• WIADOMOŚCI – Literatura

Premiera "Czasu zmierzchu" już dziś!

Nowa powieść Dmitrija Glukhovsky’ego zatytułowana Czas zmierzchu ma swoja premierę już dziś. Glukhovsky, który jest znany polskim czytelnikom z postapokaliptycznych powieści Metro 2033 i Metro 2034, tym razem proponuje książkę w klimacie kryminalno-fantastycznym.

Fragmenty "Baru dla potępionych"

Z przyjemnością prezentujemy dwa rozdziały książki Kealana Patricka Burke'a "Bar dla potępionych". Znajdziecie je tutaj i tutaj.

Siedem plag Atlanty

Kolejną z planowanych na dzisiaj premier wydawniczych jest powieść Ilony Andrews pt. „Magia krwawi”. Atlantę nawiedza śmiertelnie groźna zaraza. To demonstracja siły i władzy urządzana przez starożytną boginię chorób. Książka ukazała się nakładem wydawnictwa Fabryka Słów.

Znajdź wyjście albo giń

Również dzisiaj, 4 listopada, na półki księgarń trafi „Więzień Labiryntu” Jamesa Dashnera - pierwszy tom trylogii osadzonej w dystopijnym świecie Strefy oraz tytułowego Labiryntu. Powieść ukazała się nakładem wydawnictwa Papierowy Księżyc.

Gothic & romance

Jedną z zapowiedzianych na dzisiaj premier wydawniczych jest pierwsza wydawana w Polsce powieść Barabry Baraldi pt. „Scarlett”. Autorka, uhonorowana wieloma włoskimi nagrodami literackimi, ma już na swym koncie kilka powieści i zbiorów opowiadań o tematyce noir. Książka ukazała się nakładem Wydawnictwa Zielona Sowa

Witajcie w barze „U Eddiego”!

Dzisiaj, 3 listopada, na półki księgarń trafiła powieść „Bar dla potępionych” autorstwa Kealana Patricka Burke’a – Amerykanina tworzącego w klimatach grozy, redaktora internetowego „Subterranean Magazine”, autora kilku antologii fantastyki. Książka ukazała się nakładem wydawnictwa Prószyński i S-ka.

Konkurs "Dzieci Cienie"!

Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w konkursie, zorganizowanym przez Bestiariusz i wydawnictwo Jaguar. Do rozdania mamy dwa egzemplarze książki autorstwa Margaret Haddix pt."Wśród ukrytych, Wśród oszustów" z cyklu Dzieci Cienie.

Kontrolerzy śledzą każdy twój ruch

Również jutro, 2 listopada, swoją wydawniczą premierę będzie mieć powieść „Zawładnięci” autorstwa Elanie Johnson. W mieście migających technoświateł i czytników tęczówki w każdych drzwiach, nie ma miejsca na samodzielne decyzje. Książka ukazała się nakładem wydawnictwa Amber.

"Pamiętnik Stefano" - jutro premiera

Jutro, 2 listopada, do księgarń w całym kraju trafi powieść „Pamiętnik Stefano” – trzytomowy wstęp do znanego cyklu „Pamiętniki wampirów” autorstwa L.J. Smith oraz serialu telewizyjnego pod tym samym tytułem. Książka ukaże się nakładem wydawnictwa Amber.

Filmik z Glukhovskym i fragment "Piter"

Na frankfurckich targach książki ekipa portalu Metro2033.pl spotkała się z Dmitrijem Glukhovskym, którego nowa powieść „Czas zmierzchu” oraz pierwsza książka w ramach projektu „Uniwersum Metro 2033” zatytułowana „Piter” trafią do księgarń 9 listopada. Autor osobiście będzie prezentował te książki podczas swojej wizyty w Polsce w dniach od 14 do 18 listopada.

Premiera antologii "30.10"

Dziś ukazał się darmowy ebook z ponad ponad trzydziestoma opowiadaniami grozy "30.10" wydany z okazji halloween.

Piękni, przeklęci i pożądani

Dzisiaj, 20 października, do księgarń trafiła nowa powieść Keri Arthur pt. „Kuszące zło”. Jest to trzecia książką z cyklu „Zew nocy” składającego się z dziewięciu opowieści o Riley Jenson. Książka ukazała się nakładem wydawnictwa ERICA.

Premiera cyklu "Opus"

W tym sezonie Wydawnictwo TELBIT nie próżnuje. Niedawno na rynek trafiła książka "TY" Zorana Drvenkara, a w tym tygodniu w księgarniach pojawi się "OPUS. Zakazana księga. Tom 1" Andreasa Goesslinga. Przez wielu zagranicznych recenzentów tytuł opisywany jest jako mistrzowsko poprowadzona epopeja z aktualnym przesłaniem.

Ciężko jest być gimnazjalistą

Ostatnia z dzisiejszych premier książkowych to powieść autorstwa Anne Plichoty i Cendrine Wolf pt. „Oksa Pollock. Ostatnia nadzieja.” Ta opowieść o dość niezwykłej trzynastolatce zyskała już spore uznanie w oczach młodych czytelników. Książka ukazała się nakładem wydawnictwa Czarna Owca.

"Cisza" sprzyja romansom

Jeszcze jedna premiera wydawnicza i jeszcze jedna powieść z gatunku fantasy & romance. „Cisza” autorstwa Becci Fitzpatrick, to trzecia część cyklu o miłości nastolatki i upadłego anioła. Książka ukazała się nakładem wydawnictwa Otwarte

 • Konwenty
 • Fantasmagoria
 • Kawaii Time
 • Festiwal Fantastyki Cytadela
 • Sakurakon IV
 • Nyskon 2018
 • Magnificon EXPO
 • Dni Fantastyki 2018
 • Nejiro 9
 • Polcon 2018
 • NiuCon 2018
 • Zakonki 2018
 • Gildia Society
 • Ostatnie dyskusje na forum
 • Więcej
Współpraca
Artifex Mundi Bakumi Baniak Baniaka Cenega Fabryka Gier Historycznych FoxGames Galakta Gindie Armoryka
Granna Centrum gier Pegaz Phalanx Games Portal Games Przystań Gier Wydawnictwo REBEL.pl Techland ENEMEF
Fabryka Słów Videograf II Powergraph Hanami Telbit Biblioteka Akustyczna Synetia Zysk i S-ka Wydawnictwo Wydawnictwo Initium Wydawnictwo COMM Prószyński i S-ka
Wydawnictwo MAG Replika Skąpiec.pl Coś na progu Rebis Radio Banzai Artefakty Radio Aoi

Copyright © 2004-2019 Bestiariusz.pl. Wszelkie prawa do treści, grafiki oraz zdjęć dostępnych na stronie są zastrzeżone na rzecz Bestiariusz.pl lub odpowiednio na rzecz podmiotów, których materiały są udostępnianie na podstawie współpracy z Bestiariusz.pl.

Teraz jest 26 cze 2019, 21:28 — Strefa czasowa: UTC + 1
Engine: NERV 4.0 BETA
Warunki użytkowaniaPolityka prywatnościUsuń ciasteczka