Wiadomości » Literatura » Premiera "HOKUS-POKUS"
Premiera "HOKUS-POKUS"
Czy znasz tajemnicę spektakularnych ucieczek Houdiniego? Wiesz, na czym polega sztuka palmowania? Potrafisz sprawić, aby ktoś po prostu zniknął!? Nie? Zatem śmiało - poznaj sekrety największych mistrzów magii!Wczoraj miała miejsce premiera książki "HOKUS-POKUS. Opowieść o znamienitych magikach i ich zadziwiających dokonaniach", autorstwa Paula Kieve'a.

Niesamowita książka autorstwa znanego brytyjskiego iluzjonisty Paula Kieve'a, autora m.in. efektów specjalnych do filmu "Harry Potter i więzień Azkabanu", osobistego nauczyciela Daniela Radcliffe'a, wydana w Wielkiej Brytanii nakładem wydawnictwa Bloomsbury, wydawcy Harry'ego Pottera - już w Polsce.

Książka opatrzona jest wstępem Daniela Radcliffe'a.

Ku uciesze i zadziwieniu publiczności z dumą prezentujemy... HOKUS-POKUS!

HOKUS-POKUS to prawdziwy róg obfitości pełen magii, zadziwiających historii z życia wielkich iluzjonistów oraz trików i sztuczek, które może wykonać każdy z Was!

W londyńskim domu młodego adepta magii niespodziewanie pojawia się cała plejada gwiazd złotego wieku współczesnego iluzjonizmu. Podczas niesamowitych odwiedzin kolejnych gości bohater z zapartym tchem ogląda legendarne występy oraz zgłębia tajniki najsłynniejszych numerów. A wszystko to dzieje się na oczach widzów-czytelników...

HOKUS POKUS to ZDUMIEWAJĄCE odwiedziny największych gwiazd magii, które występowały w złotym wieku nowoczesnego iluzjonizmu.

DO DZIEŁA! ZOSTAŃ MISTRZEM MAGII!

Autor książki, PAUL KIEVE, jest popularnym brytyjskim iluzjonistą, znanym z tego, że oczarowuje swoją publiczność pokazami, w których za pomocą magii opowiada rozmaite historie. Jego fascynujące wizualnie występy przekraczają wszelkie bariery wiekowe i językowe - oglądano go praktycznie we wszystkich głównych teatrach Wielkiej Brytanii i wielu miejscach na całym świecie: od Japonii, poprzez kraje europejskie, aż po Hollywood.

Oprócz przygotowywania własnych pokazów iluzjonistycznych, Paul projektuje efekty sceniczne dla teatrów, pracuje także przy produkcjach telewizyjnych i filmowych. Słynie z tego, że potrafi wymyślić i zaadaptować magiczne triki na każde, nawet najbardziej wymagające zamówienie.

Efekty jego pracy podziwiały miliony widzów, gdy współpracował z najsłynniejszymi twórcami branży artystycznej - autorem musicali Andrew Lloyd Webberem czy reżyserem filmowym Samem Mendesem. Jego talent wykorzystało Warner Brothers Films oraz wytwórnia Walta Disneya, zatrudniając przy swoich teatralnych produkcjach.

Na planie filmu "Harry Potter i Więzień Azkabanu" jako główny konsultant do spraw magii, Paul osobiście uczył sztuki iluzjonistycznej Daniela Radcliffe'a, odtwórcę głównej roli. Młody aktor wspomina: On wprowadził mnie w świat magii, który wywarł na mnie takie samo wrażenie, jak zadziwiające efekty wykorzystywane przez filmowców
w "Harrym Potterze". Rozmawialiśmy o magii całymi godzinami - dałem się ponieść jego pasji, energii i wierze, jaką pokładał w swojej sztuce.

W swojej książce "Hokus-Pokus" Paul Kieve dzieli się z Czytelnikami nie tylko tajnikami wykonywania magicznych trików, ale też imponującą wiedzą z zakresu historii magii oraz nieprzeciętnym darem snucia wciągającej opowieści!

Tytuł: "HOKUS-POKUS. Opowieść o znamienitych magikach i ich zadziwiających dokonaniach"
Autor: Paul Kieve
Przekład: Patrycja Zarawska
Format: 165x227 mm
Oprawa: Twarda
ISBN: 978-83-62252-03-9
EAN: 9788362252039
Cena brutto: 39.90 zł
Beata 'Wiedźma' Kukiełka – 22 kwi 2010, 21:01
KOMENTARZE
 • Konwenty
 • Fantasmagoria
 • Kawaii Time
 • Festiwal Fantastyki Cytadela
 • Sakurakon IV
 • Nyskon 2018
 • Magnificon EXPO
 • Dni Fantastyki 2018
 • Nejiro 9
 • Polcon 2018
 • NiuCon 2018
 • Zakonki 2018
 • Gildia Society
 • Ostatnie dyskusje na forum
 • Więcej
Współpraca
Artifex Mundi Bakumi Baniak Baniaka Cenega Fabryka Gier Historycznych FoxGames Galakta Gindie Armoryka
Granna Centrum gier Pegaz Phalanx Games Portal Games Przystań Gier Wydawnictwo REBEL.pl Techland ENEMEF
Fabryka Słów Videograf II Powergraph Hanami Telbit Biblioteka Akustyczna Synetia Zysk i S-ka Wydawnictwo Wydawnictwo Initium Wydawnictwo COMM Prószyński i S-ka
Wydawnictwo MAG Replika Skąpiec.pl Coś na progu Rebis Radio Banzai Artefakty Radio Aoi

Copyright © 2004-2019 Bestiariusz.pl. Wszelkie prawa do treści, grafiki oraz zdjęć dostępnych na stronie są zastrzeżone na rzecz Bestiariusz.pl lub odpowiednio na rzecz podmiotów, których materiały są udostępnianie na podstawie współpracy z Bestiariusz.pl.

Teraz jest 27 cze 2019, 05:46 — Strefa czasowa: UTC + 1
Engine: NERV 4.0 BETA
Warunki użytkowaniaPolityka prywatnościUsuń ciasteczka