Wiadomości » Komiks » Komiksy Star Wars w Marcu
Komiksy Star Wars w Marcu
Nadchodzi kolejny komiksowy miesiąc dla fanów Star Wars. W ciągu najbliższych dwudziestu kilku dni do sprzedaży trafią cztery nowe pozycje, miesięcznik, dwa kwartalniki oraz jedno wydanie albumowe.

Na początku przyszłego miesiąca Egmont zaserwuje czytelnikom Wydanie Specjalne Star Wars Komiks, a także dziewiąty tom cyklu Dziedzictwo. W połowie marca pojawi się kolejny numer magazynu Star Wars Komiks, a kilka dni później blisko stupięćdziesięcio stronicowy Star Wars Komiks Extra. Zachęcamy do zapoznania się, że szczegółowa zapowiedzią.

Star Wars Komiks Wydanie Specjalne 1/2012 (12): Więzy krwi - Jango i Boba

Opowieść o honorze i odkupieniu, z udziałem dwóch największych twardzieli w Gwiezdnych Wojnach – zespołu ojca i klona, Janga i Boby Fettów! Misja, która rozpoczyna się z Jango Fettem, przed wojnami klonów, będzie miała wpływ na bieg życia Boby Fetta jakieś dwadzieścia lat później. Kiedy ważne, dobrze płatne zlecenie od hrabiego Dooku idzie nie po myśli Jango, zadaniem Boby będzie dokończenie sprawy.
Komiks zawiera w sobie historie przedstawione w zeszytach Blood Ties: Jango and Boba Fett #1-4.

++


Scenariusz Scenariusz Tom Taylor,
Rysunki i okładka Chris Scalf.
Tłumaczenie: Maciek Drewnowski.
Cena: 9,99 zł,
Liczba stron: 96
Premiera: 2 marca 2012 r.


Star Wars Komiks 3/2012 (43)

"Przerwa śniadaniowa" (Lunch Break, Tales #16) - Główną rolę w tej humorystycznej historii odgrywają – obok Dartha Vadera – szturmowcy. Formacja ta wywodziła się w prostej linii z armii klonów i budziła przerażenie wśród wrogów Imperium i zwykłej ludności. Co ciekawe, szturmowcy nie podlegali dowództwu Armii Imperialnej i mieli odrębną strukturę dowodzenia. Najczęściej pełnili funkcję jednostek uderzeniowych i pacyfikacyjnych.
Scenariusz i rysunki Jonathan Adams.
"Szczęśliwe gwiazdy" (Lucky Stars, tales #15) - Trzy lata po zniszczeniu Gwiazdy Śmierci księżniczka Leia Organa udaje się na planetę Elerion na Zewnętrznych Rubieżach. Wciąż jest tytułowana senatorem, chociaż Palpatine rozwiązał Senat Galaktyczny jeszcze przed bitwą o Yavin. Leia była najmłodszą przedstawicielką w dziejach tego zgromadzenia, pierwszy raz bowiem zasiadła w nim jako osiemnastolatka.
Scenariusz Brian Augustyne, rysunki Paco Medina, tusz Joe Sanchez, kolory Michelle Madsen .
"Kenix Kil" (The Bounty Hunters: Kenix Kil) - Kir Kanos należał do Gwardi Imperialnej, ochraniającej Palpatine’a. O jego karierze opowiadały komiksy Karmazynowe Imperium oraz Karmazynowe Imperium II. Po ostatecznym upadku Imperium, jako ostatni ocalały członek tej elitarnej formacji, Kanos jest najbardziej poszukiwanym człowiekiem w galaktyce. Jak ma się ukryć, kiedy ścigają go niemal wszyscy łowcy nagród?
Scenariusz Randy Stradley, rysunki Javier Saltares, tusz Chistopher Ivy, kolory Digital Broome.

++


Tłumaczenie: Maciek Drewnowski i Zbyszek Grzędowicz,
Okładka: Tsuneo Sanda.
Cena: 6,50 zł,
Liczba stron: 48
Premiera: 16 marca 2012 r.


Star Wars Komiks Extra 1/2012 (6): W cieniu ojców

Luke i Leia wyruszają na planetę Jabiim, aby rekrutować sojuszników dla młodej Rebelii. Nieświadomie wywołują jednak wydarzenia, które podburzają miejscowych mieszkańców oraz przyciągają uwagę Dartha Vadera. Luke będzie musiał się zmierzyć z dziedzictwem Jedi swojego ojca sięgającego czasów bitwy o Jabiim podczas wojen klonów.
Komiks zawiera w sobie historie przedstawione w zeszytachEmpire #29-30,32-34.

++


Scenariusz: Thomas Andrews i Scott Allie,
Rysunki: Adriana Melo i Joe Corroney,
Kolory: Michael Atiyeh,
Okładka: Tomás Giorello.
Tłumaczenie: Maciek Drewnowski.
Cena: 14,99 zł,
Liczba stron: 148
Premiera: 21 marca 2012 r.

Dziedzictwo tom #9: Potwór

Wayland, niegdyś żyzny świat, został przekształcony przez obcą biotechnologię w potworny żyjący koszmar. Planeta stała się miejscem najgorszej porażki Kola Skywalkera i pierwszym starciem jego syna Cade’a ze śmiercią. Teraz Cade i jego przyjaciele zostali zwabieni z powrotem na Wayland, gdzie gniją śmiertelne tajemnice, a zmieniające życie decyzje czekają na Cade’a.Tymczasem po drugiej stronie galaktyki szansa na pokój zamienia się w bitwę pomiędzy Jedi, Sithami i Imperialnymi Rycerzami! Komiks zawiera historię przedstawioną oryginalnie w zeszytach Legacy #42-46.

++


Scenariusz: John Ostrander,
Rysunki: Jan Duursema i Dave Ross,
Kolory: Brand Anderson i Jesus Aburto, tusz Dan Parsons,
Okładka: Chris Scalf.
Tłumaczenie: Jacek Drewnowski.
Cena: 39,99 zł,
Liczba stron: 128 stron.
Premiera: 5 marzec 2012 r.
Przemysław 'Jok' Grzesiak – 1 mar 2012, 00:23
KOMENTARZE
 • Konwenty
 • Fantasmagoria
 • Kawaii Time
 • Festiwal Fantastyki Cytadela
 • Sakurakon IV
 • Nyskon 2018
 • Magnificon EXPO
 • Dni Fantastyki 2018
 • Nejiro 9
 • Polcon 2018
 • NiuCon 2018
 • Zakonki 2018
 • Gildia Society
 • Ostatnie dyskusje na forum
 • Więcej
Współpraca
Artifex Mundi Bakumi Baniak Baniaka Cenega Fabryka Gier Historycznych FoxGames Galakta Gindie Armoryka
Granna Centrum gier Pegaz Phalanx Games Portal Games Przystań Gier Wydawnictwo REBEL.pl Techland ENEMEF
Fabryka Słów Videograf II Powergraph Hanami Telbit Biblioteka Akustyczna Synetia Zysk i S-ka Wydawnictwo Wydawnictwo Initium Wydawnictwo COMM Prószyński i S-ka
Wydawnictwo MAG Replika Skąpiec.pl Coś na progu Rebis Radio Banzai Artefakty Radio Aoi

Copyright © 2004-2019 Bestiariusz.pl. Wszelkie prawa do treści, grafiki oraz zdjęć dostępnych na stronie są zastrzeżone na rzecz Bestiariusz.pl lub odpowiednio na rzecz podmiotów, których materiały są udostępnianie na podstawie współpracy z Bestiariusz.pl.

Teraz jest 16 cze 2019, 22:07 — Strefa czasowa: UTC + 1
Engine: NERV 4.0 BETA
Warunki użytkowaniaPolityka prywatnościUsuń ciasteczka