Wiadomości » Komiks » Fantasy Komiks numer 8
Fantasy Komiks numer 8 Już jest.
Do księgarni i salonów prasowych na terenie całego kraju trafił najnowszy numer magazynu "Fantasy Komiks". Warto zaznaczyć, że od tego numeru dla tej antologii komiksowej zaszły poważne zmiany. Jest on chudszy, wydany na innym papierze i kosztuje więcej. Takie niekorzystne zmiany wynikają z wprowadzenia podatku VAT.

Ósmy tom comiesięcznej antologii komiksów fantasy. Każdy tom antologii zawiera trzy dłuższe historie autorstwa znanych twórców zachodnioeuropejskich, a także humorystyczne stripy.

W tym tomie Fantasy komiks:
Nowe serie!Wyprawa Alunysa, część 1: Autorami scenariusza są Christophe Arleston (Rozbitkowie z Ythaq, Lasy Opalu) oraz młoda francuska pisarka Melanÿn. Rysunki stworzył bardzo doświadczony grafik Éric Cartier (ur. 1957).Wyprawa Alunysa to humorystyczno-przygodowa historia, rozgrywająca się w świecie Troy 800 lat przed czasami Lanfeusta (bohatera serii Lanfeust z Troy). Stanowi część dużej kolekcji Legendy Troy, opisującej przygody wielu bohaterów, żyjących w różnych epokach historii planety Troy. Wyprawa Alunysa opowiada o szalonym magu z Akademii Eckmulskiej, który na skutek pomyłki w zaklęciu zamienił się duszami z własnym kotem. Musi teraz udać się na koniec świata, gdzie żyją mityczne stworzenia, mogące mu pomóc w odczynieniu czaru.

Krasnoludy – stripy humorystyczne. Scenariusz: Nicolas Jarry. Rysunki: Paolo Deplano. W dobrze znanym czytelnikom FK uniwersum goblinów żyją także inne ciekawe stwory, między innymi krasnoludy. Małe wzrostem, ale potężne męstwem i siłą, są znakomitymi wojownikami, lubiącymi udawać prawdziwych macho. Ale sytuacja zmienia się, gdy wracają do domu, gdzie rządzą ich żony…

Kontynuacje serii:Rozbitkowie z Ythaq, część 6: Scenariusz autorstwa sławnego Christophe’a Arlestona (serie ze świata Troy), a rysunki – Adriena Flocha (Sloka).Postrach północnych pustkowi planety Ythaq, wódz Kengis, zdobywa wrak gwiezdnego liniowca „Warkocz Komety”. W ostatniej chwili udaje się stamtąd uciec głównym bohaterom. Orientują się, że uczestniczą w okrutnej grze, prowadzonej przez najbogatszych ludzi galaktyki. Sami są w niej tylko pionkami. Przez tajemniczych Mistrzów Gry zostają przeniesieni na drugi kraniec planety. Być może właśnie tam uda im się znaleźć sposób na pomieszanie szyków graczom, którzy dla zwycięstwa w grze nie wahają się odbierać życie całym narodom.

Sloka, część 2 – Seria stworzona przez dwóch Francuzów: scenarzystę Ulriga Godderidge’a i znanego (np. Rozbitkowie z Ythaq) rysownika Adriena Flocha.Na planecie Link-Archoid trwa wojna pomiędzy dwoma imperiami, które niedawno wkroczyły w okres technologicznego rozwoju. Mimo to już dysponują nową bronią, zdolną zniszczyć cały świat. Na jednej z dzikich wysp zagubionych na oceanie rozbija się samolot wojskowy z dwoma pilotami, Arnem i Sloką. Uratowani przez tubylców, żyją pośród nich spokojnie aż do czasu, gdy na wyspę przybywa ekspedycja jednego z walczących państw. Właśnie tam ma zostać założona baza nowej broni. Ale nie zamierzają na to pozwolić dawni bogowie tubylców. Rozpoczyna się walka między zapomnianymi siłami magii a światem współczesnym.

Więcej informacji tutaj.
Przemysław 'Jok' Grzesiak – 15 gru 2010, 08:37
KOMENTARZE
 • Konwenty
 • Fantasmagoria
 • Kawaii Time
 • Festiwal Fantastyki Cytadela
 • Sakurakon IV
 • Nyskon 2018
 • Magnificon EXPO
 • Dni Fantastyki 2018
 • Nejiro 9
 • Polcon 2018
 • NiuCon 2018
 • Zakonki 2018
 • Gildia Society
 • Ostatnie dyskusje na forum
 • Więcej
Współpraca
Artifex Mundi Bakumi Baniak Baniaka Cenega Fabryka Gier Historycznych FoxGames Galakta Gindie Armoryka
Granna Centrum gier Pegaz Phalanx Games Portal Games Przystań Gier Wydawnictwo REBEL.pl Techland ENEMEF
Fabryka Słów Videograf II Powergraph Hanami Telbit Biblioteka Akustyczna Synetia Zysk i S-ka Wydawnictwo Wydawnictwo Initium Wydawnictwo COMM Prószyński i S-ka
Wydawnictwo MAG Replika Skąpiec.pl Coś na progu Rebis Radio Banzai Artefakty Radio Aoi

Copyright © 2004-2018 Bestiariusz.pl. Wszelkie prawa do treści, grafiki oraz zdjęć dostępnych na stronie są zastrzeżone na rzecz Bestiariusz.pl lub odpowiednio na rzecz podmiotów, których materiały są udostępnianie na podstawie współpracy z Bestiariusz.pl.

Teraz jest 11 gru 2018, 06:06 — Strefa czasowa: UTC + 1
Engine: NERV 4.0 BETA
Warunki użytkowaniaPolityka prywatnościUsuń ciasteczka