• WIADOMOŚCI – Literatura

Darmowa książka

Vera Nazarian , amerykańska pisarka, nominowana do Nebula Award 2008, udostępniła swoją powieść „Dreams of the Compass Rose” do bezpłatnego pobrania.

Sfinksy 2010 wręczone

Znane są już nazwiska laureatów tegorocznych Sfinksów, wręczonych podczas XVII Międzynarodowego Festiwalu Fantastyki w Nidzicy.

Spotkanie autorskie z Ewą Białołęcką

18 czerwca o godzinie 18.30, w sopockiej księgarnio-kawiarni Bookarnia, przy ul. Haffnera 9, odbędzie się spotkanie z Ewą Białołęcką, autorką powieści i licznych opowiadań.

Wiosenny numer Fantasy & Science Fiction

Redakcja kwartalnika ujawniła szczegóły drugiego numeru Fantasy & Science Fiction. Spis opowiadań, a także okładkę wiosennego numeru znajdziecie w rozszerzeniu wieści.

Mag przedstawia wydawnicze plany

Wydawnictwo Mag ujawniło swe wydawnicze plany na najbliższe miesiące oraz pierwszą połowę przyszłego roku. Obie listy książek znajdziecie w rozszerzeniu wieści.

Już jutro - radiowy BookSzpan

W poniedziałek, 31 maja, o 16.30 będzie można usłyszeć kolejną odsłonę audycji BookSzpan, nadawanej przez Akademickie Radio Internetowe MEGAFON. Ten odcinek poświęcony będzie Cassandrze Clare - amerykańskiej pisarce, urodzonej w Teheranie, autorce trylogii "Dary Anioła".

Końcówka głosowania na Zajdla

Jeszcze tylko do 15 czerwca można zgłosić swoją nominację do do nagrody im. Janusza Zajdla. Każdy czytelnik fantastyki może wybrać od jednego do pięciu utworów (powieści i opowiadania), wydanych w poprzednim roku kalendarzowym.

Fabryka prezentuje "Pustynną Włócznię".

Fabryka Słów ujawnia kolejne informacje dotyczące kontynuacji "Malowanego Człowieka" - Petera V. Bretta. Księga pierwsza nosi tytuł "Pustynna Włócznia" i ukaże się 18 czerwca. Już dziś można obejrzeć okładkę i zapoznać się z fragmentem powieści.

"Chindi" w sprzedaży

Dziś na księgarskie półki trafiła książka Krzysztofa Jacka McDevitta pt.:"Chindi" jest ona objęta patronatem medialnym Bestiariusza i została wydana dzięki Wydawnictwu Solaris.

Konkurs wyd. MAG

Wydawnictwo Mag ogłosiło konkurs na recenzję książki Charlaine Harris z cyklu o "Sookie Stackhouse". Konkurs trwa do 24 czerwca.

Dobre historie Łukasza Śmigla

Łukasz Śmigiel na swojej stronie zdradza plany wydawnicze na ten rok. Są wśród nich dwie antologie, jedna powieść i premierowe opowiadanie.

Spotkanie autorskie z Dariuszem Domagalskim

W piątek, 21 maja, w budynku wydziału humanistycznego UMCS w Lublinie, o godzinie 16.00, w ramach Lubelskich Dni Fantastyki Alternatywnej, odbędzie się spotkanie z Dariuszem Domagalskim, autorem Cyklu Krzyżackiego.

Komiks na podstawie powieści Petera Strauba

Peter Straub, amerykański pisarz, napisze scenariusz do komiksu „Green Woman”, będącego przedłużeniem jego powieści „The Throath”. Ilustracje wykona John Bolton. Premiera w USA została zapowiedziana na 12 października 2010.

Zakończenie głosowania na SFINKSA

Dzisiaj zamknięto możliwość głosowania na nagrody SFINKS 2010. Łącznie oddano 2008 głosów. Wręczenie nagród nastąpi na 17. Międzynarodowym Festiwalu Fantastyki w Nidzicy, 12 czerwca, o godzinie 18.15 w Galerii Zamkowej.

„Anima Vilis” od dziś...

Dziś do księgarni trafiła najnowsza książka Krzysztofa T. Dąbrowskiego. Nosi ona tytuł "Anima Vills" i została wydana dzięki Initium. Książka ta została objęta patronatem medialnym Bestiariusza.

 • Konwenty
 • FORT
 • Tolk-Folk
 • Ryucon 2017
 • Fornost 2017
 • NiuCon
 • Mochicon
 • Zakonki
 • Twierdza
 • Gildia Society
 • Rzesz??w by Night
 • Ostatnie dyskusje na forum
 • Więcej
Współpraca
Artifex Mundi Bakumi Baniak Baniaka Cenega Fabryka Gier Historycznych FoxGames Galakta Gindie Armoryka
Granna Centrum gier Pegaz Phalanx Games Portal Games Przystań Gier Wydawnictwo REBEL.pl Techland ENEMEF
Fabryka Słów Videograf II Powergraph Hanami Telbit Biblioteka Akustyczna Synetia Zysk i S-ka Wydawnictwo Wydawnictwo Initium Wydawnictwo COMM Prószyński i S-ka
Wydawnictwo MAG Replika Skąpiec.pl Coś na progu Rebis Radio Banzai Artefakty Radio Aoi

Copyright © 2004-2017 Bestiariusz.pl. Wszelkie prawa do treści, grafiki oraz zdjęć dostępnych na stronie są zastrzeżone na rzecz Bestiariusz.pl lub odpowiednio na rzecz podmiotów, których materiały są udostępnianie na podstawie współpracy z Bestiariusz.pl.

Teraz jest 17 lis 2017, 18:29 — Strefa czasowa: UTC + 1
Engine: NERV 4.0 BETA
Warunki użytkowaniaPolityka prywatnościUsuń ciasteczka