• WIADOMOŚCI – Literatura

Plakat i fragment promujący „Diabłu ogarek"

Prezentujemy Wam projekt plakatu do książki „Diabłu ogarek”. Plakat ten będzie rozwieszany w księgarniach. Zapraszamy także z pierwszym fragmentem nadchodzącej powieści. Najnowsza książka Konrada T. Lewandowskiego objęta jest patronatem medialnym przez nasz serwis.

Wichry archipelagu - pierwszy fragment

Dużymi krokami zbliża się premiera kolejnej książki z serii Nowej Fantastyki, bowiem 20 września ukażą się "Wichry archipelagu" Bradleya P. Beaulieu. Natomiast już dziś można zapoznać się z drugim rozdziałem nadchodzącej powieści.

Polak w amerykańskiej antologii grozy.

Ukazała się amerykańska antologia "Creature feature: a monster anthology" (Opencasket Press), w której opublikowane zostało opowiadanie Krzysztofa T. Dąbrowskiego pt."Zemsta Franciszka" ("Benjamin’s vengeance" - w tłumaczeniu Moniki Olasek). W polskiej wersji opowiadanie można znaleźć w debiutanckim zbiorze opowiadań autora ("Naśmierciny" - 2008 wyd. Armoryka).

Pierwsza polska antologia Bizarro Fiction

Pod koniec sierpnia miała miejsce premiera pierwszej polskiej antologii bizarro fiction "Bizarro dla początkujących".

"Diabłu ogarek. Czarna wierzba" pod patronatem Bestiariusza!

Miło nam poinformować, że najnowsza książka Konrada T. Lewandowskiego "Diabłu ogarek. Czarna wierzba" znalazła się pod patronatem medialnym Bestiariusza. Powieść będzie miała premierę już 26 września, a ukaże się nakładem Wydawnictwa RM.

Jesienne patronaty

Już jesienią ukaże się kilka nowości wydawnictwa TELBIT. Wśród nich znajduje się kilka tytułów, które Bestiariusz objął swym patronatem. Są to: „OPUS. Zakazana księga” i "OPUS. Łowcy księgi" Andreasa Goesslinga, „Tajemnica Ołtarza Gandawskiego” Karla Hammera, „EPIC” - I tom trylogii Kroniki Aatarów, autorstwa Connora Kosticka oraz „Szkarłatna Partytura” Ralfa Isau'a.

Ziemia, powietrze, ogień i... budyń - premiera

Dziś nakładem wydawnictwa Prószyński i S-ka ukazała się powieść Toma Holta "Ziemia, powietrze, ogień i... budyń". Zapraszamy także do zapoznania się z pierwszym rozdziałem.

Literacki Thorgal

Pod koniec września wydawnictwo Egmont do księgarń wprowadzi powieść Thorgal - Dziecko z gwiazd, będącą literacką adaptację komiksowego scenariusza Jeana Van Hamme'a. Książka ukaże się pod naszym patronatem w dwóch wersjach: z miękką i twardą okładką.

"Przeznaczenie Jedi: Omen"

Na stronie internetowej wydawnictwa Amber pojawiła się zapowiedź drugiego tomu serii "Przeznaczenie Jedi". Książka o tytule "Omen", napisana została przez Christie Golden. Przekładem na polski zajęła się Anna Hikiert. "Omen" trafi do księgarni 20 września. Będzie liczyć 304 strony, a cena detaliczna ustalona została na 32,80 zł.

Nowości wydawnicze Fabryki Słów

Poniżej prezentujemy dwie, najnowsze pozycję z wydawnictwa "Fabryka Słów", które swoją premierę miały niedawno.

Premiera III tomu "Zwiadowców"

Do księgarni na terenie całego kraju trafił właśnie trzeci tom "Zawiadowców", autorstwa Johna Flanagana. Książka ta osi tytuł: "Ziemia skuta lodem".

Wywiad z Tomaszem Kołodziejczakiem na WP

Serwis Wirtualna Polska niedawno opublikował wywiad z Tomaszem Kołodziejczakiem, autorem takich książek jak m.in. "Wybierz swoją śmierć", "Głowobójcy", czy "Kolory Sztandarów".

Nominacje do World Fantasy Award

Niedawno ogłoszono nominacje do World Fantasy Award. Laureaci zostaną ogłoszeni podczas październikowego konwentu World Fantasy Convention 2011, który odbędzie się w San Diego. Nagrody za całokształt działalności otrzymali Peter S. Beagle i Angélica Gorodischer.

Zahn chce dalej pisać?

Miłośnicy książek Star Wars muszą być bardzo niezadowoleni. Na tegorocznym Comic-Conie przedstawiono niezwykle mało wieści dotyczących powieści z uniwersum George'a Lucasa.
Wczoraj jednak ukazały się informację dotyczące planów Timothy'ego Zahna na przyszłą książkę Star Wars. Są to tylko jego plany, niepotwierdzone przez Del Rey. Należy czekać na oficjalne zapowiedzi, czy projekt dojdzie do skutku.

Kraken Chiny Miéville’a - zapowiedź

Już dziś znamy okładkę i datę premiery kolejnej książki Chiny Miéville’a. "Kraken" ukaże się nakładem wydawnictwa Zysk i S-ka już 23 sierpnia.

 • Konwenty
 • Fantasmagoria
 • Kawaii Time
 • Festiwal Fantastyki Cytadela
 • Sakurakon IV
 • Nyskon 2018
 • Magnificon EXPO
 • Dni Fantastyki 2018
 • Nejiro 9
 • Polcon 2018
 • NiuCon 2018
 • Zakonki 2018
 • Gildia Society
 • Ostatnie dyskusje na forum
 • Więcej
Współpraca
Artifex Mundi Bakumi Baniak Baniaka Cenega Fabryka Gier Historycznych FoxGames Galakta Gindie Armoryka
Granna Centrum gier Pegaz Phalanx Games Portal Games Przystań Gier Wydawnictwo REBEL.pl Techland ENEMEF
Fabryka Słów Videograf II Powergraph Hanami Telbit Biblioteka Akustyczna Synetia Zysk i S-ka Wydawnictwo Wydawnictwo Initium Wydawnictwo COMM Prószyński i S-ka
Wydawnictwo MAG Replika Skąpiec.pl Coś na progu Rebis Radio Banzai Artefakty Radio Aoi

Copyright © 2004-2018 Bestiariusz.pl. Wszelkie prawa do treści, grafiki oraz zdjęć dostępnych na stronie są zastrzeżone na rzecz Bestiariusz.pl lub odpowiednio na rzecz podmiotów, których materiały są udostępnianie na podstawie współpracy z Bestiariusz.pl.

Teraz jest 16 gru 2018, 21:22 — Strefa czasowa: UTC + 1
Engine: NERV 4.0 BETA
Warunki użytkowaniaPolityka prywatnościUsuń ciasteczka