Wiadomości » Komiks » RICK AND MORTY komiks na podstawie kultowego serialu - gorąca październikowa premiera
RICK AND MORTY komiks na podstawie kultowego serialu - gorąca październikowa premiera
„Wydawnictwo Egmont rozpoczyna wydawanie humorystycznej, bestsellerowej serii komiksów Rick and Morty o zdarzeniach z życia pewnej dość nietypowej rodziny. To pełne absurdu, czarnego humoru i zaskakujących zwrotów akcji historie oparte o serial animowany o tym samym tytule. Słynnych bohaterów stworzyli Dan Harmon i Justin Roiland. Pierwszy tom w kolekcji trafił do sprzedaży 17 października br., do końca roku ukaże się jeszcze jeden album.” - informacja prasowa.

++

Rick and Morty to kipiący ironią i żartami, bijący rekordy popularności serial animowany, nagrodzony Emmy Award 2018, który w pierwotnym zamyśle miał być parodią filmu Powrót do przyszłości. Nadawany od 2013 roku, stworzony w studiu Adult Swim stał się przebojem wszystkich telewizji, które go emitowały. Pod naciskiem fanów, którzy uznali Ricka i Morty`ego za jedną z najlepszych współczesnych animacji dla dorosłych, twórcy serii – Justin Roiland i Dan Harmon – w 2018 roku ogłosili, że pracują nad kontynuacją cyklu, a fani mogą się spodziewać w kolejnych latach nie jednego, ale co najmniej kilku sezonów.

Ukazująca się właśnie seria komiksów science fiction oparta na nieszablonowym docenionym przez krytyków i uwielbianym przez fanów serialu animowanym zawiera zupełnie nowe stworzone przez scenarzystę Zaca Gormana i rysownika CJ Cannona, inne od serialowych, przygody Ricka i Morty’ego. Komiks podobnie jak serial pełen jest nawiązań do klasycznych dzieł popkultury ze szczególnym uwzględnieniem fantastyki i horroru – od Doktora Who, Strefy Mroku, Jurassic Park i Star Trek po Incepcję, Koszmar z ulicy Wiązów czy Star Wars.

- Oddajemy do rąk czytelników pierwszy tom serii Rick and Morty. Album to rozrywka w pełnym wymiarze. Komiks pełen nonsensów, sarkastycznego humoru i nieoczekiwanych wydarzeń. Mamy nadzieję, że sięgną po niego zarówno wierni fani historii obrazkowych, jak i nowi, zaciekawieni kolejnymi losami bohaterów widzowie serialu – mówi Tomasz Kołodziejczak, redaktor naczelny Klubu Świata Komiksu.

++

Przeżyj szalone przygody wraz ze zdemoralizowanym, socjopatycznym naukowcem-geniuszem Rickiem Sanchezem i jego rozhisteryzowanym, niezgułowatym wnukiem Mortym, podróżując w czasie i przestrzeni. Skutki tych niebezpiecznych, międzygalaktycznych eskapad boleśnie odczuwają też oprócz wnuczka: nastoletnia siostra Morty’ego, Summer, jego wiecznie niezadowolona z życia córka Beth, pracująca jako weterynarz, ale jednak niespełniona zawodowo, i nieszczęsny zięć Jerry, niekompetentny były pracownik agencji reklamowej i infantylny mąż. Czy rodzina jest w stanie przetrwać obłęd Ricka i cały ten chaos wszechświata, który na nich ściąga? Czy stabilność „życia rodzinnego” nie zostanie zachwiana?

Historie zawarte w pierwszym albumie Rick i Morty to zebrane pierwsze pięć zeszytów serii oraz krótki komiks prezentujący całą rodzinkę. W premierowym tomie Rick postanawia udowodnić Jerry`emu, że zdobycie gigantycznej fortuny to bułka z masłem dla każdego, kto – inaczej niż Jerry – potrafi dodać dwa do dwóch. Wystarczy mieć pod ręką kogoś dostatecznie naiwnego i nieświadomego, kogoś takiego, jak… Morty. Kant Ricka wychodzi na jaw, a sprawa ociera się o sąd w innym wymiarze, w rezultacie czego Rick i Morty trafiają na dożywocie do ogromnego, pełnego pułapek labiryntu.

Kolejne tomy wkrótce w sprzedaży.

Rick i Morty, tom 1
Scenariusz: Zac Gorman
Rysunki: CJ Cannon, Marc Ellerby
Przekład: Jacek Drewnowski
Oprawa: miękka ze skrzydełkami
Objętość: 132 strony
Format: 167x255
Cena: 39,99
ISBN: 978-83-281-3476-8
Język oryginału: angielski
Seria: Rick i Morty
Kategoria: komiks amerykański
Tematyka: science fiction
Premiera: 17 października 2018 br.
Lekt – 17 paź 2018, 17:17 – Egmont Polska
KOMENTARZE
 • Konwenty
 • Fantasmagoria
 • Kawaii Time
 • Festiwal Fantastyki Cytadela
 • Sakurakon IV
 • Nyskon 2018
 • Magnificon EXPO
 • Dni Fantastyki 2018
 • Nejiro 9
 • Polcon 2018
 • NiuCon 2018
 • Zakonki 2018
 • Gildia Society
 • Ostatnie dyskusje na forum
 • Więcej
Współpraca
Artifex Mundi Bakumi Baniak Baniaka Cenega Fabryka Gier Historycznych FoxGames Galakta Gindie Armoryka
Granna Centrum gier Pegaz Phalanx Games Portal Games Przystań Gier Wydawnictwo REBEL.pl Techland ENEMEF
Fabryka Słów Videograf II Powergraph Hanami Telbit Biblioteka Akustyczna Synetia Zysk i S-ka Wydawnictwo Wydawnictwo Initium Wydawnictwo COMM Prószyński i S-ka
Wydawnictwo MAG Replika Skąpiec.pl Coś na progu Rebis Radio Banzai Artefakty Radio Aoi

Copyright © 2004-2019 Bestiariusz.pl. Wszelkie prawa do treści, grafiki oraz zdjęć dostępnych na stronie są zastrzeżone na rzecz Bestiariusz.pl lub odpowiednio na rzecz podmiotów, których materiały są udostępnianie na podstawie współpracy z Bestiariusz.pl.

Teraz jest 19 maja 2019, 21:58 — Strefa czasowa: UTC + 1
Engine: NERV 4.0 BETA
Warunki użytkowaniaPolityka prywatnościUsuń ciasteczka