• WIADOMOŚCI – Komiks

Nowe wydanie "Zabawy w Ciebie"

Z końcem lutego na półki księgarń trafi drugie, zbiorcze wydanie "Zabawy w Ciebie" Neila Gaimana. Wersja w twardej oprawie i na kredowym papierze będzie kosztowała 90 zł (bez grosza). Za rysunki odpowiadają: Colleen Doran, Dick Giordano, Shawn McManus, George Pratt, Brian Talbot.

Dokument o Januszu Chriście

Już w najbliższą sobotę, 12 lutego, o godz. 21:45 będzie miał premierę film dokumentalny Sławomira Malinowskiego o Januszu Chriście. Powtórka programu zapowiadana jest na niedzielę, 20 lutego, o godzinie 13:20.

Spotkanie z Jakubem Kijucem

12 lutego (sobota) w Warce odbędzie się spotkanie z Jakubem Kijucem, twórcą i wydawcą komiksu "CMP: Konstrukt". Początek imprezy o godzinie 16:00 w Dworku przy ul. Długiej. Wstęp wolny.

Nagrody imienia Stana Lee

W tym roku po raz pierwszy zostaną przyznane komiksowe nagrody imienia Stana Lee. Wręczenie statuetek odbędzie się na brytyjskim konwnecie Kapow! Comic Con, 9 i 10 kwietnia 2011 roku. Głosowanie potrwa do 4 marca i odbywa się w dwunastu kategoriach.

Kontynuacja "Wektora" w sprzedaży

Już dziś do księgarni i salonów prasowych trafiła druga część crossoveru spod znaku Star Wars, zatytułowana "Wektor". Opowieść na łączy klamrą wszystkie wydane do tej pory przez Egmont serie takie jak: "Rycerze Starej Republiki", "Mroczne Czasy", "Rebelie" i "Dziedzictwo".

Komiksowa Pieśń Lodu i Ognia

Amerykańskie wydawnictwo Bantam Books zapowiedziało wydanie serii komiksów na podstawie cyklu Pieśni Lodu i Ognia George'a R.R. Martina. Adaptację na potrzeby komiksu napisze Daniel Abraham, zaś ilustracje wykona Tommy Patterson.

Wernisaż i dyskusja o komiksie

11 lutego o godz. 18:00 w galerii Fundacji Sztuki Nowej (ul. Kościuszki 37) w Krakowie odbędzie się wernisaż wystawy wydawnictwa Volans, zaś 12 lutego w tym samym miejscu będzie miał miejsce panel dyskusyjny pt. "Co z tym komiksem?", w którym weźmie udział wielu polskich artystów, wydawców i animatorów kultury komiksowej.

Impreza komiksowa

Instytut Francuski w Krakowie, Fundacja Pauza oraz Wydawnictwo Post zapraszają 12 lutego 2011 na wystawę trzydziestu dwóch plansz komiksowych, zorganizowana w ramach uczczenia dziesięciolecia trwania konkursu dla najlepszego komiksu francuskojęzycznego Nagroda Angoulême: polski wybór.

Pierwszy tegoroczny "Fantasy Komiks" już do nabycia

Dziś do salonów prasowych na terenie całego kraju trafił pierwszy tom antologii poświęconej komiksom z gatunku fantasy: "Fantasy Komiks". A oto co w nim znajdziemy.

Więcej komiksów od Hanami

Hanami ujawniło, że w najbliższym czasie, oprócz zapowiadanego na marzec debiutu serii "Pluto", opublikuje jeszcze dwa komiksy. W lutym pojawi się drugi tom z cyklu "Pitu pitu", autorstwa Daisuke Igarashiego, zaś na kwiecień wydawnictwo zaplanowało "Suppli Extra", dodatek do zakończonej już serii autorstwa Mari Okazaki.

Mucha Comics na 2011

Mucha Comics podało zapowiedzi wydawnicze na 2011 rok. Będą to albumy: "New Avengers" vol. 1-3, "House of M", "Wolverine: Enemy of the State" vol. 1-2, "Thor: Vikings".

Egmont w marcu

Wydawnictwo Egmont zaprezentowało listę tytułów, zaplanowanych na marzec tego roku. Wśród nich znalazły się "Sprawa rodzinna i inne historie" Eisnera (kolekcja Mistrzowie Komiksu) oraz nowe przygody Jeża Jerzego czy kolejne komiksy z uniwersum Star Wars.

Komiks Roku wybrany

Znamy już wyniki głosowania na Komiks Roku 2010. Pierwsze miejsce zajęło zbiorcze wydanie "Osiedla Swoboda" Michała Śledzińskiego. W pierwszej trójce znalazły się jeszcze: "Kapitan Sheer" Marcina Podolca i Roberta Wyrzykowskiego oraz wydana przez Hanami "Odległa dzielnica" autorstwa Jiro Taniguchi.

Spotkania komiksowe

3 lutego (czwartek) o godz. 18:00 w sali nr 103 w budynku Wyższej Szkoły Języków Obcych na ul. Piekary 5 w Poznaniu odbędzie się kolejna edycja Spotkań Komiksowych. Tematem tej edycji będą "Ekranizacje komiksów i takie tam."

Nowa seria Star Wars

Kilka dni temu wydawnictwo Dark Horse ogłosiło w sieci, że planuje wydać nową serię opatrzoną znakiem Star Wars. Od razu wśród zarówno fanów gwiezdnej sagi jak i miłośników po prostu komiksów zaczęły się dyskusje dotyczące tematu tej serii. Teraz już wiemy co to będzie. MTV kilkanaście godzin temu ogłosiło nazwę nowej serii SW.

 • Konwenty
 • Fantasmagoria
 • Kawaii Time
 • Festiwal Fantastyki Cytadela
 • Sakurakon IV
 • Nyskon 2018
 • Magnificon EXPO
 • Dni Fantastyki 2018
 • Nejiro 9
 • Polcon 2018
 • NiuCon 2018
 • Zakonki 2018
 • Gildia Society
 • Ostatnie dyskusje na forum
 • Więcej
Współpraca
Artifex Mundi Bakumi Baniak Baniaka Cenega Fabryka Gier Historycznych FoxGames Galakta Gindie Armoryka
Granna Centrum gier Pegaz Phalanx Games Portal Games Przystań Gier Wydawnictwo REBEL.pl Techland ENEMEF
Fabryka Słów Videograf II Powergraph Hanami Telbit Biblioteka Akustyczna Synetia Zysk i S-ka Wydawnictwo Wydawnictwo Initium Wydawnictwo COMM Prószyński i S-ka
Wydawnictwo MAG Replika Skąpiec.pl Coś na progu Rebis Radio Banzai Artefakty Radio Aoi

Copyright © 2004-2019 Bestiariusz.pl. Wszelkie prawa do treści, grafiki oraz zdjęć dostępnych na stronie są zastrzeżone na rzecz Bestiariusz.pl lub odpowiednio na rzecz podmiotów, których materiały są udostępnianie na podstawie współpracy z Bestiariusz.pl.

Teraz jest 19 maja 2019, 21:56 — Strefa czasowa: UTC + 1
Engine: NERV 4.0 BETA
Warunki użytkowaniaPolityka prywatnościUsuń ciasteczka