• WIADOMOŚCI – Komiks

"Star Wars - komiks" 07/2011

Do kiosków trafił najnowszy, siódmy tegoroczny numer pisma "Star Wars - Komiks". Tym razem dwie historie. Zobaczcie jakie:

Nowości komiksowe w Lipcu

A oto lista komiksów, które trafią do rąk polskich czytelników w tym miesiącu, dzięki wydawnictwu Egmont. Część z nich miała już swoją premierę, niektóre pojawią się w kioskach i księgarniach na dniach.

Spotkanie z Kasprzakiem

Z przyjemnością informujemy, że Zbigniew Kasprzak, znany rysownik popularnych serii komiksowych (m.in. "Yans", "Podróżnicy", "Halloween Blues") będzie podpisywał swoje komiksy w księgarni Centrum Komiksu, w środę, 6.07.2011, w godzinach 16.30-18.00.

"Rycerze Starej Republiki" tom szósty

Do sprzedaży trafił najnowszy tom cyklu Rycerze Starej Republiki pt. "Oczyszczenie". Tym razem miłośnicy tego komiksu znajdą w środku rozwiązanie wątków towarzyszących głównemu bohaterowi od początku istnienia serii.

Czerwcowy "Star Wars - Komiks"

Dziś do sprzedaży trafił czerwcowy numer magazynu Star Wars Komiks. Tym razem w miesięczniku znajdziemy jedną, za to dłuższa historię poświęconą w całości książnice Leii.

Polski komiks w Japonii

W sierpniu w Tokio zaprezentowana zostanie wystawa komiksu polskiego, którą organizują Łódzki Dom Kultury, Stowarzyszenie Twórców "Contur" i Urząd Miasta Łodzi. Ekspozycja prezentowana będzie w dniach 3-15 sierpnia w galerii "Uplink". Wystawie będzie towarzyszył katalog w języku polskim, japońskim i angielskim.

City Stories pod patronatem UE

City Stories, projekt tworzony przez łódzki festiwal komiksu, został objęty patronatem polskiej prezydencji w UE. Projekt łączył w przeszłości rysowników z Polski, a także z Rosji, Wielkiej Brytanii, Francji, Włoch, Litwy i Portugalii.

Konkursu Fundacji FOR rozstrzygnięty

Wręczono nagrody dla zwycięzców i wyróżnionych w trzeciej edycji konkursu na animację i komiks o tematyce ekonomicznej. Grand Prix konkursu za najlepszy komiks otrzymali Jakub Grochola i Michał Chojnacki (kategoria "Dobre prawo – lepszy rozwój), a za najlepszą animację – Karol Kaźmierczak (kategoria "Czy dobrze jest być w Unii Europejskiej?”).

Komiksowy konkurs plastyczny

Digart.pl i Sharpie organizują konkurs plastyczny przy zbliżającym się Bałtyckim Festiwalu Komiksu (25-26 czerwca). Należy w dowolnej formie przetworzyć postać z uniwersum Simona Bisleya. Konkurs trwa do 21 czerwca.

Przygody Asteriksa w NOWEJ szacie graficznej

Wydawnictwo Egmont rozpoczęło reedycję albumów Asteriksa w kwietniu br. Jest to edycja wyjątkowa, gdyż po raz pierwszy ukazują się tomy, w których poprawiono lub zmieniono kolory plansz. W przypadku niektórych albumów odświeżono również okładki.

Trolle z Troy, Trolle w szkole

Kolejny tom humorystycznej serii fantasy jednego z najbardziej znanych francuskich scenarzystów fantasy, Christophe’a Arlestona (Lanfeust z Troy) i znakomitego rysownika Jean-Louisa Mouriera.

Carlos Gardel - Głos Argentyny

Argentyńska bohema XX wieku – gorące rytmy tanga, polityka, mafijne układy! Nowy komiks kilka dni temu trafił do sprzedaży! Niezwykła opowieść o życiu słynnego argentyńskiego śpiewaka i kompozytora tang – Carlosa Gardela!

Zapowiedzi Komiksów Star Wars

Od kilku dni można już nabyć czerwcowy numer Wydania Specjalnego Star Wars Komiks. Na tym jednak nie koniec gwiezdnowojennych komiksów jakie czekają na nas w tym miesiącu. W czerwcowej paczce pojawią się również kolejne zeszyty Star Wars Komiks oraz Star Wars Komiks Extra. Szczegóły znajdziecie w dalszej części newsa.

Drugi rozdział przygód kosmicznego detektywa

Już tylko trzy dni dzielą nas od premiery drugiego tomu przygód Funky’ego Kovala – kosmicznego detektywa. Drugi rozdział jego przygód zatytułowany „Funky Koval. Sam przeciw wszystkim” trafi do księgarń 9 czerwca.

Komiks jako pomoc historyczna

W dniu 6 czerwca 2011 r., o godz. 14 w Archiwum Państwowym w Lublinie przy ul. Jezuickiej 13 odbędzie się zebranie naukowe "Komiks jako narzędzie edukacji historycznej".

 • Konwenty
 • Fantasmagoria
 • Kawaii Time
 • Festiwal Fantastyki Cytadela
 • Sakurakon IV
 • Nyskon 2018
 • Magnificon EXPO
 • Dni Fantastyki 2018
 • Nejiro 9
 • Polcon 2018
 • NiuCon 2018
 • Zakonki 2018
 • Gildia Society
 • Ostatnie dyskusje na forum
 • Więcej
Współpraca
Artifex Mundi Bakumi Baniak Baniaka Cenega Fabryka Gier Historycznych FoxGames Galakta Gindie Armoryka
Granna Centrum gier Pegaz Phalanx Games Portal Games Przystań Gier Wydawnictwo REBEL.pl Techland ENEMEF
Fabryka Słów Videograf II Powergraph Hanami Telbit Biblioteka Akustyczna Synetia Zysk i S-ka Wydawnictwo Wydawnictwo Initium Wydawnictwo COMM Prószyński i S-ka
Wydawnictwo MAG Replika Skąpiec.pl Coś na progu Rebis Radio Banzai Artefakty Radio Aoi

Copyright © 2004-2019 Bestiariusz.pl. Wszelkie prawa do treści, grafiki oraz zdjęć dostępnych na stronie są zastrzeżone na rzecz Bestiariusz.pl lub odpowiednio na rzecz podmiotów, których materiały są udostępnianie na podstawie współpracy z Bestiariusz.pl.

Teraz jest 24 lut 2019, 02:48 — Strefa czasowa: UTC + 1
Engine: NERV 4.0 BETA
Warunki użytkowaniaPolityka prywatnościUsuń ciasteczka