• WIADOMOŚCI – Komiks

Mucha Comics na 2011

Mucha Comics podało zapowiedzi wydawnicze na 2011 rok. Będą to albumy: "New Avengers" vol. 1-3, "House of M", "Wolverine: Enemy of the State" vol. 1-2, "Thor: Vikings".

Egmont w marcu

Wydawnictwo Egmont zaprezentowało listę tytułów, zaplanowanych na marzec tego roku. Wśród nich znalazły się "Sprawa rodzinna i inne historie" Eisnera (kolekcja Mistrzowie Komiksu) oraz nowe przygody Jeża Jerzego czy kolejne komiksy z uniwersum Star Wars.

Komiks Roku wybrany

Znamy już wyniki głosowania na Komiks Roku 2010. Pierwsze miejsce zajęło zbiorcze wydanie "Osiedla Swoboda" Michała Śledzińskiego. W pierwszej trójce znalazły się jeszcze: "Kapitan Sheer" Marcina Podolca i Roberta Wyrzykowskiego oraz wydana przez Hanami "Odległa dzielnica" autorstwa Jiro Taniguchi.

Spotkania komiksowe

3 lutego (czwartek) o godz. 18:00 w sali nr 103 w budynku Wyższej Szkoły Języków Obcych na ul. Piekary 5 w Poznaniu odbędzie się kolejna edycja Spotkań Komiksowych. Tematem tej edycji będą "Ekranizacje komiksów i takie tam."

Nowa seria Star Wars

Kilka dni temu wydawnictwo Dark Horse ogłosiło w sieci, że planuje wydać nową serię opatrzoną znakiem Star Wars. Od razu wśród zarówno fanów gwiezdnej sagi jak i miłośników po prostu komiksów zaczęły się dyskusje dotyczące tematu tej serii. Teraz już wiemy co to będzie. MTV kilkanaście godzin temu ogłosiło nazwę nowej serii SW.

"Pluto" - premiera

Wydawnictwo Hanami zaprezentowało okładkę i opis pierwszego tomu mangi "Pluto", autorstwa Naoki Urasawa, na podstawie dzieła Osamu Tezuki - "Atom Żelaznoręki". Publikacja trafi do sprzedaży 31 marca bieżącego roku.

Zmiany w Star Wars - Komiks

Jak zostało ogłoszone na stronie FB, marcowy numer miesięcznika "Star Wars - Komiks", będzie zawierał zupełnie inne tytuły, niż te podawane dotąd w oficjalnych zapowiedziach (między innymi w reklamach zamieszonych w pozostałych publikacjach Star Wars, wydawanych w naszym kraju).

Fantastyczna Czwórka w rozsypce

Już od jakiegoś czasu wiadomo było, że jeden z bohaterów Fantastycznej Czwórki zginie. Wieści o tym pojawiały się nawet w zachodnich mediach nie związanych z komiksami, a Marvel skutecznie podkręcał atmosferę, utrzymując kwestię w tajemnicy. Wczoraj opublikowano jednak okładkę zeszytu z finałem opowieści "Three", która rozwiewa wszelkie wątpliwości. UWAGA SPOJLER: Jeśli nie chcecie się dowiedzieć o kogo chodzi, nie klikajcie w rozwinięcie wiadomości.

Zapowiedzi JPF

Wydawnictwo Japonica Polonica Fantastica, popularny JPF, ujawniło swoje plany wydawnicze do maja 2011 roku. W śród nich znajdują się takie tytuły jak Bleach czy Fullmetal Alchemist.

Lutowe nowości od Taurus Media

Wydawnictwo Taurus Media przygotowało kolejne tomy swoich serii, które mają ukazać się w lutym. Są to "Torpedo" (tom 4) i "Żywe Trupy" (tom 12 i dodruk 1).

"Mroczna Wieża" jesienią

Wydawnictwo Albatros zapowiedziało kolejne tomy komiksu "Mroczna Wieża" na podstawie prozy Stephena Kinga na przełomie października i listopada 2011 roku.

W sprzedaży pojawił się kolejny SWK

W kioskach i księgarniach można już kupić pierwszy w tym roku numer magaznu komiksowego Star Wars Komiks. W styczniu opublikowano trzy historie. Pierwszy numer roku 2011 to także wzrost ceny, w wyniku wzrostu VAT. Teraz wynosi ona 6,50 zł.

"Obcy" w kioskach i księgarniach

Dziś do sprzedaży trafił trzeci numer pisma "Komiksowe Hity". Jego premiera została przesunięta z dwudziestego drugiego grudnia, w związku ze zmianą podatku VAT. W tym zeszycie otrzymamy historię zatytułowaną: "Obcy: Dusza Robota"

Zdjęcia z przedpremierowego spektaklu "Kajko i Kokosz"

Na stronie teatru im. Stanisława Jaracza w Olsztynie zostały opublikowane zdjęcia z przedpremierowego spektaklu. Przedstawienie nosi tytuł "Kajko i Kokosz: Festiwal Czarownic" i jest adaptacją kultowego komiksu Janusza Christy. Zdjęcia można zobaczyć tutaj.

"Star Wars Komiks. Extra" już w sprzedaży

Dzień przed zapowiadaną premierą do kiosków, księgarni i salonów prasowych trafił pierwszy numer nowego kwartalnika Egmontu. "Star Wars Komiks. Extra" to gratka dla miłośników gwiezdnej sagi. Co zawierać będzie premierowy numer tego pisma dowiecie się z rozszerzenia tej wiadomości.

 • Konwenty
 • Fantasmagoria
 • Kawaii Time
 • Festiwal Fantastyki Cytadela
 • Sakurakon IV
 • Nyskon 2018
 • Magnificon EXPO
 • Dni Fantastyki 2018
 • Nejiro 9
 • Polcon 2018
 • NiuCon 2018
 • Zakonki 2018
 • Gildia Society
 • Ostatnie dyskusje na forum
 • Więcej
Współpraca
Artifex Mundi Bakumi Baniak Baniaka Cenega Fabryka Gier Historycznych FoxGames Galakta Gindie Armoryka
Granna Centrum gier Pegaz Phalanx Games Portal Games Przystań Gier Wydawnictwo REBEL.pl Techland ENEMEF
Fabryka Słów Videograf II Powergraph Hanami Telbit Biblioteka Akustyczna Synetia Zysk i S-ka Wydawnictwo Wydawnictwo Initium Wydawnictwo COMM Prószyński i S-ka
Wydawnictwo MAG Replika Skąpiec.pl Coś na progu Rebis Radio Banzai Artefakty Radio Aoi

Copyright © 2004-2018 Bestiariusz.pl. Wszelkie prawa do treści, grafiki oraz zdjęć dostępnych na stronie są zastrzeżone na rzecz Bestiariusz.pl lub odpowiednio na rzecz podmiotów, których materiały są udostępnianie na podstawie współpracy z Bestiariusz.pl.

Teraz jest 19 wrz 2018, 10:32 — Strefa czasowa: UTC + 1
Engine: NERV 4.0 BETA
Warunki użytkowaniaPolityka prywatnościUsuń ciasteczka