Wiadomości » Komiks » Przygody Asteriksa w NOWEJ szacie graficznej
Przygody Asteriksa w NOWEJ szacie graficznej
Wydawnictwo Egmont rozpoczęło reedycję albumów Asteriksa w kwietniu br. Jest to edycja wyjątkowa, gdyż po raz pierwszy ukazują się tomy, w których poprawiono lub zmieniono kolory plansz. W przypadku niektórych albumów odświeżono również okładki.

Do księgarń trafiły już kolejne 2 albumy w nowej kolorystyce: Asteriks na igrzyskach olimpijskich oraz Asteriks i kociołek. Do tej pory ukazały się już w kolekcji w kwietniu Asteriks i złoty sierp, Asteriks gladiator, Asteriks u Brytów oraz Asteriks i Goci, w czerwcu kolejne dwa Wyprawa dookoła Galii i Asteriks i Normanowie, w sierpniu Asteriks Legionista i Asteriks i Kleopatra, natomiast w październiku Walka wodzów i Tarcza Arwenów.

Co dwa miesiące będą się ukazywać kolejne dwa albumy.

Asteriks na igrzyskach olimpijskich, Album 12
Komiks wydany we Francji w 1968 roku z okazji zimowej olimpiady w Grenoble. Do rzymskiego obozu Akwarium nadchodzi wiadomość, że Klaudiusz Twardzielus, mistrz sportu, został wybrany, by reprezentować Rzym na Igrzyskach Olimpijskich. Nieustraszeni Galowie także chcą wziąć udział w zawodach, ale w Igrzyskach wolno uczestniczyć tylko rdzennym Grekom i wolnym obywatelom helleńskim. Dlatego sprytni Galowie mianują się na ten czas Rzymianami i typują do startu Asteriksa i Obeliksa. Okazuje się jednak, że zawodnicy nie mogą stosować żadnych środków dopingujących, a za taki należy uznać magiczny wywar. Mimo to postanawiają się nie poddawać i decydują, że wystartuje sam Asteriks. Niestety, bez magicznego wywaru Asteriks przegrywa kolejne konkurencje. Dopiero dzięki podstępowi Panoramiksa Galowie kolejny raz udowadniają, że są niepokonani.

++

Asteriks na igrzyskach olimpijskich, tom 12
Scenariusz: René Goscinny
Rysunki: Albert Uderzo
Przekład: Jolanta Sztuczyńska
Oprawa: miękka
Objętość: 48 stron
Format: 215 x 290 mm
Cena: 19,99 zł
ISBN 978-83-237-4685-0
Język oryginału: francuski
Kategoria: komiks europejski
Podkategoria: humor


Asteriks i kociołek, Album 13
Do jedynej galijskiej wioski, która nie płaci podatków Rzymianom, przybywa wódz Amoralfiks, by ukryć pieniądze przed rzymskimi poborcami. Wódz Asparanoiks postanawia pomóc rodakowi i przechować kociołek pełen sestercji. Zleca to zadanie Asteriksowi. Dzielny wojownik czuwa całą noc, by nad ranem przekonać się, że pieniądze zniknęły! Asparanoiks uważa, że cała wioska straciła honor i skazuje Asteriksa na wygnanie. Wraz z nim osadę opuszczają wierni przyjaciele – Obeliks i Idefiks. Asteriks i Obeliks nie mogą pogodzić się z perspektywą życia w niesławie, postanawiają więc jak najszybciej zarobić pieniądze i zwrócić je Amoralfiksowi. Chwytają się wszystkich sposobów: szukają gotówki w obozie rzymskim Delirium, napadają na piratów, handlują dzikami, walczą na arenie z gladiatorami, próbują swych sił w teatrze, grają na wyścigach. Gdy w żaden sposób nie udaje im się napełnić kociołka, pozostaje ostateczne rozwiązanie – napad na bank rzymski...

++

Asteriks i kociołek, tom 13
Scenariusz: René Goscinny
Rysunki: Albert Uderzo
Przekład: Jolanta Sztuczyńska
Oprawa: miękka
Objętość: 48 stron
Format: 215 x 290 mm
Cena: 19,99 zł
ISBN 978-83-237-4720-8
Język oryginału: francuski
Kategoria: komiks europejski
Podkategoria: humor
Przemysław 'Jok' Grzesiak – 8 gru 2011, 23:36
KOMENTARZE
 • Konwenty
 • Fantasmagoria
 • Kawaii Time
 • Festiwal Fantastyki Cytadela
 • Sakurakon IV
 • Nyskon 2018
 • Magnificon EXPO
 • Dni Fantastyki 2018
 • Nejiro 9
 • Polcon 2018
 • NiuCon 2018
 • Zakonki 2018
 • Gildia Society
 • Ostatnie dyskusje na forum
 • Więcej
Współpraca
Artifex Mundi Bakumi Baniak Baniaka Cenega Fabryka Gier Historycznych FoxGames Galakta Gindie Armoryka
Granna Centrum gier Pegaz Phalanx Games Portal Games Przystań Gier Wydawnictwo REBEL.pl Techland ENEMEF
Fabryka Słów Videograf II Powergraph Hanami Telbit Biblioteka Akustyczna Synetia Zysk i S-ka Wydawnictwo Wydawnictwo Initium Wydawnictwo COMM Prószyński i S-ka
Wydawnictwo MAG Replika Skąpiec.pl Coś na progu Rebis Radio Banzai Artefakty Radio Aoi

Copyright © 2004-2019 Bestiariusz.pl. Wszelkie prawa do treści, grafiki oraz zdjęć dostępnych na stronie są zastrzeżone na rzecz Bestiariusz.pl lub odpowiednio na rzecz podmiotów, których materiały są udostępnianie na podstawie współpracy z Bestiariusz.pl.

Teraz jest 18 kwi 2019, 16:16 — Strefa czasowa: UTC + 1
Engine: NERV 4.0 BETA
Warunki użytkowaniaPolityka prywatnościUsuń ciasteczka