Wiadomości » Literatura » Premiera "Teorii Portali"
Premiera "Teorii Portali"
Czy Bóg stworzył świat z miłości, czy tak, dla jaj? Na to nurtujące ludzkość od wieków pytanie odpowiedź znajdują bohaterowie książki Martina Lechowicza, znanego z publikowanych w serwisie YouTube satrycznych piosenek. "Teoria Portali" już dziś trafiła na półki księgarń.

"Teoria Portali" to monumentalna i ponadczasowa opowieść, konstrukcją i humorem nawiązująca do książek Douglasa Adamsa czy Terry'ego Pratchetta, osadzona w niepowtarzalnym, mocno woniejącym klimacie polskiej prowincji, opowiedziana językiem, balansującym na granicy dobrego smaku.

To historia dwóch naukowców z Bandziochów, zapadłej wsi na południu Polski. Bohaterowie, w wyniku serii przedziwnych zbiegów okoliczności, najpierw biorą udział w Zjeździe Multibiologów Wszechświatowych, a wskutek zaszłych tam wydarzeń, przemierzają kolejne światy, poznają (z reguły wbrew własnej woli) ich mieszkańców i ich obyczaje, żeby poznać ostateczną odpowiedź na odwieczne pytanie: Czy Bóg stworzył świat z miłości, czy dla jaj?

Przemieszczanie między światami zapewnia korytarz, do którego z kolei prowadzą portale, rozmieszczone we wszystkich światach i pojawiające się tam w ściśle określonych odstępach czasu. Korytarz jednak po wielu latach zaczyna się psuć i tylko Witold Bąk – jeden z głównych bohaterów – wie, gdzie i na jak długo znów pojawią się portale.

W książce nie brak galerii arcyciekawych postaci, reprezentujących przeróżne światy i formy biologiczne, a dialogi obfitują w sformułowania, budzące u czytelnika niekontrolowane wybuchy śmiechu.

W "Teorii Portali" udokumentowano m.in. zagładę Atlantydy, do której doprowadziły wydarzenia, potwierdzające Teorię Nieprawdopodobnego Zbiegu Okoliczności. Autor opisuje także inne teorie naukowe, które mogą wydawać się potwornie głupie, jednak sprawdzają się częściej niż wiele znanych nam obecnie. A są to m.in.: Teoria Teorii Łańcuchowych, Teoria In suprisum veritas, Teoria Hierarchizacji Organizacji, Teoria Subiektywnej Dziwności, Teoria Relatywnej Oczywistości, Teoria Rozrywki Ostatecznej, Teoria Ostatecznej Miłości.

Martin Lechowicz – (ur. 1976r.) bard, dziennikarz obywatelski, felietonista, radiowiec, programista. Prowadzi audycje o wolności w portalu Kontestacja.com i o Biblii w serwisie Odwyk.com. Ponadto, przez ostatnie lata prowadził także kilka innych podcastów, między innymi Masa Krytyczna czy Kwadrans z Wolnym Rynkiem. Ironiczny komentator polskiej rzeczywistości, znany z publikowanych w serwisie YouTube piosenek ("Ballada o Łukaszu Podolskim", "Obława V" czy "Piosenka o PKP"), które cieszą się ogromną popularnością (liczba komentarzy wszystkich przekroczyła już milion). Laureat konkursu na najlepszego dziennikarza obywatelskiego portalu Interia360.pl. Lubi pierogi ruskie, wino półsłodkie oraz granie po nocach w Counter-Strike'a.

Wydawnictwo: Digi-Tec
Miejsce wydania: Lublin
Ilość stron: 464
Oprawa: miękka
ISBN: 978-83-929988-7-7
Cena: 34,90zł
Strona: http://www.teoria.pl

Książka jest objęta patronatem Bestiariusza.
Beata 'Wiedźma' Kukiełka – 22 lis 2010, 17:13
KOMENTARZE
 • Konwenty
 • Fantasmagoria
 • Kawaii Time
 • Festiwal Fantastyki Cytadela
 • Sakurakon IV
 • Nyskon 2018
 • Magnificon EXPO
 • Dni Fantastyki 2018
 • Nejiro 9
 • Polcon 2018
 • NiuCon 2018
 • Zakonki 2018
 • Gildia Society
 • Ostatnie dyskusje na forum
 • Więcej
Współpraca
Artifex Mundi Bakumi Baniak Baniaka Cenega Fabryka Gier Historycznych FoxGames Galakta Gindie Armoryka
Granna Centrum gier Pegaz Phalanx Games Portal Games Przystań Gier Wydawnictwo REBEL.pl Techland ENEMEF
Fabryka Słów Videograf II Powergraph Hanami Telbit Biblioteka Akustyczna Synetia Zysk i S-ka Wydawnictwo Wydawnictwo Initium Wydawnictwo COMM Prószyński i S-ka
Wydawnictwo MAG Replika Skąpiec.pl Coś na progu Rebis Radio Banzai Artefakty Radio Aoi

Copyright © 2004-2019 Bestiariusz.pl. Wszelkie prawa do treści, grafiki oraz zdjęć dostępnych na stronie są zastrzeżone na rzecz Bestiariusz.pl lub odpowiednio na rzecz podmiotów, których materiały są udostępnianie na podstawie współpracy z Bestiariusz.pl.

Teraz jest 20 kwi 2019, 19:49 — Strefa czasowa: UTC + 1
Engine: NERV 4.0 BETA
Warunki użytkowaniaPolityka prywatnościUsuń ciasteczka