• WIADOMOŚCI – Komiks

Fantasy Komiks w 2011 r.

Wydawnictwo Egmont zaprezentowało plany, dotyczące kolejnych numerów Fantasy Komiks. W 10. tomie FK będą tylko dwie długie historie. Wynika to z faktu, że ostatni tom serii trylogii "Zaraza" ma aż 62 plansze. Drugą opowieścią jest ósma część przygód "Rozbitków z Ythaq".

Zakończenie prac nad "Scientia Occulta"

Robert Sienicki, autor scenariusza "Scientia Occulta", ujawnił kilka informacji dotyczących komiksu. Utwór jest już skończony w kwietniu trafi do sprzedaży. Na stronie twórców można za darmo przeczytać dwa pierwsze rozdziały komiksu.

Zwrot dotacji na "Chopin New Romantic"

Szymon Holcman z Kultury Gniewu w wywiadzie udzielonym serwisowi gazeta.pl zadeklarował chęć zwrócenia dotacji ministerialnej przeznaczonej na komiks "Chopin New Romantic". Wydawnictwo ma nadzieję, że ta decyzja pomoże zakończyć dyskusję szkodzącą wizerunkowi sztuki komiksowej.

Zeszyty Komiksowe #11 i #12

W czerwcu ukaże się jedenasty numer Zeszytów Komiksowych, zatytułowany "Komiks w Europie Wschodniej". Tymczasem twórcy zapowiadają już, że kolejny numer poświęcony będzie komiksowi historycznemu.

Zapowiedzi wydawnicze Waneko

Waneko ujawniło plany wydawnicze na bieżący rok. Wydanie pierwszej z tegorocznych książkowych pozycji nastąpi na przełomie marca i kwietnia. Oprócz znanych tytułów Waneko zapowiedziało wydanie dwóch nowości o tematyce japońskiej i mangowej.

Wulgarny Chopin na zlecenie MSZ

Mleko się rozlało, publikacja została wydana, musi być teraz zniszczona - tak o kontrowersyjnym komiksie "Chopin New Romantic" wypowiedziało się dziś Ministerstwo Spraw Zagranicznych, które zleciło jego powstanie. Antologia składa się z kilku komiksów w dwóch wersjach językowych: polskiej i niemieckiej. Autorami poszczególnych części są znani polscy graficy.

W.A.B. wyda kolejny komiks

Wydawnictwo W.A.B. wyda komiks Apostolosa Doxiadisa i Christosa H. Papadimitriou pod oryginalnym tytułem "Logikomix". Jest to dzieło, opowiadające o podstawach logiki i Bertrandzie Russellu.

Konstrukt w marcu

Trzecia część komiksu "CMP:Konstrukt" ukaże się z opóźnieniem, spowodowanym m.in. zmianą rysownika. Prawdopodobnie będzie to początek marca. W przyszłym tygodniu na stronie wydawnictwa będzie można ściągnąć plik z "CMP:Konstrukt#2,5".

Zapowiedzi Taurus Media

Wydawnictwo Taurus Media ujawniło kilka tytułów, które zamierza wydać w najbliższym czasie. Będą to m.in.: 13 tom "Żywych Trupów", piąty tom "Torpedo" czy hiszpańskie serie "Kraken" oraz "Sunday".

Znamy już okładkę 8 numeru "Kolektywu"

Autorem ósmego numeru "Kolektywu" został Michał "Śledziu" Śledziński. Rysownik znany jest ze swej pracy przy wielu komiksach, między innymi: "Osiedle swoboda", "Fido i Mel" czy "Na szybko spisane".

Komiks o UMK

Od przyszłego tygodnia w sprzedaży będzie dwudziestostronicowy komiks Tomasza Kwiatkowskiego (rysunek) i Wojciecha Streicha (scenariusz), opowiadający historię dwójki młodych ludzi, którzy w lutym 1945 r. przyjeżdżają do Torunia i pomagają w tworzeniu Uniwersytetu Mikołaja Kopernika.

Zapowiedzi Mucha Comics

Wydawnictwo Mucha Comics zaprezentowało zapowiedzi na pierwszy kwartał bieżącego roku. W marcu ukaże się "New Avengers #01: Ucieczka", zaś w kwietniu na rynek trafią kolejne dwa tytuły: "Thor: Wikingowie" i "Wolverine: Wróg Publiczny #1".

30 numer "Star Wars - Komiks"

Dziś do sprzedaży trafił 30 numer pisma "Star Wars - Komiks". Wyjątkowo znajdziecie w nim dwie historię. Więcej szczegółów w rozwinięciu tej wiadomości:

366 kadrów na papierze

Wydawnictwo W.A.B. wyda komiks Dennisa Wojdy pt. „366 kadrów”. Jest to projekt blogowy, w ramach którego autor dodaje codziennie jeden kadr opowieści. Ostatni rysunek w serii pojawi się niedługo. Album trafi do księgarń dopiero w 2012 roku.

Jury konkursu Silence

Ogłoszono skład tegorocznego konkursu na komiks bez słów Silence. Ideą konkursu jest promowanie komiksów, w których narracja opiera się na samych obrazach. Prace konkursowe można nadsyłać do 30 kwietnia.

 • Konwenty
 • Fantasmagoria
 • Kawaii Time
 • Festiwal Fantastyki Cytadela
 • Sakurakon IV
 • Nyskon 2018
 • Magnificon EXPO
 • Dni Fantastyki 2018
 • Nejiro 9
 • Polcon 2018
 • NiuCon 2018
 • Zakonki 2018
 • Gildia Society
 • Ostatnie dyskusje na forum
 • Więcej
Współpraca
Artifex Mundi Bakumi Baniak Baniaka Cenega Fabryka Gier Historycznych FoxGames Galakta Gindie Armoryka
Granna Centrum gier Pegaz Phalanx Games Portal Games Przystań Gier Wydawnictwo REBEL.pl Techland ENEMEF
Fabryka Słów Videograf II Powergraph Hanami Telbit Biblioteka Akustyczna Synetia Zysk i S-ka Wydawnictwo Wydawnictwo Initium Wydawnictwo COMM Prószyński i S-ka
Wydawnictwo MAG Replika Skąpiec.pl Coś na progu Rebis Radio Banzai Artefakty Radio Aoi

Copyright © 2004-2018 Bestiariusz.pl. Wszelkie prawa do treści, grafiki oraz zdjęć dostępnych na stronie są zastrzeżone na rzecz Bestiariusz.pl lub odpowiednio na rzecz podmiotów, których materiały są udostępnianie na podstawie współpracy z Bestiariusz.pl.

Teraz jest 19 paź 2018, 23:26 — Strefa czasowa: UTC + 1
Engine: NERV 4.0 BETA
Warunki użytkowaniaPolityka prywatnościUsuń ciasteczka