Wiadomości » Literatura » Nowości od Telbitu
Nowości od Telbitu
Już jutro na rynek trafią dwie nowe pozycje Wydawnictwa TELBIT. Pierwsza z nich to "EONA. Ostatni lord smocze oko" czyli kontynuacja powieści "EON. Powrót Lustrzanego Smoka", która w 2008 roku zdobyła tytuł najlepszej książki fantasy. Druga pozycja to "Katastrofa", kontynuacja serii "Dolina".

"Eona" stanowi znakomite dopełnienie pierwszego tomu i zarazem prawdziwy popis kunsztu pisarskiego autorki, która eksponując w fabule to, co dotąd było tajemnicą, jednocześnie przesuwa w sferę zagadek sprawy pozornie dla czytelnika oczywiste...

"Katastrofa" to drugi tom serii "Dolina" i kontynuacja historii opowiedzianej w "Grze", która przyciągnęła rzeszę młodych czytelników w wielu krajach. Opowiada historię Kate, której jedynym celem jest wejście na szczyt góry Ghost, legendarnego trzytysięcznika, wnoszącego się nad doliną Grace. Wokół masywu nieustannie krążę mity, odkąd w latach siedemdziesiątych zaginęła tam bez śladu grupa studentów.

Alison Goodman – znana jest przede wszystkim z powieści „EON. Powrót lustrzanego smoka” oraz jej kontynuacji „EONA. Ostatni lord Smocze Oko”, której premiera odbędzie się pod koniec maja tego roku. Na co dzień jednak jest wykładowcą sztuki kreatywnego pisania na uniwersytecie w Melbourne. Pisanie powieści poprzedziły podróże autorki do krajów azjatyckich oraz wnikliwe studiowanie książek z dziedziny chińskiej astrologii i symboliki Dalekiego Wschodu, stąd dbałość o szczegóły przedstawionego świata i jego wyjątkowa siła wyrazu.

Krystyna Kuhn urodziła się w 1960 roku w Würzburgu i pochodzi z wielodzietnej rodziny. Jest siódma z ośmiorga rodzeństwa, obecnie mieszka z rodziną w okolicach Frankfurtu nad Menem. Ukończyła slawistykę, germanistykę i historię sztuki w Würzburgu i Getyndze. W drugiej połowie lat osiemdziesiątych sporo podróżowała. Odwiedziła między innymi Instytut Puszkina w Moskwie. Zawitała również do Krakowa, gdzie spędziła dwa lata (1986/1987). Przez wiele lat zajmowała się redakcją książek. Porzuciła jednak to zajęcie, na rzecz własnej twórczości. Rok 1998 był dla niej przełomowy. Wtedy właśnie zaczęła pisać swoje pierwsze thrillery, które z czasem zaczęły się cieszyć coraz większym uznaniem krytyków, jak i samych czytelników. Powieści Schneewittchen­falle (Pułapka Królewny Śnieżki) oraz Dornröschengift (Trutka Śpiącej Królew­ny) stały się bestsellerami. Obecnie Krystyna Kuhn całą swoją energię twórczą poświęca najnowszej serii „Das Tal” czyli „Dolinie”. Zamierza wydać aż szesnaście tytułów ściśle ze sobą powiązanych, każda z mrożącą krew w żyłach intrygą do rozwiązania.
Beata 'Wiedźma' Kukiełka – 25 maja 2011, 19:55 – Telbit
KOMENTARZE
 • Konwenty
 • Fantasmagoria
 • Kawaii Time
 • Festiwal Fantastyki Cytadela
 • Sakurakon IV
 • Nyskon 2018
 • Magnificon EXPO
 • Dni Fantastyki 2018
 • Nejiro 9
 • Polcon 2018
 • NiuCon 2018
 • Zakonki 2018
 • Gildia Society
 • Ostatnie dyskusje na forum
 • Więcej
Współpraca
Artifex Mundi Bakumi Baniak Baniaka Cenega Fabryka Gier Historycznych FoxGames Galakta Gindie Armoryka
Granna Centrum gier Pegaz Phalanx Games Portal Games Przystań Gier Wydawnictwo REBEL.pl Techland ENEMEF
Fabryka Słów Videograf II Powergraph Hanami Telbit Biblioteka Akustyczna Synetia Zysk i S-ka Wydawnictwo Wydawnictwo Initium Wydawnictwo COMM Prószyński i S-ka
Wydawnictwo MAG Replika Skąpiec.pl Coś na progu Rebis Radio Banzai Artefakty Radio Aoi

Copyright © 2004-2019 Bestiariusz.pl. Wszelkie prawa do treści, grafiki oraz zdjęć dostępnych na stronie są zastrzeżone na rzecz Bestiariusz.pl lub odpowiednio na rzecz podmiotów, których materiały są udostępnianie na podstawie współpracy z Bestiariusz.pl.

Teraz jest 16 cze 2019, 08:06 — Strefa czasowa: UTC + 1
Engine: NERV 4.0 BETA
Warunki użytkowaniaPolityka prywatnościUsuń ciasteczka