• WIADOMOŚCI – Literatura

Nowa powieść Harlana Cobena

Przed kilkoma dniami do sprzedaży trafił najnowszy thriller Harlana Cobena pt. "Na gorącym uczynku". Powieść, wydana przez wyd. Albatros, liczy 480 stron i kosztuje 43,90 zł.

Premiera "Kolekcjonera oczu"

W księgarniach można już znaleźć "Kolekcjonera oczu", autorstwa Sebastiana Fitzka. Powieść została wydana przez G+J i kosztuje 31.90 zł .

Nominacje do nagrody Żuławskiego

Znamy nominacje do tegorocznej edycji Nagrody Literackiej im. Jerzego Żuławskiego. Zostały one wyłonione w wyniku głosowania 53 zaproszonych opiniotwórczych czytelników i koneserów literatury. Ogłoszenie zwycięzców odbędzie się w październiku, w Domu Literatury w Warszawie.

"Księga wojny" - zapowiedź

Wydawnictwo Runa zapowiedziało nową antologię, zatytułowaną "Księga wojny". Antologia będzie liczyć 10 opowiadań, a wśród autorów znajdą się m.in. A.Brzezińska, J.Ćwiek, Ł.Orbitowski, J.Piekara. Premierę zaplanowano na 20 maja.

„Steampunk” – premiera tuż, tuż.

Przypominamy, że już niedługo – 4 maja, do księgarń w całej Polsce trafi „Steampunk” – antologia pod redakcją Ann i Jeffa VanderMeerów. Książka ukaże się nakładem wydawnictwa Ars Machina.

Trudi Canavan w Polsce

W dniach 15-16 maja do Polski przyjedzie Trudi Canavan. Autorka spotka się w Warszawie ze swoimi czytelnikami z okazji premiery drugiego tomu "Trylogii Zdrajcy" pt. "Łotr".

„Lewa ręka Boga” – 4 maja w księgarniach

Kolejna wydawnicza premiera zaplanowana na 4 maja, to powieść „Lewa ręka Boga” Paula Hoffmana, będąca początkiem trylogii opowiadającej historię Thomasie Cale – niepokornego akolity Powieszonego Odkupiciela. Książka ukaże się nakładem wydawnictwa Albatros.

„Istoty Ciemności” - premiera już wkrótce

4 maja będzie miała miejsce polska premiera książki autorstwa Kami Garcii oraz Margaret Stohl pt. „Istoty Ciemności”. Będzie to druga część sagi „Kroniki Obdarzonych”, której pierwsza odsłona nosi tytuł „Piękne istoty”.

Ilustrację do "Dwóch kart"

Prezentujemy dziś Wam ilustracje, które znajdują się wewnątrz "Dwóch kart" Agnieszki Hałas. Książka ta jest już w sprzedaży dzięki Wydawnictwu IFRYT.

Premiera "Dotyku mroku"

W piątek do księgarń trafiła powieść fantasy dla młodzieży "Dotyk mroku", autorstwa Doroty Wieczorek. Książkę wydała Zielona Sowa, zaś w sieci można zobaczyć zapowiedź publikacji. Powieść przeznaczona jest dla czytelników powyżej dwunastego roku życia.

"Pamiętniki wampirów" t.4

Dziś nakładem wydawnictwa Amber ukazała się czwarta księga "Pamiętników wampirów" L.J. Smith w okładce serialowej. "Pamiętniki wampirów. Księga 4: Północ" dostępna w księgarniach w cenie 37,80 złotych. Na podstawie serii książek powstał popularny serial "Pamiętniki wampirów" stacji CW.

„Z ciemnością jej do twarzy” – premiera 2 maja

Na 2 maja bieżącego roku przewidziana jest premiera książki Kelly Keaton pt. „Z ciemnością jej do twarzy”. Powieść ukaże się w Polsce nakładem wydawnictwa Znak.

„Mroczne szaleństwo” K.M. Moning – 18 maja w księgarniach

18 maja na półki księgarń w całej Polsce trafi książka „Mroczne szaleństwo” z serii „Kroniki Mac O’Connor” autorstwa Karen Marie Moning.

„Powołanie” – premiera 20 maja

20 maja tego roku w księgarniach pojawi się kolejna, druga już powieść autorstwa P.C. Cast ze świata mitycznego Partholonu pt. „Powołanie”. Książka ukaże się nakładem wydawnictwa Mira.

„Namiestniczka – Księga II” już wkrótce

Na 24 maja planowana jest premiera książki autorstwa Wiery Szkolnikowej pt. „Namiestniczka – Księga II”. Pozycja ta ukaże się nakładem wydawnictwa Prószyński i S-ka.

 • Konwenty
 • Fantasmagoria
 • Kawaii Time
 • Festiwal Fantastyki Cytadela
 • Sakurakon IV
 • Nyskon 2018
 • Magnificon EXPO
 • Dni Fantastyki 2018
 • Nejiro 9
 • Polcon 2018
 • NiuCon 2018
 • Zakonki 2018
 • Gildia Society
 • Ostatnie dyskusje na forum
 • Więcej
Współpraca
Artifex Mundi Bakumi Baniak Baniaka Cenega Fabryka Gier Historycznych FoxGames Galakta Gindie Armoryka
Granna Centrum gier Pegaz Phalanx Games Portal Games Przystań Gier Wydawnictwo REBEL.pl Techland ENEMEF
Fabryka Słów Videograf II Powergraph Hanami Telbit Biblioteka Akustyczna Synetia Zysk i S-ka Wydawnictwo Wydawnictwo Initium Wydawnictwo COMM Prószyński i S-ka
Wydawnictwo MAG Replika Skąpiec.pl Coś na progu Rebis Radio Banzai Artefakty Radio Aoi

Copyright © 2004-2019 Bestiariusz.pl. Wszelkie prawa do treści, grafiki oraz zdjęć dostępnych na stronie są zastrzeżone na rzecz Bestiariusz.pl lub odpowiednio na rzecz podmiotów, których materiały są udostępnianie na podstawie współpracy z Bestiariusz.pl.

Teraz jest 23 sty 2019, 08:43 — Strefa czasowa: UTC + 1
Engine: NERV 4.0 BETA
Warunki użytkowaniaPolityka prywatnościUsuń ciasteczka