• WIADOMOŚCI – Literatura

Zapowiedź "Londyńskiej Makabry"

Pod koniec marca 2011 r. w sprzedaży ukaże się książka Stevena Savile`a pt. "Londyńska Makabra".
Akcja powieści rozgrywa się w II poł. XIX wieku w Londynie. Książkę w tłumaczeniu Katarzyny Dulas wyda Copernicus. Autorem okładki i projektu graficznego jest Mariusz Gandzel.

Premiera "Windykatorów"

Dziś do sprzedaży trafiła książka Erica Garcii pt. "Windykatorzy". Powieść w tłumaczeniu Jacka Manickiego, wydana nakładem wyd. Albatros, liczy 392 strony.

Czytanie "Doktora Jeremiasa"

W sieci pojawiły się nagrania pięciu fragmentów kryminalnej powieści retro, autorstwa Sebastiana Koperskiego i Wojciecha Stamma pt. "Doktor Jeremias", w artystycznej interpretacji Zbigniewa Grochala. Wysłuchać pierwszego fragmentu można tutaj.

Premiera "Raju utraconego"

Dziś do księgarń trafił trzeci tom cyklu "Upadli" Thomasa Sniegoskiego. Powieść nosi tytuł "Raj utracony" i ukazała się nakładem wydawnictwa Jaguar. Cena książki to 34,90 zł. Tłumaczył Tomasz Illg.

Nominacje do Nebuli

The Science Fiction Writers of America ogłosiło nominacje do Nebuli 2010, drugiej na świecie pod względem ważności (po Hugo) nagrody z literatury fantastycznej. Laureaci zostaną przedstawieni na dorocznym spotkaniu pod koniec kwietnia.

Okładka - "Klemensa i Kapitana Zło"

Już dziś wydawnictwo Powergraph prezentuje okładkę najnowszej książki Piotra Rogoży - Klemens i Kapitan Zło. Powieść skierowana jest do młodzieży, a za ilustracje odpowiada Tomek Leśniak (współtwórca Jeża Jerzego).

Przedpremierowa recenzja

Jutro do sprzedaży trafi powieść Rosemary Sutcliff pt. "Dziewiąty Legion". Już dziś, przedpremierowo, prezentujemy recenzję tej pozycji. Zapraszamy do czytania.

Okładka "Buntu maszyn"

Rafał Kosik na swoim blogu opublikował długo oczekiwaną okładkę najnowszego tomu przygód Felixa, Neta i Niki. "FNiN oraz Bunt Maszyn" ma trafić do sprzedaży w marcu.

Zapowiedź "Malarza młodych dziewcząt"

Nasza Księgarnia zapowiedziała wydanie powieści "Malarz młodych dziewcząt", autorstwa Moniki Feth. Premierę zaplanowano na 9 marca. Książka w tłumaczeniu Hanny Odziemkowskiej liczy 368 stron.

"Imperialna Ziemia" już wkrótce

28 lutego do sprzedaży trafi niepublikowana jeszcze w Polsce powieść Arthura C. Clarke'a (autora m.in. "Odysei kosmicznej") pt. "Imperialna Ziemia". Książka ukaże się nakładem wydawnictwa Vis-à-vis/Etiuda i będzie kosztowała 27,30 zł.

Zapowiedź "Rzeczy niekształtnych"

11 marca odbędzie się premiera kryminału fantasy pt. "Rzeczy niekształtne", autorstwa Marka Del Franco. Książka ukaże się nakładem Fabryki Słów. Powieść w tłumaczeniu Jarosława Grzędowicza liczy 384 strony.

Zapowiedź "Tajemnicy Internetu"

Pierwszego kwietnia nakładem Bullet Books ukaże się powieść "Tajemnica Internetu" Alexa Rifle. Jest to thriller z cyklu Trylogii Tajemnic, która w 2010 roku zdobyła pierwszą nagrodę Great Mystery Award.

Zapowiedź "Grobowej tajemnicy"

11 marca do sprzedaży trafi "Grobowa tajemnica" Charlainne Harris, autorki serii o Sooki Stackhouse i fabuły serialu „Czysta krew”. Książka ukaże się nakładem Fabryki Słów.

George R.R. Martin żonaty

We wtorek, 15 lutego, George R.R. Martin się ożenił. Jego wybranką okazała się wieloletnia przyjaciółka, Parris. Autor zaprzecza, by planowana podróż poślubna miała dodatkowo spowolnić pracę nad kolejnym tomem "Pieśni Lodu i Ognia".

Prace nad czwartą częścią "Eragona"

Christopher Paolini, twórca "Eragona", odpowiadając na liczne pytania o czwartą część cyklu, powiedział, iż wciąż jeszcze jest nieukończona. Jednocześnie autor zapowiedział, iż gotowa opowieść z pewnością okaże się warta oczekiwania.

 • Konwenty
 • FORT
 • Tolk-Folk
 • Ryucon 2017
 • Fornost 2017
 • NiuCon
 • Mochicon
 • Zakonki
 • Twierdza
 • Gildia Society
 • Rzesz??w by Night
 • Ostatnie dyskusje na forum
 • Więcej
Współpraca
Artifex Mundi Bakumi Baniak Baniaka Cenega Fabryka Gier Historycznych FoxGames Galakta Gindie Armoryka
Granna Centrum gier Pegaz Phalanx Games Portal Games Przystań Gier Wydawnictwo REBEL.pl Techland ENEMEF
Fabryka Słów Videograf II Powergraph Hanami Telbit Biblioteka Akustyczna Synetia Zysk i S-ka Wydawnictwo Wydawnictwo Initium Wydawnictwo COMM Prószyński i S-ka
Wydawnictwo MAG Replika Skąpiec.pl Coś na progu Rebis Radio Banzai Artefakty Radio Aoi

Copyright © 2004-2017 Bestiariusz.pl. Wszelkie prawa do treści, grafiki oraz zdjęć dostępnych na stronie są zastrzeżone na rzecz Bestiariusz.pl lub odpowiednio na rzecz podmiotów, których materiały są udostępnianie na podstawie współpracy z Bestiariusz.pl.

Teraz jest 24 wrz 2017, 13:08 — Strefa czasowa: UTC + 1
Engine: NERV 4.0 BETA
Warunki użytkowaniaPolityka prywatnościUsuń ciasteczka