• WIADOMOŚCI – Komiks

KAJKO I KOKOSZ - blog na plasterki!

Zapraszamy na blog NA PLASTERKI!, poświęcony słynnym komiksom Janusza Christy. Pojawił się ciekawy artykuł z przykładami na temat uderzającego podobieństwa niektórych kadrów komiksu Kajko i Kokosz do scen filmowych sagi Gwiezdne Wojny.

Zapowiedź nowego "Star Wars - Komiks. Wydanie Specjalne"

Już za dwa dni, czyli drugiego marca do sprzedaży trafi pierwszy tegoroczny numer wydania specjalnego magazynu "Star Wars - Komiks". Tym razem wydawnictwo Egmont zaprezentuje nam historię z cyklu Republic pt. "Wojna w nadprzetrzeni".

Nowy Wolverine

Na przełomie marca i kwietnia wydawnictwo Mucha Comics wprowadzi do księgarń komiks Marka Millara (scenariusz) i Johna Romity Jr. (rysunek) pt. "Wolverine - Wróg publiczny".

Manga obyczajowa

Studio JG w marcu wyda pierwszy tom obyczajowej mangi "Tokyo Toy Box", przedstawiającej realia rynku producentów gier. Według zapowiedzi wydawcy jest to obowiązkowa pozycja dla każdego fana japońskich gier. Scenariusz napisał Takahiro Ozawa.

Fantasy Komiks w 2011 r.

Wydawnictwo Egmont zaprezentowało plany, dotyczące kolejnych numerów Fantasy Komiks. W 10. tomie FK będą tylko dwie długie historie. Wynika to z faktu, że ostatni tom serii trylogii "Zaraza" ma aż 62 plansze. Drugą opowieścią jest ósma część przygód "Rozbitków z Ythaq".

Zakończenie prac nad "Scientia Occulta"

Robert Sienicki, autor scenariusza "Scientia Occulta", ujawnił kilka informacji dotyczących komiksu. Utwór jest już skończony w kwietniu trafi do sprzedaży. Na stronie twórców można za darmo przeczytać dwa pierwsze rozdziały komiksu.

Zwrot dotacji na "Chopin New Romantic"

Szymon Holcman z Kultury Gniewu w wywiadzie udzielonym serwisowi gazeta.pl zadeklarował chęć zwrócenia dotacji ministerialnej przeznaczonej na komiks "Chopin New Romantic". Wydawnictwo ma nadzieję, że ta decyzja pomoże zakończyć dyskusję szkodzącą wizerunkowi sztuki komiksowej.

Zeszyty Komiksowe #11 i #12

W czerwcu ukaże się jedenasty numer Zeszytów Komiksowych, zatytułowany "Komiks w Europie Wschodniej". Tymczasem twórcy zapowiadają już, że kolejny numer poświęcony będzie komiksowi historycznemu.

Zapowiedzi wydawnicze Waneko

Waneko ujawniło plany wydawnicze na bieżący rok. Wydanie pierwszej z tegorocznych książkowych pozycji nastąpi na przełomie marca i kwietnia. Oprócz znanych tytułów Waneko zapowiedziało wydanie dwóch nowości o tematyce japońskiej i mangowej.

Wulgarny Chopin na zlecenie MSZ

Mleko się rozlało, publikacja została wydana, musi być teraz zniszczona - tak o kontrowersyjnym komiksie "Chopin New Romantic" wypowiedziało się dziś Ministerstwo Spraw Zagranicznych, które zleciło jego powstanie. Antologia składa się z kilku komiksów w dwóch wersjach językowych: polskiej i niemieckiej. Autorami poszczególnych części są znani polscy graficy.

W.A.B. wyda kolejny komiks

Wydawnictwo W.A.B. wyda komiks Apostolosa Doxiadisa i Christosa H. Papadimitriou pod oryginalnym tytułem "Logikomix". Jest to dzieło, opowiadające o podstawach logiki i Bertrandzie Russellu.

Konstrukt w marcu

Trzecia część komiksu "CMP:Konstrukt" ukaże się z opóźnieniem, spowodowanym m.in. zmianą rysownika. Prawdopodobnie będzie to początek marca. W przyszłym tygodniu na stronie wydawnictwa będzie można ściągnąć plik z "CMP:Konstrukt#2,5".

Zapowiedzi Taurus Media

Wydawnictwo Taurus Media ujawniło kilka tytułów, które zamierza wydać w najbliższym czasie. Będą to m.in.: 13 tom "Żywych Trupów", piąty tom "Torpedo" czy hiszpańskie serie "Kraken" oraz "Sunday".

Znamy już okładkę 8 numeru "Kolektywu"

Autorem ósmego numeru "Kolektywu" został Michał "Śledziu" Śledziński. Rysownik znany jest ze swej pracy przy wielu komiksach, między innymi: "Osiedle swoboda", "Fido i Mel" czy "Na szybko spisane".

Komiks o UMK

Od przyszłego tygodnia w sprzedaży będzie dwudziestostronicowy komiks Tomasza Kwiatkowskiego (rysunek) i Wojciecha Streicha (scenariusz), opowiadający historię dwójki młodych ludzi, którzy w lutym 1945 r. przyjeżdżają do Torunia i pomagają w tworzeniu Uniwersytetu Mikołaja Kopernika.

 • Konwenty
 • Fantasmagoria
 • Kawaii Time
 • Festiwal Fantastyki Cytadela
 • Sakurakon IV
 • Nyskon 2018
 • Magnificon EXPO
 • Dni Fantastyki 2018
 • Nejiro 9
 • Polcon 2018
 • NiuCon 2018
 • Zakonki 2018
 • Gildia Society
 • Ostatnie dyskusje na forum
 • Więcej
Współpraca
Artifex Mundi Bakumi Baniak Baniaka Cenega Fabryka Gier Historycznych FoxGames Galakta Gindie Armoryka
Granna Centrum gier Pegaz Phalanx Games Portal Games Przystań Gier Wydawnictwo REBEL.pl Techland ENEMEF
Fabryka Słów Videograf II Powergraph Hanami Telbit Biblioteka Akustyczna Synetia Zysk i S-ka Wydawnictwo Wydawnictwo Initium Wydawnictwo COMM Prószyński i S-ka
Wydawnictwo MAG Replika Skąpiec.pl Coś na progu Rebis Radio Banzai Artefakty Radio Aoi

Copyright © 2004-2019 Bestiariusz.pl. Wszelkie prawa do treści, grafiki oraz zdjęć dostępnych na stronie są zastrzeżone na rzecz Bestiariusz.pl lub odpowiednio na rzecz podmiotów, których materiały są udostępnianie na podstawie współpracy z Bestiariusz.pl.

Teraz jest 23 mar 2019, 04:01 — Strefa czasowa: UTC + 1
Engine: NERV 4.0 BETA
Warunki użytkowaniaPolityka prywatnościUsuń ciasteczka