• WIADOMOŚCI – Literatura

Oddalona premiera FNiN cz.8

Wydawnictwo Powergraph przeniosło premierę najnowszego tomu przygód Felixa, Neta i Niki na początek 2011 roku. Opóźnienie w wydaniu "Buntu Maszyn" Rafała Kosika spowodowane jest wciąż nieuregulowaną sytuacją z ustawą o podatku VAT na książki. Dokładna data premiery nie jest znana.

World Fantasy Award

Znane są już nazwiska laureatów World Fantasy Award za rok 2009. Wyniki zostały ogłoszone w niedzielę, 31 października o godz. 13.

14. Targi Książki w Krakowie

Od jutra, tj. 4 listopada aż do najbliższej niedzieli, w Krakowie odbędą się 14. Targi Książki. Swoją obecność zapowiedzieli liczni pisarze, m.in. Jacek Dukaj, Rafał Kosik, Rafał Dębski, Jacek Komuda, Andrzej Pilipiuk i inni.

H.P. Lovecraft: Biografia

Już 30 listopada nakładem wydawnictwa Zysk-Ska ukaże się obszerna biografia jednego z klasyków grozy: H.P. Lovecrafta. Więcej informacji o życiorysie "Ojca Cthulhu" znajdziecie tutaj.

"Przypadek Victora Frankesteina" – Peter Ackroyd

Już 16 listopada na półki księgarni trafi książka Petera Ackroyda "Przypadek Victora Frankesteina". Więcej informacji na temat tej publikacji znajdziecie tutaj.

Rafał Kosik na Targach Książki

W dniach 4-7 listopada 2010 roku w Krakowie odbędą się 14. Targi Książki. Podpisywanie książek zapowiedział m.in. Rafał Kosik.

Igrzyska Humoru

Wydawnictwo Prószyński i S-ka ogłosiło konkurs Igrzyska Humoru im. Toma Holta. Uczestnicy konkursu będą walczyć w sumie o ponad 40 książek, a zwycięzcy będą mogli uzupełnić swoją kolekcję o pakiet 10 książek autorstwa Terry'ego Pratchetta albo Stephena Kinga (do wyboru).

„Lśnienie” i pięć kul

Na stronie internetowej kwartalnika „Lśnienie”, ukazała się kolejna seria pytań do polskiego twórcy grozy. Więcej informacji w rozszerzeniu newsa.

Pierwsze wydanie Schrödera

Wydawnictwo TELBIT zostało polskim wydawcą Rainera M. Schrödera. Od 20 października w księgarniach dostępna będzie pierwsza książka autora w Polsce: "Świadectwo Judasza".

"FNiN oraz Bunt Maszyn" - fragment

Rafał Kosik na swej stronie opublikował kolejny fragment z najnowszego tomu przygód Felixa, Neta i Niki. Premiera książki przewidywana jest pod koniec listopada.

Nowy King

Już 9 listopada będzie miała miejsce amerykańska premiera najnowszego zbioru opowiadań Stephena Kinga: "Full Sark, No Stars". Na stronie pisarza można obejrzeć angielski trailer, zapowiadający książkę.

Śląkfy 2009 rozdane

Tegoroczne Śląkfy, najstarsze nagrody klubowe polskiego Fandomu, zostały przyznane tradycyjnie w trzech kategoriach.

Wroniec w teatrze

13 grudnia, w warszawskim Teatrze Kamienica, odbędzie się premiera sztuki "Wroniec", na podstawie ostatniej powieści Jacka Dukaja. Swoją wersję przedstawienia przygotowuje także Wrocławski Teatr Lalek. Planowana data premiery to marzec 2011 roku.

EONA ukończona!

Alison Goodman ukończyła już prace nad drugim tomem dylogii Lustrzanego Smoka. Pierwszy tom, "EON. Powrót Lustrzanego Smoka" wydany był w Polsce nakładem wyd. TELBIT. Kontynuacja powieści w języku polskim powinna ukazać się w przyszłym roku.

"Stories" w Magu w 2011

Wydawnictwo MAG w zapowiedziach na rok 2011 podało informację o planowanym polskim wydaniu antologii "Stories: All-New Tales", pod redakcją Neila Gaimana i Ala Sarrantonio.

 • Konwenty
 • FORT
 • Tolk-Folk
 • Ryucon 2017
 • Fornost 2017
 • NiuCon
 • Mochicon
 • Zakonki
 • Twierdza
 • Gildia Society
 • Rzesz??w by Night
 • Ostatnie dyskusje na forum
 • Więcej
Współpraca
Artifex Mundi Bakumi Baniak Baniaka Cenega Fabryka Gier Historycznych FoxGames Galakta Gindie Armoryka
Granna Centrum gier Pegaz Phalanx Games Portal Games Przystań Gier Wydawnictwo REBEL.pl Techland ENEMEF
Fabryka Słów Videograf II Powergraph Hanami Telbit Biblioteka Akustyczna Synetia Zysk i S-ka Wydawnictwo Wydawnictwo Initium Wydawnictwo COMM Prószyński i S-ka
Wydawnictwo MAG Replika Skąpiec.pl Coś na progu Rebis Radio Banzai Artefakty Radio Aoi

Copyright © 2004-2017 Bestiariusz.pl. Wszelkie prawa do treści, grafiki oraz zdjęć dostępnych na stronie są zastrzeżone na rzecz Bestiariusz.pl lub odpowiednio na rzecz podmiotów, których materiały są udostępnianie na podstawie współpracy z Bestiariusz.pl.

Teraz jest 29 lip 2017, 12:34 — Strefa czasowa: UTC + 1
Engine: NERV 4.0 BETA
Warunki użytkowaniaPolityka prywatnościUsuń ciasteczka