• WIADOMOŚCI – Literatura

Marcin Wełnicki i Piratbay!

Do poniedziałku na stronie http://thepiratebay.se/ znaleźć można zdjęcie pisarza Marcina Wełnickiego z aktywnym przejściem na jego bloga. Autor zdecydował się udostępnić swoje starsze teksty w geście przeciwko dokumentowi ACTA i by promować wolną wymianę informacji.

"Zasada dwóch" już w kioskach

Już dziś do sprzedaży trafiła druga książka z cyklu Star Wars, którą wydawnictwo Amber przygotowało w nowym, kieszonkowym formacie. Jest to "Zasada dwóch". Książkę można nabyć w kioskach i salonach prasowych za cenę 13,90 zł.

Pierwszy fragment Stanu wstrzymania

Premiera nowej książki Charlesa Strossa zbliża się wielkimi krokami. My już dziś publikujemy fragment powieści, "Stan wstrzymania", która objęta jest patronatem medialnym Bestiariusza. Zapraszamy do lektury!

Zombie w gazowych zeppelinach

Szóstą z dzisiejszych nowości na rynku księgarskim jest „najnowsze odkrycie steampunku”, czyli powieść „Kościotrzep” autorstwa Cherie Priest. Książka, przedstawiająca świat pełen śmiertelnych gazów, tajemniczych maszyn, piratów w zeppelinach oraz nieustającej plagi zombie, ukazała się nakładem wydawnictwa Książnica.

Ostatnie dni w Akademii wampirów

Premierą numer pięć jest dzisiaj ostatni tom serii „Akademia wampirów” Richelle Mead, pt. „Ostatnie poświęcenie”. Książka ukazała się nakładem wydawnictwa Nasza Księgarnia.

Dalsze intrygi w Domu Nocy

Czwartą już pozycją, która trafiła dzisiaj na półki księgarń w całym raju, jest powieść „Przebudzona” z cyklu „Dom Nocy” autorstwa P.C. Cast i Kristin Cast. Książka ukazała się nakładem wydawnictwa Książnica.

Pożegnanie ze światem wróżek

Kolejną z dzisiejszych premier jest ostatni tom serii ze świata wróżek, stworzonego przez Melissę Marr. Powieść „Mroczna Łaska” ukazała się nakładem wydawnictwa Nasza Księgarnia.

Śmierć za śmierć

Druga z dzisiejszych premier wydawniczych to powieść Marii V. Snyder pt. „Siła trucizny”. Jest to opowieść o obdarzonej talentem magicznym dziewczynie, której zwykły wyrok śmierci zamieniono na coś bardziej wyrafinowanego. Książka ukazała się nakładem wydawnictwa MIRA.

Podróżniczka w czasie mimo woli

Dzisiaj, 22 lutego, swoją premierę wydawniczą ma powieść „Zieleń Szmaragdu” – trzeci tom trylogii czasu autorstwa Kerstin Gier. Książka ukazała się nakładem wydawnictwa Egmont.

Nowa powieść Pratchetta już w kwietniu!

Znamy datę premiery najnowszej powieści ze Świata Dysku. "Niuch" Terry’ego Pratchetta!, bo o nim mowa, trafi do sprzedaży już 10 kwietnia.

Promocja na książki Pratchetta

Ponieważ już na początku kwietnia do sprzedaży trafi najnowsza powieść Terry’ego Pratchetta, najwyższy czas nadrobić zaległości w lekturze. Księgarnia Prószyńskiego przygotowała więc promocję: do końca lutego wszystkie książki tego autora są tańsze o 35%.

Spotkanie z Dariuszem Domagalskim i Magdaleną Kozak

22 lutego o godzinie 20:00 odbędzie się spotkanie autorskie Magdaleny Kozak i Dariusza Domagalskiego na Uniwersytecie Warszawskim, zorganizowane wspólnie przez NZS OU UW, wydawnictwo Fabryka Słów i czasopismo Science Fiction Fantasty i Horror. Spotkanie odbędzie się w Auditorium Maximum, sala A.

Niebo ze stali - okładka

Powieść "Niebo ze stali. Opowieści z meekhańskiego pogranicza", Roberta M. Wegnera, doczekała się ostatecznej i oficjalnej wersji okładki. Książka na sklepowe półki, nakładem wydawnictwa Powergraph, trafi 7 marca.

Premiera Bestiariusza słowiańskiego

Dziś, nakładem wydawnictwa BOSZ, na sklepowe półki trafia "Bestiariusz słowiański, czyli rzecz o skrzatach, wodnikach i rusałkach". Dzieło Pawła Zycha i Witolda Vargasa to pięknie ilustrowany leksykon bohaterów wierzeń naszych słowiańskich przodków.

Niektóre rzeczy nie pozostają w grobie

Druga z dzisiejszych premier wydawniczych to powieść z cyklu „Nocna Łowczyni” Jeaniene Frost, zatytułowana „W grobie”. Książka ta również ukazała się nakładem wydawnictwa MAG.

 • Konwenty
 • Fantasmagoria
 • Kawaii Time
 • Festiwal Fantastyki Cytadela
 • Sakurakon IV
 • Nyskon 2018
 • Magnificon EXPO
 • Dni Fantastyki 2018
 • Nejiro 9
 • Polcon 2018
 • NiuCon 2018
 • Zakonki 2018
 • Gildia Society
 • Ostatnie dyskusje na forum
 • Więcej
Współpraca
Artifex Mundi Bakumi Baniak Baniaka Cenega Fabryka Gier Historycznych FoxGames Galakta Gindie Armoryka
Granna Centrum gier Pegaz Phalanx Games Portal Games Przystań Gier Wydawnictwo REBEL.pl Techland ENEMEF
Fabryka Słów Videograf II Powergraph Hanami Telbit Biblioteka Akustyczna Synetia Zysk i S-ka Wydawnictwo Wydawnictwo Initium Wydawnictwo COMM Prószyński i S-ka
Wydawnictwo MAG Replika Skąpiec.pl Coś na progu Rebis Radio Banzai Artefakty Radio Aoi

Copyright © 2004-2019 Bestiariusz.pl. Wszelkie prawa do treści, grafiki oraz zdjęć dostępnych na stronie są zastrzeżone na rzecz Bestiariusz.pl lub odpowiednio na rzecz podmiotów, których materiały są udostępnianie na podstawie współpracy z Bestiariusz.pl.

Teraz jest 17 cze 2019, 14:13 — Strefa czasowa: UTC + 1
Engine: NERV 4.0 BETA
Warunki użytkowaniaPolityka prywatnościUsuń ciasteczka