• WIADOMOŚCI – Literatura

Wielki Cthulhu poleca(łby. Gdyby mówił)?

Drugą z dzisiejszych premier jest powieść „Żelazny cierń” Caitlin Kittredge. Książka zapowiadana jest jako połączenie steampunku i dystopii, łączącej elementy science – fiction, antyutopii i przebogatej mitologii Lovecrafta. Pozycja ta ukazała się nakładem wydawnictwa Jaguar.

Wampir do wynajęcia

Na półki księgarń w całym kraju trafiła dzisiaj powieść „Luna” autorstwa J. R. Rain. Książka, opisująca historię Samanthy Moon – matki, żony, prywatnego detektywa i wampirzycy w jednym, ukazała się nakładem wydawnictwa G+J Gruner&Jahr.

Diabłu ogarek. Kolumna Zygmunta - patronat

Z radością informujemy, że kolejna książka Konrada Lewandowskiego - "Diabłu ogarek. Kolumna Zygmunta", znalazła się pod patronatem medialnym Bestiariusza. Jej premiera już w kwietniu!

Drużyna - nowa seria Flanagana

Już w maju do sprzedaży trafi pierwszy tom nowej serii Johna Flanagana, autora bestsellerowych „Zwiadowców”. Osadzona w Skandii, „Drużyna” opowiada o losach nastoletniego Hala Mikkelsona, który musi udowodnić swą przydatność w bezwzględnym świecie wojowników Północy. Seria została objęta patronatem medialnym Bestiariusza.

Odrodzenie Ziemi - fragment

Jak wczoraj informowaliśmy, do sprzedaży trafiło "Odrodzenie Ziemi" Orsona Scotta Carda. Dziś publikujemy fragment prologu. Zapraszamy do lektury!

Odrodzenie Ziemi - premiera

Już od dziś można kupić "Odrodzenie Ziemi" - czwartą część sagi „Powrót do domu”, Orsona Scotta Carda. Przypominamy, że powieść objęta jest patronatem medialnym Bestiariusza!

Fragment Alkaloidu

Zapraszamy do zapoznania się z pierwszym fragmentem Alkaloidu, Aleksandra Głowackiego. Książka trafi na sklepowe półki 6 kwietnia nakładem wydawnictwa Powergraph.

Początek "Wyklętych"

Na półki księgarń w całym kraju trafiła właśnie pierwsza książka z cyklu „Wyklęci” autorstwa Nancy Holder i Debbie Viguie. Powieść pod tytułem „Wiedźma” ukazała się nakładem wydawnictwa Bukowy Las.

Kolejne informację o "Długiej Ziemi"

Pratchett zdradził kolejne szczegóły na temat pisanej przez niego książki. Poznaliśmy więc trzech z głównych bohaterów - Joshuy Valienté i Lobsanga.

W zaułkach czyhają mordercy...

„Łowca złodziei” to druga z dzisiejszych premier wydawniczych, a jednocześnie pierwsza część nowej trylogii autorstwa brytyjskiego pisarza fantasy, Stephena Deas’a. Czy tylko głupiec próbuje okraść łowcę złodziei?

Nowy romans

„Drapieżna ciemność” to powieść, która właśnie dzisiaj ma u nas swoją premierę wydawniczą. Jej autorka, Alexandra Ivy, to obok Christine Feehan i Lary Adrian jedna z najpopularniejszych autorek romansów paranormalnych. Książka ukazała się nakładem wydawnictwa Amber.

W najciemniejszych zaułkach miasta

Przygodowa powieść fantasy „Honor złodzieja”, Duoglasa Hulick’a, to ostatnia z zapowiedzianych na dzisiaj nowości wydawniczych. Książka opisująca przygody Drothe – złodzieja, mordercy i informatora, ukazała się nakładem Wydawnictwa Literackiego.

Nieznane lata wielkiego Merlina

Ósma już dzisiejsza premiera wydawnicza to powieść „Merlin. Księga I – Nieznane lata”, pióra Thomasa Archibalda (T. A.) Barron’a. Książka opisuje nieznane początki największego maga w historii legend. Pozycja ukazała się nakładem wydawnictwa GRUNER + JAHR.

300 lat w otchłani

„W otchłani”, autorstwa Beth Revis, to pierwsza część sensacyjnej dystopijnej trylogii. Akcja powieści rozgrywa się na statku kosmicznym, podążającym w kierunku nowej, niezaludnionej jeszcze planety. Książka ukazała się nakładem Wydawnictwa Dolnośląskiego.

Reckless po drugiej stronie lustra

„Reckless, tom I – Kamienne ciało” autorstwa Cornelii Funke to kolejna z dzisiejszych premier wydawniczych. Ta ciekawie zapowiadająca się powieść ukazała się nakładem wydawnictwa Egmont.

 • Konwenty
 • Fantasmagoria
 • Kawaii Time
 • Festiwal Fantastyki Cytadela
 • Sakurakon IV
 • Nyskon 2018
 • Magnificon EXPO
 • Dni Fantastyki 2018
 • Nejiro 9
 • Polcon 2018
 • NiuCon 2018
 • Zakonki 2018
 • Gildia Society
 • Ostatnie dyskusje na forum
 • Więcej
Współpraca
Artifex Mundi Bakumi Baniak Baniaka Cenega Fabryka Gier Historycznych FoxGames Galakta Gindie Armoryka
Granna Centrum gier Pegaz Phalanx Games Portal Games Przystań Gier Wydawnictwo REBEL.pl Techland ENEMEF
Fabryka Słów Videograf II Powergraph Hanami Telbit Biblioteka Akustyczna Synetia Zysk i S-ka Wydawnictwo Wydawnictwo Initium Wydawnictwo COMM Prószyński i S-ka
Wydawnictwo MAG Replika Skąpiec.pl Coś na progu Rebis Radio Banzai Artefakty Radio Aoi

Copyright © 2004-2019 Bestiariusz.pl. Wszelkie prawa do treści, grafiki oraz zdjęć dostępnych na stronie są zastrzeżone na rzecz Bestiariusz.pl lub odpowiednio na rzecz podmiotów, których materiały są udostępnianie na podstawie współpracy z Bestiariusz.pl.

Teraz jest 19 maja 2019, 22:22 — Strefa czasowa: UTC + 1
Engine: NERV 4.0 BETA
Warunki użytkowaniaPolityka prywatnościUsuń ciasteczka