• WIADOMOŚCI – Komiks

Lista zakwalifikowanych do Ligatura Pitching

Organizatorzy Ligatura Pitching ogłosili listę artystów, którzy w ramach Międzynarodowego Festiwalu Kultury Komiksowej Ligatura, przez dwa dni będą prezentować swoje prace przed międzynarodową komisją, oceniającą projekty ich utworów komiksowych.

Rysownicy poszukiwani!

Mateusz Droba, koproducent ekranizacji komiksu Funky Koval, poszukuje rysowników komiksowych zainteresowanych podjęciem współpracy przy projekcie "Szod" – tworzeniu komiksu, który według planów ma zostać następnie sfilmowany.

Alternatywna wersja przebiegu największej bitwy średniowiecza!

„Tytus, Romek i A’Tomek w bitwie grunwaldzkiej 1410 roku z wyobraźni Papcia Chmiela narysowani” autorstwa Henryka Jerzego Chmielewskiego, to kolejna zapowiedź wydawnictwa Prószyński i S-ka. Data premiery planowana jest na 10 maja.

Kontrowersje - Komiks Bękartem Kultury

Trwa emocjonalna wymiana zdań pomiędzy organizatorami akcji Komiks Bękartem Kultury, a przedstawicielami Europejskiego Kongresu Kultury, który odbędzie się we wrześniu 2011 roku we Wrocławiu. Kontrowersje powstały wokół wyłączenia przedstawicieli komiksu z paneli dyskusyjnych, mających odbyć się na imprezie.

Konkurs komiksowy

Do końca maja potrwa konkurs, zorganizowany przez giantsize.pl, w którym do wygrania jest koszulka z Big Bang Theory . Wystarczy zrobić sobie zdjęcie podczas lektury komiksu i wysłać je mailem do organizatorów.

Wiedźmin powraca!

Geralt z Rivii już 27 kwietnia powraca na łamach wydanego przez Egmont Polska czasopisma „Komiksowe Hity – Wiedźmin”. Zupełnie nowa opowieść o przygodach Białego Wilka powstała z okazji światowej premiery gry „Wiedźmin 2: Zabójcy Królów”.

„The Battle of Tull” – opis

Znamy już opis drugiego zeszytu komiksu z serii „The Dark Tower: The Gunslinger” o podtytule „The Battle of Tull”. Przedstawiamy także grafikę, która znajdzie się na okładce tego wydania.

„The Stand: No Man’s Land” – zapowiedź

Jak informuje serwis Stephen King.pl, w lipcu tego roku ukaże się zbiorcze wydanie komiksu opartego na post-apokaliptycznym horrorze Stephena Kinga - „The Stand: No Man's Land”. Wiemy już także jaka grafika znajdzie się na okładce tego wydania.

Zapowiedź 32 numeru "Star Wars - Komiks"

Już 16 kwietnia w sobotę pojawi się trzydziesty drugi numer magazynu Star Wars Komiks. Tym razem w miesięczniku znajdziemy tylko jedną, za to obszerniejsza historię pt. "Jedi: Aayla Secura". Więcej szczegółów znajdziecie tutaj. Natomiast w rozszerzeniu wiadomości znajdziecie informację dotyczące planów wydawniczych Egmontu.

Prestiżowa nominacja dla „Amerykańskiego wampira”

Jaki informuje serwis Stephen King.pl – komiks „Amerykański wampir” został nominowany do Nagrody Eisnera, najważniejszej nagrody w tej branży, w kategorii „Najlepsza nowa seria”. Jest to pierwsza nominacja Kinga do Eisner Awards. Dzieli ją wspólnie ze Scottem Snaderem i Rafaelem Albuquerque.

Simon Bisley w Polsce

Na stronie Bałtyckiego Festiwalu Komiksu GDAK pojawiła się wstępna lista gości, którzy odwiedzą imprezę. Dołączył do nich Simon Bisley, autor m.i.n. takich tytułów jak "Slaine" czy "Batman/Judge Dredd: Sąd nad Gotham", który Polskę odwiedzi pierwszy raz.

Spotkania Komiksowe wracają

14 kwietnia o godz. 18:00 w Poznaniu odbędą się Spotkania Komiksowe. Temat najbliższej prelekcji to Anarchokomiksy. Spotkanie poprowadzi krytyk komiksowy Sebastian Frąckiewicz. Będzie m.in. o obalaniu ustroju przy pomocy komiksów.

Stephen King o amerykańskich wampirach

Dzięki serwisowi Stephen King.pl, możemy zapoznać się ze wstępem do polskiego wydania komiksu „Amerykański wampir”, autorstwa samego Stephena Kinga.

Dobić dziada! - pierwsza grafika

Fabryka Słów ujawnia pierwszą grafikę z niezwykłego dzieła o Jakubie Wędrowyczu. Projekt Dobić dziada! to komiks i zbiór opowiadań w jednym. Wspólne dzieło Andrzeja Pilipiuka i Andrzeja Łaskiego będzie miało oficjalną premierę podczas Warszawskich Targów Książki.

Wiedźmin - Racja stanu

Znamy już datę premiery drugiego w tym roku wydania Komiksowych Hitów. Przygody Wiedźmina będziemy mogli poznać już dwudziestego siódmego kwietnia tego roku. Pismo ukaże się nakładem wydawnictwa "Egmont".

 • Konwenty
 • Fantasmagoria
 • Kawaii Time
 • Festiwal Fantastyki Cytadela
 • Sakurakon IV
 • Nyskon 2018
 • Magnificon EXPO
 • Dni Fantastyki 2018
 • Nejiro 9
 • Polcon 2018
 • NiuCon 2018
 • Zakonki 2018
 • Gildia Society
 • Ostatnie dyskusje na forum
 • Więcej
Współpraca
Artifex Mundi Bakumi Baniak Baniaka Cenega Fabryka Gier Historycznych FoxGames Galakta Gindie Armoryka
Granna Centrum gier Pegaz Phalanx Games Portal Games Przystań Gier Wydawnictwo REBEL.pl Techland ENEMEF
Fabryka Słów Videograf II Powergraph Hanami Telbit Biblioteka Akustyczna Synetia Zysk i S-ka Wydawnictwo Wydawnictwo Initium Wydawnictwo COMM Prószyński i S-ka
Wydawnictwo MAG Replika Skąpiec.pl Coś na progu Rebis Radio Banzai Artefakty Radio Aoi

Copyright © 2004-2018 Bestiariusz.pl. Wszelkie prawa do treści, grafiki oraz zdjęć dostępnych na stronie są zastrzeżone na rzecz Bestiariusz.pl lub odpowiednio na rzecz podmiotów, których materiały są udostępnianie na podstawie współpracy z Bestiariusz.pl.

Teraz jest 19 paź 2018, 08:25 — Strefa czasowa: UTC + 1
Engine: NERV 4.0 BETA
Warunki użytkowaniaPolityka prywatnościUsuń ciasteczka