• WIADOMOŚCI – Literatura

Ostatni fragment "Pitera"

Nadszedł czas na ostatni fragment "Pitera", który opublikowany został u nas i na stronie metro2033.pl. Ostatni raz w tej edycji konkursu można też wygrać latarki.

Świąteczna promocja Runy!

Podobnie jak rok temu wydawnictwo Runa ogłasza WIELKĄ świąteczną obniżkę cen na swoje książki. Pojedyncze książki (poza trzema najnowszymi wydanymi w koprodukcji z Belloną) od dziś można kupić z rabatem 35%, natomiast pakiety z rabatem 40%. Pierwsi zamawiający otrzymają kartki świąteczne z rysunkiem Roberta Adlera.

Pratchett o książkach, rycerstwie i walce z chorobą

Książki Terry'ego Pratchetta sprzedały się na świecie w dziesięciu milionach kopii. W 2009 został pasowany na rycerza przez królową Elżbietę II za jego "zasługi dla literatury." Wywiadzie dla Amazonce campus, mówi nie tylko o książkach, ale i o swoim tytule rycerskim oraz wsparciu dla książki i walce z Alzheimerem. Wywiad został nagrany w październiku 2011. Możecie znaleźć go na tej stronie.

Pratchett chce umrzeć?

Dziennik Guardian doniósł dziś o otrzymaniu przez Terrego Pratchetta dokumentów z kliniki Dignitas w Szwajcarii. Jest to prośba o pomoc w dokonaniu samobójstwa, która ma być podpisana niedługo.

Magia krwi - premiera

Dziś ma premierę "Magia krwi" A. Huso. Kolejna książka z serii Nowej Fantastyki zagwarantuje czytelnikom kawał niezwykłej rozrywki, o czym może przekonać premierowy fragment powieści.

Ostatnie dni konkursu

Przypominamy, że tylko do jutra można nadsyłać prace na konkurs, zorganizowany przez Bestiariusz i wydawnictwo Jaguar. Do rozdania mamy dwa egzemplarze książki autorstwa Margaret Haddix pt."Wśród ukrytych, Wśród oszustów" z cyklu Dzieci Cienie.

Dmitrij Głuchowski w radiu i na żywo

Z uwagi na pobyt w Polsce pisarza Dmitrija Glukhovsky'ego, na jutro zaplanowano udział autora "Metra 2033" w programie "Dzień Dobry Bardzo" w Radiu ZET. Ponadto w czwartek odbędzie się w Warszawie spotkanie z pisarzem, podczas którego autor będzie odpowiadał na pytania czytelników i podpisywał swoje książki.

Konrad T. Lewandowski na Falkonie 2011

Serdecznie zapraszamy na spotkanie z Konradem T. Lewandowskim podczas konwentu Falkon 2011. Spotkanie poprowadzi Piotr Michalik. Spotkanie odbędzie się 12 listopada o godzinie 12, w Auli II Wyższej Szkoły Przedsiębiorczości i Administracji w Lublinie (ul. Bursaki 12).

Premiera "Piter"

Już dziś, na księgarskich półkach całego kraju zadebiutuje "Piter" Szymuna Wroczka – pierwsza książka w ramach projektu Dmitrija Glukhovsky’ego Uniwersum Metro 2033.

Premiera "Czasu zmierzchu" już dziś!

Nowa powieść Dmitrija Glukhovsky’ego zatytułowana Czas zmierzchu ma swoja premierę już dziś. Glukhovsky, który jest znany polskim czytelnikom z postapokaliptycznych powieści Metro 2033 i Metro 2034, tym razem proponuje książkę w klimacie kryminalno-fantastycznym.

Fragmenty "Baru dla potępionych"

Z przyjemnością prezentujemy dwa rozdziały książki Kealana Patricka Burke'a "Bar dla potępionych". Znajdziecie je tutaj i tutaj.

Siedem plag Atlanty

Kolejną z planowanych na dzisiaj premier wydawniczych jest powieść Ilony Andrews pt. „Magia krwawi”. Atlantę nawiedza śmiertelnie groźna zaraza. To demonstracja siły i władzy urządzana przez starożytną boginię chorób. Książka ukazała się nakładem wydawnictwa Fabryka Słów.

Znajdź wyjście albo giń

Również dzisiaj, 4 listopada, na półki księgarń trafi „Więzień Labiryntu” Jamesa Dashnera - pierwszy tom trylogii osadzonej w dystopijnym świecie Strefy oraz tytułowego Labiryntu. Powieść ukazała się nakładem wydawnictwa Papierowy Księżyc.

Gothic & romance

Jedną z zapowiedzianych na dzisiaj premier wydawniczych jest pierwsza wydawana w Polsce powieść Barabry Baraldi pt. „Scarlett”. Autorka, uhonorowana wieloma włoskimi nagrodami literackimi, ma już na swym koncie kilka powieści i zbiorów opowiadań o tematyce noir. Książka ukazała się nakładem Wydawnictwa Zielona Sowa

Witajcie w barze „U Eddiego”!

Dzisiaj, 3 listopada, na półki księgarń trafiła powieść „Bar dla potępionych” autorstwa Kealana Patricka Burke’a – Amerykanina tworzącego w klimatach grozy, redaktora internetowego „Subterranean Magazine”, autora kilku antologii fantastyki. Książka ukazała się nakładem wydawnictwa Prószyński i S-ka.

 • Konwenty
 • Fantasmagoria
 • Kawaii Time
 • Festiwal Fantastyki Cytadela
 • Sakurakon IV
 • Nyskon 2018
 • Magnificon EXPO
 • Dni Fantastyki 2018
 • Nejiro 9
 • Polcon 2018
 • NiuCon 2018
 • Zakonki 2018
 • Gildia Society
 • Ostatnie dyskusje na forum
 • Więcej
Współpraca
Artifex Mundi Bakumi Baniak Baniaka Cenega Fabryka Gier Historycznych FoxGames Galakta Gindie Armoryka
Granna Centrum gier Pegaz Phalanx Games Portal Games Przystań Gier Wydawnictwo REBEL.pl Techland ENEMEF
Fabryka Słów Videograf II Powergraph Hanami Telbit Biblioteka Akustyczna Synetia Zysk i S-ka Wydawnictwo Wydawnictwo Initium Wydawnictwo COMM Prószyński i S-ka
Wydawnictwo MAG Replika Skąpiec.pl Coś na progu Rebis Radio Banzai Artefakty Radio Aoi

Copyright © 2004-2019 Bestiariusz.pl. Wszelkie prawa do treści, grafiki oraz zdjęć dostępnych na stronie są zastrzeżone na rzecz Bestiariusz.pl lub odpowiednio na rzecz podmiotów, których materiały są udostępnianie na podstawie współpracy z Bestiariusz.pl.

Teraz jest 19 maja 2019, 21:53 — Strefa czasowa: UTC + 1
Engine: NERV 4.0 BETA
Warunki użytkowaniaPolityka prywatnościUsuń ciasteczka