Wiadomości » Komiks » Komiksy od Egmontu w Listopadzie
Komiksy od Egmontu w Listopadzie
Poniżej znajdziecie listę albumów komiksowych jakie ukażą się nakładem wydawnictwa Egmont jeszcze w tym miesiącu:

Obrazek

Wiedźmin
Dom ze Szkła, tom 1
Scenariusz: Paul Tobin
Rysunki: Joe Querio
Przekład: Karolina Stachyra
Oprawa: twarda
Objętość: 136 stron
Format: 170 x 260 mm
Sugerowana cena detaliczna: 49,99 zł
ISBN: 978-83-281-0264-4
Długo wyczekiwany album komiksowy z wiedźminem w roli głównej. Autorem scenariusza jest laureat nagrody Eisnera Paul Tobin. Podczas jednej ze swoich podróży, na skraju Czarnego Lasu, łowca potworów Geralt spotyka mężczyznę, którego żona, rzekomo martwa, lecz wciąż żądna krwi, zamieszkuje posiadłość zwaną Domem ze Szkła. Niekończące się korytarze, gdzie niebezpieczeństwo czai się za każdym rogiem oraz skrywana przez dom tajemnica sprawią, że Geralt będzie musiał wznieść się na wyżyny swoich wiedźmińskich umiejętności, aby nie tylko rozwiązać związaną z Martą i Jakubem zagadkę, ale i przeżyć. Komiks rozszerza znane z gier oraz książek uniwersum o nową emocjonującą historię, koncentrującą się na losach legendarnego zabójcy potworów - Geralta z Rivii. "Wiedźmin. Dom ze Szkła" to idealna pozycja dla miłośników przygody i grozy niezależnie od tego, czy znają wiedźmińskie uniwersum, czy dopiero zamierzają je poznać. „Styl Joego Querio doskonale wpisuje się w subtelną, pełną niepokoju naturę horroru. Querio nanosi na każdą stronę naprawdę potężną dawkę napięcia i sprawia, że czytelnik wręcz chłonie atmosferę mrocznego lasu i okolic” – napisał na okładce albumu amerykański recenzent.


Obrazek
Szpon
Utrapienie Sów, tom 1
Scenariusz: Scott Snyder, James Tynion IV
Rysunki: Guillem March
Przekład: Tomasz Sidorkiewicz
Oprawa: twarda
Objętość: 192 strony
Format: 170 x 260 mm
Sugerowana cena detaliczna: 75,00 zł
ISBN: 978-83-281-0258-3
Pierwszy tom nowej serii wydawanej w ramach kolekcji Nowe DC Comics. Calvin Rose, tytułowy Szpon, od dziecka szkolony był na zabójcę. Miał wypełniać rozkazy bogatych, wpływowych i kompletnie pozbawionych miłosierdzia osobników wchodzących w skład Trybunału Sów. Pewnego dnia Calvin jednak przejrzał na oczy i przeciwstawił się swoim panom. Od tametej pory musiał się ukrywać... aż wreszcie po latach zapragnąć wrócić do domu. Trybunał Sów zadeklarował wojnę Batmanowi – i przegrał. Przetrwało jedynie kilku członków armii Szponów – jednak każdy z nich jest jak żywa maszyna do zabijania. Nadeszła pora, by Calvin Rose wraz z gromadką sprzymierzeńców przystąpił do kontrataku i zakończył rządy terroru Trybunału. Co się jednak stanie, gdy inne Szpony ponownie zaczną na niego polować? Album autorstwa Scotta Snydera (Batman: Śmierć rodziny) i Jamesa Tyniona IV, ilustrowany przez Guillema Marcha (Catwoman) to pełna akcji historia człowieka, którego misją jest powstrzymanie za wszelką cenę potworów w ludzkiej skórze – członków Trybunału Sów!


Obrazek
Strażnicy - Początek
Ozymandiasz. Karmazynowy Korsarz, tom 4
Scenariusz: Len Wein, John Higgins
Rysunki: Jae Lee, John Higgins, Steve Rude
Przekład: Jacek Drewnowski
Oprawa: twarda
Objętość: 256 stron
Format: 170 x 260 mm
Sugerowana cena detaliczna: 89,99 zł
ISBN: 978-83-237-6195-2
Czwarty i ostatni tom z serii STRAŻNICY – POCZĄTEK, czyli czterech prequeli do Strażników, największego bestsellera wszech czasów z gatunku powieści graficznej! Album zawiera historie Ozymandiasza, Dolarówki i Karmazynowego Korsarza. Jak daleko posunie się Adrian Veidt, by zostać najmądrzejszym człowiekiem świata? Do jakich poświęceń okaże się zdolny? Kogo zepchnie ze swojej drogi? Komiks o Ozymandiaszu to bezkompromisowy portret człowieka, którego altruistyczne pragnienie, by naprawić zepsuty świat, może okazać się bardzo kosztowne dla ludzkości. Druga opowieść, Klątwa Karmazynowego Korsarza, to wstrząsająca historia o przeklętym piracie, upiornie podobna do swojego odpowiednika z komiksu Strażnicy, czyli Opowieści o Czarnym Okręcie. Album zamyka krótka historia o bohaterze zwanym Dolarówką. Aktor zyskał popularność jako postać z reklamy pewnej instytucji finansowej. Ale kampania reklamowa zaczęła zataczać coraz szersze kręgi i aktor może stanąć przed zupełnie niespodziewanymi wyzwaniami. Legendarny scenarzysta Len Wein (Potwór z bagien) i znani rysownicy Jae Lee (The Dark Tower), John Higgins (Hellblazer) i Steve Rude (Nexus) przedstawiają nieznane dotąd historie ze świata sprzed Strażników!


Obrazek
Sandman - II edycja
Preludia i nokturny, tom 1
Scenariusz: Neil Gaiman
Rysunki: Sam Kieth, Mike Dringenberg, Malcolm Jones III
Przekład: Paulina Braiter
Oprawa: twarda
Objętość: 240 stron
Format: 170 x 260 mm
Sugerowana cena detaliczna: 79,99 zł
ISBN: 978-83-237-2807-8
Cykl SANDMAN to mroczna, ciążąca ku horrorowi historia ludzkich kontaktów z Sandmanem, Władcą Snów, nieziemską istotą, która wprawdzie nie jest bogiem, ale posiada władzę, o jakiej wielu bogów może tylko marzyć - rządzi ludzkimi snami i marzeniami... A jest to potężna władza, gdyż sny często kierują naszym życiem... a czasami je zastępują. Liczne nawiązania kulturowe i religioznawcze zawarte w komiksie spowodowały, że Sandman został uznany przez krytykę za dzieło wybitne. Zebrał wiele nagród komiksowych, m.in. Neil&Will Eisner Comic Industry Award, Harrey Award oraz World Fantasy Award, nagrodę zarezerwowaną dla literatury, którą po raz pierwszy w historii otrzymał komiks.


Obrazek
Mistrzowie Komiksu
Indiańskie lato
Scenariusz: Hugo Pratt
Rysunki: Milo Manara
Przekład: Maria Mosiewicz
Oprawa: twarda
Objętość: 152 strony
Format: 215 x 290 mm
Sugerowana cena detaliczna: 99,99 zł
ISBN: 978-83-281-0267-5
Akcja tego niezwykłego komiksu dzieje się w XVII wieku. W okolicach pewnej angielskiej kolonii na wybrzeżu Ameryki Północnej dwaj Indianie gwałcą białą osadniczkę. W zemście zostają zabici przez kolonistów, co napędza spiralę zemsty. Poprzez historię osadniczej rodziny Lewisów Pratt pokazuje koszmar kolonizacji Ameryki Północnej. Album jest popisem kunsztu Manary, którego rysunki świetnie przystają do historycznego anturażu, nasycając opowieść dużą dawką erotyki. "Indiańskie lato" otrzymało nagrodę za najlepszy komiks na Międzynarodowym Festiwalu Komiksu w Angouleme w 1987 r. Milo Manara to włoski scenarzysta i rysownik komiksowy, którego specjalnością stały się wspaniałe wizerunki kobiet oraz rysunki scen erotycznych. Stworzył tak znane komiksy jak "El Gaucho" oraz cykl o przygodach Giuseppe Bergmana.


Obrazek
Mistrzowie Komiksu
Garaż hermetyczny
Scenariusz: Moebius
Rysunki: Moebius
Przekład: Maria Mosiewicz
Oprawa: twarda
Objętość: 120 stron
Format: 240 x 320 mm
Sugerowana cena detaliczna: 69,99 zł
ISBN: 978-83-281-0275-0
W świecie majora Gruberta wszystko jest możliwe: od podróży między wymiarami po interwencje dawnych bogów. "Garaż hermetyczny" to przykład artystycznej improwizacji, zabawy fabułą i konwencjami. Komiks odznacza się niezwykłym bogactwem w warstwie graficznej. Rysunek oscyluje między pobieżnością karykaturalnego szkicu a wyrafinowanym studium przestrzeni i postaci. Pierwsze wydanie komiksu w 1979 r. wywołało ogromne poruszenie w świecie artystycznym, uzmysławiając twórcom, że komiks jako medium nie ma przed sobą żadnych ograniczeń. Moebius to artystyczny pseudonim Jeana Girauda, francuskiego scenarzysty i rysownika komiksowego, mistrza opowiadania obrazem. Najsłynniejsze dzieła Girauda to "Blueberry", "Inca", "Arzach". Współtworzył także scenografie do filmów "Obcy", "Tron" oraz "Piąty Element".


Obrazek
Mistrzowie Komiksu
Liga Niezwykłych Dżentelmenów, tom 2
Scenariusz: Alan Moore
Rysunki: Kevin O'Neill
Przekład: Paulina Braiter
Oprawa: twarda
Objętość: 224 strony
Format: 170 x 260 mm
Sugerowana cena detaliczna: 89,99 zł
ISBN: 978-83-237-6154-9
Drugie wydanie znakomitego dzieła Alana Moora i Kevina O'Neilla. Ponownie spotykamy członków Ligi Niezwykłych Dżentelmenów – Allana Quatermaina, Kapitana Nemo, Hawleya Griffina, dra Henry'ego Jekylla, pana Edwarda Hyde'a i Minę Murray – sześcioro łowców przygód, którzy tuż po swym poprzednim triumfie ponownie muszą stawić czoło wielkiemu zagrożeniu, które zawisło nad Londynem. Album zawiera dodatkowe materiały graficzne oraz opowiadanie Alana Moore'a.

Porozmawiaj o tym na naszym forum

Przemysław 'Jok' Grzesiak – 3 lis 2014, 21:07 – Egmont
KOMENTARZE
 • Konwenty
 • Fantasmagoria
 • Kawaii Time
 • Festiwal Fantastyki Cytadela
 • Sakurakon IV
 • Nyskon 2018
 • Magnificon EXPO
 • Dni Fantastyki 2018
 • Nejiro 9
 • Polcon 2018
 • NiuCon 2018
 • Zakonki 2018
 • Gildia Society
 • Ostatnie dyskusje na forum
 • Więcej
Współpraca
Artifex Mundi Bakumi Baniak Baniaka Cenega Fabryka Gier Historycznych FoxGames Galakta Gindie Armoryka
Granna Centrum gier Pegaz Phalanx Games Portal Games Przystań Gier Wydawnictwo REBEL.pl Techland ENEMEF
Fabryka Słów Videograf II Powergraph Hanami Telbit Biblioteka Akustyczna Synetia Zysk i S-ka Wydawnictwo Wydawnictwo Initium Wydawnictwo COMM Prószyński i S-ka
Wydawnictwo MAG Replika Skąpiec.pl Coś na progu Rebis Radio Banzai Artefakty Radio Aoi

Copyright © 2004-2019 Bestiariusz.pl. Wszelkie prawa do treści, grafiki oraz zdjęć dostępnych na stronie są zastrzeżone na rzecz Bestiariusz.pl lub odpowiednio na rzecz podmiotów, których materiały są udostępnianie na podstawie współpracy z Bestiariusz.pl.

Teraz jest 22 kwi 2019, 01:36 — Strefa czasowa: UTC + 1
Engine: NERV 4.0 BETA
Warunki użytkowaniaPolityka prywatnościUsuń ciasteczka