• WIADOMOŚCI – Literatura

Problemy w Obozie Herosów

Kolejna dzisiejsza premiera to powieść „Zagubiony Heros” – pierwszy tom nowej serii „Olimpijscy Herosi” autorstwa Ricka Riordana, przeznaczonej dla młodych fanów fantastyki. Książka ukazała się nakładem Wydawnictwa Galeria Książki.

Nowy cykl "fantasy romace" P.C. Cast

Drugą z dzisiejszych premier jest „Bogini oceanu” – pierwsza powieść z cyklu „Wezwanie bogini” pióra P.C. Cast – autorki popularnej serii „Dom Nocy”. Książka ukazała się nakładem Wydawnictwa Książnica.

Premiera „Złudzenia”

Pierwsza z mających dzisiaj miejsce premier wydawniczych to powieść „Złudzenie” Aprilynne Pike. Jest to trzecia część serii, której poprzednie części nosiły tytuł „Skrzydła Laurel” oraz „Magia Avalonu”. Książka ukazała się nakładem Wydawnictwa Dolnośląskiego.

Twardoch już dziś

Już dziś zapraszamy do księgarń po "Tak jest dobrze" Szczepana Twardocha i na spotkanie z autorem, które odbędzie się w księgarni & kawiarni Tarabuk, ul. Browarna 6 w Warszawie o godz. 17.00. Zachęcamy także do zapoznania się z fragmentem opowiadania "Ona płynie w moich żyłach".

Plany wydawnicze MAGa

Wydawnictwo MAG ogłosiło zapowiedzi książkowe, zaplanowane do wydania na I kwartał 2012 roku. Wśród nich znajdują się tacy autorzy jak Scott Lynch, Ian McDonald czy Steven Erikson.

George R.R. Martin dla dzieci

Na 19 lipca zapowiedziano premierę "Lodowego smoka", autorstwa George'a R.R. Martina. Jest to od dawna oczekiwana pierwsza książka dla dzieci w dorobku autora, zdobywcy wielu nagród i autora bestsellerowej sagi "Pieśń Lodu i Ognia".

Druidzi, wilkołaki i polskie wiedźmy

Kolejna z dzisiejszych premier wydawniczych, to „Na psa urok” Kevina Hearne’a. Jest to pierwsza księga trzytomowej serii o Atticusie O’Sullivanie, ostatnim druidzie, określanym mianem najśmieszniejszego bohatera urban fantasy od czasów Harry’ego Dresdena Jima Butchera.

Wampiry made in Poland

Druga z premier wydawniczych, które miały dzisiaj miejsce, to powieść „Pamięć Krwi” autorstwa Izabeli Degórskiej – dziennikarki, autorki opowiadań fantastycznych. „Pamięć Krwi” zapowiadana była jako pierwsza polska powieść wampiryczna z prawdziwego zdarzenia.

„Tropiciel” - początek nowej serii Carda

W dniu dzisiejszym swoją wydawniczą premierę miała powieść „Tropiciel”, której autorem jest Orson Scott Card. Książka ta, będąca początkiem nowej serii z gatunku fantasy, ukazała się nakładem wydawnictwa Prószyński i S-ka.

Spotkanie z Twardochem

Wydawnictwo Powergraph zaprasza do Warszawy na spotkanie ze Szczepanem Twardochem z okazji premiery jego najnowszej książki "Tak jest dobrze", które odbędzie się w środę 29 czerwca o godz. 17.00 w księgarni&kawiarni Tarabuk przy ul. Browarnej 6.

SFINKSy rozdane

Poznaliśmy już laureatów SFINKS-ów 2011. Nagrody wręczono 18 czerwca na zamku w Nidzicy w trakcie Międzynarodowego Festiwalu Fantastyki. Dwie statuetki zgarnął Jacek Dukaj - za Książkę roku i Polska powieść roku. Robert M. Wegner zwyciężył w kategorii Polskie opowiadanie roku.

Wydrążony człowiek. Muza Ognia - premiera

Dziś nakładem wydawnictwa Prószyński i S-ka ukazała się kolejna książka z serii "Nowej Fantastyki". Są to dwie powieści Dana Simmonsa - "Wydrążony człowiek. Muza Ognia".

Polska premiera Hohlbeina

Już 20 czerwca, nakładem Wydawnictwa TELBIT, ukaże się "THOR", autorstwa Wolfganga Hohlbeina. Jest to powieść godna mistrza fantastyki, otwierająca Sagę Asgard. To fascynująca historia, osadzona w świecie mitologii nordyckiej.

Zwiastun "Eony"

Wydawnictwo TELBIT opublikowało zwiastun drugiej części powieści Alison Goodman. Kontynuacja nosi tytuł "EONA". Drugi tom jeszcze przed premierą pojawił się na liście TOP Empiku, błyskawicznie pnąc się do góry (aktualnie TOP 30).

Wydawnictwo Powergraph na 2011

Wydawnictwo Powergraph przedstawia swoje dalsze plany wydawnicze na nadchodzące miesiące. Trzeba przyznać, że lista książek prezentuje się okazale. Zapraszamy do zapoznania się z nią.

 • Konwenty
 • Fantasmagoria
 • Kawaii Time
 • Festiwal Fantastyki Cytadela
 • Sakurakon IV
 • Nyskon 2018
 • Magnificon EXPO
 • Dni Fantastyki 2018
 • Nejiro 9
 • Polcon 2018
 • NiuCon 2018
 • Zakonki 2018
 • Gildia Society
 • Ostatnie dyskusje na forum
 • Więcej
Współpraca
Artifex Mundi Bakumi Baniak Baniaka Cenega Fabryka Gier Historycznych FoxGames Galakta Gindie Armoryka
Granna Centrum gier Pegaz Phalanx Games Portal Games Przystań Gier Wydawnictwo REBEL.pl Techland ENEMEF
Fabryka Słów Videograf II Powergraph Hanami Telbit Biblioteka Akustyczna Synetia Zysk i S-ka Wydawnictwo Wydawnictwo Initium Wydawnictwo COMM Prószyński i S-ka
Wydawnictwo MAG Replika Skąpiec.pl Coś na progu Rebis Radio Banzai Artefakty Radio Aoi

Copyright © 2004-2018 Bestiariusz.pl. Wszelkie prawa do treści, grafiki oraz zdjęć dostępnych na stronie są zastrzeżone na rzecz Bestiariusz.pl lub odpowiednio na rzecz podmiotów, których materiały są udostępnianie na podstawie współpracy z Bestiariusz.pl.

Teraz jest 24 cze 2018, 23:41 — Strefa czasowa: UTC + 1
Engine: NERV 4.0 BETA
Warunki użytkowaniaPolityka prywatnościUsuń ciasteczka