• WIADOMOŚCI – Literatura

Konkurs "Dzieci Cienie"!

Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w konkursie, zorganizowanym przez Bestiariusz i wydawnictwo Jaguar. Do rozdania mamy dwa egzemplarze książki autorstwa Margaret Haddix pt."Wśród ukrytych, Wśród oszustów" z cyklu Dzieci Cienie.

Kontrolerzy śledzą każdy twój ruch

Również jutro, 2 listopada, swoją wydawniczą premierę będzie mieć powieść „Zawładnięci” autorstwa Elanie Johnson. W mieście migających technoświateł i czytników tęczówki w każdych drzwiach, nie ma miejsca na samodzielne decyzje. Książka ukazała się nakładem wydawnictwa Amber.

"Pamiętnik Stefano" - jutro premiera

Jutro, 2 listopada, do księgarń w całym kraju trafi powieść „Pamiętnik Stefano” – trzytomowy wstęp do znanego cyklu „Pamiętniki wampirów” autorstwa L.J. Smith oraz serialu telewizyjnego pod tym samym tytułem. Książka ukaże się nakładem wydawnictwa Amber.

Filmik z Glukhovskym i fragment "Piter"

Na frankfurckich targach książki ekipa portalu Metro2033.pl spotkała się z Dmitrijem Glukhovskym, którego nowa powieść „Czas zmierzchu” oraz pierwsza książka w ramach projektu „Uniwersum Metro 2033” zatytułowana „Piter” trafią do księgarń 9 listopada. Autor osobiście będzie prezentował te książki podczas swojej wizyty w Polsce w dniach od 14 do 18 listopada.

Premiera antologii "30.10"

Dziś ukazał się darmowy ebook z ponad ponad trzydziestoma opowiadaniami grozy "30.10" wydany z okazji halloween.

Piękni, przeklęci i pożądani

Dzisiaj, 20 października, do księgarń trafiła nowa powieść Keri Arthur pt. „Kuszące zło”. Jest to trzecia książką z cyklu „Zew nocy” składającego się z dziewięciu opowieści o Riley Jenson. Książka ukazała się nakładem wydawnictwa ERICA.

Premiera cyklu "Opus"

W tym sezonie Wydawnictwo TELBIT nie próżnuje. Niedawno na rynek trafiła książka "TY" Zorana Drvenkara, a w tym tygodniu w księgarniach pojawi się "OPUS. Zakazana księga. Tom 1" Andreasa Goesslinga. Przez wielu zagranicznych recenzentów tytuł opisywany jest jako mistrzowsko poprowadzona epopeja z aktualnym przesłaniem.

Ciężko jest być gimnazjalistą

Ostatnia z dzisiejszych premier książkowych to powieść autorstwa Anne Plichoty i Cendrine Wolf pt. „Oksa Pollock. Ostatnia nadzieja.” Ta opowieść o dość niezwykłej trzynastolatce zyskała już spore uznanie w oczach młodych czytelników. Książka ukazała się nakładem wydawnictwa Czarna Owca.

"Cisza" sprzyja romansom

Jeszcze jedna premiera wydawnicza i jeszcze jedna powieść z gatunku fantasy & romance. „Cisza” autorstwa Becci Fitzpatrick, to trzecia część cyklu o miłości nastolatki i upadłego anioła. Książka ukazała się nakładem wydawnictwa Otwarte

Konsultacje, porady, śledztwa paranormalne...

Dalszy ciąg dzisiejszych premier wydawniczych, a w nim powieść Jima Butchera pt. „Front burzowy”, przedstawiająca perypetie Harry’ego Dresdena – maga prowadzącego własny, magiczny interes. Książka ukazała się nakładem wydawnictwa, nomen omen, MAG.

Wampiry i wilkołaki po Katrinie

Następna na liście dzisiejszych premier wydawniczych jest powieść autorstwa Charlaine Harris pt. „Gorzej niż martwy”. Książka przedstawia niesamowite losy nadnaturalnej społeczności Luizjany po przejściu niszczycielskiego huraganu Katrina. Powieść ukaże się nakładem wydawnictwa MAG.

"Kuszenie" Anne Rice

Także dzisiaj do księgarń w całym kraju trafi najnowszy bestseller Anne Rice, autorki „Wywiadu z wampirem”. Powieść „Kuszenie” jest kontynuacją „Pokuty” – zapisu losów anioła i płatnego mordercy. Książka ukaże się nakładem wydawnictwa Otwarte.

Pożądanie trwa wiecznie

Jeszcze jedna z dzisiejszych nowości książkowych to powieść „Jedną nogą w grobie” Jeaniene Frost – historia opisująca losy półwampirzycy Cat Crawfield, pracującej dla rządu agentki specjalnej i jej walki z nieumarłymi. Książka ukaże się nakładem wydawnictwa MAG.

Fantastyczny romans w audiobooku

Kolejną z dzisiejszych wydawniczych, lecz nie książkowych, premier jest audiobook CD „Czerwień rubinu” autorstwa Kerstin Gier (czyta Małgorzata Lewińska) – klasyczna powieść z gatunku fantasy & romance. Płyta ukaże się nakładem wydawnictwa Egmont.

Śledztwo panny Mayfield

Również dzisiaj, 19 października, na półki księgarń w cały kraju trafi powieść „Czarownice z Walwyk” Petera Curtisa. Tytuł ten zapowiadany jest jako połączenie literatury grozy i klasycznego angielskiego kryminału. Książka ukaże się nakładem wydawnictwa Buchmann.

 • Konwenty
 • Fantasmagoria
 • Kawaii Time
 • Festiwal Fantastyki Cytadela
 • Sakurakon IV
 • Nyskon 2018
 • Magnificon EXPO
 • Dni Fantastyki 2018
 • Nejiro 9
 • Polcon 2018
 • NiuCon 2018
 • Zakonki 2018
 • Gildia Society
 • Ostatnie dyskusje na forum
 • Więcej
Współpraca
Artifex Mundi Bakumi Baniak Baniaka Cenega Fabryka Gier Historycznych FoxGames Galakta Gindie Armoryka
Granna Centrum gier Pegaz Phalanx Games Portal Games Przystań Gier Wydawnictwo REBEL.pl Techland ENEMEF
Fabryka Słów Videograf II Powergraph Hanami Telbit Biblioteka Akustyczna Synetia Zysk i S-ka Wydawnictwo Wydawnictwo Initium Wydawnictwo COMM Prószyński i S-ka
Wydawnictwo MAG Replika Skąpiec.pl Coś na progu Rebis Radio Banzai Artefakty Radio Aoi

Copyright © 2004-2019 Bestiariusz.pl. Wszelkie prawa do treści, grafiki oraz zdjęć dostępnych na stronie są zastrzeżone na rzecz Bestiariusz.pl lub odpowiednio na rzecz podmiotów, których materiały są udostępnianie na podstawie współpracy z Bestiariusz.pl.

Teraz jest 19 maja 2019, 22:27 — Strefa czasowa: UTC + 1
Engine: NERV 4.0 BETA
Warunki użytkowaniaPolityka prywatnościUsuń ciasteczka