• WIADOMOŚCI – Komiks

Star Wars Komiks 8/2011 (36)

Jak zwykle w połowie miesiąca, czyli 16 sierpnia, do sprzedaży trafi kolejny numer miesięcznika Star Wars Komiks. W sierpniowym zeszycie pojawią się trzy nowe historie.

Fantasy Komiks 12

W księgarniach i empikach na terenie całego kraju pojawił si e najnowszy, dwunasty tom antologii: "Fantasy Komiks". Jak w każdym z nich znajdziemy nowe tytuły, kontynuację serii, dłuższe historie, a także humorystyczne, jednostronicowe stripy.

Komiksowy zin ku czci ofiar II Wojny Światowej

II Wojna Światowa jest czarną kartą w historii ludzkości. To największy konflikt zbrojny w dziejach świata, którego ofiarami padły miliony osób. Redakcja fanzinu "Czarno na białym" postanawia uczcić pamięć zabitych w tej straszliwiej wojnie poprzez ogłoszenie naboru do trzeciego numeru fanzinu, którego tematem będą komiksy nawiązujące do II Wojny Światowej.

Komiksowa "Gra o tron" we wrześniu

Twórcy komiksu opartego na książkach George'a R.R. Martina i serialu "Gra o tron", zdradzili szczegóły etapu prac nad projektem. Pokazano także kilka zdjęć z komiksu. Pierwszy numer komiksu ma zostać wydany we wrześniu 2011 roku.

Wywiad z twórcami "Marzi"

Zachęcamy do posłuchania wywiadu z autorami "Marzi" między innymi o tym, jak powstawał komiks. Wywiad znajdziecie pod tym linkiem.

"Star Wars - komiks" 07/2011

Do kiosków trafił najnowszy, siódmy tegoroczny numer pisma "Star Wars - Komiks". Tym razem dwie historie. Zobaczcie jakie:

Nowości komiksowe w Lipcu

A oto lista komiksów, które trafią do rąk polskich czytelników w tym miesiącu, dzięki wydawnictwu Egmont. Część z nich miała już swoją premierę, niektóre pojawią się w kioskach i księgarniach na dniach.

Spotkanie z Kasprzakiem

Z przyjemnością informujemy, że Zbigniew Kasprzak, znany rysownik popularnych serii komiksowych (m.in. "Yans", "Podróżnicy", "Halloween Blues") będzie podpisywał swoje komiksy w księgarni Centrum Komiksu, w środę, 6.07.2011, w godzinach 16.30-18.00.

"Rycerze Starej Republiki" tom szósty

Do sprzedaży trafił najnowszy tom cyklu Rycerze Starej Republiki pt. "Oczyszczenie". Tym razem miłośnicy tego komiksu znajdą w środku rozwiązanie wątków towarzyszących głównemu bohaterowi od początku istnienia serii.

Czerwcowy "Star Wars - Komiks"

Dziś do sprzedaży trafił czerwcowy numer magazynu Star Wars Komiks. Tym razem w miesięczniku znajdziemy jedną, za to dłuższa historię poświęconą w całości książnice Leii.

Polski komiks w Japonii

W sierpniu w Tokio zaprezentowana zostanie wystawa komiksu polskiego, którą organizują Łódzki Dom Kultury, Stowarzyszenie Twórców "Contur" i Urząd Miasta Łodzi. Ekspozycja prezentowana będzie w dniach 3-15 sierpnia w galerii "Uplink". Wystawie będzie towarzyszył katalog w języku polskim, japońskim i angielskim.

City Stories pod patronatem UE

City Stories, projekt tworzony przez łódzki festiwal komiksu, został objęty patronatem polskiej prezydencji w UE. Projekt łączył w przeszłości rysowników z Polski, a także z Rosji, Wielkiej Brytanii, Francji, Włoch, Litwy i Portugalii.

Konkursu Fundacji FOR rozstrzygnięty

Wręczono nagrody dla zwycięzców i wyróżnionych w trzeciej edycji konkursu na animację i komiks o tematyce ekonomicznej. Grand Prix konkursu za najlepszy komiks otrzymali Jakub Grochola i Michał Chojnacki (kategoria "Dobre prawo – lepszy rozwój), a za najlepszą animację – Karol Kaźmierczak (kategoria "Czy dobrze jest być w Unii Europejskiej?”).

Komiksowy konkurs plastyczny

Digart.pl i Sharpie organizują konkurs plastyczny przy zbliżającym się Bałtyckim Festiwalu Komiksu (25-26 czerwca). Należy w dowolnej formie przetworzyć postać z uniwersum Simona Bisleya. Konkurs trwa do 21 czerwca.

Przygody Asteriksa w NOWEJ szacie graficznej

Wydawnictwo Egmont rozpoczęło reedycję albumów Asteriksa w kwietniu br. Jest to edycja wyjątkowa, gdyż po raz pierwszy ukazują się tomy, w których poprawiono lub zmieniono kolory plansz. W przypadku niektórych albumów odświeżono również okładki.

 • Konwenty
 • Fantasmagoria
 • Kawaii Time
 • Festiwal Fantastyki Cytadela
 • Sakurakon IV
 • Nyskon 2018
 • Magnificon EXPO
 • Dni Fantastyki 2018
 • Nejiro 9
 • Polcon 2018
 • NiuCon 2018
 • Zakonki 2018
 • Gildia Society
 • Ostatnie dyskusje na forum
 • Więcej
Współpraca
Artifex Mundi Bakumi Baniak Baniaka Cenega Fabryka Gier Historycznych FoxGames Galakta Gindie Armoryka
Granna Centrum gier Pegaz Phalanx Games Portal Games Przystań Gier Wydawnictwo REBEL.pl Techland ENEMEF
Fabryka Słów Videograf II Powergraph Hanami Telbit Biblioteka Akustyczna Synetia Zysk i S-ka Wydawnictwo Wydawnictwo Initium Wydawnictwo COMM Prószyński i S-ka
Wydawnictwo MAG Replika Skąpiec.pl Coś na progu Rebis Radio Banzai Artefakty Radio Aoi

Copyright © 2004-2018 Bestiariusz.pl. Wszelkie prawa do treści, grafiki oraz zdjęć dostępnych na stronie są zastrzeżone na rzecz Bestiariusz.pl lub odpowiednio na rzecz podmiotów, których materiały są udostępnianie na podstawie współpracy z Bestiariusz.pl.

Teraz jest 19 wrz 2018, 06:41 — Strefa czasowa: UTC + 1
Engine: NERV 4.0 BETA
Warunki użytkowaniaPolityka prywatnościUsuń ciasteczka