• WIADOMOŚCI – Literatura

Jesienne patronaty

Już jesienią ukaże się kilka nowości wydawnictwa TELBIT. Wśród nich znajduje się kilka tytułów, które Bestiariusz objął swym patronatem. Są to: „OPUS. Zakazana księga” i "OPUS. Łowcy księgi" Andreasa Goesslinga, „Tajemnica Ołtarza Gandawskiego” Karla Hammera, „EPIC” - I tom trylogii Kroniki Aatarów, autorstwa Connora Kosticka oraz „Szkarłatna Partytura” Ralfa Isau'a.

Ziemia, powietrze, ogień i... budyń - premiera

Dziś nakładem wydawnictwa Prószyński i S-ka ukazała się powieść Toma Holta "Ziemia, powietrze, ogień i... budyń". Zapraszamy także do zapoznania się z pierwszym rozdziałem.

Literacki Thorgal

Pod koniec września wydawnictwo Egmont do księgarń wprowadzi powieść Thorgal - Dziecko z gwiazd, będącą literacką adaptację komiksowego scenariusza Jeana Van Hamme'a. Książka ukaże się pod naszym patronatem w dwóch wersjach: z miękką i twardą okładką.

"Przeznaczenie Jedi: Omen"

Na stronie internetowej wydawnictwa Amber pojawiła się zapowiedź drugiego tomu serii "Przeznaczenie Jedi". Książka o tytule "Omen", napisana została przez Christie Golden. Przekładem na polski zajęła się Anna Hikiert. "Omen" trafi do księgarni 20 września. Będzie liczyć 304 strony, a cena detaliczna ustalona została na 32,80 zł.

Nowości wydawnicze Fabryki Słów

Poniżej prezentujemy dwie, najnowsze pozycję z wydawnictwa "Fabryka Słów", które swoją premierę miały niedawno.

Premiera III tomu "Zwiadowców"

Do księgarni na terenie całego kraju trafił właśnie trzeci tom "Zawiadowców", autorstwa Johna Flanagana. Książka ta osi tytuł: "Ziemia skuta lodem".

Wywiad z Tomaszem Kołodziejczakiem na WP

Serwis Wirtualna Polska niedawno opublikował wywiad z Tomaszem Kołodziejczakiem, autorem takich książek jak m.in. "Wybierz swoją śmierć", "Głowobójcy", czy "Kolory Sztandarów".

Nominacje do World Fantasy Award

Niedawno ogłoszono nominacje do World Fantasy Award. Laureaci zostaną ogłoszeni podczas październikowego konwentu World Fantasy Convention 2011, który odbędzie się w San Diego. Nagrody za całokształt działalności otrzymali Peter S. Beagle i Angélica Gorodischer.

Zahn chce dalej pisać?

Miłośnicy książek Star Wars muszą być bardzo niezadowoleni. Na tegorocznym Comic-Conie przedstawiono niezwykle mało wieści dotyczących powieści z uniwersum George'a Lucasa.
Wczoraj jednak ukazały się informację dotyczące planów Timothy'ego Zahna na przyszłą książkę Star Wars. Są to tylko jego plany, niepotwierdzone przez Del Rey. Należy czekać na oficjalne zapowiedzi, czy projekt dojdzie do skutku.

Kraken Chiny Miéville’a - zapowiedź

Już dziś znamy okładkę i datę premiery kolejnej książki Chiny Miéville’a. "Kraken" ukaże się nakładem wydawnictwa Zysk i S-ka już 23 sierpnia.

Ziemia, powietrze, ogień i... budyń - pierwszy fragment

Zapraszamy do lektury pierwszego rozdziału nadchodzącej książki Toma Holta - "Ziemia, powietrze, ogień i... budyń". Powieść ukażę się nakładem wydawnictwa Prószyński i S-ka 23 sierpnia.

Komnata Tajemnic została otwarta

Jutro, 27 lipca, na półki księgarń w całym kraju trafi książka „Harry Potter i filozofia - przewodnik po Hogwarcie dla Mugoli” pod redakcją Williama Irwina i Gregory’ego Basshama. Opracowanie to, które ma zawierać nieznane lub przeoczone przez czytelnika fakty ze świata powieści J.K. Rowling, ukaże się nakładem wydawnictwa Helion.

Jak przeżyć w fantastycznonaukowym wszechświecie - fragmenty

Na weekend przygotowaliśmy dla was dwa fragmenty z nadchodzącej książki Charlesa Yu "Jak przeżyć w fantastycznonaukowym wszechświecie". Książka to kolejna pozycja z Serii Nowej Fantastyki, a jej premiera zaplanowana jest na 4 sierpnia.

Ziemia, powietrze, ogień i... budyń

Już 23 sierpnia nakładem wydawnictwa Prószyński i S-ka ukaże się kolejna, po "Przenośnych drzwiach" i "Śniło Ci się", powieść Toma Holta. "Ziemia, powietrze, ogień i... budyń" to pozycja niezwykła, gratka dla fanów dobrego humoru.

Wakacyjne czytanie komiksów

Przypominamy, że w sieci sklepów Komikslandia obowiązuje wakacyjna promocja, której patronem jest wydawnictwo EGMONT. W każdym tygodniu lipca i sierpnia możecie wziąć udział w losowaniu atrakcyjnych nagród (komiksy, albumy) ufundowanych przez EGMONT.

 • Konwenty
 • Fantasmagoria
 • Kawaii Time
 • Festiwal Fantastyki Cytadela
 • Sakurakon IV
 • Nyskon 2018
 • Magnificon EXPO
 • Dni Fantastyki 2018
 • Nejiro 9
 • Polcon 2018
 • NiuCon 2018
 • Zakonki 2018
 • Gildia Society
 • Ostatnie dyskusje na forum
 • Więcej
Współpraca
Artifex Mundi Bakumi Baniak Baniaka Cenega Fabryka Gier Historycznych FoxGames Galakta Gindie Armoryka
Granna Centrum gier Pegaz Phalanx Games Portal Games Przystań Gier Wydawnictwo REBEL.pl Techland ENEMEF
Fabryka Słów Videograf II Powergraph Hanami Telbit Biblioteka Akustyczna Synetia Zysk i S-ka Wydawnictwo Wydawnictwo Initium Wydawnictwo COMM Prószyński i S-ka
Wydawnictwo MAG Replika Skąpiec.pl Coś na progu Rebis Radio Banzai Artefakty Radio Aoi

Copyright © 2004-2019 Bestiariusz.pl. Wszelkie prawa do treści, grafiki oraz zdjęć dostępnych na stronie są zastrzeżone na rzecz Bestiariusz.pl lub odpowiednio na rzecz podmiotów, których materiały są udostępnianie na podstawie współpracy z Bestiariusz.pl.

Teraz jest 27 cze 2019, 05:38 — Strefa czasowa: UTC + 1
Engine: NERV 4.0 BETA
Warunki użytkowaniaPolityka prywatnościUsuń ciasteczka