• WIADOMOŚCI – Literatura

FNiN w marcu i listopadzie

Rafał Kosik na swojej oficjalnej stronie podał przybliżone daty premiery dwóch kolejnych tomów z serii "Felix, Net i Nika". Ósmy tom, pt. "FNiN i Bunt Maszyn", ma trafić do sprzedaży w marcu, natomiast kolejny, dziewiąty tom - już w listopadzie bieżącego roku.

"Zbrodnia w błękicie" - premiera

Ósmego lutego (we wtorek) nakładem wyd. Zysk i S-ka ukaże się kolejny kryminał retro, tym razem autorstwa Katarzyny Kwiatkowskiej. Powieść nosi tytuł "Zbrodnia w błękicie".

Nowe wydanie Zadziwiającego Maurycego

10 lutego 2011 roku nakładem wydawnictwa Prószyński i S-ka w księgarniach pojawi się nowe wydania powieści Terry'ego Pratchetta pt. "Zadziwiający Maurycy i jego edukowane gryzonie".

Nowa powieść Marka Huberatha

Wczoraj do księgarń trafiła nowa powieść Marka Huberatha pt. "Vatran Auraio". Wydanie jest uzupełnione o dwa opowiadania autora, niedostępne w odrębnej sprzedaży: "Spokojne, słoneczne miejsce lęgowe" oraz "Maika Ivanna".

Drugi tom "Star Risk" już w sprzedaży

Wczoraj miała miejsce premiera powieści Chrisa Buncha "Podłe światy", drugi tom cyklu "Star Risk". Książka wydana nakładem wydawnictwa Rebis kierowana jest zwłaszcza do miłośników militarnej SF.

Kolejna powieść Schrödera

Już w poniedziałek, 7 lutego, będzie miała miejsce premiera powieści bestsellerowego autora kryminałów i thrillerów historycznych, Rainera M. Schrödera, pt. "Dni Ciemności". Książka ukaże się nakładem wyd. TELBIT, podobnie jak poprzednia powieść tego autora, "Świadectwo Judasza".

Kolejny thriller Eschbacha

Wydawnictwo Solaris zapowiada kolejny thriller Andreasa Eschbacha. Powieść pod tytułem "Ausgebrannt" zostanie przełożona przez Joanne Filipek. Książka będzie przedstawiać wizje ziemi na której wyczerpane są złoża ropy i gazu. Premiera planowana jest na grudzień.

Walentynkowi Prezes i Kreska

Łukasz Orbitowski i wydawnictwo Powergraph przygotowali specjalną, walentynkową, limitowaną edycję albumu "Prezes i Kreska. Jak koty tłumaczą sobie świat". Tylko do 14 lutego w nowo otwartym sklepie Powergraphu można nabyć Prezesa i Kreskę w walentynkowej obwolucie ("Kot i Kotka, Mężczyzna i Kobieta. Piękne opowieści o miłości").

Galeony Wojny po raz kolejny

Na stronie Fabryki Słów można zapoznać się z okładką i fragmentem wznowienia pierwszego tomu "Galeonów Wojny" Jacka Komudy. Książka została wybrana przez magazyn Żagle za najlepszą opowieścią morską 2008 roku. Premiera planowana jest na 18 lutego.

"Całopalne ofiary" - premiera

22 lutego będzie miała miejsce premiera VII tomu cyklu o Anicie Blake, zabójczyni wampirów autorstwa Laurell K. Hamilton, w tłumaczeniu Roberta P. Lipskiego. "Całopalne ofiary" będą liczyć 640 stron i kosztować 32 zł 90 gr.

Premiera "Futurospekcji"

16 lutego nakładem wydawnictwa Solaris ukaże się kolejna powieść s-f, pt. "Futurospekcja" Roberta J. Sawyera. Na jej podstawie powstał popularny serial stacji ABC pt. "FlashForward" (w Polsce emitowany na AXN pt. "Przebłysk jutra").

Nagranie z audycji

31 stycznia na antenie radia WNET odbyła się audycja z udziałem Pawła Matuszka oraz Konrada Walewskiego, o której informowaliśmy. Na stronie radia można wysłuchać nagrania z tego wydarzenia.

Strach ma skośne oczy

14 lutego bieżącego roku na półki księgarń trafi publikacja Krzysztofa Gonerskiego pt. "Strach ma skośne oczy. Azjatyckie kino grozy". Będzie to pierwsza na polskim rynku publikacja w całości poświęcona azjatyckiemu kinu grozy.

Kontynuacja "Mrocznego Łowcy"

Dziewiątego lutego będzie miała miejsce premiera drugiego tomu cyklu "Mroczny Łowca" pt. "Objęcia nocy" autorstwa Sherrilyn Kenyon. Książka zostanie wydana nakładem wyd. MAG i będzie kosztować ok. 35 zł.

Okładka "Krawędzi czasu" Piskorskiego

Już dziś można oglądać okładkę nadchodzącej "Krawędzi czasu" Krzysztofa Piskorskiego. Autorem ilustracji jest Artur Sadłos. Książka ukaże się nakładem wydawnictwa Runa.

 • Konwenty
 • Fantasmagoria
 • Kawaii Time
 • Festiwal Fantastyki Cytadela
 • Sakurakon IV
 • Nyskon 2018
 • Magnificon EXPO
 • Dni Fantastyki 2018
 • Nejiro 9
 • Polcon 2018
 • NiuCon 2018
 • Zakonki 2018
 • Gildia Society
 • Ostatnie dyskusje na forum
 • Więcej
Współpraca
Artifex Mundi Bakumi Baniak Baniaka Cenega Fabryka Gier Historycznych FoxGames Galakta Gindie Armoryka
Granna Centrum gier Pegaz Phalanx Games Portal Games Przystań Gier Wydawnictwo REBEL.pl Techland ENEMEF
Fabryka Słów Videograf II Powergraph Hanami Telbit Biblioteka Akustyczna Synetia Zysk i S-ka Wydawnictwo Wydawnictwo Initium Wydawnictwo COMM Prószyński i S-ka
Wydawnictwo MAG Replika Skąpiec.pl Coś na progu Rebis Radio Banzai Artefakty Radio Aoi

Copyright © 2004-2018 Bestiariusz.pl. Wszelkie prawa do treści, grafiki oraz zdjęć dostępnych na stronie są zastrzeżone na rzecz Bestiariusz.pl lub odpowiednio na rzecz podmiotów, których materiały są udostępnianie na podstawie współpracy z Bestiariusz.pl.

Teraz jest 18 cze 2018, 16:03 — Strefa czasowa: UTC + 1
Engine: NERV 4.0 BETA
Warunki użytkowaniaPolityka prywatnościUsuń ciasteczka