• WIADOMOŚCI – Literatura

Klemens i Kapitan Zło przybywają!

6 kwietnia do rąk nastoletnich czytelników trafi książka autorstwa Piotrka Rogoży pt. "Klemens i Kapitan Zło", z rewelacyjnymi ilustracjami Tomka Lwa Leśniaka ("Jeż Jerzy").

Lewiatan już 6 kwietnia

6 kwietnia w sprzedaży ukaże się powieść Scotta Westerfelda zatytułowanego Lewiatan. To pierwszy tom pasjonującego, steampunkowgo cyklu dla młodzieży zatytułowanego również LEWIATAN.

Fragment III "Dwóch Kart"

Prezentujemy trzeci fragment powieści "Dwie Karty" autorstwa Agnieszki Hałas. Książka ta ukaże się już 8 kwietnia nakładem Wydawnictwa Ifryt. Fragment znajdziecie tutaj.

„Flota światów” już w sprzedaży

Dzisiaj do sprzedaży trafiła księżka Larry'ego Nivena i Edwarda M. Lernera pt. „Flota światów” - pierwszy tom prequelu do „Pierścienia” Nivena (Hugo i Nebula), rozgrywający się na 200 lat przed odkryciem Pierścienia. Powieść ukazała się nakładem wydawnictwa Solaris.

"Niezwyciężony" 21 kwietnia

Niezwyciężony, ostatni tom Dziedzictwa Mocy, miał się ukazać w najbliższy czwartek. Jednak teraz na stronie Wydawnictwa Amber, pojawiła się nowa data ukazania się książki, która przypada na 21 kwietnia. Jest to zapewne spowodowane opóźnieniem Objawienia. Książka ma 400 stron, została napisana przez Troya Denninga, a jej tłumaczeniem zajęła się Anna Hikiert.

Zapis czatu z Krzysztofem Piskorskim

Każdy kto z jakiegoś powodu przegapił wczorajszy czat z Krzysztofem Piskorskim, może zapoznać się z jego zapisem w tym miejscu. Autor opowiadał o swojej najnowszej książce "Krawędź czasu" oraz początkach i planach pisarskich.

Premiera "Wielkiego Projektu"

6 kwietnia ukaże się "Wielki Projekt", książka napisana przez fizyka napisana Stephena Hawkinga i Leonarda Mlodinowa. Jest to nr 1 na liście bestsellerów The New York Times Book Review. Publikacja w tłumaczeniu Jarosława Włodarczyka, wydana nakładem wyd. Albatros, liczy 216 stron.

Głosowanie elektorów rozpoczęte

Dziś rozpoczęło się głosowanie Elektorów Nagrody im. Jerzego Żuławskiego, przyznawanej od 2008 roku. Tym razem do głosowania przystąpi 77 elektorów, którzy mogą oddać głos na pięć powieści spośród 75 zgłoszonych pozycji.

Debiut Carrie Ryan

Wydawnictwo Papierowy Księżyc zapowiedziało na 20 kwietnia premierę debiutanckiej powieści Carrie Ryan pt. "Las zębów i rąk". Powieść, w oryginale wydana w 2009 roku, w polskim tłumaczeniu liczy 350 stron.

Zapowiedzi od Prószyńskiego

Wydawnictwo Prószyński i S-ka zapowiedziało na kwiecień i maj kilka nowości. Wśród nich znajdują się m.in. powieść Terry'ego Pratchetta i wznowienie Orsona Scotta Carda (zapowiedziane na maj). Najwcześniej, 5 kwietnia, ma się ukazać "Wilczy amulet" S.A. Swann.

Nowy Ziemkiewicz

Wydawnictwo ZYSK i S-ka zapowiedziało na 26 kwietnia premierę najnowszej książki Rafała Ziemkiewicza. Napisana w formie dziennika powieść "Zgred" obejmuje czas pomiędzy lutym, a kwietniem 2010 roku. Jednak fani autora z czasów, gdy pisywał fantastykę, mogą poczuć się zawiedzeni - ta publikacja będzie na wskroś publicystyczna.

Dwie premiery w maju

Na początku maja będą miały miejsce dwie książkowe premiery od wyd. TELBIT. "Sorry" Zorana Drvenkara to szokujący i porażający thriller, zaś "Niebo nad Maralal" Christiny Hachfeld-Tapukai opowiada o Niemce, która poślubiła wojownika z plemienia Samburu z Kenii.

Nowe wydanie "Gry o tron"

Na 12 kwietnia wydawnictwo ZYSK i S-ka zaplanowało premierę nowego wydania "Gry o tron" George'a R. R. Martina, 1. tomu cyklu „Pieśń lodu i ognia”. Tym razem książka będzie z filmową okładką. Jak informowaliśmy, serial w telewizji HBO, na podstawie powieści, będzie emitowany w Polsce już 18 kwietnia.

Wznowienie dzieł Philipa K. Dicka

Wydawnictwo Rebis zapowiada serię Dzieł Wybranych Philipa K. Dicka. Książki w twardych okładkach, projektu Wojtka Siudmaka będą dostępne jeszcze w tym roku. Jako pierwsze wydane będą: "Blade runne", "Ubik" i "Człowiek z Wysokiego Zamku". Jeśli seria się przyjmie wznowione zostaną również pozostałe dzieła Dicka.

Eremanta - fragment

W Czytelni Powergraphu pojawił się obszerny fragment powieści Joanny Skalskiej "Eremanta" wydanej w 2010 roku. Książka objęta jest patronatem Bestiariusza, a jej recenzję można znaleźć tutaj.

 • Konwenty
 • FORT
 • Tolk-Folk
 • Ryucon 2017
 • Fornost 2017
 • NiuCon
 • Mochicon
 • Zakonki
 • Twierdza
 • Gildia Society
 • Rzesz??w by Night
 • Ostatnie dyskusje na forum
 • Więcej
Współpraca
Artifex Mundi Bakumi Baniak Baniaka Cenega Fabryka Gier Historycznych FoxGames Galakta Gindie Armoryka
Granna Centrum gier Pegaz Phalanx Games Portal Games Przystań Gier Wydawnictwo REBEL.pl Techland ENEMEF
Fabryka Słów Videograf II Powergraph Hanami Telbit Biblioteka Akustyczna Synetia Zysk i S-ka Wydawnictwo Wydawnictwo Initium Wydawnictwo COMM Prószyński i S-ka
Wydawnictwo MAG Replika Skąpiec.pl Coś na progu Rebis Radio Banzai Artefakty Radio Aoi

Copyright © 2004-2017 Bestiariusz.pl. Wszelkie prawa do treści, grafiki oraz zdjęć dostępnych na stronie są zastrzeżone na rzecz Bestiariusz.pl lub odpowiednio na rzecz podmiotów, których materiały są udostępnianie na podstawie współpracy z Bestiariusz.pl.

Teraz jest 23 lis 2017, 11:48 — Strefa czasowa: UTC + 1
Engine: NERV 4.0 BETA
Warunki użytkowaniaPolityka prywatnościUsuń ciasteczka