• WIADOMOŚCI – Literatura

"Diabłu ogarek. Czarna wierzba" - premiera!

Od dziś w księgarniach dostępna jest powieść Konrada T. Lewandowskiego "Diabłu ogarek. Czarna wierzba". Książka znajduje się pod patronatem Bestiariusza. Z jej fragmentem można zapoznać się w tym miejscu.

Nadchodzi “W odbiciu”

Zbliża się premiera najnowszej publikacji Jakuba Małeckiego pt. "W odbiciu". Będzie to mieszanka powieści obyczajowej, groteski i magicznego realizmu. Książkę wyda Powergraph.

Piąty numer "Masz wybór"

W sieci ukazał się piąty numer e-zinu "Masz Wybór", poświęconego interaktywnym, fabularnym gałęziom kultury. W numerze znajdują się m.in. komiks, krwawa i mroczna publicystyka (Kanibalizm, Na tropie Cthulhu) czy porady i sugestie dla młodych pisarzy.

Kontynuacja Czarnych Kamieni w sklepach

Dziś do sprzedaży trafiła "Pani Shaladoru", VIII już księga doskonale znanej polskim czytelnikom sagi Czarne Kamienie, autorstwa Anne Bishop.

Nowy thriller historyczny

Wydawnictwo ZYSK i S-ka zapowiedziało na 4 października premierę powieści kryminalnej noir pt. "Anagramy z Warszawy. Opowieść kabalistyczna" Richarda Zimlera, której akcja rozgrywa się w warszawskim getcie jesienią 1940 roku. Hitlerowcy izolują 400.000 Żydów na niewielkim obszarze polskiej stolicy, tworząc wyspę odciętą od świata zewnętrznego.

Nowa książka Carda 6 października!

W tym roku nakładem wydawnictwa Prószyński i S-ka ukazały się dwa wznowienia powieści mistrza science fiction – Orsona Scotta Carda. Były to Pamięć Ziemi oraz Wezwanie Ziemi, otwierające cykl Powrót do domu. Cykl ten jednak nie doczekał się wydania trzeciego tomu. Aż do teraz. 6 października, po raz pierwszy w Polsce, ukażą się Statki Ziemi.

Groza polskiej literatury międzywojennej

20 września do księgarń trafi "Demon ruchu". Jest to zbiór najlepszych opowiadań Stefana Grabińskiego, mistrza grozy, nazywany polskim Edgarem Allanem Poe i H.P. Lovecraftem. Historie wypełnione są tym, co dla Grabińskiego najbardziej charakterystyczne – potrzebą eksploracji tajemnych sił w gwałtownie zmieniającym się świecie początków XX wieku.

Ponura antyutopia dla młodzieży

Już 5 października pojawi się pierwszy i drugi tom bestsellerowej serii "Dzieci Cienie" w jednym woluminie. Książka "Wśród ukrytych. Wśród oszustów" otwiera siedmiotomowy (w Polsce czterotomowy) cykl antyutopijnych powieści dla młodzieży, które podejmują takie tematy, jak prawo do wolności słowa, przekonań, do decydowania o własnym życiu. W sieci dostępny jest zwiastun serii.

Nowości w Telbicie

Znana jest lista nowości, które Wydawnictwo TELBIT zaplanowało tej jesieni. Na październik przewidziane są cztery interesujące, różnorodne premiery książkowe.

Nowa książka Kinga 8 listopada!

Najnowsza powieść Stephena Kinga „Dallas ’63”, która ukaże się nakładem wydawnictwa Prószyński i S-ka trafi do polskich czytelników w dniu światowej premiery 8 listopada 2011, odwołuje się do podróży w czasie. Korzystając z portalu, główny bohater opowieści cofa się do 1958 roku i podejmuje próbę powstrzymania zamachu na prezydenta Johna F. Kennedy'ego.

Plakat i fragment promujący „Diabłu ogarek"

Prezentujemy Wam projekt plakatu do książki „Diabłu ogarek”. Plakat ten będzie rozwieszany w księgarniach. Zapraszamy także z pierwszym fragmentem nadchodzącej powieści. Najnowsza książka Konrada T. Lewandowskiego objęta jest patronatem medialnym przez nasz serwis.

Wichry archipelagu - pierwszy fragment

Dużymi krokami zbliża się premiera kolejnej książki z serii Nowej Fantastyki, bowiem 20 września ukażą się "Wichry archipelagu" Bradleya P. Beaulieu. Natomiast już dziś można zapoznać się z drugim rozdziałem nadchodzącej powieści.

Polak w amerykańskiej antologii grozy.

Ukazała się amerykańska antologia "Creature feature: a monster anthology" (Opencasket Press), w której opublikowane zostało opowiadanie Krzysztofa T. Dąbrowskiego pt."Zemsta Franciszka" ("Benjamin’s vengeance" - w tłumaczeniu Moniki Olasek). W polskiej wersji opowiadanie można znaleźć w debiutanckim zbiorze opowiadań autora ("Naśmierciny" - 2008 wyd. Armoryka).

Pierwsza polska antologia Bizarro Fiction

Pod koniec sierpnia miała miejsce premiera pierwszej polskiej antologii bizarro fiction "Bizarro dla początkujących".

"Diabłu ogarek. Czarna wierzba" pod patronatem Bestiariusza!

Miło nam poinformować, że najnowsza książka Konrada T. Lewandowskiego "Diabłu ogarek. Czarna wierzba" znalazła się pod patronatem medialnym Bestiariusza. Powieść będzie miała premierę już 26 września, a ukaże się nakładem Wydawnictwa RM.

 • Konwenty
 • Fantasmagoria
 • Kawaii Time
 • Festiwal Fantastyki Cytadela
 • Sakurakon IV
 • Nyskon 2018
 • Dni Fantastyki 2018
 • Nejiro 9
 • NiuCon 2018
 • Zakonki 2018
 • Gildia Society
 • Ostatnie dyskusje na forum
 • Więcej
Współpraca
Artifex Mundi Bakumi Baniak Baniaka Cenega Fabryka Gier Historycznych FoxGames Galakta Gindie Armoryka
Granna Centrum gier Pegaz Phalanx Games Portal Games Przystań Gier Wydawnictwo REBEL.pl Techland ENEMEF
Fabryka Słów Videograf II Powergraph Hanami Telbit Biblioteka Akustyczna Synetia Zysk i S-ka Wydawnictwo Wydawnictwo Initium Wydawnictwo COMM Prószyński i S-ka
Wydawnictwo MAG Replika Skąpiec.pl Coś na progu Rebis Radio Banzai Artefakty Radio Aoi

Copyright © 2004-2018 Bestiariusz.pl. Wszelkie prawa do treści, grafiki oraz zdjęć dostępnych na stronie są zastrzeżone na rzecz Bestiariusz.pl lub odpowiednio na rzecz podmiotów, których materiały są udostępnianie na podstawie współpracy z Bestiariusz.pl.

Teraz jest 26 maja 2018, 20:30 — Strefa czasowa: UTC + 1
Engine: NERV 4.0 BETA
Warunki użytkowaniaPolityka prywatnościUsuń ciasteczka