Wiadomości » Komiks » Zapowiedź albumów z Egmontu
Zapowiedź albumów z Egmontu
A oto lista albumów komiksowych, które trafią do waszych rąk dzięki wydawnictwu Egmont, jeszcze w Lutym! Znajdziecie je w księgarniach i salonach prasowych na terenie całego kraju.

Nowości komiksowe w lutym 2011.
Albumy w sprzedaży od 7 lutegoDylan Dog
Morgana, Opowieść o nikim, tom 2

++


Scenariusz: Tiziano Sclavi
Rysunki: Angelo Stano
Przekład: Jacek Drewnowski
Oprawa: miękka ze skrzydełkami
Objętość: 192 strony
Format: 145 x 205 mm
Cena: 39,99 zł
ISBN 978-83-237-3697-4
Język oryginału: włoski

Nadchodzi koszmar… Słynna londyńska wizjonerka, pani Trelkovski, ostrzega Dylana Doga i błaga, by powstrzymał zło… Świat ma wkrótce wpaść w szpony żywych trupów, a normalni ludzie, osaczeni w oazach, będą się narkotyzować, by jakoś przetrwać wśród wszechobecnej grozy. Tymczasem jednak niewiele się dzieje. Dylan Dog nie ma nowych zleceń, a za tropienie wizji nikt nie zapłaci. Jedynym potwierdzeniem obaw pani Trelkovski są prace pewnego rysownika komiksowego, który również uczestniczy w seansach sędziwej damy. Nagle detektyw odkrywa, że dopadło go dziwne uczucie – intensywna jak nigdy dotąd miłość do nieznanej kobiety. To samo uczucie owładnęło Morganą, dziewczyną, którą dręczą koszmarne sny. Gdy zakochani przypadkiem się odnajdują, wyruszają do Szkocji, a tam na Dylana czeka jego dawny wróg doktor Xarabas…
Co jest prawdą, a co zmyśleniem, gdzie leży granica między wyobraźnią a światem realnym? Kim są Morgana, Xarabas, Nikt…


Star Wars: Wektor, tom 2
Rebelia tom 4, Dziedzictwo tom 6

++


Scenariusz: Rob Williams, John Ostrander
Rysunki: Dustin Weaver, Jan Duursema
Przekład: Jacek Drewnowski
Oprawa: miękka
Objętość: 144 strony
Format: 150 x 228 mm
Cena: 39,99 zł
ISBN 978-83-237-4636-2
Język oryginału: angielski

Star Wars: Wektor to opowieść obejmująca wszystkie ery historii uniwersum Star Wars!
Seria łączy cztery cykle Star Wars, rozgrywające się w różnych epokach: Rycerze Starej Republiki, Mroczne Czasy, Rebelia i Dziedzictwo.
Cykl przeznaczony zarówno dla tych, którzy doskonale znają komiksy Star Wars, jak i dla tych, którzy dopiero chcieliby rozpocząć podróż do świata Gwiezdnych Wojen.

Drugi tom składa się z dwóch rozdziałów: pierwszy jest czwartym tomem serii Rebelia, drugi jest szóstym tomem cyklu Dziedzictwo.

Rozdział pierwszy (Rebelia, tom 4)
Minęło dwadzieścia lat odkąd Jedi Celeste Morne została porzucona przez Dartha Vadera na odludnym księżycu. Przez cały ten czas Vader utrzymywał w tajemnicy istnienie zarówno jej, jak i sithańskiego artefaktu, który posiada kobieta. Teraz jednak, gdy Rebelia rośnie w siłę, myśli Vadera powróciły do Celeste. Choć sam nie potrafił przejąć kontroli nad artefaktem, nadal może to być skuteczna broń przeciwko rebeliantom. Luke Skywalker i księżniczka Leia wpadną w pułapkę, a dawna porażka Vadera przeobrazi się w zwycięstwo.

Rozdział drugi (Dziedzictwo, tom 6)
Niemal 137 lat po spotkaniu z Lukiem Skywalkerem Celeste pogodziła się z faktem, że uwięziła Talizman Muura wraz z duchem Sitha, a zarazem jest przezeń więziona. Znalazła odosobnione miejsce w Głębokim Jądrze galaktyki. Gdy jednak los styka ją z kolejnym Skywalkerem – Cade’em, Buntowniczym potomkiem, który nie chce rodzinnego dziedzictwa – zostaje wciągnięta w spisek na życie sithańskiego Imperatora, Dartha Krayta!


Klasyka Polskiego Komiksu
Kajtek i Koko w Londynie

++


Scenariusz i rysunki: Janusz Christa
Oprawa: twarda
Objętość: 192 strony
Format: 170 x 260 mm
Cena: 49,90 zł
ISBN 978-83-237-4672-0
Język oryginału: polski

NOWE wydanie Kajtka i Koka w Londynie.

Album ma nową okładkę i został uzupełniony o niepublikowane wcześniej paski komiksowe.
Kajtek i Koko w Londynie to czwarty tom komiksów wybitnego polskiego autora opowieści obrazkowych Janusza Christy (1934-2008).
Artysta, nim powołał do życia niezapomniane postaci Kajka i Kokosza, przez wiele lat publikował w różnych czasopismach serie o innych bohaterach. Wśród nich znaczące miejsce zajmowali uwielbiający przygody marynarze Kajtek i Koko oraz szalony wynalazca, profesor Kosmosik.
Niniejszy tom poświęcony jest właśnie tym bohaterom i zawiera trzy długie historie, drukowane pierwotnie w odcinkach na łamach „Wieczoru Wybrzeża” w latach 1961–1968.
Dni Gdańska to zbiór osiemdziesięciu pasków humorystycznych o urokach portowego miasta.
Przygodowo-fantastyczna historia Zwariowana wyspa przedstawia perypetie załogi statku poddanej wielu niesamowitym próbom.
Detektywistyczna opowieść Londyński kryminał przedstawia przygody Kajtka i Koka usiłujących rozwiązać zagadkę kradzieży drogocennego, brylantowego naszyjnika.


Inu-Yasha, tom 23
Scenariusz i rysunki: Rumiko Takahashi

++


Przekład: Monika Nowakowska
Oprawa: miękka
Objętość: 184 strony
Format: 115 x 180 mm
Cena: 18,99 zł
ISBN 978-83-237-3657-8
Język oryginału: japoński

Manga fantasy rozgrywająca się w dwóch przestrzeniach czasowych – feudalnej, samurajskiej i współczesnej, XXI-wiecznej Japonii. Naraku porywa Rin i ukrywa ją w górach w chacie strzeżonej przez krwiożercze demony. Sesshomaru i Jaken, którzy mieli chronić dziewczynkę, natychmiast udają się na jej poszukiwania. Zostają zwabieni do zamku Naraku. Gdy tylko Inu-Yasha dowiaduje się o uprowadzeniu Rin, razem z przyjaciółmi także ruszają jej na pomoc. Do czego Naraku potrzebuje dziewczynki? Czy bohaterom uda się ją ocalić?
Przemysław 'Jok' Grzesiak – 14 lut 2011, 16:16
KOMENTARZE
 • Konwenty
 • Fantasmagoria
 • Kawaii Time
 • Festiwal Fantastyki Cytadela
 • Sakurakon IV
 • Nyskon 2018
 • Magnificon EXPO
 • Dni Fantastyki 2018
 • Nejiro 9
 • Polcon 2018
 • NiuCon 2018
 • Zakonki 2018
 • Gildia Society
 • Ostatnie dyskusje na forum
 • Więcej
Współpraca
Artifex Mundi Bakumi Baniak Baniaka Cenega Fabryka Gier Historycznych FoxGames Galakta Gindie Armoryka
Granna Centrum gier Pegaz Phalanx Games Portal Games Przystań Gier Wydawnictwo REBEL.pl Techland ENEMEF
Fabryka Słów Videograf II Powergraph Hanami Telbit Biblioteka Akustyczna Synetia Zysk i S-ka Wydawnictwo Wydawnictwo Initium Wydawnictwo COMM Prószyński i S-ka
Wydawnictwo MAG Replika Skąpiec.pl Coś na progu Rebis Radio Banzai Artefakty Radio Aoi

Copyright © 2004-2018 Bestiariusz.pl. Wszelkie prawa do treści, grafiki oraz zdjęć dostępnych na stronie są zastrzeżone na rzecz Bestiariusz.pl lub odpowiednio na rzecz podmiotów, których materiały są udostępnianie na podstawie współpracy z Bestiariusz.pl.

Teraz jest 11 gru 2018, 06:19 — Strefa czasowa: UTC + 1
Engine: NERV 4.0 BETA
Warunki użytkowaniaPolityka prywatnościUsuń ciasteczka