• WIADOMOŚCI – Komiks

Zapowiedź 30 numeru "Star Wars - Komiks"

A oto zapowiedź trzydziestego numeru pisma "Star Wars - Komiks". Znajdziemy w nim tym razem dwie historie. Komiks będzie można zakupić już od 16 lutego w salonach prasowych, wybranych księgarniach i kioskach.

Spider-Man w FF

Ostatnie wydarzenia w świecie Marvela doprowadziły do śmierci Human Torcha i rozpadu Fantastycznej Czwórki. Komiks opowiadający przygody pierwszej superbohaterskiej rodziny został jednocześnie zakończony, a zamiast niego zapowiedziano FF. Okazuje się, że w nowym tytule zobaczymy także Spider-Mana.

"Croquis" w przedsprzedaży

Podczas mającego odbyć się w najbliższą sobotę i niedzielę konwentu Love 2 we Wrocławiu, będzie możliwość nabycia w przedsprzedaży mangi "Croquis" autorstwa Hinako Takanagi. W normalnej dystrybucji komiks pojawi się 14 lutego.

Komiksowe Baśnie

28 lutego na półki księgarń trafi ósmy tom komiksowych Baśni Billa Willinghama. Jego tytuł to "Wilki" i ukaże się nakładem wyd, Egmont. Tymczasem zapraszamy do obejrzenia przykładowych plansz z komiksu.

"Berlin. Misto Dymu" w tym roku

Wydawnictwo Kultura Gniewu zapowiedziało publikację komiksu Jasona Lutesa "Berlin. Misto Dymu". Ukaże się on jeszcze w tym roku, jednak dokładna data premiery nie jest znana. Komiks będzie liczył 216 stron.

Nowe wydanie "Zabawy w Ciebie"

Z końcem lutego na półki księgarń trafi drugie, zbiorcze wydanie "Zabawy w Ciebie" Neila Gaimana. Wersja w twardej oprawie i na kredowym papierze będzie kosztowała 90 zł (bez grosza). Za rysunki odpowiadają: Colleen Doran, Dick Giordano, Shawn McManus, George Pratt, Brian Talbot.

Dokument o Januszu Chriście

Już w najbliższą sobotę, 12 lutego, o godz. 21:45 będzie miał premierę film dokumentalny Sławomira Malinowskiego o Januszu Chriście. Powtórka programu zapowiadana jest na niedzielę, 20 lutego, o godzinie 13:20.

Spotkanie z Jakubem Kijucem

12 lutego (sobota) w Warce odbędzie się spotkanie z Jakubem Kijucem, twórcą i wydawcą komiksu "CMP: Konstrukt". Początek imprezy o godzinie 16:00 w Dworku przy ul. Długiej. Wstęp wolny.

Nagrody imienia Stana Lee

W tym roku po raz pierwszy zostaną przyznane komiksowe nagrody imienia Stana Lee. Wręczenie statuetek odbędzie się na brytyjskim konwnecie Kapow! Comic Con, 9 i 10 kwietnia 2011 roku. Głosowanie potrwa do 4 marca i odbywa się w dwunastu kategoriach.

Kontynuacja "Wektora" w sprzedaży

Już dziś do księgarni i salonów prasowych trafiła druga część crossoveru spod znaku Star Wars, zatytułowana "Wektor". Opowieść na łączy klamrą wszystkie wydane do tej pory przez Egmont serie takie jak: "Rycerze Starej Republiki", "Mroczne Czasy", "Rebelie" i "Dziedzictwo".

Komiksowa Pieśń Lodu i Ognia

Amerykańskie wydawnictwo Bantam Books zapowiedziało wydanie serii komiksów na podstawie cyklu Pieśni Lodu i Ognia George'a R.R. Martina. Adaptację na potrzeby komiksu napisze Daniel Abraham, zaś ilustracje wykona Tommy Patterson.

Wernisaż i dyskusja o komiksie

11 lutego o godz. 18:00 w galerii Fundacji Sztuki Nowej (ul. Kościuszki 37) w Krakowie odbędzie się wernisaż wystawy wydawnictwa Volans, zaś 12 lutego w tym samym miejscu będzie miał miejsce panel dyskusyjny pt. "Co z tym komiksem?", w którym weźmie udział wielu polskich artystów, wydawców i animatorów kultury komiksowej.

Impreza komiksowa

Instytut Francuski w Krakowie, Fundacja Pauza oraz Wydawnictwo Post zapraszają 12 lutego 2011 na wystawę trzydziestu dwóch plansz komiksowych, zorganizowana w ramach uczczenia dziesięciolecia trwania konkursu dla najlepszego komiksu francuskojęzycznego Nagroda Angoulême: polski wybór.

Pierwszy tegoroczny "Fantasy Komiks" już do nabycia

Dziś do salonów prasowych na terenie całego kraju trafił pierwszy tom antologii poświęconej komiksom z gatunku fantasy: "Fantasy Komiks". A oto co w nim znajdziemy.

Więcej komiksów od Hanami

Hanami ujawniło, że w najbliższym czasie, oprócz zapowiadanego na marzec debiutu serii "Pluto", opublikuje jeszcze dwa komiksy. W lutym pojawi się drugi tom z cyklu "Pitu pitu", autorstwa Daisuke Igarashiego, zaś na kwiecień wydawnictwo zaplanowało "Suppli Extra", dodatek do zakończonej już serii autorstwa Mari Okazaki.

 • Konwenty
 • Fantasmagoria
 • Kawaii Time
 • Festiwal Fantastyki Cytadela
 • Sakurakon IV
 • Nyskon 2018
 • Magnificon EXPO
 • Dni Fantastyki 2018
 • Nejiro 9
 • Polcon 2018
 • NiuCon 2018
 • Zakonki 2018
 • Gildia Society
 • Ostatnie dyskusje na forum
 • Więcej
Współpraca
Artifex Mundi Bakumi Baniak Baniaka Cenega Fabryka Gier Historycznych FoxGames Galakta Gindie Armoryka
Granna Centrum gier Pegaz Phalanx Games Portal Games Przystań Gier Wydawnictwo REBEL.pl Techland ENEMEF
Fabryka Słów Videograf II Powergraph Hanami Telbit Biblioteka Akustyczna Synetia Zysk i S-ka Wydawnictwo Wydawnictwo Initium Wydawnictwo COMM Prószyński i S-ka
Wydawnictwo MAG Replika Skąpiec.pl Coś na progu Rebis Radio Banzai Artefakty Radio Aoi

Copyright © 2004-2018 Bestiariusz.pl. Wszelkie prawa do treści, grafiki oraz zdjęć dostępnych na stronie są zastrzeżone na rzecz Bestiariusz.pl lub odpowiednio na rzecz podmiotów, których materiały są udostępnianie na podstawie współpracy z Bestiariusz.pl.

Teraz jest 19 wrz 2018, 10:34 — Strefa czasowa: UTC + 1
Engine: NERV 4.0 BETA
Warunki użytkowaniaPolityka prywatnościUsuń ciasteczka