• WIADOMOŚCI – Literatura

Zapowiedzi ZYSKu na koniec sierpnia

Wydawnictwo Zysk i S-ka zapowiedziało ukazanie się trzech książek na przełomie sierpnia i września: "Krakena" Chiny Mieville'a, "Pomruków burzy" Roberta Jordana i Brandona Sandersona oraz "Fallen Dragon" Petera F. Hamiltona.

Finał "Oka Jelenia"

Andrzej Pilipiuk ukończył szósty, finałowy tom cyklu "Oko Jelenia". Powieść nosi tytuł "Sfera Armilarna". Książki można spodziewać się w sprzedaży na początku lipca. Redakcją tomu zajmuje się Karolina Kacprzak.

Felix Castor powraca

W sprzedaży jest już najnowsza część cyklu o Felixie Castorze - "Nazwanie Bestii" Mike'a Careya. Powieść ukazała się nakładem wydawnictwa Mag. Powieść w tłumaczeniu Pauliny Braiter kosztuje 37,00 zł.

Nowa powieść Zafona

Pod koniec kwietnia do sprzedaży trafił "Pałac północy" Carlosa Ruiza Zafona, autora bestsellerowego "Cienia wiatru". Książka ukazała się nakładem wydawnictwa Muza i kosztuje 29,99 zł.

Fragment "Księgi wojny"

Wydawnictwo Runa zaprasza do przeczytania pierwszego fragmentu "Księgi wojny". Niedawno zapowiedziany zbiór opowiadań będzie liczyć dziesięć tekstów, a już dziś można zapoznać się z częścią opowiadania "Jeden dzień", autorstwa Anny Brzezińskiej. Wydawca obiecuje także, publikacje kolejnych fragmentów w ciągu najbliższych dni.

Łotr - premiera

Dziś nakładem wydawnictwa Galeria Książki ukazał się "Łotr" Trudi Canavan, jest to drugi tom "Trylogii zdrajcy". Książka liczy 574 strony, można ją kupić w miękkiej i twardej oprawie.

Recenzja "Sorry"

Na zakończenie długiego, majowego weekendu, zachęcamy do zapoznania się z recenzją thrillera, autorstwa niemieckiego pisarza chorwackiego pochodzenia, Zorana Drvenkara.

Plany wydawnicze Rebisu

Wydawnictwo Rebis ogłosiło swoje długofalowe plany wydawnicze na rok 2011 i 2012. Wśród zapowiedzi są m.in. kolejne książki Philipa K. Dicka i duetu Briana Herberta & Kevina J. Andersona (kontynuacja cyklu o Diunie).

„Wieczni” – premiera debiutanckiej powieści Almy Katsu

Kolejna wydawnicza premiera przewidziana na 17 maja, to powieść „Wieczni” autorstwa Almy Katsu. Jest to debiut literacki autorki, zapowiadany jako „seksowny i mroczny romans”, „opowieść o nieśmiertelności i nieodwzajemnionym uczuciu”. Książka ukaże się nakładem wydawnictwa Prószyński i S-ka.

Premiera „Paranormalności” 17 maja

17 maj odbędzie się premiera książki pt. „Paranormalność” autorstwa Kiersten White. Powieść ta ukaże się nakładem wydawnictwa Amber.

„Czysta jak łza” – premiera już wkrótce

Na 16 maja wydawnictwo Znak zapowiedziało premierę książki „Czysta jak łza” autorstwa Charlaine Harris. Jest to pierwsza część cyklu opowiadającego o przygodach pielęgniarki – karateki, której kontynuacja - „Czyste szaleństwo”, tego samego dnia trafi do polskich księgarń.

Nowa powieść Orsona Scotta Carda już 10 maja w księgarniach

10 maja odbędzie się polska premiera książki „Wezwanie Ziemi” - drugiego tomu cyklu „Powrót do domu” pióra jednego z najpopularniejszych twórców science fiction, autora kultowej „Gry Endera” – Orsona Scotta Carda.

„Akademia Mroku – wybrańcy losu”

Również 16 maja do księgarń trafi książka Gabrielli Poole pt. „Akademia Mroku – wybrańcy losu”. Jest to opowieść o sekretach i niebezpieczeństwach, jakie kryje w sobie pewna bardzo elitarna akademia, odkrywanych przez jej bohaterkę – Cassandrę Bell. Powieść ukaże się nakładem wydawnictwa MAK Verlag.

„Czyste szaleństwo” - 16 maja w księgarniach

Kolejna powieść, której premiera zaplanowana jest na 16 maja, to „Czyste szaleństwo” Charlaine Harris. Książka ukaże się nakładem wydawnictwa Znak.

„Wieczne pragnienie” – premiera 12 maja

Na 12 maja planowana jest premiera „Wiecznego pragnienia” Laury Wright. Powieść ta, jest kolejną historią związku wampira i śmiertelnej kobiety, przedstawioną na tle fantastyczno – sensacyjnych wydarzeń. Książka ukaże się nakładem wydawnictwa Amber.

 • Konwenty
 • Fantasmagoria
 • Kawaii Time
 • Festiwal Fantastyki Cytadela
 • Sakurakon IV
 • Nyskon 2018
 • Magnificon EXPO
 • Dni Fantastyki 2018
 • Nejiro 9
 • Polcon 2018
 • NiuCon 2018
 • Zakonki 2018
 • Gildia Society
 • Ostatnie dyskusje na forum
 • Więcej
Współpraca
Artifex Mundi Bakumi Baniak Baniaka Cenega Fabryka Gier Historycznych FoxGames Galakta Gindie Armoryka
Granna Centrum gier Pegaz Phalanx Games Portal Games Przystań Gier Wydawnictwo REBEL.pl Techland ENEMEF
Fabryka Słów Videograf II Powergraph Hanami Telbit Biblioteka Akustyczna Synetia Zysk i S-ka Wydawnictwo Wydawnictwo Initium Wydawnictwo COMM Prószyński i S-ka
Wydawnictwo MAG Replika Skąpiec.pl Coś na progu Rebis Radio Banzai Artefakty Radio Aoi

Copyright © 2004-2019 Bestiariusz.pl. Wszelkie prawa do treści, grafiki oraz zdjęć dostępnych na stronie są zastrzeżone na rzecz Bestiariusz.pl lub odpowiednio na rzecz podmiotów, których materiały są udostępnianie na podstawie współpracy z Bestiariusz.pl.

Teraz jest 17 lut 2019, 19:38 — Strefa czasowa: UTC + 1
Engine: NERV 4.0 BETA
Warunki użytkowaniaPolityka prywatnościUsuń ciasteczka