• WIADOMOŚCI – Komiks

Star Wars Komiks (4/2018): Darth Vader: Mroczny Lord Sithów - prezentacja komiksu

Sierpniowy Star Wars Komiks prezentuje zbiorcze wydanie serii o Mrocznym Lordzie Sith, którego akcja rozgrywa się tuż po Epizodzie III Zemsta Sithów. I ta klimatyczna okładka!

„The UnderHogs” - najnowsza komiksowa inicjatywa Łukasza Kowalczuka

„Gang wyrzutków dostaje zlecenie. Underhogs muszą dostarczyć tajemniczą paczkę. Mają do pokonania trasę od zachodniego do wschodniego wybrzeża.” - zainteresowani?

„Descender: Mechaniczny Księżyc (tom 2)” - prezentacja komiksu

Sierpniowa nowość od wydawnictwa Mucha Comisc przedstawi dalsze losy androida-chłopca imieniem Tim-21. Wertując ów pięknie narysowany album pozostanie nam zbadać zagadkę Mechanicznego Księżyca.

„Gwiezdny zamek. 1869 – Podbój kosmosu. Tom 2” - prezentacja komiksu

Drugi tom niesamowitej przygody z wykorzystaniem tajemniczego eteru oraz mocy przekraczania granic!

Galopując strona po stronie - recenzja serii książek "Horse Club"

Chyba każda mała dziewczynka ma w swoim życiu taki okres, że fascynuje się wszystkim, co związane z końmi. Na przeciw takich małych czytelniczek wychodzi wydawnictwo AMEET z serią książek o przygodach przyjaciółek z „Horse Club”.

Obrazek

Sierpniowe nowości komiksowe od Egmont Polska!

Pośród albumów z przebogatej oferty Klubu Świat Komiksu w drugiej połowie wakacji prócz klasyków znajdziemy żelazne pozycje Star Wars oraz monumentalny powrót od świata Conana Barbarzyńcy.

"Marzi" - zapowiedź komiksu od Egmont Polska

„Egmont wprowadza ponownie do sprzedaży komiks „MARZI”. Tym razem będzie to dwutomowe wydanie - w większym formacie, z niepublikowanymi dotąd materiałami. Pierwszy album Marzeny Sowy z rysunkami Sylvaina Savoia, „MARZI. To zebrane w jednym tomie cztery historie znane już polskim czytelnikom. W drugim tomie znajdą się kolejne dwie wydane już w Polsce, jedna nowa opowieść oraz krótkie formy publikowane m.in. w prasie francuskiej.”

Odnajdując siebie - recenzja "Dinosaurs. Labirynty"

Dzieci bardzo lubią obracać się wśród pewnych motywów, które od lat – o dziwo – nie ulegają zmianie. Obok gigantycznych robotów, pałaców, księżniczek, wyścigów samochodowych oraz innych znajdują się również dinozaury. Wydawnictwo AMEET w bardzo ciekawy sposób – zwłaszcza dla najmłodszych – przedstawia te stworzenia, które wyginęły wiele lat temu.

Obrazek

Kolorowa nauka liczenia - recenzja "Super Wings: Liczby i kolory"

Przypomnijmy sobie w jaki sposób za dzieciaka klasyfikowaliśmy książki, jako fajna lub beznadziejna. Wystarczyło kilka sekund. Musiało być przede wszystkim kolorowo. Rysunki również były bardzo ważne i miały znaczny wpływ na finalną ocenę. Treść? To rzecz drugorzędna, na którą zwracało się uwagę dopiero wtedy, kiedy książka faktycznie nas zainteresowała całą swoją pozornie nieważną otoczką.

Obrazek

Otwórz się na naukę - recenzja "Super Wings Maluch odkrywa: Co kryją okienka?"

Obecnie telewizje prześcigają się w propozycjach dla dzieci, prezentując coraz bardziej wymyślne bajki. Super Wings to właśnie jedna z takich współczesnych propozycji. Wydawnictwo AMEET przygotowało serię książeczek dla najmłodszych czytelników poświęconych właśnie tej bajce. „Maluch odkrywa: Co kryją okienka?” to jedna z nich.

Obrazek

Duch w maszynie – recenzja komiksu „Trzy duchy Tesli: Sztokawska tajemnica”

Życie wynalazcy Nikoli Tesli owiane jest wieloma mitami. Dokonania autora przełomowych wynalazków, były przez ówczesnych, zarówno nierozumiane jak i pożądane. Genialny umysł Tesli, niejasne okoliczności jego śmierci, relacja z rządem amerykańskim oraz otaczająca go aura tajemnicy, znalazły swoje odbicie w popkulturze. Na przestrzeni lat, serbski uczony pojawiał się w licznych komiksach, książkach, filmach jak i grach komputerowych. Na polski rynek trafiła właśnie pierwsza część, francuskiej powieści graficznej, nawiązującej w mocno fantazyjny sposób do losów uczonego.Obrazek

Sokół Millennium na szlaku, czyli „Star Wars Komiks 3/2018 - Han Solo: Wyścig w służbie Rebelii” - recenzja

Czerwcowa propozycja od Egmont Polska „Han Solo. Wyścig w służbie Rebelii” zaskakuje pozytywnie, przypominając klasyczne przygody krnąbrnego szmuglera z lat dziewięćdziesiątych. Nie oczekujcie nadmiernej wydumanych kosmicznych problemów, tutaj liczy się prędkość!

Obrazek

Bestie pośród nas, „Wampiry” - recenzja komiksu

Każdy naród ma opowieści, którymi straszy się w nocy małe dzieci. Opowieści niechlubne i przerażające społecznie oraz psychologicznie, warte jedynie schowania do szuflady zapomnienia. Bardzo głębokiej szuflady.
Oto „wampiry”, czyli abstrakcyjne demony w artystycznym obrazie ludzkiego okrucieństwa.

Obrazek

Lipcowe nowości komiksowe od Egmont Polska!

Wakacje, wakacjami, ale Egmont Polska nie zwalnia tempa. W lipcu czekają nas dwa rzuty premier - łącznie 18 nowych komiksów!

„Śmiech i śmierć” od Kultury Gniewu - zapowiedź komiksu

„Jeden z najgłośniejszych amerykańskich komiksów ostatnich lat, fantastyczny przykład nieograniczonych możliwości komiksowego medium, które w rękach utalentowanego twórcy potrafi – podobnie jak literatura – opisać niepokoje i nadzieje społeczeństwa XXI wieku.”

 • Konwenty
 • Fantasmagoria
 • Kawaii Time
 • Festiwal Fantastyki Cytadela
 • Sakurakon IV
 • Nyskon 2018
 • Magnificon EXPO
 • Dni Fantastyki 2018
 • Nejiro 9
 • Polcon 2018
 • NiuCon 2018
 • Zakonki 2018
 • Gildia Society
 • Ostatnie dyskusje na forum
 • Więcej
Współpraca
Artifex Mundi Bakumi Baniak Baniaka Cenega Fabryka Gier Historycznych FoxGames Galakta Gindie Armoryka
Granna Centrum gier Pegaz Phalanx Games Portal Games Przystań Gier Wydawnictwo REBEL.pl Techland ENEMEF
Fabryka Słów Videograf II Powergraph Hanami Telbit Biblioteka Akustyczna Synetia Zysk i S-ka Wydawnictwo Wydawnictwo Initium Wydawnictwo COMM Prószyński i S-ka
Wydawnictwo MAG Replika Skąpiec.pl Coś na progu Rebis Radio Banzai Artefakty Radio Aoi

Copyright © 2004-2019 Bestiariusz.pl. Wszelkie prawa do treści, grafiki oraz zdjęć dostępnych na stronie są zastrzeżone na rzecz Bestiariusz.pl lub odpowiednio na rzecz podmiotów, których materiały są udostępnianie na podstawie współpracy z Bestiariusz.pl.

Teraz jest 17 cze 2019, 14:13 — Strefa czasowa: UTC + 1
Engine: NERV 4.0 BETA
Warunki użytkowaniaPolityka prywatnościUsuń ciasteczka