• WIADOMOŚCI – Komiks

Pisma Komiksowe Egmontu w Lutym

Prezentujemy Wam nowe numery pism komiksowych, które trafią w Lutym do sprzedaży na terenie całego kraju, dzięki wydawnictwu Egmont. Możecie ich szukać w kioskach, salonach prasowych i wybranych księgarniach.

Zapowiedź albumów z Egmontu

A oto lista albumów komiksowych, które trafią do waszych rąk dzięki wydawnictwu Egmont, jeszcze w Lutym! Znajdziecie je w księgarniach i salonach prasowych na terenie całego kraju.

Najlepszy Komiks Francuskojęzyczny

Jak informowaliśmy, wczoraj odbyła się w klubie PAUZA przy ul. Floriańskiej w Krakowie kolejna edycja wręczenia Nagrody dla Najlepszego Komiksu Francuskojęzycznego Festiwalu w Angouleme: Polski Wybór 2011. Zwycięzcą okazała się "Parenteza" ("La Parenthese") autorstwa Elodie Durand.

Kontynuajca MROKu

Robert Zaręba na blogu "Strefy Komiksu" zaprezentował dwie pierwsze plansze z przygotowywanej kontynuacji komiksu "MROK", który zainaugurował w 2007 roku wydawanie tej serii wydawniczej. Pierwsza część została w całości narysowana przez Nikodema Cabałę, ale do jej kontynuacji zostali dołączeni trzej inni rysownicy.

O komiksie w Izraelu

W dniach 17-19 maja odbędzie się w Izraelu druga edycja warsztatów poświęconych komiksowi w polityce "Komiks, cenzura i wolność wypowiedzi". Swój referat zaprezentuje na niej Olga Wróbel. Każdy z zaproszonych gości wygłosi 20-minutowy wykład na wybranym przez siebie panelu, na koniec konferencji odbędą się też prezentacje dorobku artystycznego bądź naukowego uczestników.

Cztery pory uśmiechu

Poczta Polska wyda specjalnie ilustrowany przez czterech znanych polskich rysowników satyrycznych kalendarz. Jego nakład wyniesie 2000 egzemplarzy.

Zapowiedź 30 numeru "Star Wars - Komiks"

A oto zapowiedź trzydziestego numeru pisma "Star Wars - Komiks". Znajdziemy w nim tym razem dwie historie. Komiks będzie można zakupić już od 16 lutego w salonach prasowych, wybranych księgarniach i kioskach.

Spider-Man w FF

Ostatnie wydarzenia w świecie Marvela doprowadziły do śmierci Human Torcha i rozpadu Fantastycznej Czwórki. Komiks opowiadający przygody pierwszej superbohaterskiej rodziny został jednocześnie zakończony, a zamiast niego zapowiedziano FF. Okazuje się, że w nowym tytule zobaczymy także Spider-Mana.

"Croquis" w przedsprzedaży

Podczas mającego odbyć się w najbliższą sobotę i niedzielę konwentu Love 2 we Wrocławiu, będzie możliwość nabycia w przedsprzedaży mangi "Croquis" autorstwa Hinako Takanagi. W normalnej dystrybucji komiks pojawi się 14 lutego.

Komiksowe Baśnie

28 lutego na półki księgarń trafi ósmy tom komiksowych Baśni Billa Willinghama. Jego tytuł to "Wilki" i ukaże się nakładem wyd, Egmont. Tymczasem zapraszamy do obejrzenia przykładowych plansz z komiksu.

"Berlin. Misto Dymu" w tym roku

Wydawnictwo Kultura Gniewu zapowiedziało publikację komiksu Jasona Lutesa "Berlin. Misto Dymu". Ukaże się on jeszcze w tym roku, jednak dokładna data premiery nie jest znana. Komiks będzie liczył 216 stron.

Nowe wydanie "Zabawy w Ciebie"

Z końcem lutego na półki księgarń trafi drugie, zbiorcze wydanie "Zabawy w Ciebie" Neila Gaimana. Wersja w twardej oprawie i na kredowym papierze będzie kosztowała 90 zł (bez grosza). Za rysunki odpowiadają: Colleen Doran, Dick Giordano, Shawn McManus, George Pratt, Brian Talbot.

Dokument o Januszu Chriście

Już w najbliższą sobotę, 12 lutego, o godz. 21:45 będzie miał premierę film dokumentalny Sławomira Malinowskiego o Januszu Chriście. Powtórka programu zapowiadana jest na niedzielę, 20 lutego, o godzinie 13:20.

Spotkanie z Jakubem Kijucem

12 lutego (sobota) w Warce odbędzie się spotkanie z Jakubem Kijucem, twórcą i wydawcą komiksu "CMP: Konstrukt". Początek imprezy o godzinie 16:00 w Dworku przy ul. Długiej. Wstęp wolny.

Nagrody imienia Stana Lee

W tym roku po raz pierwszy zostaną przyznane komiksowe nagrody imienia Stana Lee. Wręczenie statuetek odbędzie się na brytyjskim konwnecie Kapow! Comic Con, 9 i 10 kwietnia 2011 roku. Głosowanie potrwa do 4 marca i odbywa się w dwunastu kategoriach.

 • Konwenty
 • FORT
 • Tolk-Folk
 • Ryucon 2017
 • Fornost 2017
 • NiuCon
 • Mochicon
 • Zakonki
 • Twierdza
 • Gildia Society
 • Rzesz??w by Night
 • Ostatnie dyskusje na forum
 • Więcej
Współpraca
Artifex Mundi Bakumi Baniak Baniaka Cenega Fabryka Gier Historycznych FoxGames Galakta Gindie Armoryka
Granna Centrum gier Pegaz Phalanx Games Portal Games Przystań Gier Wydawnictwo REBEL.pl Techland ENEMEF
Fabryka Słów Videograf II Powergraph Hanami Telbit Biblioteka Akustyczna Synetia Zysk i S-ka Wydawnictwo Wydawnictwo Initium Wydawnictwo COMM Prószyński i S-ka
Wydawnictwo MAG Replika Skąpiec.pl Coś na progu Rebis Radio Banzai Artefakty Radio Aoi

Copyright © 2004-2017 Bestiariusz.pl. Wszelkie prawa do treści, grafiki oraz zdjęć dostępnych na stronie są zastrzeżone na rzecz Bestiariusz.pl lub odpowiednio na rzecz podmiotów, których materiały są udostępnianie na podstawie współpracy z Bestiariusz.pl.

Teraz jest 19 lis 2017, 20:41 — Strefa czasowa: UTC + 1
Engine: NERV 4.0 BETA
Warunki użytkowaniaPolityka prywatnościUsuń ciasteczka