• WIADOMOŚCI – Literatura

"Strach na wróble" w sprzedaży

Przed kilkoma dniami do księgarń trafił "Strach na wróble" Michaela Connelly'ego. Książkę wydało wyd. Albatros. Powieść liczy 448 stron i kosztuje 33,99 zł.

"Kandydat z piekła" - zapowiedź

Już 16-ego maja do sprzedaży trafi "Kandydat z piekła" Grahama Mastertona. Książkę wyda Replika. W specjalnie napisanym do wydania wstępie, autor ujawnia, skąd wziął się pomysł napisania „Kandydata...” i nie tylko.

Opowiadania S. Kinga w maju

Już osiemnastego maja do sprzedaży trafi "Czarna bezgwiezdna noc" Stephena Kinga. Książkę wyda Albatros. Jest to zbiór 4 minipowieści mistrza grozy, które ujawniają jedną wspólną tajemnicę – ciemną stronę każdego człowieka.

Nowa książka Lee Childa

W zapowiedziach wydawnictwa Albatros pojawiła się kolejna książka Lee Childa pt. "Siła perswazji". Premierę przewidziano na trzynastego maja.

Zapowiedź "Pieśni Umierającej Ziemi"

Wojtek Sedeńko na swoim blogu prezentuje opis "Pieśni Umierającej Ziemi", antologii pod redakcją George’a R.R. Martina i Gardnera Dozois.Książka już poszła dzisiaj do drukarni. Na 626 stronach znajduje się 21 opowiadań i jedna mikropowieść.

"Powrót nauczyciela tańca" - premiera

Przed kilkoma dniami premierę miała nowa powieść Henninga Mankella pt. "Powrót nauczyciela tańca". Powieść ukazała się nakładem wydawnictwa W.A.B. i kosztuje 49,90 zł. Książka zdobyła w 2005 roku Gumshoe Award dla Najlepszej Europejskiej Powieści Kryminalnej.

Kołodziejczak news

Tomasz Kołodziejczak zapowiedział, iż prawdopodobnie w tym roku ukaże się książka, zbierająca wszystkie opowiadania, wydane w ramach uniwersum Dominium Solarnego, które kiedyś ukazywały się w różnych antologiach i w prasie. Prawdopodobnie zbiorek uzupełni też nowy tekst.

Ślepowidzenie po raz drugi

Dziś nakładem wydawnictwa MAG ukazało się drugie wydanie "Ślepowidzenia" Petera Wattsa. Z fragmentem książki można zapoznać się w tym miejscu.

Tańsze książki

Księgarnia Selkar ogłosiła, że do 31 maja wszystkie książki w jej ofercie będą tańsze o 5% stawkę VAT.

Zapowiedzi ZYSKu na koniec sierpnia

Wydawnictwo Zysk i S-ka zapowiedziało ukazanie się trzech książek na przełomie sierpnia i września: "Krakena" Chiny Mieville'a, "Pomruków burzy" Roberta Jordana i Brandona Sandersona oraz "Fallen Dragon" Petera F. Hamiltona.

Finał "Oka Jelenia"

Andrzej Pilipiuk ukończył szósty, finałowy tom cyklu "Oko Jelenia". Powieść nosi tytuł "Sfera Armilarna". Książki można spodziewać się w sprzedaży na początku lipca. Redakcją tomu zajmuje się Karolina Kacprzak.

Felix Castor powraca

W sprzedaży jest już najnowsza część cyklu o Felixie Castorze - "Nazwanie Bestii" Mike'a Careya. Powieść ukazała się nakładem wydawnictwa Mag. Powieść w tłumaczeniu Pauliny Braiter kosztuje 37,00 zł.

Nowa powieść Zafona

Pod koniec kwietnia do sprzedaży trafił "Pałac północy" Carlosa Ruiza Zafona, autora bestsellerowego "Cienia wiatru". Książka ukazała się nakładem wydawnictwa Muza i kosztuje 29,99 zł.

Fragment "Księgi wojny"

Wydawnictwo Runa zaprasza do przeczytania pierwszego fragmentu "Księgi wojny". Niedawno zapowiedziany zbiór opowiadań będzie liczyć dziesięć tekstów, a już dziś można zapoznać się z częścią opowiadania "Jeden dzień", autorstwa Anny Brzezińskiej. Wydawca obiecuje także, publikacje kolejnych fragmentów w ciągu najbliższych dni.

Łotr - premiera

Dziś nakładem wydawnictwa Galeria Książki ukazał się "Łotr" Trudi Canavan, jest to drugi tom "Trylogii zdrajcy". Książka liczy 574 strony, można ją kupić w miękkiej i twardej oprawie.

 • Konwenty
 • Fantasmagoria
 • Kawaii Time
 • Festiwal Fantastyki Cytadela
 • Sakurakon IV
 • Nyskon 2018
 • Magnificon EXPO
 • Dni Fantastyki 2018
 • Nejiro 9
 • Polcon 2018
 • NiuCon 2018
 • Zakonki 2018
 • Gildia Society
 • Ostatnie dyskusje na forum
 • Więcej
Współpraca
Artifex Mundi Bakumi Baniak Baniaka Cenega Fabryka Gier Historycznych FoxGames Galakta Gindie Armoryka
Granna Centrum gier Pegaz Phalanx Games Portal Games Przystań Gier Wydawnictwo REBEL.pl Techland ENEMEF
Fabryka Słów Videograf II Powergraph Hanami Telbit Biblioteka Akustyczna Synetia Zysk i S-ka Wydawnictwo Wydawnictwo Initium Wydawnictwo COMM Prószyński i S-ka
Wydawnictwo MAG Replika Skąpiec.pl Coś na progu Rebis Radio Banzai Artefakty Radio Aoi

Copyright © 2004-2018 Bestiariusz.pl. Wszelkie prawa do treści, grafiki oraz zdjęć dostępnych na stronie są zastrzeżone na rzecz Bestiariusz.pl lub odpowiednio na rzecz podmiotów, których materiały są udostępnianie na podstawie współpracy z Bestiariusz.pl.

Teraz jest 13 gru 2018, 12:18 — Strefa czasowa: UTC + 1
Engine: NERV 4.0 BETA
Warunki użytkowaniaPolityka prywatnościUsuń ciasteczka