• WIADOMOŚCI – Literatura

Fragment "Nieba ze stali"

Wydawnictwo Powergraph opublikowało nowy fragment powieści Roberta M. Wegnera, "Niebo ze stali". Do przeczytania w tym miejscu. Premiera planowana jest na pierwszą połowę marca.

Książki Star Wars w lutym

Luty będzie wyjątkowym miesiącem dla sympatyków Gwiezdnych Wojen. Rzesze fanów odwiedzą z pewnością kina by obejrzeć premierę filmu Gwiezdne Wojny: Część I - Mroczne widmo w wersji 3D. Tuż przed premierą ukażą się również 3 niezwykłe książki, których nie należy przegapić.

Świt Zmierzchu

Dziś do sprzedaży trafił Świt Zmierzchu, dziewiąta i zarazem ostatnia księga sagi Czarne Kamienie, aut. Anne Bishop.

Okładka "Długiej ziemi"

Wiemy już jak będzie wyglądać okładka powieści "Długa Ziemia" Terry'ego Pratchetta. Powieść ta co prawda jeszcze nie ukazała się w sprzedaży (nie wiadomo też kiedy doczekamy się polskiego tłumaczenia), ale na amazon.com można już robić rezerwację na zakup tej książki.

Wyprawa po czwarty klejnot

Dzisiaj na półki księgarń w całym kraju trafił trzeci tom cyklu „Pas Deltory” autorstwa Emily Roddy. Książka, zatytułowana „Ruchome Piaski”, ukazała się nakładem wydawnictwa Egmont.

"Brak Tchu" już w sprzedaży!

Do sprzedaży trafiła powieść Georga Orwella "Brak Tchu". Powieść często uznawana za najlepsze dzieło autora "Folwarku zwierzęcego" i "Roku 1984"", przełożona na kilkadziesiąt języków!

Mroczne Widmo przewodnik ilustrowany

Premiera "Mrocznego Widma 3D" zbliża się wielkimi krokami. Dzięki wydawnictwu Egmont do księgarni trafi "Mroczne widmo część I. Nowy słownik ilustrowany". Nowy słownik będzie rozszerzone treści co poprzedni Słownik Obrazkowy z 1999. Książka pojawi się już w lutym. Będzie wydana w twardej oprawie.

Konkurs na oficjalnej stronie Stefana Dardy

Zachęcamy do wzięcia udziału w zabawie ogłoszonej na stronie oficjalnej Stefana Dardy (autor "Straszydeł", "Słonecznej Doliny"), czyli tutaj.

"Wład Palownik" powraca

Miła niespodzianka dla fanów nieco mroczniejszych opowieści wampirycznych. Wydawnictwo Książnica zapowiedziało na ten rok drugie wydanie powieści C.C. Humphreys’a pt. „Wład Palownik. Prawdziwa historia Draculi”. Dokładna data ukazania się książki nie jest jeszcze znana.

King chce i ciebie na okładę

King chce umieścić na tyle swojej najnowszej książki twarze swoich czytelników. Pozostało jeszcze kilka dni na wysłanie swojego zdjęcia. "The Wind Through the Keyhole" (czwarta część "Dark Tower")ukaże się już w kwietniu tego roku.

Konkurs Dobre Historie

Zapraszamy do udziału w konkursie na opowiadanie nawiązujące do mitologii stworzonej przez H. P. Lovecrafta, który organizuje wydawnictwo Dobre Historie.

Nowy "Wariant"

Na półki księgarń w całym kraju trafiła dzisiaj powieść „Wariant” autorstwa Robisona Wells’a. Książkę, przyrównywaną do „Władcy much” oraz „Gone”, opublikowało wydawnictwo Amber.

Data premiery drugiej części Tańca ze smokami

Wydawnictwo Zysk i S-ka, zdradziło datę premiery drugiej części Tańca ze smokami, George'a R.R. Martina. Książka będzie dostępna na sklepowych półkach już 21 lutego.

Błyskawiczny konkurs wydawnictwa Insignis

Dziś na facebookowym profilu Insignis Media (facebook.com/Wydawnictwo.Insignis), wydawcy m.in. powieści z serii Assassin’s Creed, będzie można wygrać trzy dowolne książki z bieżącej oferty wydawnictwa. Zapowiedź konkursu brzmi następująco:

Wyniki sondy Assassin's Creed

Pamiętacie sondę jaką ogłosiło Wydawnictwo Insignis dla fanów Assassin's Creed? Mieliście zdecydować, którą z kolejnych książek z serii chcielibyście przeczytać po polsku jako pierwszą: Revelations (Ezio Auditore podążającym śladami Altaïra) czy może The Secret Crusade (powieść o samym Altaïrze).

 • Konwenty
 • Fantasmagoria
 • Kawaii Time
 • Festiwal Fantastyki Cytadela
 • Sakurakon IV
 • Nyskon 2018
 • Magnificon EXPO
 • Dni Fantastyki 2018
 • Nejiro 9
 • Polcon 2018
 • NiuCon 2018
 • Zakonki 2018
 • Gildia Society
 • Ostatnie dyskusje na forum
 • Więcej
Współpraca
Artifex Mundi Bakumi Baniak Baniaka Cenega Fabryka Gier Historycznych FoxGames Galakta Gindie Armoryka
Granna Centrum gier Pegaz Phalanx Games Portal Games Przystań Gier Wydawnictwo REBEL.pl Techland ENEMEF
Fabryka Słów Videograf II Powergraph Hanami Telbit Biblioteka Akustyczna Synetia Zysk i S-ka Wydawnictwo Wydawnictwo Initium Wydawnictwo COMM Prószyński i S-ka
Wydawnictwo MAG Replika Skąpiec.pl Coś na progu Rebis Radio Banzai Artefakty Radio Aoi

Copyright © 2004-2019 Bestiariusz.pl. Wszelkie prawa do treści, grafiki oraz zdjęć dostępnych na stronie są zastrzeżone na rzecz Bestiariusz.pl lub odpowiednio na rzecz podmiotów, których materiały są udostępnianie na podstawie współpracy z Bestiariusz.pl.

Teraz jest 25 maja 2019, 16:40 — Strefa czasowa: UTC + 1
Engine: NERV 4.0 BETA
Warunki użytkowaniaPolityka prywatnościUsuń ciasteczka