusje na forum
 • Więcej
Współpraca
Artifex Mundi Bakumi Baniak Baniaka Cenega Fabryka Gier Historycznych FoxGames Galakta Gindie
Granna Centrum gier Pegaz Phalanx Games Portal Games Przystań Gier Wydawnictwo REBEL.pl Techland ENEMEF
Fabryka Słów Videograf II Powergraph Hanami Telbit Biblioteka Akustyczna Synetia Zysk i S-ka Wydawnictwo Wydawnictwo Initium Wydawnictwo COMM Prószyński i S-ka
Wydawnictwo MAG Replika Skąpiec.pl Coś na progu Rebis Radio Banzai Artefakty Radio Aoi

Copyright © 2004-2017 Bestiariusz.pl. Wszelkie prawa do treści, grafiki oraz zdjęć dostępnych na stronie są zastrzeżone na rzecz Bestiariusz.pl lub odpowiednio na rzecz podmiotów, których materiały są udostępnianie na podstawie współpracy z Bestiariusz.pl.

Teraz jest 22 cze 2017, 17:39 — Strefa czasowa: UTC + 1
Engine: NERV 4.0 BETA
Warunki użytkowaniaPolityka prywatnościUsuń ciasteczka