• WIADOMOŚCI – Literatura

Kosik po węgiersku

Pierwszy tom serii dla nastolatków, napisanej przez Rafała Kosika: "Felix, Net i Nika oraz Gang Niewidzialnych Ludzi", został opublikowany po węgiersku przez wydawnictwo Pongrác. Okładka książki została zmieniona w stosunku do oryginału.

Rafał Kosik w Warszawie

Wydawnictwo Powergraph zaprasza czytelników 15 maja (niedziela) na godzinę 12:00, na Targi Książki do Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie na stoisko 124 FK Olesiejuk, gdzie Rafał Kosik będzie podpisywał ósmy już tom serii o warszawskich gimnazjalistach - "Felix, Net i Nika oraz Bunt Maszyn".

„Gorączka” – premiera 19 maja

Kolejna zapowiedź wydawnicza, której premiera planowana jest na 19 maja, to „Gorączka” Amy Meredith. Będzie to trzeci tom bestselerowego cyklu „Cienie”. Książka ukaże się nakładem wydawnictwa Amber.

„Walka sylfa” - zapowiedź

19 maja odbędzie się premiera książki „Walka sylfa” autorstwa L.J. McDonald. Powieść ukaże się nakładem wydawnictwa Amber.

Wezwanie Ziemi - premiera

Dziś nakładem wydawnictwa Prószyński i S-ka ukazał się drugi tom serii "Powrót do domu" Orsona Scotta Carda. "Wezwanie Ziemi" liczy 284 strony i kosztuje 32,00 zł.

Nowa powieść „gotycka”

Kolejna zapowiedź wydawnicza, której premiera odbędzie się 18 maja, to powieść „Retrum - Kiedy byliśmy martwi”. Książka autorstwa Francesca Mirallesa zapowiadana jest jako gotycka powieść, która przenosi czytelnika w świat aniołów o mrocznych duszach i namiętności silniejszych niż śmierć.

„Lucian” – premiera 18 maja

18 maja odbędzie się premiera książki „Lucian” autorstwa Isabel Abedi. Powieść ta ukaże się nakładem wydawnictwa Nasza Księgarnia

Baśń ery internetowej...

Kolejna książka, której data premiery wyznaczona została na 18 maja, to „Talizman z jeziora” Agnieszki Kumor. Powieść ukaże się nakładem wydawnictwa G+J.

„Hyperversum”, czyli jak „wciągające” potrafi być cRPG

Na 18 maja przewidziana jest premiera książki „Hyperversum” autorstwa Cecilii Randal. Jest to historia grupki przyjaciół, którzy w skutek tajemniczych okoliczności, poprzez zaawansowaną technologicznie grę RPG, zostają przeniesieni do XIII – wiecznej Francji.

Zapowiedź najnowszej powieści ze Świata Dysku

17 maja odbędzie się premiera najnowszej, niepublikowanej dotychczas w Polsce powieści ze Świata Dysku pt. „W północ się odzieję”. Jest to już trzydziesty ósmy tom cyklu autorstwa Terry’ego Pratchetta.

„Córki księżyca” – zapowiedź

Również na 18 maja zaplanowana jest premiera książki „Córki księżyca” autorstwa Lynne Ewing. Znajdą się w niej dwie pierwsze części liczącego trzynaście tomów cyklu o młodych kobietach, codziennym życiu i niezwykłej, czasem bardzo niepotrzebnej magii.

„Śmiertelne kłamstwa” 18 maja

18 maja odbędzie się premiera książki „Dotyk – Śmiertelne kłamstwa” autorstwa Laurie Farii Stolarz. Książka ukaże się nakładem wydawnictwa Nasza Księgarnia.

Pokaz filmu z serii "Detektyw Murdoch"

19 maja o godz. 20:30 w Warszawie (Nove Kino Praha) odbędzie się pokaz filmu z serii "Detektyw Murdoch", a po nim na dyskusję panelową o twórczości Maureen Jennings, w której udział wezmą Mariusz Czubaj, Anna Sawicka-Chrapkowicz oraz Justyna Szachowicz-Sempruch. Wstęp wolny.

Dwie godziny do końca konkursu

Jeszcze tylko przez dwie godziny (do 20:00) można wysyłać odpowiedzi na konkurs, zorganizowany przez Kwartalnik Fantastyczno-Kryminalny QFant i Wydawnictwo MAG. Do wygrania jest "Ślepowidzenie" Petera Wattsa.

The David Gemmell Legend Awards - nominacje

Pojawiła się lista tegorocznych nominacji do The David Gemmell Legend Awards. Nagroda została ufundowana w 2008 roku. Pierwszym, któremu ją przyznano, był Andrzej Sapkowski.

 • Konwenty
 • Fantasmagoria
 • Kawaii Time
 • Festiwal Fantastyki Cytadela
 • Sakurakon IV
 • Nyskon 2018
 • Magnificon EXPO
 • Dni Fantastyki 2018
 • Nejiro 9
 • Polcon 2018
 • NiuCon 2018
 • Zakonki 2018
 • Gildia Society
 • Ostatnie dyskusje na forum
 • Więcej
Współpraca
Artifex Mundi Bakumi Baniak Baniaka Cenega Fabryka Gier Historycznych FoxGames Galakta Gindie Armoryka
Granna Centrum gier Pegaz Phalanx Games Portal Games Przystań Gier Wydawnictwo REBEL.pl Techland ENEMEF
Fabryka Słów Videograf II Powergraph Hanami Telbit Biblioteka Akustyczna Synetia Zysk i S-ka Wydawnictwo Wydawnictwo Initium Wydawnictwo COMM Prószyński i S-ka
Wydawnictwo MAG Replika Skąpiec.pl Coś na progu Rebis Radio Banzai Artefakty Radio Aoi

Copyright © 2004-2018 Bestiariusz.pl. Wszelkie prawa do treści, grafiki oraz zdjęć dostępnych na stronie są zastrzeżone na rzecz Bestiariusz.pl lub odpowiednio na rzecz podmiotów, których materiały są udostępnianie na podstawie współpracy z Bestiariusz.pl.

Teraz jest 13 gru 2018, 12:19 — Strefa czasowa: UTC + 1
Engine: NERV 4.0 BETA
Warunki użytkowaniaPolityka prywatnościUsuń ciasteczka