• WIADOMOŚCI – Literatura

Ziemia, powietrze, ogień i... budyń - pierwszy fragment

Zapraszamy do lektury pierwszego rozdziału nadchodzącej książki Toma Holta - "Ziemia, powietrze, ogień i... budyń". Powieść ukażę się nakładem wydawnictwa Prószyński i S-ka 23 sierpnia.

Komnata Tajemnic została otwarta

Jutro, 27 lipca, na półki księgarń w całym kraju trafi książka „Harry Potter i filozofia - przewodnik po Hogwarcie dla Mugoli” pod redakcją Williama Irwina i Gregory’ego Basshama. Opracowanie to, które ma zawierać nieznane lub przeoczone przez czytelnika fakty ze świata powieści J.K. Rowling, ukaże się nakładem wydawnictwa Helion.

Jak przeżyć w fantastycznonaukowym wszechświecie - fragmenty

Na weekend przygotowaliśmy dla was dwa fragmenty z nadchodzącej książki Charlesa Yu "Jak przeżyć w fantastycznonaukowym wszechświecie". Książka to kolejna pozycja z Serii Nowej Fantastyki, a jej premiera zaplanowana jest na 4 sierpnia.

Ziemia, powietrze, ogień i... budyń

Już 23 sierpnia nakładem wydawnictwa Prószyński i S-ka ukaże się kolejna, po "Przenośnych drzwiach" i "Śniło Ci się", powieść Toma Holta. "Ziemia, powietrze, ogień i... budyń" to pozycja niezwykła, gratka dla fanów dobrego humoru.

Wakacyjne czytanie komiksów

Przypominamy, że w sieci sklepów Komikslandia obowiązuje wakacyjna promocja, której patronem jest wydawnictwo EGMONT. W każdym tygodniu lipca i sierpnia możecie wziąć udział w losowaniu atrakcyjnych nagród (komiksy, albumy) ufundowanych przez EGMONT.

Demon i Strażnik Pogody

Kolejna z jutrzejszych premier od wydawnictwa Amber to powieść utrzymana w konwencji fantasy & romance pt. „Niewidzialna” autorstwa Rachel Caine – pisarki znanej z cyklu „Wampiry z Morganville”.

Ucieczka do Krainy Magii

Jutro, 21 lipca, do księgarń trafi powieść „Mrok kwiatów” pióra Penny Blubaugh. Książka opowiada o losach Persii, która, uciekając od rodziców narkomanów, dołącza do Banitów - przedziwnej trupy teatralnej. Powieść ukaże się nakładem wydawnictwa Amber.

„Twarda, sprytna bohaterka i seksowne, straszne wampiry”

Jutro, 20 lipca, swoją premierę będzie mieć powieść „Dotyk Ciemności” autorstwa Karen Chance. "Dotyk Ciemności" to pierwszy tom serii o przygodach Cassandry „Cassie” Palmer, która posiada zdolności jasnowidzenia i komunikowania się ze światem zmarłych. Książka ukaże się nakładem wydawnictwa Papierowy Księżyc.

Masz Wybór #4 już dostępny

Informujemy, że ukazał się czwarty numer e-zinu Masz Wybór poświęconego interaktywnym, fabularnym gałęziom kultury, a w nim liczne recenzje, wywiady, praktyczne porady, interesujące artykuły i interaktywny komiks.

Premiera "Lodowego Smoka"

19 lipca swoją premierę będzie miał "Lodowy Smok" George'a R.R. Martina. Książka pojawi się w naszym kraju dzięki Wydawnictwu Zysk i S-ka.

Wampirzyca w wielkim mieście

Wczoraj, 14 lipca, swoją premierę miała powieść „Nieumarła i bezrobotna” MaryJanice Davidson. Jest to kontynuacja „Nieumarłej i niezamężnej” – historii nietypowej wampirzycy, która nad smak krwi przedkłada designerskie buty. Książka ukazała się nakładem wydawnictwa Amber.

Omówienie Tropiciela w radiu TOK FM

Już w najbliższą sobotę (16 lipca), o godzinie 21:00 w audycji „Fantastycznie” Marcina Graczyka w radiu TOK FM omawiana będzie najnowsza powieść Orsona Scotta Carda – "Tropiciel". Gościem będzie Marcin Zwierzchowski.

Fragment powieści Rankina

Zapraszamy do przeczytania fragmentu Dziewczyny Płaszczki i innych nienaturalnych atrakcji. Publikowany na łamach Bestiariusza fragment to pierwszy rozdział powieści Roberta Rankina, która swoją premierę miała wczoraj.

Zapowiedź "Lodowej Pani"

Również 13 lipca swoją premierę będzie miała książka „Lodowa Pani” pióra Sally Prue – brytyjskiej autorki powieści dla młodzieży. Książka ukaże się nakładem wydawnictwa Telbit.

Dziewczyna i anioł

13 lipca do księgarń w całym kraju trafi powieść „Anioł” autorstwa Cliffa McNish’a. Historia ta opowiada o szczęściu, ale i dramacie dziewczyny, która widzi anioły. Książka ukaże się nakładem wydawnictwa Nasza Księgarnia.

 • Konwenty
 • Fantasmagoria
 • Kawaii Time
 • Festiwal Fantastyki Cytadela
 • Sakurakon IV
 • Nyskon 2018
 • Magnificon EXPO
 • Dni Fantastyki 2018
 • Nejiro 9
 • Polcon 2018
 • NiuCon 2018
 • Zakonki 2018
 • Gildia Society
 • Ostatnie dyskusje na forum
 • Więcej
Współpraca
Artifex Mundi Bakumi Baniak Baniaka Cenega Fabryka Gier Historycznych FoxGames Galakta Gindie Armoryka
Granna Centrum gier Pegaz Phalanx Games Portal Games Przystań Gier Wydawnictwo REBEL.pl Techland ENEMEF
Fabryka Słów Videograf II Powergraph Hanami Telbit Biblioteka Akustyczna Synetia Zysk i S-ka Wydawnictwo Wydawnictwo Initium Wydawnictwo COMM Prószyński i S-ka
Wydawnictwo MAG Replika Skąpiec.pl Coś na progu Rebis Radio Banzai Artefakty Radio Aoi

Copyright © 2004-2019 Bestiariusz.pl. Wszelkie prawa do treści, grafiki oraz zdjęć dostępnych na stronie są zastrzeżone na rzecz Bestiariusz.pl lub odpowiednio na rzecz podmiotów, których materiały są udostępnianie na podstawie współpracy z Bestiariusz.pl.

Teraz jest 25 maja 2019, 17:02 — Strefa czasowa: UTC + 1
Engine: NERV 4.0 BETA
Warunki użytkowaniaPolityka prywatnościUsuń ciasteczka