• WIADOMOŚCI – Komiks

Magazyn komiksowy szuka pracowników

Ukraińsko-rosyjski magazyn komiksowy "Czarno na białym" poszukuje chętnych do publikacji prac w kolejnych odsłonach fanzinu. Tematem następnego, a zarazem drugiego, numeru będzie "Steampunk & mechaniczne maszyny".

Dwie premiery od Timof Comics

Wydawnictwo Timof Comics zapowiedziało na 16 maja premierę dwóch nowych tytułów. Będą to: "Wybryki Xinophixeroxa" i "Supermeni". Przedpremierowo oba tytuły będzie można nabyć podczas Festiwalu Komiksowa Warszawa, na którym w sobotę 14 maja odbędą się również spotkania z autorami.

Komiksowa saga s-f

Frederik Peeters, rysownik znany z komiksów "Lupus" czy "Niebieskie Pigułki", założył blog, na którym przedstawiał będzie postępy prac nad swoim nowym projektem. Komiks zatytułowany wstępnie "Aâma" ma być sagą Sci-fi, bardzo długą jak zakłada autor.

Komiks Bękartem Kultury w radiu

Tematem najbliższego programu "Prosto z Kadru" w Radiu Afera będzie inicjatywa Komiks Bękartem Kultury. Audycji prowadzonej przez Filipa Bąka można słuchać w czwartek, 5 maja, o godzinie 17.30 na żywo w Radio Afera na 98,6 mHz w okolicach Poznania oraz poprzez stronę radia.

Zmiany w majowym numerze "Star Wars - Komiks"

Za niecałe dwa tygodnie w sprzedaży znajdzie się Star Wars Komiks numer 5-2010. Niektórzy z Was mogą być zaskoczeni - w zapowiedziach prezentowalno inną okładkę. Na skutek błędu do zapowiedzi trafiła okładka numeru 6. Od 17 maja będziecie mogli przeczytać historię "Jedi: Hrabia Dooku", a komiks "Waleczna księżniczka" ukaże się dopiero miesiąc później.

Gród Kajka i Kokosza w Sopocie

Czytelnicy portalu Trójmiasto.pl wpadli na pomysł stworzenia w Sopocie, w którym od 1945 roku mieszkał Janusz Christa, osady Kajka i Kokosza. Pomysł spotkał się z pozytywną reakcją w sopockim magistracie. W urzędzie już myślą o tym, jak osadę Kajka i Kokosza sfinansować i zbudować.

Kolejny Komiksofon

11 maja o godz. 19:00 odbędzie się kolejne, wrocławskie spotkanie z cyklu Komiksofon. Gośćmi będą Robert Sienicki i Agata Wawryniuk. Wstęp wolny.

Śledziu w Katowicach

21 maja o godz. 16:00 w katowickim Rondzie Sztuki odbędzie się kolejne spotkanie z cyklu "Kto zabił polski komiks?". Gościem będzie jeden z najpopularniejszych współczesnych rysowników- Michał "Śledziu" Śledziński. Wstęp bezpłatny.

Konkurs na krótką formę komiksową

Do 12 czerwca potrwa konkurs na krótką formę komiksową w ramach III edycji Miasta Komiksów. Na zwycięzców, oprócz nagród finansowych, czeka również nagroda w postaci warsztatów komiksowych, prowadzonych przez Sylvaina Savoię i Marzenę Sowę.

Komiksowa reklama

III Lubelskie Spotkania z Komiksem reklamowane są za pomocą siedmiu pasków komiksowych. Autorem plakatu, umieszczonego wewnątrz pasków komiksowych, jest Mikołaj Ratka, natomiast komiks w realiach konstruktowych stworzył Jakub Kiyuc.

Lista zakwalifikowanych do Ligatura Pitching

Organizatorzy Ligatura Pitching ogłosili listę artystów, którzy w ramach Międzynarodowego Festiwalu Kultury Komiksowej Ligatura, przez dwa dni będą prezentować swoje prace przed międzynarodową komisją, oceniającą projekty ich utworów komiksowych.

Rysownicy poszukiwani!

Mateusz Droba, koproducent ekranizacji komiksu Funky Koval, poszukuje rysowników komiksowych zainteresowanych podjęciem współpracy przy projekcie "Szod" – tworzeniu komiksu, który według planów ma zostać następnie sfilmowany.

Alternatywna wersja przebiegu największej bitwy średniowiecza!

„Tytus, Romek i A’Tomek w bitwie grunwaldzkiej 1410 roku z wyobraźni Papcia Chmiela narysowani” autorstwa Henryka Jerzego Chmielewskiego, to kolejna zapowiedź wydawnictwa Prószyński i S-ka. Data premiery planowana jest na 10 maja.

Kontrowersje - Komiks Bękartem Kultury

Trwa emocjonalna wymiana zdań pomiędzy organizatorami akcji Komiks Bękartem Kultury, a przedstawicielami Europejskiego Kongresu Kultury, który odbędzie się we wrześniu 2011 roku we Wrocławiu. Kontrowersje powstały wokół wyłączenia przedstawicieli komiksu z paneli dyskusyjnych, mających odbyć się na imprezie.

Konkurs komiksowy

Do końca maja potrwa konkurs, zorganizowany przez giantsize.pl, w którym do wygrania jest koszulka z Big Bang Theory . Wystarczy zrobić sobie zdjęcie podczas lektury komiksu i wysłać je mailem do organizatorów.

 • Konwenty
 • Fantasmagoria
 • Kawaii Time
 • Festiwal Fantastyki Cytadela
 • Sakurakon IV
 • Nyskon 2018
 • Magnificon EXPO
 • Dni Fantastyki 2018
 • Nejiro 9
 • Polcon 2018
 • NiuCon 2018
 • Zakonki 2018
 • Gildia Society
 • Ostatnie dyskusje na forum
 • Więcej
Współpraca
Artifex Mundi Bakumi Baniak Baniaka Cenega Fabryka Gier Historycznych FoxGames Galakta Gindie Armoryka
Granna Centrum gier Pegaz Phalanx Games Portal Games Przystań Gier Wydawnictwo REBEL.pl Techland ENEMEF
Fabryka Słów Videograf II Powergraph Hanami Telbit Biblioteka Akustyczna Synetia Zysk i S-ka Wydawnictwo Wydawnictwo Initium Wydawnictwo COMM Prószyński i S-ka
Wydawnictwo MAG Replika Skąpiec.pl Coś na progu Rebis Radio Banzai Artefakty Radio Aoi

Copyright © 2004-2018 Bestiariusz.pl. Wszelkie prawa do treści, grafiki oraz zdjęć dostępnych na stronie są zastrzeżone na rzecz Bestiariusz.pl lub odpowiednio na rzecz podmiotów, których materiały są udostępnianie na podstawie współpracy z Bestiariusz.pl.

Teraz jest 19 wrz 2018, 06:40 — Strefa czasowa: UTC + 1
Engine: NERV 4.0 BETA
Warunki użytkowaniaPolityka prywatnościUsuń ciasteczka