• WIADOMOŚCI – Literatura

„Lucian” – premiera 18 maja

18 maja odbędzie się premiera książki „Lucian” autorstwa Isabel Abedi. Powieść ta ukaże się nakładem wydawnictwa Nasza Księgarnia

Baśń ery internetowej...

Kolejna książka, której data premiery wyznaczona została na 18 maja, to „Talizman z jeziora” Agnieszki Kumor. Powieść ukaże się nakładem wydawnictwa G+J.

„Hyperversum”, czyli jak „wciągające” potrafi być cRPG

Na 18 maja przewidziana jest premiera książki „Hyperversum” autorstwa Cecilii Randal. Jest to historia grupki przyjaciół, którzy w skutek tajemniczych okoliczności, poprzez zaawansowaną technologicznie grę RPG, zostają przeniesieni do XIII – wiecznej Francji.

Zapowiedź najnowszej powieści ze Świata Dysku

17 maja odbędzie się premiera najnowszej, niepublikowanej dotychczas w Polsce powieści ze Świata Dysku pt. „W północ się odzieję”. Jest to już trzydziesty ósmy tom cyklu autorstwa Terry’ego Pratchetta.

„Córki księżyca” – zapowiedź

Również na 18 maja zaplanowana jest premiera książki „Córki księżyca” autorstwa Lynne Ewing. Znajdą się w niej dwie pierwsze części liczącego trzynaście tomów cyklu o młodych kobietach, codziennym życiu i niezwykłej, czasem bardzo niepotrzebnej magii.

„Śmiertelne kłamstwa” 18 maja

18 maja odbędzie się premiera książki „Dotyk – Śmiertelne kłamstwa” autorstwa Laurie Farii Stolarz. Książka ukaże się nakładem wydawnictwa Nasza Księgarnia.

Pokaz filmu z serii "Detektyw Murdoch"

19 maja o godz. 20:30 w Warszawie (Nove Kino Praha) odbędzie się pokaz filmu z serii "Detektyw Murdoch", a po nim na dyskusję panelową o twórczości Maureen Jennings, w której udział wezmą Mariusz Czubaj, Anna Sawicka-Chrapkowicz oraz Justyna Szachowicz-Sempruch. Wstęp wolny.

Dwie godziny do końca konkursu

Jeszcze tylko przez dwie godziny (do 20:00) można wysyłać odpowiedzi na konkurs, zorganizowany przez Kwartalnik Fantastyczno-Kryminalny QFant i Wydawnictwo MAG. Do wygrania jest "Ślepowidzenie" Petera Wattsa.

The David Gemmell Legend Awards - nominacje

Pojawiła się lista tegorocznych nominacji do The David Gemmell Legend Awards. Nagroda została ufundowana w 2008 roku. Pierwszym, któremu ją przyznano, był Andrzej Sapkowski.

"Strach na wróble" w sprzedaży

Przed kilkoma dniami do księgarń trafił "Strach na wróble" Michaela Connelly'ego. Książkę wydało wyd. Albatros. Powieść liczy 448 stron i kosztuje 33,99 zł.

"Kandydat z piekła" - zapowiedź

Już 16-ego maja do sprzedaży trafi "Kandydat z piekła" Grahama Mastertona. Książkę wyda Replika. W specjalnie napisanym do wydania wstępie, autor ujawnia, skąd wziął się pomysł napisania „Kandydata...” i nie tylko.

Opowiadania S. Kinga w maju

Już osiemnastego maja do sprzedaży trafi "Czarna bezgwiezdna noc" Stephena Kinga. Książkę wyda Albatros. Jest to zbiór 4 minipowieści mistrza grozy, które ujawniają jedną wspólną tajemnicę – ciemną stronę każdego człowieka.

Nowa książka Lee Childa

W zapowiedziach wydawnictwa Albatros pojawiła się kolejna książka Lee Childa pt. "Siła perswazji". Premierę przewidziano na trzynastego maja.

Zapowiedź "Pieśni Umierającej Ziemi"

Wojtek Sedeńko na swoim blogu prezentuje opis "Pieśni Umierającej Ziemi", antologii pod redakcją George’a R.R. Martina i Gardnera Dozois.Książka już poszła dzisiaj do drukarni. Na 626 stronach znajduje się 21 opowiadań i jedna mikropowieść.

"Powrót nauczyciela tańca" - premiera

Przed kilkoma dniami premierę miała nowa powieść Henninga Mankella pt. "Powrót nauczyciela tańca". Powieść ukazała się nakładem wydawnictwa W.A.B. i kosztuje 49,90 zł. Książka zdobyła w 2005 roku Gumshoe Award dla Najlepszej Europejskiej Powieści Kryminalnej.

  • Konwenty
  • Fantasmagoria
  • Kawaii Time
  • Festiwal Fantastyki Cytadela
  • Nejiro 9
  • Zakonki 2018
  • Gildia Society
  • Ostatnie dyskusje na forum
  • Więcej
Współpraca
Artifex Mundi Bakumi Baniak Baniaka Cenega Fabryka Gier Historycznych FoxGames Galakta Gindie Armoryka
Granna Centrum gier Pegaz Phalanx Games Portal Games Przystań Gier Wydawnictwo REBEL.pl Techland ENEMEF
Fabryka Słów Videograf II Powergraph Hanami Telbit Biblioteka Akustyczna Synetia Zysk i S-ka Wydawnictwo Wydawnictwo Initium Wydawnictwo COMM Prószyński i S-ka
Wydawnictwo MAG Replika Skąpiec.pl Coś na progu Rebis Radio Banzai Artefakty Radio Aoi

Copyright © 2004-2018 Bestiariusz.pl. Wszelkie prawa do treści, grafiki oraz zdjęć dostępnych na stronie są zastrzeżone na rzecz Bestiariusz.pl lub odpowiednio na rzecz podmiotów, których materiały są udostępnianie na podstawie współpracy z Bestiariusz.pl.

Teraz jest 23 kwi 2018, 23:44 — Strefa czasowa: UTC + 1
Engine: NERV 4.0 BETA
Warunki użytkowaniaPolityka prywatnościUsuń ciasteczka