• WIADOMOŚCI – Literatura

„Czyste intencje” – zapowiedź

Na 13 czerwca planowana jest premiera książki „Czyste intencje” autorstwa Charlaine Harris. W kolejnej części tej kryminalnej serii o przygodach Lily Bard, bohaterka uda się w podróż sentymentalną do rodzinnego miasta, która szybko zamieni się w niebezpieczne śledztwo. Książka ukaże się nakładem wydawnictwa Znak.

„Łowca czarownic. Świt demonów” - zapowiedź

Na 29 czerwca zapowiedziana jest premiera powieści „Łowca czarownic. Świt demonów” autorstwa Williama Hussey’a. Książka opowiada historię chłopca, który w świecie opanowanym przez demony zostaje wyznaczony na ofiarę mającą ponownie zamknąć wrota piekieł.

Dziewiąty tom „Zwiadowców” – premiera 15 czerwca

15 czerwca odbędzie się premiera dziewiątego tomu „Zwiadowców” autorstwa Johna Flanagana. Najnowsza część sagi nosi tytuł „Halt w niebezpieczeństwie”.

Kłamca 4 Kill’em all - fragment

Dziś, z okazji Dnia Dziecka, Jakub Ćwiek opublikował na swoim blogu pierwszy fragment, z czwartej części Kłamcy. Do znalezienia w tym miejscu.

„Krwawy Król” – kontynuacja „Przywoływacza Dusz” już 10 czerwca

Na 10 czerwca zaplanowana jest premiera książki „Krwawy Król” – drugiej części „Kronik Czarnoksiężnika” autorstwa Gaila Z. Martina. Powieść ukaże się nakładem wydawnictwa Dwójka bez Sternika.

Nowy numer "Literadaru"

Zapraszamy do przeczytania kolejnego numeru "Literadaru". Znajdziecie go pod tym adresem. W numerze znajduje się między innymi obszerny wywiad z Tomaszem Kołodziejczakiem.

Konkurs REBISU

Trwa konkurs Domu Wydawniczego REBIS. Do wygrania pięć zestawów nowości wydawniczych, w których skład wchodzą powieści: „Ubik”, „Blade Runer” oraz „Paul z Diuny”. Szczegóły konkursu znajdziecie w TYM miejscu. Termin nadsyłania odpowiedzi upływa 15 czerwca!

Przejdź „Szkołę ognia”

Kolejna książkowa premiera przewidziana na 3 czerwca to powieść „STARFIST: Szkoła ognia” autorstwa duetu David Sherman i Dan Cragg. Będzie to mocno sensacyjna powieść opisująca losy oddziału marines walczących na granicy Ludzkiego Kosmosu. Książka ukaże się nakładem wydawnictwa Dwójka Bez Sternika

„Szamanka od umarlaków”, czyli magia, duchy i straszny Pech

3 czerwca odbędzie się premiera książki Martyny Raduchowskiej pt. „Szamanka od umarlaków”. Powieść ta jest historią dziewczyny – medium, jej niezwykłej rodziny oraz prześladującym bohaterkę Pechu. Książka ukaże się nakładem wydawnictwa Fabryk Słów.

„Szkolne życie wampira” - zapowiedź

Na 2 czerwca planowana jest premiera powieści Nancy Haddock pt. „Szkolne życie wampira”. Będzie to pierwszy tom serii „Najstarszy wampir w mieście”, zapowiadanej jako wampiryczna komedia romantyczno-sensacyjna w stylu MaryJanice Davidson i Charlaine Harris. Książka ukaże się nakładem wydawnictwa Amber.

Okładka i zawartość nowego F&SF

Pierwszy tegoroczny numer polskiej edycji Fantasy&Science Fiction jest w druku, a wydawcy już przedstawiają zawartość drugiego numeru. Będzie on poświęcony steampunkowi, więc znajdą się w nim ciekawe materiały publicystyczne oraz kilka utworów osadzonych w konwencji fantastyki “parowej”.

Saga Asgard w czerwcu

W czerwcu Wydawnictwo TELBIT wypuszcza na rynek monumentalny epos Wolfganga Hohlbeina - "Thor. Saga Asgard". Saga o Asgardzie jest multimedialnym projektem z zespołem Manowar, który jako temat przewodni przygotował album "Thunder In the Sky".

Nowości od Telbitu

Już jutro na rynek trafią dwie nowe pozycje Wydawnictwa TELBIT. Pierwsza z nich to "EONA. Ostatni lord smocze oko" czyli kontynuacja powieści "EON. Powrót Lustrzanego Smoka", która w 2008 roku zdobyła tytuł najlepszej książki fantasy. Druga pozycja to "Katastrofa", kontynuacja serii "Dolina".

"Księga Wojny" już w księgarniach!

Gdziekolwiek jesteś, wszędzie to samo błoto, krew i strach. W zrujnowanym Berlinie, gdzie powstańcy kanałami uciekają przed polskim okupantem. Na smaganych wiatrem Hadesu polach starożytnej Dalmacji. Na Wale Pomorskim, gdzie Kanony Jedności Narodu i Siły Proletariatu zderzyły się z faszystowskimi czarami. W Lublinie, tuż przy granicy przedziwnu, które krzywi rzeczywistość. Wszędzie toczy się wojna.

Tom drugi Rakietowych szlaków

Drugi tom kilkutomowej encyklopedii opowiadań science fiction, RAKIETOWE SZLAKI, w wyborze i ze wstępem Lecha Jęczmyka, właśnie idzie do drukarni, premiera za trzy tygodnie. Jest to reaktywacja kolejnego legendarnego tytułu Lecha Jęczmyka, po Krokach w nieznane. O ile jednak ten drugi tytuł jest przeglądem najnowszej światowej fantastyki, to Rakietowe szlaki mają być antologią klasycznych opowiadań.

 • Konwenty
 • Fantasmagoria
 • Kawaii Time
 • Festiwal Fantastyki Cytadela
 • Sakurakon IV
 • Nyskon 2018
 • Magnificon EXPO
 • Dni Fantastyki 2018
 • Nejiro 9
 • Polcon 2018
 • NiuCon 2018
 • Zakonki 2018
 • Gildia Society
 • Ostatnie dyskusje na forum
 • Więcej
Współpraca
Artifex Mundi Bakumi Baniak Baniaka Cenega Fabryka Gier Historycznych FoxGames Galakta Gindie Armoryka
Granna Centrum gier Pegaz Phalanx Games Portal Games Przystań Gier Wydawnictwo REBEL.pl Techland ENEMEF
Fabryka Słów Videograf II Powergraph Hanami Telbit Biblioteka Akustyczna Synetia Zysk i S-ka Wydawnictwo Wydawnictwo Initium Wydawnictwo COMM Prószyński i S-ka
Wydawnictwo MAG Replika Skąpiec.pl Coś na progu Rebis Radio Banzai Artefakty Radio Aoi

Copyright © 2004-2019 Bestiariusz.pl. Wszelkie prawa do treści, grafiki oraz zdjęć dostępnych na stronie są zastrzeżone na rzecz Bestiariusz.pl lub odpowiednio na rzecz podmiotów, których materiały są udostępnianie na podstawie współpracy z Bestiariusz.pl.

Teraz jest 24 lut 2019, 02:43 — Strefa czasowa: UTC + 1
Engine: NERV 4.0 BETA
Warunki użytkowaniaPolityka prywatnościUsuń ciasteczka