• WIADOMOŚCI – Literatura

„Akademia Mroku – wybrańcy losu”

Również 16 maja do księgarń trafi książka Gabrielli Poole pt. „Akademia Mroku – wybrańcy losu”. Jest to opowieść o sekretach i niebezpieczeństwach, jakie kryje w sobie pewna bardzo elitarna akademia, odkrywanych przez jej bohaterkę – Cassandrę Bell. Powieść ukaże się nakładem wydawnictwa MAK Verlag.

„Czyste szaleństwo” - 16 maja w księgarniach

Kolejna powieść, której premiera zaplanowana jest na 16 maja, to „Czyste szaleństwo” Charlaine Harris. Książka ukaże się nakładem wydawnictwa Znak.

„Wieczne pragnienie” – premiera 12 maja

Na 12 maja planowana jest premiera „Wiecznego pragnienia” Laury Wright. Powieść ta, jest kolejną historią związku wampira i śmiertelnej kobiety, przedstawioną na tle fantastyczno – sensacyjnych wydarzeń. Książka ukaże się nakładem wydawnictwa Amber.

„Neva” – premiera już wkrótce

16 maja na półki księgarń w całej Polsce trafi powieść pt. „Neva” autorstwa Sary Grant. Jest to historia szesnastoletniej dziewczyny, jej sprzeciwu wobec władzy totalitarnej oraz miłości, która wszystko komplikuje. Książka ukaże się nakładem wydawnictwa MAK Verlag.

E-booki na Warszawskich Targach Książki

W dniach 12-13 maja, w ramach Warszawskich Targów Książki, odbędzie się konferencja poświęcona książkom elektronicznym. Wśród prelegentów będą m.in. przedstawiciele firm Google i Pocketbook, a o prawach autorskich w internecie opowie sędzia Trybunału Konstytucyjnego.

Seria konkursów Solarisu

Wydawnictwo Solaris rozpoczęło serię konkursów-zgadywanek, dotyczących zawartości kolejnych tomów "Rakietowych szlaków". Konkurs polega na tym, by odgadnąć tytuły 15 z 19 opowiadań, jakie znajdą się w tomie pierwszym antologii. Za poprawne trafienie otrzyma się dany tom antologii wraz z osobistą dedykacją Lecha Jęczmyka.

Ekranizacja Iana McDonalda

Agencja literacka Iana McDonalda poinformowała, że pisarz sprzedał prawa do ekranizacji powieści "The Dervish House" wytwórni Warp Films. Za negocjacje od strony Zeno Agency odpowiadał John Richard Parker.

Rozstrzygnięcie Arthur C. Clarke Award

Lauren Beukes z powieścią "Zoo City" została 25. zwycięzcą nagrody Arthur C. Clarke Award. Pisarka otrzymała 2011£ nagrody pieniężnej i pamiątkową, grawerowaną podpórkę na książki.

Mordercy - premiera

Dziś nakładem wydawnictwa Oficynka ukazał się zbiór opowiadań Łukasza Śmigla. "Mordercy" to dwanaście mrocznych opowiadań z pogranicza grozy, kryminału, fantastyki i thrillera.

"Odwet"- Kelley Armstrong

Przedstawiamy Wam kilka faktów dotyczących trzeciego tomu trylogii „Najmroczniejsze moce”. Nosi ona tytuł "Odwet" i została napisana przez Kelley Armstrong. Książka ta ukaże się już 4 maja, dzięki wydawnictwu Zysk i S-ka.

„Mroczne Serce – Przeznaczeni” już 16 maja

16 maj odbędzie się premiera wydawnicza książki „Mroczne Serce – Przeznaczeni”. Powieść ta, autorstwa brytyjskiej pisarki Lee Monroe, jest pierwszą, która ukaże się pod jej własnym nazwiskiem.

Wrońcowa wystawa

Już tylko do jutra we wrocławskim Teatrze Lalek można oglądać wystawę, związaną z "Wrońcem" Jacka Dukaja. Wystawę zorganizowano z okazji kolejnego bloku prezentacji spektaklu. Zawiera ona m.in. plakaty opozycyjne, kasety z nagraniami utworów z lat 80tych oraz powielacze.

Czat z tłumaczką Murakamiego

W czwartek (jutro) o godz. 18:00 na czacie wyd. MUZA odbędzie się spotkanie z Anną Zielińską-Elliott, tłumaczką książek Haruki Murakamiego.

Dwie premiery

Wczoraj odbył się dwie książkowe premiery od wyd. TELBIT. "Sorry" Zorana Drvenkara to szokujący i porażający thriller, zaś "Niebo nad Maralal" Christiny Hachfeld-Tapukai opowiada o Niemce, która poślubiła wojownika z plemienia Samburu z Kenii.

Stefan Darda w konkursie

Stefan Darda bierze udział w konkursie o prestiżowe nagródy polskiej literatury fantastycznej za rok 2010. Być może książki jego autorstwa przypadły Wam do gustu na tyle, by na nie zagłosować.

  • Konwenty
  • Fantasmagoria
  • Kawaii Time
  • Festiwal Fantastyki Cytadela
  • Nejiro 9
  • Zakonki 2018
  • Gildia Society
  • Ostatnie dyskusje na forum
  • Więcej
Współpraca
Artifex Mundi Bakumi Baniak Baniaka Cenega Fabryka Gier Historycznych FoxGames Galakta Gindie Armoryka
Granna Centrum gier Pegaz Phalanx Games Portal Games Przystań Gier Wydawnictwo REBEL.pl Techland ENEMEF
Fabryka Słów Videograf II Powergraph Hanami Telbit Biblioteka Akustyczna Synetia Zysk i S-ka Wydawnictwo Wydawnictwo Initium Wydawnictwo COMM Prószyński i S-ka
Wydawnictwo MAG Replika Skąpiec.pl Coś na progu Rebis Radio Banzai Artefakty Radio Aoi

Copyright © 2004-2018 Bestiariusz.pl. Wszelkie prawa do treści, grafiki oraz zdjęć dostępnych na stronie są zastrzeżone na rzecz Bestiariusz.pl lub odpowiednio na rzecz podmiotów, których materiały są udostępnianie na podstawie współpracy z Bestiariusz.pl.

Teraz jest 23 kwi 2018, 23:42 — Strefa czasowa: UTC + 1
Engine: NERV 4.0 BETA
Warunki użytkowaniaPolityka prywatnościUsuń ciasteczka