• WIADOMOŚCI – Literatura

Konsultacje, porady, śledztwa paranormalne...

Dalszy ciąg dzisiejszych premier wydawniczych, a w nim powieść Jima Butchera pt. „Front burzowy”, przedstawiająca perypetie Harry’ego Dresdena – maga prowadzącego własny, magiczny interes. Książka ukazała się nakładem wydawnictwa, nomen omen, MAG.

Wampiry i wilkołaki po Katrinie

Następna na liście dzisiejszych premier wydawniczych jest powieść autorstwa Charlaine Harris pt. „Gorzej niż martwy”. Książka przedstawia niesamowite losy nadnaturalnej społeczności Luizjany po przejściu niszczycielskiego huraganu Katrina. Powieść ukaże się nakładem wydawnictwa MAG.

"Kuszenie" Anne Rice

Także dzisiaj do księgarń w całym kraju trafi najnowszy bestseller Anne Rice, autorki „Wywiadu z wampirem”. Powieść „Kuszenie” jest kontynuacją „Pokuty” – zapisu losów anioła i płatnego mordercy. Książka ukaże się nakładem wydawnictwa Otwarte.

Pożądanie trwa wiecznie

Jeszcze jedna z dzisiejszych nowości książkowych to powieść „Jedną nogą w grobie” Jeaniene Frost – historia opisująca losy półwampirzycy Cat Crawfield, pracującej dla rządu agentki specjalnej i jej walki z nieumarłymi. Książka ukaże się nakładem wydawnictwa MAG.

Fantastyczny romans w audiobooku

Kolejną z dzisiejszych wydawniczych, lecz nie książkowych, premier jest audiobook CD „Czerwień rubinu” autorstwa Kerstin Gier (czyta Małgorzata Lewińska) – klasyczna powieść z gatunku fantasy & romance. Płyta ukaże się nakładem wydawnictwa Egmont.

Śledztwo panny Mayfield

Również dzisiaj, 19 października, na półki księgarń w cały kraju trafi powieść „Czarownice z Walwyk” Petera Curtisa. Tytuł ten zapowiadany jest jako połączenie literatury grozy i klasycznego angielskiego kryminału. Książka ukaże się nakładem wydawnictwa Buchmann.

Mitologia, wymarłe języki, straszne i romantyczne historie

Pierwszą z dzisiejszych premier wydawniczych jest debiutancka powieść Courtney Allison Moulton pt. „Anielski ogień”. Jest to pierwsza część trylogii o przygotowaniach do ostatecznego starcia sił dobra i zła. Książka ukaże się nakładem wydawnictwa Bukowy Las.

"Enklawa" jest już w Polsce

Również wczoraj odbyła się premiera powieści Ann Aguirre pt. „Enklawa” – jednego z najgłośniejszych tytułów 2011 roku, nominowanego przez komitet YALSA (stowarzyszenie amerykańskich bibliotek młodzieżowych) do Nagrody dla Najlepszej Powieści dla Młodzieży. Książka ukazała się nakładem wydawnictwa Amber.

Melborne i Blackwatera po raz kolejny

Wczoraj, 18 października, miała miejsce premiera książki pt. „Królewska krew. Wieża elfów.” Michael J. Sullivan’a. Jest to kolejna część epickiej serii o przygodach pary złodziei – najemników, którzy tym razem zostają oskarżeni o zbrodnię królobójstwa. Powieść ukazała się nakładem wydawnictwa Pruszyński i S-ka.

Ogłoszenie wyników konkursu

Konkurs, który przygotowaliśmy dla was wraz z Wydawnictwem RM dobiegł końca. Z przyjemnością ogłaszamy jego wyniki. Zwycięzcom serdecznie gratulujemy, a wszystkim pozostałym dziękujemy za udział. Prosimy o czujność, bo już niedługo kolejny konkurs!

Assassin’s Creed: Bractwo - 9 listopada premiera!

9 listopada trafi do polskich księgarń druga część przygód Ezia Auditore zatytułowana Assassin’s Creed: Bractwo. Książka oparta jest na grze firmy Ubisoft pt. Assassin’s Creed: Brotherhood. Tym razem Ezio, dojrzały i zaprawiony w boju asasyn, stawia czoła wcieleniu zła i zepsucia, synowi papieża Aleksandra VI – Cesare Borgii.

Czas zmierzchu - infromacje wydawnicze

9 listopada do księgarń trafi nowa powieść Dmitry’a Glukhovsky’ego zatytułowana "Czas zmierzchu". Akcja książki toczy się we współczesnej Moskwie i, poprzez karty tajemniczego dziennika, w XVI-wiecznym Meksyku. W imieniu wydawnictwa zapraszamy także na spotkanie z autorem, które odbędzie się 17 listopada (czwartek), o godz. 18.00 w warszawskim Empiku Junior przy ul. Marszałkowskiej.

Do kropli ostatniej - informacje wydawnicze

Wydawnictwo Solaris ujawniło okładkę, a także datę premiery najnowszej książki Andreas Eschbach - "Do kropli ostatniej". Thriller niemieckiego autor przedstawia świat bez ropy naftowej i panujący w nim chaos. Czytelnik będzie mógł zapoznać się z dziełem od 10 listopada.

Premierowe "Dzieci Cienie"

W środę miała miejsce premiera światowego bestselleru z serii „Dzieci Cienie” - antyutopijnych powieści dla młodzieży, autorstwa Margaret Peterson Haddix. Problemy w nim poruszane - prawo do decydowania o własnym życiu, do przedstawiania własnych przekonań, do określania granic wolności – należą do problemów nurtujących każdego młodego człowieka.

Konkurs z "Diabłu ogarek"

Bestiariusz wraz z Wydawnictwem RM przygotował dla was konkurs. Do wygrania są dwa egzemplarze najnowszej powieści Konrada T. Lewandowskiego - "Diabłu ogarek. Czarna Wierzba". Wystarczy odpowiedzieć na trzy proste pytania, a potem mieć szczęście w losowaniu. Zapraszamy do udziału i życzymy powodzenia!

 • Konwenty
 • Fantasmagoria
 • Kawaii Time
 • Festiwal Fantastyki Cytadela
 • Sakurakon IV
 • Nyskon 2018
 • Dni Fantastyki 2018
 • Nejiro 9
 • NiuCon 2018
 • Zakonki 2018
 • Gildia Society
 • Ostatnie dyskusje na forum
 • Więcej
Współpraca
Artifex Mundi Bakumi Baniak Baniaka Cenega Fabryka Gier Historycznych FoxGames Galakta Gindie Armoryka
Granna Centrum gier Pegaz Phalanx Games Portal Games Przystań Gier Wydawnictwo REBEL.pl Techland ENEMEF
Fabryka Słów Videograf II Powergraph Hanami Telbit Biblioteka Akustyczna Synetia Zysk i S-ka Wydawnictwo Wydawnictwo Initium Wydawnictwo COMM Prószyński i S-ka
Wydawnictwo MAG Replika Skąpiec.pl Coś na progu Rebis Radio Banzai Artefakty Radio Aoi

Copyright © 2004-2018 Bestiariusz.pl. Wszelkie prawa do treści, grafiki oraz zdjęć dostępnych na stronie są zastrzeżone na rzecz Bestiariusz.pl lub odpowiednio na rzecz podmiotów, których materiały są udostępnianie na podstawie współpracy z Bestiariusz.pl.

Teraz jest 26 maja 2018, 20:31 — Strefa czasowa: UTC + 1
Engine: NERV 4.0 BETA
Warunki użytkowaniaPolityka prywatnościUsuń ciasteczka